Реферат: Апаратура для стерилізації Правила роботи

АПАРАТУРА ДЛЯ СТЕРИЛІЗАЦІЇ.

ПРАВИЛА РОБОТИ

Стерилізація – це повне знищення в тому чи іншому об’єкті всіх без винятку мікроорганізмів і їх спор не залежно від того чи вони хворобливі чи не шкідливі. Стерилізація має велике значення при виготовленні всіх лікарських форм і особливо ін’єкційних.

Стерилізувати можна різними методами:

1. Механічний метод стерилізації

2. Хімічний метод стерилізації

3. Стерилізація ультрафіолетовим промінням

Механічний метод стерилізації

Цей метод полягає у виділеннях мікроорганізмів від рідини за допомогою мікропористих фільтрів.

В якості мікропористих фільтрів використовують коолін, форфор, азбест, колодій.

Принцип фільтрації базується на адсорбції бактерій поро фільтрів.

Хімічний метод стерилізації

При цьому методі знищення мікроорганізмів відбувається під дією деяких хімічних речовин антисептиків. Це кризол, фенол, хлор етан, але хімічний метод стерилізації практично не застосовують в аптеці.

Стерилізація ультрафіолетовим промінням

Ультрафіолетові промені мають бактерицидну дію. В аптеках ці промені використовують для санації приміщень і обеззараження дистильованої води.

В якості джерела ультрафіолетових променів використовують бактерицидні і ртутно-кварцеві лампи.

В аптечній практиці використовують виключно методи стерилізації за допомогою дії високої температури. Ультрафіолетові промені використовують для обеззараження повітря приміщень аптеки, шляхом встановлення бактерицидних ламп. Температура від 15 0С до 40 0С є найбільш сприятлива для розвитку мікроорганізмів. Більш висока температура згубно діє на мікроорганізми. Найбільш надійна стерилізація досягаються при температурі 60 0С і більше. Текучий пар, або кипляча вода убивають бактерії досить швидко, але спори зберігаються на протязі години і більше. Пара під тиском убиває мікроорганізми швидше в знижує спори.

Є різна апаратура для стерилізації.

Стерилізувати можна:

1. За допомогою газової горілки.

2. За допомогою електричної сушильної шафи

3. Кип’ятіння у відповідних ємностях.

4. Стерилізація текучим паром проводяться в аптечних стерилізаторах.

Стерилізатор складається з циліндричної ємності, яка облицьована кожухом металічним, має металічну кришку, яка щільно прикручується термометром і водомірним склом. На дно ємності наливають воду і вміщують мате леву підставку з отворами.

При роботі із стерилізатором слід дотримуватись правил:

1. Нагрівати стерилізатор слід після поміщення в ньому предметів стерилізації – після загрузки.

2. Початком стерилізації вважати час виходу потоку пари з стерилізатора і показанням на термометрі температуру 100 0С.

3. Пара в стерилізаторі повинна рівномірно обтікати предмет, що стерилізується.

4. Температуру слід постійно контролювати.

Найбільш зручні парові стерилізатори, в яких автоматично підтримується заданий тиск і температура, а також визначена можливість просушування матеріалу після стерилізації (вата, фільтрувальний папір, марля і т.д.).

Стерилізацію парою під тиском проводять в автоклавах різної конструкції.

Автоклав складається з товстостінної стерилізаційної камери з кришкою, яка герметично закривається. На автоклаві змонтований запобіжний клапан манометр і термометр. Залежно від положення стерилізаційної камери розрізняють горизонтальні і вертикальні.

Сучасні автоклави мають електропідігрів і розраховані для роботи під тиском до 2,5 атмосфер, або стерилізації текучим паром. Вони забезпечені приладом для підтримки заданого тиску – електроконтактним манометром водостурних епсектором і фільтром.

Електроконтактний манометр забезпечує автоматичну підтримку заданого тиску. За допомогою епсектора досягається швидке відсмоктування пари після кожної стерилізації, створення вакууму в стерилізаційній камері.

Кожен автоклав повинен мати паспорт, інструкцію по експлуатації та догляді за ним. При стерилізації в автоклаві його спочатку нагрівають при відкритому крані, після чого кран закривають і слідкують за підвищенням температури і тиску.

Автоклав і інша апаратура розміщені в стерилізаційній кімнаті. Вхід в стерилізаційну кімнату повинен бути з асептичної і з відкриванням дверей в асептичну кімнату. Стерилізаційна має мати природне освітлення. Для спостерігання за роботою стерилізаційних апаратів повинно бути засклене у стіні вікно, що розділяє асептичну і стерилізаційну. При такому плануванні асептичного блоку допоміжний персонал не має прямого доступу до стерилізаційної кімнати, що передбачено технікою безпеки.

Фармацевти, які виготовляють стерильні лікарські форми повинні:

1. Працювати в стерильних наглухо закритих хірургічних халатах і спеціальному взутті.

2. Рот і ніс повинні бути закриті стерильною, марлевою чотирьохшаровою пов’язкою, знімаючи її через чотири години.

3. Волосся повністю підібране під шапочку.

4. Перед роботою старанно вимити руки теплою водою з милом і щіткою і сушити стерильним рушником.

еще рефераты
Еще работы по астрономии