Реферат: Девяти этажный жилой дом в городе Запорожье (Дев’ятиповерховий житловий будинок для будівництва в м. Запоріжжі)

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ІНАУКИ УКРАЇНИ

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ

ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

Кафедра: “Будівельних, дорожніх манин та будівництва”


Пояснювальназаписка

до курсового проекту з архітектури

 

На тему: Дев’ятиповерховий житловий будинок длябудівництва в м. Запоріжжі.


                                                  Виконав: студент гр.ПБ-98-2

                                                          __________Свінцицький С.О.

 

                                                Перевірив:викладач

                                                          __________Ставенко В.А.


м.Кіровоград 2000 р.

1.   Вступ

В сучаснихумовах будівництва, коли йде поліпшення технологічних процессів, автоматизаціята механізація виробництва, багато часу приділяється шляхам підвищеннядовговічності будівель та вдосконаленню методів боротьби з зношуваннямматеріалів, однією з головних причин якої є корозія металу.

Зношування конструктивних елементів в процесіексплуатації будівель характерізується втратою окремими конструкціями своїхпочаткових якостей, як наприклад, міцності, вологостійкості, теплозахисту,звукоізоляції і інше. На їх зношування впливають, перед усім, вітер, сніг, дощьта інше. Під дією морозу та тепла камені і бетоні матеріали руйнуються,дерев’яні елементи гниють, метал піддається корозії. Інтинсивний вплив наконструкції також оказує газ, пил та динамічні коливання.

Однією зголовних причин швидкого зношування будівельних конструкції більшості будівельявляється корозія метала, арматури заліза-бетона та інших матеріалів.Зношування конструктивних елементів будівель визначається на основі діючихтаблиць “Признаки для определения процента изношенности частейстроений иелементов благоустройства”.

                     1.1.  Шляхи підвищення довговічності будівель

Підвищеннястроку служби будівель, їх довговічність являється важливою проблемою. Сучасніметоди проектування будівель, застосування прогресивних конструкції і новихбудівельних матеріалів, використання ефективних методів захисту елементівбудівель від фізичної і хімічної дії дозволяє продовжити строк служби будівель.Однак ця проблема зостається гострою. Строк служби одних і тих же конструкцій іелементів будівель навіть при однакових умовах роботи коливається в значнихмежах. Це пояснюється перед усім тим що, якість будівництва різна. В числіголовних умов, які забезпечують довговічність будівель – є боротьба з корозієюметалу. Вона лише тоді дає ощутимий ефект, коли буде здійснен комплекс заходів,який включає в себе вдосканалення технологічних процесів виробництва з метоюзнешкодження виділень які визивають корозію металу; поліпшення утриманняприміщень, яке передбачає надлижаще організовану вентиляцію і утриманняоптимального теплового режиму; здійснення захістних покритів (фарби, лаки).

Особливошвидко розвивається корозія на металевих конструкціях. Щоб продовжити строкслужби необхідно ретельно підбирати матеріали для антикорозійного захисту. Дляпродовження довговічності залізобетонних конструкції необхідно захищати шаромбетону, підвищуя товщину захистного шару.

Такожвелику небезпеку для всієї будівлі і цілому являє підвищення рівня грунтовихвод, яке може призвести до ряду ускладнень – затопленню будівлі (підвалів), іпогіршенню несучої дії грунтів, що в свою чергу призведе до осадці фундаментіві деформації будівлі. В районах просадочних грунтів переувлажнення можепризвести навіть до аварії. Щоб не трапилось подібних явищь, необхіднонаглядати за станом вологості грунтів не тільки на вільних площадках, але і підбудівлями. На стінах будівель в якості висотних марок для нівелювання пристеженні за осадками фундаментів застосовуються деталі, спеціальноїконструкції. Для цієї мети можуть бути використані скоби для стропуваннятросів, а також крепежні елементи – костилі, цвяхи, вінти і дюбель, якізабивають будівельно-монтажним пістолетом. Такі марки окрашуються яркоюмасляною краскою.

2.   Архітектурно-будівельна частина.                     2.1.  Вихідні дані для проектування.

Курсовим проектом запроектовано дев’ятиповерховийжитловий будинок для будівництва в м. Запоріжжі. Проект розроблено на основізавдання на курсовий проект.

Клас будівлі                         -        II

Ступінь довговічності                   -        II

Ступінь вогнестійкості         -        II

Місто Запоріжжя відноситься до IIIкліматичної зони (СНиП 2.01.82 ст.51). Середня температура найбільш холоднихсуток =-25°С, найбільш холодної п’ятиденки tп=-22°С (СНиП 2.01.01.-82 ст.26) Глибина промерзання грунту 0.9 м (СНиП2.01.01.-82 ст.46) Напрямок переважующих вітрів влітку північний (П) взимкупівнічно-східний (ПС) (СНиП 2.01.01.-82 ст.89), Вага снігового покрову 0.70 кПа(СНиП) 2.01.07.-85 ст.8),  вітрове  навантаження 0.30 кПа (СНиП 2.01.07.-85ст.9). На основі геологічної розвідки ділянка під будівництво складенагрунтами: рослинний шар, суглинки польові, глини бурі.

Грунтові води до глибини 13.0 м не зустрілися. Вякості основи використовуємо грунт шару N=5 м (глини бурі). Грунти відносяться до першого типугрунтових умов по осадам і тому перед влаштуванням фундаменту виконуємоущільнення грунту  важкими трамбовками.

                     2.2.  Загальна характеристика запроектованої будівлі

Запроектованийдев’ятиповерховий житловий будинок має в плані прямокутну форму з розмірами восях L=26.1 м ´ B=13.2 м.  Висота  поверху  2.8 м. Будівля панельна з зовнішнімлицюванням. На типовому етажі будівлі розміщуються одна однакімнатна, двідвокімнатні і одна трьохкімнатна квартири. Будівля забезпечена ліфтом тазагальним мусоропроводпм. Просторова жорсткість забезпечується сумісною роботоюфундаментів, стін та плит перекриття, що утворюють остов будівлі. Відкриваннядверей прийнято по ходу евакуації.

Техніко – економічні показники будівлі

 

№ п/п Найменування показників Один. вимір. Кіль-кість Примітка 1 Площа забудови

м2

344.52 2 Будівельний об’єм

м3

9991.08 3 Загальна площа

м2

2905.85 4 Корисна площа (житлова)

м2

1538.37                      2.3.  Технологія монтажних робіт

Передпочатком монтажних робіт повині бути виконані внутрімайданчикові підготовчіроботи, котрі починаються з розчистки буд. майданчика і планування тереторії,створення геодезичної розбивочної основи, потім виконують тимчасові та постійнівнутрімайданчикові інженерні комунікації. В цей же час створюються приоб’єктнісклади та майданчики для укрупненних конструкцій. Будуються тимчасові будівліта споруди. Перевезення з/б консирукцій здійснюється автомобільним транспортом.При укладці і транспортуванні треба витримувати такі умови: висотитранспортуваних конструкцій не повина перевищувати дорожніх габоритів,конструкції потрібно закріпити надійно від можливого падіння, зміщення і ін.

Склади потрібнідля збереження і підготовки конструкцій для монтажу в залежності від обсягівмонтажних робіт і строків будівництва організувати центральні і приоб’єктнісклади конструкцій. Для подачі конструкцій до складу і місця монтажупрокладують тимчасовую автодорогу. Плити стропують і в час підіймання плитимонтажник удержує за відтяжку в положенні вздовж прольота. Правільністьопущення плити на місце контролюють по зозору смежними плитами і рисками стиківплит.

                     2.4.   Генеральний план ділянки

Длябудівництва дев’ятиповерхового житлового будинку відведена ділянка вм.Запоріжжя. Ділянка має в плані квадратну форму з розмірами

Рельєфмісцевості похилений з i=0.01 м. Планування ділянки виканоно з урахуванням відвозу. За умовнувідмітку 0.000 прийнята відмітка чистой підлоги першого поверху будівлі. Наділянці крім будівлі передбачено майданчик для білизни, автостоянку, дитячиймайданчик, спортивний майданчк.

Всі будівліта споруди на ділянці розташовані згідно санітарних і протипожежних норм.Дороги мають асфальтнобетонне покриття, спортивний та дитячий  майданчики маютьпіщане покриття, а вільне тереторія озеленена насадженням дерев, кущів ібагаторічних трав.

                     2.5.    Прийняті конструктивні рішення2.5.1.   Фундаменти і фундаментні балки

Фундаментиприйняті стричкові з розмірами по спеціфікації по серії ГОСТ 13580-80 [27] ізбетону класу В40. Відмітка підошви фундамента –3.150м. Під підошву фундаментавиконується бетона підготовка товщиною 100 мм із бетону В35.

Фундаментнібалки прийняті збірні залізобетонні по серії 1.415.1-2 і встановлені нафундаментні блоки які прийняті по серії ГОСТ 1.116-1 з розмірами поспецифікації. По верху фундаментних балок на відмітці – 0.030 виконуєтьсягідроізоляція із цементного розчину складу 1:2 з водостійкими домішками.Навколо будинку виконується асфальтобетоне вимощення шириною 1 м по бетонійпідготовці.

2.5.2.      Стіни

Стіниприйняті із збірних бетонних панелей на домених шлаках товщиною 300 м, щозадовольняє умовам експлуатації, по серії 90Р.10.1-7.

В якостіоздоблювального матеріалу по зовнішним стінам використовується керамічнаплитка.

2.5.3.      Покриття

Покриттяприйнято з збірних комплексних плит по серії 1.465-7. Плити кріплять дозакладних деталей панелей, не меньше чим в трьох місцях зваркою. Стики міжплитами заповнюють бетоном класу В15.

2.5.4.      Покрівля і дах

Дахприйнятий горищного типу з шахтою ліфта та вентиляційним каналом. Покрівля зтрьох шарів рубероїду на бітумній мастиці. Утеплювач – плити мінераловатніжорсткі на бітумному зв’язку.Пароізоляція рулона. Стяжка із цементного розчину. Водовідвід внутрішній.

2.5.5.   Перегородки

Перегородкиприйняті панельні перлітобетонні по серії 1.431-20 товщиною 120 мм. Кріплятьсяанкерами до закладних деталей панелей зварюванням. Стики зароблюють бетономкласу В15

2.5.6.   Підлоги

Підлогиприйняті: дерев’яні в житловихприміщеннях, в кухнях та коридорах – ліноліумні, в санвузлах та на лоджі ізмозаічного бетону.

2.5.7.   Сходи

Сходиприйняті збірні залізобетонні по серії ГОСТ 21.107-78. Пожежні сходи прийнятіметалеві.

2.5.8.   Вікна та двері

Вікнаприйняті дерев’яні по серії ГОСТ11214-78 з подвійним склінням. Двері прийняті дерев’яні щітові по серії ГОСТ 6629-74.

2.5.9.   Зовнішнє і внутрішнє опорядження

Зовнішнєопорядження – лицювання панелей керамічной плиткою. Внутрішнє опорядження –оштакатурення стін та перегородок цементно-шлаковим розчином. Обклеюванняшпалерами житлових приміщень. Лицювання кухонь та санвузлів глазурованоюплиткою на висоту 1.5 м. Фарбування всіх дерев’яних та метолевих поверхонь масляними фарбами за два рази. Фарбуванняпанелей в сходових клітках на висоту 1.5 м

                     2.6.  Інженерне обладнання

 Водопровідпитний від міської мережи; каналізація єдина в міську мережу; опалення воднецентральне від міської мережи; вентиляція, витяжка з природною тягою черезвікна та двері а також вентиляційні канали;  електропосточання від міськоїмережи; слобострумові устаткування – телефонізація, радіопосточання, пожежнасигналізація від міських мереж.

                     2.7.   Класіфікація вікон

п/п

Найменування, розміри Серія Область застосування 1

/>

ГОСТ 11214-78 Кухні, лоджії, балкони 2

/>

ГОСТ 11214-78 Житлові приміщення (кімнати, спальні) 3

/>

ГОСТ 11214-78 побутові приміщення 4

/>

ГОСТ 11214-78 Сходова клітка                      2.8.   Експлікація підлогНайменуваня преміщення Тип

підлоги по проекту

Схема підлоги Елементи підлоги та їх товщина Житлові примі-щення (кімнати та спальні) дерев’яні

/>

з/б плита, прокладка з ДВП лага, дошка Кухні та коридори ліноліум

/>

з/б плита, звукоізоляція, гібсобетона плита, ліноліум Санвузли керамічні

/>

з/б плита, шлокобетон, шар ребероїду або толю на бітумній  мастиці, цементний розчин, керамічна плитка Сходова клітка, лоджії мозаічні

/>

з/б плита, звукоізоляція, водонепроникнений папір, бетон В7.5-40, бетон мазаічного складу.

Підлоги прийнятізгідно СНиП П-В. 8-71 [36] табл.16.2.1

                     2.9.   Специфікація конструкцій Мар-ка Призначення (серія) Найменуваня Кіль-кість Розміри Примітка

Ф1

Ф2

ГОСТ 13580-80[27] Фундаменти

ФЛ 12.12

ФЛ 16.12

62

37

1200х1180х300

1600х1180х300

ФБ1 ГОСТ 1.116-1

Фунд. балки

ФС3

2380х300х580

Д1

Д2

Д3

Д4

Д5

ГОСТ 24698-81

ГОСТ 24698-81

ГОСТ 11214-78

ГОСТ 11214-78

ГОСТ 6629-74

Двері:

ДГ 24-15

ДГ 21-9

Д 21-8

Д 21-7

ДБ 22-7.5

2

36

108

72

43

2371х1471

2071х870

2071х770

2071х670

910х1210

під’їзд

квартиру

кімнати

вану та туал.балк.

В1

В2

В3

В4

ГОСТ 11214-78

ГОСТ 11214-78

ГОСТ 11214-78

ГОСТ 11214-78

Вікна

ВК 15-12

ВК 15-13.5

ВК 9-13.5

ВК 9-12

70

38

9

9

1510х1210

1510х1360

  910х1360

  910х1210

кухня, балк.

кімнати

службові

сходи

ЛФ1 ГОСТ 5746-83 табл.17.11

Ліфт

пасаж.вантажпід. 320 кг ПП 12.14

1 1550х1700х2100 швидкість руху 1м/с СМ1 ГОСТ 21.107-78

Сходовий марш

СМ 27.11-5

18 2700х1150

П1

П2

П3

П4

П5

П6

П7

ПБ1

ПРЛ1

ПРЛ2

ГОСТ 1.141-1

ГОСТ 1.141-1

ГОСТ 1.141-1

ГОСТ 1.141-1

ГОСТ 1.141-1

ГОСТ 1.141-1

ГОСТ 1.141-1

ГОСТ 1.141-1

ГОСТ 1.141-1

ГОСТ 1.141-1

Панелі перекрить

П 24-66

П 24-54

П 12-66

П 12-54

П 15-54

П 30-66

П 12-30

ПБ 10-28

ПРЛ 12-72

ПРЛ 12-39

83

63

9

8

9

9

8

18

18

9

2380х6580х220

2380х5380х220

1180х6580х220

1180х5380х220

1480х5380х220

2980х6580х220

1180х2980х220

1000х2800х120

1200х7200х120

1200х3900х120

3.  Теплотехнічний розрахунок огороджуючої конструкції

/>

d1– фасадне лицювання – 20 мм;

d2– стіна – 300 мм;

d3– товщина штукатурки – 12 мм.

Матеріалзовнішніх стін – бетон на домених шлаках – 1400 кг/м3;

Розчин длявнутрішніх штукатурних робіт – цементно-шлаковий – 1400 кг/м3;

Матеріалфасадного лицювання – керамічна плитка – 1600 кг/м3.

Визначаємо термічнийопір огородження по формулі />

/>  />

Визначаємомасивність конструкції по формулі />

/>

 так, як D =5.76  лежить в межах від 4.01…7 то ця конструкція відноситься до 3 групимасивності – середня масивність.

          Так як конструкція середньої масивності то ми приймаємотемператури найхолоднішої триденки />       />°С

Визначаємонеобхідний опір теплопередачі  />

/> />

Визначаємо загальний опір огороджувальної конструкції за формулою />

/>

Порівнюємо /> < />   - умовавиконується.

4. Теплотехнічний розрахунок горищного покриття

/>

d1– плита покриття;

d2– пароізоляція;

d3– утеплювач.

Утеплювач – плити мінераловатні жорсткі на бітумному зв’язуючому – 350 кг/м3.

Утеплювач: r=350 кг/м3

                     l=0.087

                     S =1.32

    Рубероїд: r=600 кг/м3

                     l=0.15

                     S =3.06

Перекриття:r=2500 кг/м3

                     l=1.75

                     S =16.1

                    d=220

Визначаємоопір теплопередачі />

/>

Визначаємонеобхідний опір теплопередачі />

/>/>

Визначаємонеобхідну товщину утеплювача за формулою  />

/>

беремо дві плити товщиною 50 і 40 мм.

Переводимо отриману товщину утеплювачадо стандартного значення

/>

Визначаємо теплову інерцію конструкціїза формулою />.

/>

Визначаємозагальну товщину />

/>

5.   Література

1.  СНиП 2.01.01-82  “Будівельна климатологія ігеофізика” Москва – 1983 р.

2.  СНиП 2.01.07-85 “Навантаження та вплив” Москва –1985 р.

3.  “Загальносоюзний каталог типових будівельнихконструкцій і виробів” 3.01.П-1.89 2-3 том Москва – 1991 р.

4.  “Загальносоюзний каталог типових будівельнихконструкцій і виробів” 3.01.П-5.89 2-3 том Москва – 1991 р.

5.  “Справочник по инженерно-строительному черчению” РусскевичН.Л., Ткач Д.И, Ткач М.Н. 2-е издание Киев 1987 г.

6.  “Указания по архитектурно-планировачным решениям и модульной координации элементом объемно-блочных зданий”Москва ЦНИИЭПЖилища Москва – 1970 г.

7.  Буга П.Г. “Гражданские, промышленные исельскохозяйственные здания” 2-е издание Москва – 1987 г.

Зміст

1. Вступ……..……………………………………………………. 1 1.1. Шляхи підвищення довговічності будівель………………… 1 2. Архітектурно-будівельна частина 2.1 Вихідні дані для проектування……………………………… 2 2.2. Загальна характеристика запроектованої будівлі…………... 3 2.3. Технологія монтажних робіт…………………………………. 3 2.4. Генеральний план ділянки…………………………………… 4 2.5. Прийняті конструктивні рішення 2.5.1. Фундаменти і фундаментні балки…………………………… 4 2.5.2. Стіни…………………………………………………………… 4 2.5.3. Покриття………………………………………………………. 4 2.5.4. Покрівля і дах…………………………………………………. 5 2.5.5. Перегородки…………………………………………………… 5 2.5.6. Підлоги………………………………………………………… 5 2.5.7. Сходи………………………………………………………….. 5 2.5.8. Вікна та двері…………………………………………………. 5 2.5.9. Зовнішнє і внутрішнє опорядження…………………………. 5 2.6. Інженерне обладнання………………………………………... 5 2.7. Класіфікація вікон…………………………………………….. 6 2.8. Експлікація підлог…………………………………………….. 7 2.9. Специфікація конструкцій…………………………………… 8 3. Теплотехнічний розрахунок огороджуючої конструкції…... 9 4. Теплотехнічний розрахунок горищного покриття………….. 10 5. Література……………………………………………………... 11
еще рефераты
Еще работы по архитектуре