Реферат: Тероризм в Україні міф чи реальність

Тероризм в Україні : міф чи реальність.

Важко мабуть не помітити ситуації, що склалася в світі після подій 11 вересня.

Безперечно, ця дата — сумна сторінка не лише історії США,( що покалічила щастя багатьох родин), а й мабуть всього світу… Показала, що ні одна країна, навіть економічно розвинена, не може бути захищеною від посягань на життя своїх громадян.

З розвитком НТР, тепер навіть невелика купка людей може контролювати цілі держави та наносити шкоду так, що неможливо пояснити звідки було нанесено удар. Але можна пояснити “чому”. Основна мета- досягнення своїх, найчастіше, економічних чи ідеологічних цілей будь-якими можливими засобами. Навіть поодинокі люди, маючи засоби, які стали зараз загальнодоступними – Internet і та інше обладнання, мають змогу реалізувати свої злочинні наміри, що можуть не лише дестабілізувати країну, а й поставити під загрозу її економічну чи ще страшніше військову безпеку. Для прикладу — компанія Microsoft, втрачає в рік приблизно 200тис. $ від постійних атак хакерських команд. Офіційна інформація… Реальні розміри втрат залишаться в документації “дядька Сема”!

І це лише одна з форм можливого прояву тероризму. А існують більш радикальні,- те що ми бачили на екранах телевізорів. Аналізуючи причини, що спонукали певні економічні кола, до вчинення даного теракту, західні спеціалісти розділилися на декілька таборів: Одні вважають, що основною причиною було незадоволення світових магнатів нав’язуванням Америкою своїх правил політичних та економічних ігор, крім того ідеологічний вплив на культури народів. Визначальна причина- світоглядна, тобто теракт був закономірною реакцією на нав’язування своїх ідей. До цих поглядів приєднується і вітчизняний експерт В.В. Крутов, що в свій час був головою Антитерористичного центру, створеного указом президента в 1996р, для координування діяльності загонів швидкого реагування з метою забезпечення безпеки України.

Інші, здебільшого російські експерти, припускають, що причинами були 1.)потреба спецслужб підвищити фінансування своїх відомств, не пожалівши при цьому життів громадян,2.) використати та перевірити зброю, що була на обліку силовиків 3.) захопити нафтяні “кормушки” найдешевшої в світі Іракської нафти, бо власних резервів у Америки залишилось сише на 40 років.

Якщо світові організації почали посилювати охоронні заходи своїх стратегічних об’єктів, після того, що “Алькаїда” зробила щось за гранню можливого,- знайшла дірку в обороні і вдарила зсередини наддержаву Америку, то логічно виникає питання,- а чиможливий прояв “терористичної ідеології“ в Україні? Нажаль, дослідження Антитерористичного центру показують, що ситуація в Україні може докорінно змінитися. Основне джерело небезпеки- Крим. Пояснюється це не лище активізацією рухів кримчан по відновленю національності, а й тим що Україна є ласим шматком для усіх сусідів. Якщо перегорнути сторінки історії назад, то згадаємо, що наша держава у складі Росії називалася “Житнецею Росії”, крім того наші землі, були, є і, мабуть, будуть родючими на всі культури, якими займається сільське господарство.

Західні регіони в полі зору Польщі, східні- Росії, але найбільше острахів, як зазначалося вище, викликає АР Крим. При послабленні позицій Росії в Чорному морі, Туреччина намагається стати лідером. За умови економічної підтримки, політичні сили кримських татар передбачають створення спец загонів “Аскерів”, військове призначення яких не викликає сумнівів.

У разі якщо Крим захоче відділитися від України спочатку політики не погодяться втратити сферу впливу. А які методи можуть застосувати радикально орієнтовані сили, та й за підтримці екстриміських угруповань? На що здатні професіонали-найманці, якщо виникне потреба застосування залякування, те, що вони роблять найкраще? Це- основні питанння, проаналізувати чи пердбачити їх можливе розв’язання неможливо в повній мірі. Ось і залишається питання нашої з вами безпеки відкритим...

еще рефераты
Еще работы по астрономии