Реферат: Економіко-географічна характеристика Ірану

ІРАН

Столиця – Тегеран з передмістям понад 10 млн. осіб.

Форма правління –ісламська республіка.

Населення — 80 млн. осіб

ВВП — $852,6 млрд,— 5,8 %. (14 місце)

Валюта — іранський ріал = 100 динарів.

Грошова одиниця

š Грошова одиниця Ірану — ріал, однак у народі кажуть «туман», 10 ріалів рахується як 1 туман. Але в народі, зазвичай під час купівлі використовують «туман». Наприклад: у магазині замість 100 ріалів говорять 10 туманів. Однак в офіційних і банківських документах пишуть 1.000 ріалів, що дорівнює 100 туманам. Тому для переведення ріалу у туман достатньо прибрати один нуль. Найкрупніший грошовий знак в Ірані складає 10 тис. ріалів, тобто 1 тис. туманів. В обігу знаходяться грошові знаки 500, 200, 100 й 50 туманів. Грошові знаки 20 та 10 туманів не користуються в країні попитом. Для дрібних грошових одиниць використовують монети 25, 10, 5 туманові й 25 ріалові, 2 туманові, рідше населення використовує 1 туманові, 5 й 2 ріалові грошові знаки. На початку 2003 року 1 дол. США складав 800 туманів.

Ісламська республіка Іран одна з найбільших держав Південно-Західної Азії. Її площа складає 1,65 млн. кв. км. Географічне розташування Ірану з огляду на те, що країна знаходиться на південному заході Азії і розташована мов би на стику трьох континентів — Азії, Європи, Африки — і з'єднує важливі географічні райони світу, має стратегічне значення. Іран є ланкою, що з'єднує південно-західну Азію, Перську затоку, Кавказ, Середню Азію та Середній Схід. На півночі Іран омивають води Каспійського моря, на півдні — Перської затоки й Оманського моря. Він межує з Туреччиною (на північному заході), Афганістаном і Пакистаном (на сході), Іраком (на заході), а також з Вірменією, Азербайджаном, Туркменістаном (на півночі). Іран через Каспійське море межує з Казахстаном і Росією, а через Перську затоку та Оманське море — з Кувейтом, Бахрейном, Аравією, Катаром, ОАЕ, Оманом.

Туристам на замітку

НАЦІОНАЛЬНА КУХНЯ

ВИХІДНІ ТА СВЯТА

11 лютого — День революції — святкування перемоги революції 1979 року.

1 лютого — День повертання Хомейні з 14-річної зарубіжного заслання.

1 квітня — День Ісламської Республіки.

Новий рік залишається одним з популярних свят і співпадає з днем весняного рівнодення. Усі заклади зачиняються на 5 днів. Заняття у школах зупиняється на 13 днів.

Ісламська Республіка Іран визнала незалежність України 25 грудня 1991 року. Протокол про встановлення дипломатичних відносин на рівні посольств був підписаний у Києві 22 січня 1992 року.

З кінця січня 1992 року у Києві діє Посольство Ірану. В жовтні 1992 року започатковано діяльність Посольства України в Тегерані.
еще рефераты
Еще работы по географии