Реферат: Грип 11

Грип

В Україні щороку на грип та ГРВІ хворіють від 10 до 16 млн. осіб, майже половина з них діти. Найнебезпечніший грип для людей старшого віку, хворих на хронічні недуги, хвороби серцево-судинної та дихальної системи, на порушення обмінних процесів, ниркові розлади та мають так званий вторинний імунодефіцит. Після грипу часто розвивається ускладнення, загострюються хронічні недуги, що може призвести до тяжких наслідків. Тому проблема ефективного запобігання та лікування грипу набуває державного значення.

Однак, коли людина вже захворіла, вакцинація не допомагає, понад п‘ять років інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України займається розробкою протигрипозного імуноглобуліну, який був би ефективний проти сучасних вірусів грипу. Робота завершилася впровадженням у виробництво препарату імуноглобулін людини протигриповий. Це тіологічний препарат швидкої дії виготовляється на Київському підприємстві “Біофарма” і належить до засобів специфічної пасивної імунізації.

Проведені дослідження довели, що показник профілактичної захисної ефективності імуноглобуліну в період епідемії грипу в 1999 році виявився високим і дорівнва 93,5%. Цього року в Україну знову завітав грип. Першу віруси в нинішню епідемію біли виділені в Дніпропетровську та в Маріуполі Донецької області. Віруси були досліджені в лабораторії, вони належать штаму А/Нова Каледонія / 20/99/41№1/. Цей збудник найпоширеніший у світі цієї зими. Зараз, коли ризик ще досить високий, препарат імуноглобулін протигриповий є один з ефективних засобів боротьби з цією хворобою. З перших годин введення він впливає на перебіг інфекційного процесу, оскільки містить готові антитіла, а за добу, як правило, основні клінічні симптоми грипу зникають. Для лікування робиться внутрішньо м’язова одна-дві ін‘єкції, а з метою профілактики – одна.

Цей препарат – єдиний в Україні специфічний протигрипозний лікувальний засіб.

Крім вакцини для профілактики грипу застосовують препарат українського виробництва амізон, який має протизапальну, жаропонижаючу та антибактеріальну дію. Призначають препарат по 0,5 дози 4 рази вдень, або по 0,25г 3-4 рази в день. Найширше застосовують вакцину інфлювакс, флюарікс, інативована СПЛІД вакцина

еще рефераты
Еще работы по астрономии