Реферат: Подорожник 2

Реферат

з біології

на тему:

Подорожник”

Листя подорожника великого – Folium plantaginis majoris

Подорожник великий– Plantagomajor l.

Родина подорожникових– Plantaginaceal

Рослина: Багаторічна трав’яниста рослина з короткими кореневищами і багато чисельними, мичкуватими коренями. Стебла без листків, висотою до 50 см. На їх верхівці утворюються колосоподібне густе суцвіття. Квіти буровисті, дрібні. Листки сочні, голі, довго черешкові, цільнокрайні, які при розриві тягнуться довгими нитками. Плід – коробочка з дрібним темно-коричневим блискучим насінням, цвіте з травня по серпень.

Можливі домішки: Подорожник ланцетний.

Місце перебування: Росте біля доріг, на лугах, в степах.

Заготівля: Літом у фазі цвітіння зрізають листя ножами, серпами або косять. Свіжу сировину оглядають і очищають від домішок сторонніх рослин.

Сушіння: Проводять в тіні при добрій вентиляції в сиру погоду – в сушняках при температурі 50-60С. Сировину розкладають шаром 5 см. Кінець сушіння визначають по ламкості черешків.

Зовнішні ознаки: Листки довжиною до 24 см і шириною 11 см з 3 – 7 жилками. Колір зелений або злегка буруватий. Запах слабкий. Смак гіркий. Понижує якість сировини домішки жовто-бурих листків ін. частин подорожника і ін. рослин, піска.

Хімічний склад: Слизь, пектинові речовини, глюкозид, аукубін, дубильні речовини, каротин.

Зберігання: Сировина гігроскопічна, її слід оберігати від вологи. Зберігають упаковану в мішки, тюки. Термін зберігання до 3 років.

Лікарські засоби: Листя подорожника, водний настій, сік із свіжої трави, екстракт водної витяжки в гранулах. Входить в склад зборів.

Застосування: Як протизапальний засіб, ранозаживлюючий, відхаркуючий. Призначають при шлунково-кишкових захворюваннях із зміненою кислотністю, при захворюваннях – верхньодихальних шляхів.

еще рефераты
Еще работы по астрономии