Реферат: ЮНЕСКО

Реферат

на тему:

Інформаційна система ЮНЕСКО


Нижче наведено загальну схему інформаційної системи ЮНЕС­КО. Звичайно, у дійсності вона є більш деталізованою, проте вказані п'ять її елементів є основними.


Рис. 1. Інформаційна система ЮНЕСКО

Бібліотеки . Основна бібліотека ЮНЕСКО знаходиться в штаб-квартирі організації в Парижі. Крім того, існує декілька десятків відділень центральної бібліотеки в містах розташування представництв ЮНЕСКО (наприклад, Бангкок, Каїр, Каракас, Дакар, Лондон, Найробі і т.д.). Бібліотека в Парижі містить всі публікації ЮНЕСКО, публікації інших організацій, велику кількість друкованих матеріалів зі сфер компетенції ЮНЕСКО: освіта, наука, культура, соціологічні та гуманітарні науки, комунікація та інформація; а також близько 1200 періодичних видань і мікрофіши документації та публікацій ЮНЕСКО з 1972 р.

Бібліотека забезпечує всі види бібліотечних послуг: довідкова інформаційна служба, пошук через Internet та по електронним базах даних ЮНЕСКО, обмін матеріалами з іншими бібліотеками, замовлення матеріалів для різних проектів.

Архіви . Центральний архівний фонд ЮНЕСКО також знаходиться в будівлі штаб-квартири організації в Парижі. Архівну службу було започатковано 1947 р. Сьогодні вона діє як місце збереження архівних матеріалів організації, відділу управління інформацією, що надходить з Секретаріату, а також як довідкова служба. Таким чином, метою діяльності архівної служби ЮНЕСКО є документація історії та діяльності ЮНЕСКО, а також допомога Секретаріату у збереженні та управлінні інформацією.

Масштаби інформаційних ресурсів, які містяться в архівах, є дуже великими: це 8 км книжних полиць, які містять друковану інформацію, фотографічні та аудіовізуальні матеріали, а також 120 тис. мікрофішей. Всі архівні матеріали розподілені по 16 інформаційним групам:

— Міжнародний інститут інтелектуального співробітництва

— Конференція Міністрів освіти

— Підготовча комісія ЮНЕСКО

— Документи Загальної Конференції

— Документи виконавчої ради

— Документи Секретаріату

— Публікації ЮНЕСКО

— Архіви Секретаріату

— Архіви закордонних представництв ЮНЕСКО

— Архіви асоціацій

— Мікрокопії

— Аудіовізуальні архіви

— Архіви репродукцій творів мистецтва

— Публікації і документація ЮНЕСКО

— Архіви та документація міжнародних організацій

— Електронні записи.

Документаційні центри. Майже кожен із структурних відділів ЮНЕСКО має свій інформаційний документаційний центр. До основних найбільших центрів відносяться:

– Документаційний центр Бюро зовнішніх зв'язків;

– Документаційний центр Відділу публічної інформації;

– Документаційний і довідковий центр Відділу термінології, документації і довідкової інформації;

– Документаційний статистичний центр;

– Документаційний центр Відділу у справах молоді;

– Комунікаційний документаційний центр Відділу комунікації, інформації та інформатики;

– Документаційний культурний центр;

– Документаційний та інформаційний центр Відділу освіти;

– Документаційний центр Міжнародного інституту освітнього планування;

– Інформаційний центр вищої освіти Міжнародної Асоціації університетів;

– Документаційний центр Міжнародної гідрологічної програми;

– Документаційний центр соціальних та гуманітарних наук.

Кожен з центрів має свою структуру і широке коло обов'язків. Розглянемо, для прикладу, Документаційний центр соціальних та гуманітарних наук. Серед його основних функцій можна виділити такі:

– діє як інформаційний центр для спеціалістів у соціальній і гуманітарній сферах, для міжурядових та неурядових організацій і для країн – членів ЮНЕСКО;

– забезпечує створення, оновлення і обслуговування банку даних соціальних і гуманітарних наук (DARE), який включає інформацію з досліджень, інститутів підготовки спеціалістів, професійних асоціацій, окремих спеціалістів у сфері соціології, періодичні видання у сфері соціальних наук;

– здійснює виробництво, розповсюдження і продаж комп'ютерних інформаційних продуктів, створених на основі банку даних на компакт-дисках;

– забезпечує централізований доступ через Internet до більше, ніж 100 періодичних соціологічних видань.

Бази даних. Загалом ЮНЕСКО видає та обслуговує близько 90 бібліографічних, довідкових і фактографічних баз даних щороку у сферах своєї компетенції: освіта, природничі науки, культура, соціальні і гуманітарні науки, комунікація, інформація та інформатика.

Основними базами даних є:

UNESBIB (бібліографічна база даних ЮНЕСКО) містить усі публікації і документи ЮНЕСКО, усіх її регіональних відділень та інститутів і бібліотечні каталоги за період після 1972 р. Виходить у друкованому, он-лайновому і CD варіантах.

UNESDOC (повні тексти документів ЮНЕСКО) виходить у друкованому, он-лайновому і CD варіантах.

UNESTHES (перелік всієї термінології, що використовується в документах ЮНЕСКО англійською, французькою та німецькою мовами) виходить у друкованому та електронному варіантах.

Мультимедійні ресурси розділ, що включає різноманітні електронні публікації, наприклад, останні документи і публікації ЮНЕС­КО, нові придбання бібліотек і нова інформація в базах даних.

Великим і популярним ресурсом ЮНЕСКО є Освітня мультимедійна бібліотека, яка включає річні каталоги відеоматеріалів, річні каталоги документів ЮНЕСКО, різноманітні статистичні та порівняльні дані ЮНЕСКО у сфері освіти та велику добірку законодавчих актів у сфері освіти, виходить в електронному вигляді.

Інформаційні джерела ЮНЕСКО:

www.unesco.org/

unesdoc.unesco.org/ulis/

www.unesco.org/general/eng/infoserv/index.html

www.unesco.org/general/eng/infoserv/doc/library.html

www.unesco.org/general/eng/infoserv/archives/archives.html

www.unesco.org/archives/guide/

www.unesco.org/education/

www.ibe.unesco.org/

www.unesco.org/general/eng/infoserv/doc/shsdc.html

www.unesco.org/iiep/

www.unesco.org/general/eng/infoserv/doc/unesis-form.html

www.ibe.unesco.org/Inf_Doc/Nat_reps/natrep.htm

еще рефераты
Еще работы по историческим личностям