Реферат: Аналіз транспортного забезпечення турів

маршрутний транспортний тур круїз

Доповідь з теми:

Аналіз транспортного забезпечення турів


Аналіз пропозицій туристичних фірм

Туристичний ринок України насичений різними туристичними фірмами, починаючи з крупних національних та закінчуючи найдрібнішими. Але ціль у кожної з них одна – реалізувати тур-продукт. Тури, які пропонують тур фірми поділяються на два типи – маршрутно-транспортні та маршрутно-стаціонарні. Особливість перших у тому, що їх основою власне є перевезення, це може бути автобусний екскурсійний тур з відвідуванням цікавих місць або круїз, як морський, так і річковий. Маршрутно-стаціонарні полягають у перевезенні на місце відпочинку: чи то на курорт, чи то в санаторій тощо.

Проаналізувавши пропозиції тур фірм та операторів можемо зробити висновок, що серед всіх пропонованих турів лише 20% маршрутно-транспортні, це щодо міжнародного туризму. Маршрутно-транспортні тури територією України особливою популярністю не користуються, найбільш поширені з них – так званні тури вихідного дня – короткочасні (1-2 дні) поїздки за місто з метою відпочинку чи екскурсії.

Міжнародні ж маршрутно-транспортні тури користуються не аби якою популярністю: регулярно відбуваються екскурсійні поїздки до країн Європи, серед яких найпопулярніші – Польща, Чехія, Німеччина, Австрія, Франція. В основному такі тури охоплюють території відразу декількох держав (Шенгенська віза нам дає таку можливість), як результат програма стає більш цікавою і різноманітною (наприклад 12-денний автобусний тур, що охоплює Англію та об’єднану Європу: Кельн – Лондон – Париж – Краків).

Маршрутно-транспортні тури складаються за такими системами:

· Кільцева – (наприклад 7-денний автобусний тур, що охоплює Росію, Фінляндію та Швецію: Санкт-Петербург – Гельсінкі – Стокгольм – Турку – Санкт-Петербург);

· Лінійна – (як приклад 10-денний тур через Будапешт – Відень – Інсбрук – Монако – Ніццу – Пізу – Флоренцію – Рим та Венецію);

· Радіальна (приклад: Відень – Лінц – Відень – Зальцбург – Відень – Інсбрук – Відень – Братислава – Відень ).

Це три основні системи, а є ще такі як лінійно-кільцева та лінійно-радіальна, які утворюються об’єднанням двох систем.

Серед наведених систем найбільшою популярністю серед пропозицій туристичних фірм користується саме лінійна.

Але автобусні тури найбільш поширені на коротких та середніх відстанях. На далеких відстанях найбільш інтенсивно використовуються повітряні засоби, а саме літаки.

Авіаперевезення

Але автобусні тури найбільш поширені на коротких та середніх відстанях. На далеких відстанях найбільш інтенсивно використовуються повітряні засоби, а саме літаки.

Серед найбільш популярних маршрутів серед українських туристів: Туреччина, Єгипет, Греція, Кіпр, США, ОАЕ, Туніс, Таїланд тощо. Бізнесмени ж за часту за браком часу користуються саме повітряним транспортом тому авіа перельоти до країн Західної Європи теж досить актуальні, а лідером у повітряному сполученні з нашою державою є Російська Федерація.

Серед найбільш популярних літаків звичайно найпопулярніші серії двох гігантів літакобудування Airbus та Boing: середньо магістральні А310, В757, В737-200, В737-300, В737-400, В737-500; та далеко магістральні А380, В747, В767-300ER.

Автобусні перевезення

Найбільш оптимальним видом перевезення на коротких відстанях є автотранспорт. Існує дуже багато екскурсійних турів, багато з яких пропонуються вітчизняними фірмами. Найбільш популярні напрямки: Польща, Угорщина, Чехія, Словаччина, Німеччина, Австрія, Франція, Італія, Іспанія, Нідерланди…

Найбільшим вітчизняним перевізником є компанія «АВТОЛЮКС», що здійснює перевезення як на території країни, так і за її межами. Серед найбільш популярних регіонів України – Західна Україна, центральні області та південь – це оглядово-екскурсійні тури, проте в цілому особливої популярності в порівнянні з закордонними подорожами не мають.

Можна відзначити такі основні особливістю маршрутно-транспортних турів в Україні:

· Сезонність (автобусні тури в Україні користуються популярністю в теплий період (із середини квітня до середини жовтня));

· Постійні зміни на ціни, що спричинені нестійкою економічною ситуацією в Україні та світу загалом;

· Досить нетривалі (1-3 дні, рідше 7-8) поїздки.

Залізничні перевезення

Мабуть найменш популярним видом перевезення в туризмі є залізничне – близько 10% закордонних турів. Залізничні тури Україною з цього року вже не проводяться. Останній рейс був організований тур фірмою «Джерело СПК» і проходив через Українські Карпати. Що ж до самого перевезення то поїзд є досить популярним в більшості через свою дешевизну у порівнянні з автобусом та літаком.

Практично в кожній країні є свої екскурсійні потяги: в Росії «Золотий Орел», в ПАР – «Гордість Африки», в Швейцарії – «Експрес Берніна» та «Експрес Монблан», в Індії – «Індійська Одіссея», також Європою ходить славнозвісний «Orient Express», але його маршрут дещо змінений і прямує лише до Венеції.

Як правило екскурсійні потяги – відреставровані старі паровози, оснащені великими оглядовими вікнами, і їхній ретро-стайл просто зачаровує

Подорож на такому потязі – дорога насолода. Наприклад вартість туру на транссибірському експресі «Золотий Орел» сягає 16-18 тис. доларів.


Водні перевезення

Водні перевезення в туризмі представленні морськими та річковими круїзами, серед яких найпопулярніші перші – понад 75% пропозицій. Щодо загальної кількості круїзів на туристичному ринку – їх частка близько 12%. Взяти на себе відповідальність замовлення круїзу насмілиться далеко не кожний тур оператор, це по силу лише великим компаніям, адже круїз – це дуже дорогий вид відпочинку. В Україні – це наприклад «Диліжанс Тур» та UTI або «УКРТЕХІНТУР», які пропонують послуги найбільших круїзних компаній світу, серед яких Carnival, Cunard, Holland America Line, Raddison Seven Seas, RoyalCaribbean та інші. У вас зявляється можливість здійснити подорож Середземним морем, навколо Європи, в Карибському басейні та навіть навколосвітню подорож!!! Хіба не пречудово?

Всього у світі виділяють 14 круїзних регіонів, серед яких постійну трійку найпопулярніших складають:

1. Карибський – обслуговується в основному компаніями Carnival, RoyalCaribbean, Costa Cruises.

2. Скандинавський (Балтія + Норвезькі фіорди) – обслуговують HAL, Carnival, Costa.

3. Середземноморський – Holland America Line, Carnival Corp.

Річкові круїзи досить широко представлені в Європі: найпопулярніші річки – Рейн, Майн, Мозель, Дунай, Волга, Сена, ін..; річками Міссісіпі, Ріо-Гранде, Муррей, Янцзи тощо.

В Україні найбільшими круїзними компаніями є «УКРФЕРРІ» та «Червона Рута». Перша займається морськими турами: із Одеси до Сімферополя, із Одеси до Стамбула і назад; друга – виключно екскурсійними турами по Дніпру.

Пройшли ті часи, коли круїзний відпочинок був «по карману» лише людям з «вищого суспільства», зараз значна частка туристів зі всього світу може дозволити собі таке задоволення. Середній вік клієнтів круїзних лайнерів – 40 років, що цікаво, що круїз – популярний у молоді та у людей старшого віку, особи середнього віку надають перевагу пляжному відпочинку, більш пасивному. Перспектива розвитку круїзного ринку досить значна і не виключено, що через декілька років і ми зможемо спробувати на собі всю насолоду, всі почуття, які тільки може нам подарувати даний вид відпочинку.

еще рефераты
Еще работы по физкультуре и спорту