Реферат: Королева Виктория

  <img src="/cache/referats/18913/image001.jpg" v:shapes="_x0000_i1025">   <span Monotype Corsiva";mso-ansi-language: UK">Майбутня королева Вікторія народилася 24 травня 1819 р.  Спочатку шанси принцеси Вікторії на престолбули невеликими, але до 1837 року серія смертей спадкоємців престолу відгемофілії зробила її єдиною претенденткою на трон. До речі, видимо, генам прабабиВікторії був зобов'язаний своєю гемофілією російський царевич Олексій. Йогобатько цар Микола II у свій час женився на онученяті королеви Вікторії,одержавши на додачу ще й звання адмірала британського флоту. Втім, Микола II уданому відношенні був не самотній. Через те, що ще при житті королеви Вікторіїїї потомство через шлюбні союзи проникнуло в більшість царюючих прізвищ, вонаодержала прізвисько 'всеєвропейська бабуся'.

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">     20 червня 1837 року  відбулася коронація 19-літньої королеви, позакінченні якої вона негайно ж попросила чашку чаю і свіжий номер "Таймс". Із цього моменту англійський чай став напоєм,що супроводжує джентльмена й леді всюди — на офіційних прийомах і у хвилинивідпочинку.

<span Monotype Corsiva"; mso-ansi-language:UK">      Молода, двадцятилітня Вікторія, зустрівшисьна балі з майбутнім росіянином імператором Олександром II не на жарт захопиласяним і в подумувала про шлюб. Але такий союз був неможливий як по династичним,так і по політичних міркуваннях. Після цього випадку Вікторія на час втратилаінтерес до заміжжя. Але випадок не змусив себе чекати. На одному з балівВікторія танцювала з Альбертом, князем Кобургским.     

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">     Молодий князь скорив серце Вікторії й улютому 1840р. відбулося одруження королеви з Альбертом. „ Я люблю його більше,ніж думала”, — запише Її Величність у своєму щоденнику, — і я зроблю все, що вмоїй владі, щоб полегшити його жертву'.

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">     Якоюсь мірою це дійсно була жертва.Чоловік королеви Англії за законами країни не мав права на титул короля.Дружина могла зробити його тільки фельдмаршалом

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">.

<span Monotype Corsiva"; mso-ansi-language:UK">

<span Monotype Corsiva"; mso-ansi-language:UK">

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">-1-

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">        Єв щоденнику королеви й такі слова: 'Я читаю й підписую паперу, а Альберт їхпромокає...' Відразу ж після весілля в кабінеті Вікторії був поставлений другийписьмовий стіл — для Альберта. Але принц із самого початку вирішив нестосуватися державних справ.

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">     Родина їх була по-справжньому щаслива.

<span Monotype Corsiva"; mso-ansi-language:UK">У них було 9 дітей і 34 онука.

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">Цей шлюб підняв в очахпідданих моральний вигляд королівської родини на

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK"> недосяжну висоту, що допомогло Британіїуникнути антимонархічних

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">потрясінь, що охопили Європув 1848 році.

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">     Королева Вікторія сама жила за певнимиправилами й розпорядку дня й вимагала того ж від своїх підданих. Вонавласноручно розробляла правила етикету. Прагнення англійців додержуватисяетикету приймалося іншим миром за англійську манірність, чудово відбиту в „Алісів країні чудес” і розповідях про Шерлока Холмса й доктори Ватсона.Вікторіанську епоху часом згадують як епоху порядку йвисоких моральних принципів. Звичайно, справа було не тільки й не стільки вхарактері королеви. В Англії середній клас, що твердо став на ноги, постійнообвинувачуваний у вульгарному торгашеському дусі, успішно протиставив розпустівищих, аристократичних верств власну систему моралі й поводження.

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">     З перших днів правління королева вживаласпроби зближення з російським імператорським двором. В 40х роках розширилосяспівробітництво Росії й Великобританії в науково-технічній і військовій сферах.Королева Вікторія робила всілякі знаки уваги імператорові Миколаю. В 1846 роцівона подарувала імператору яхту «Вікторія». Подарунок був присвяченийдо підстави Санкт-Петербургського Імператорськогояхт-клубу. Але, що править російський кабінет не завжди відрізняла зваженазовнішня політика. Росія прагнула чинністю встановити своє панування на Чорномуй частини Середземного моря. Цим вона настроїла проти себе Туреччину й Францію.Почалася Кримська війна. Росія понесла важкі втрати, втратилася Севастополя йЧорноморського флоту. Але, незважаючи на перемогу й протесту Туреччини,королева Вікторія повернула Севастополь Росії.

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">     В 1851 р. у Лондоні відбулася ПершаВсесвітня виставка, на якій були зібрані досягнення передової думки із всіхкраїн миру. Представлені в Кришталевому палаці експонати дали поштовх не тількифантазіям Жуля Верна, але й реальному науково-технічному прогресу.

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">

<span Monotype Corsiva"; mso-ansi-language:UK">

<span Monotype Corsiva"; mso-ansi-language:UK">-2-

<span Monotype Corsiva"; mso-ansi-language:UK">     Новаторствоторкнулося всіх сторін життя — від перших у світі електродвигунів до бутербродаблискучого лорда Сендвіча.

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK"> Найбільший флот з найсучаснішим озброєнням(перші броненосці з'явилися в Англії) дозволив Великобританії розширити своїколоніальні володіння, зібравши під короною 40 країн. Англія була центром миру,а англієць (подібно американцеві сьогодні) почував себе як удома майже в будь-якійкрапці земної кулі. Кіплінг, „співак британського імперіалізму”, оспівував усвоїх баладах „тягар білої людини”, що цивілізовані англійці мужньо несуть уколоніях серед тубільців, цих „похмурих” бентежних дикунів'.

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">     Однак процвітаючу Британію і її королевучекав серйозний удар. Занедужав тифом і помер принц Альберт.

<span Monotype Corsiva"; mso-ansi-language:UK">Після того, як в 1861 році принц Альберт умер, королеваносила жалобу по чоловіку до кінця свого життя. Редьярд Кіплінг у своїх віршахбуде називати її не інакше, як „вдовою з Винозора”.

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">       Алечас ішов і золоте століття Британської імперії підходив до кінцю. Старіючійкоролеві важко було встояти проти натиску потребуючої більше агресивноїзовнішньої політики проамериканської буржуазії. Королева намагалася влагодитивсі по-домашньому, улаштовуючи шлюби своїх родичей зічленами монархових родин.

     <span Monotype Corsiva"; mso-ansi-language:UK"> 22 січня 1901 р. узаміському маєтку Осборн королева Вікторія доживаласвою останню годину. Близькі оточували королівське ложе, а лікар і німецькийімператор Вільгельм II, онук  тримали їїголову, щоб полегшити подих, що переривався.

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">     Важка 82-літня жінка, що пересувалася задопомогою крісла-коляски, не втратила ілюзій про особливе призначення своєївлади й бажання правити. «Я не хочу вмирати, я повинна завершити ще кількасправ», — були її передсмертними словами.

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">     Увечері королеви не стало, а наступногодня ранком її старший син і спадкоємець престолу принц Уельский,хрещений під ім'ям Альберта Едуарда, відправився в Лондон. Тут у Сент-Джеймском палаці на засіданні Таємної ради він бувпроголошений королем, прийняв клятву архієпископа КентерберийскогоФредерика Темпла йзвернувся до присутнім з короткою мовою.

<span Monotype Corsiva"; mso-ansi-language:UK">     Часомздається, що XIX століття було б неможливе без цієї маленької гладкої дами вчорному бомбазине, що правила Британською імперією 64роки, яка дала своє ім'я цілій епосі. Наступним поколінням вікторіанськаепоха запам'яталася, насамперед, як час фантастичної упевненості в завтрашньомудні представників англійського середнього класу.

<span Monotype Corsiva"; mso-ansi-language:UK">

<span Monotype Corsiva"; mso-ansi-language:UK">-3-

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">КОРОЛЕВА ВІКТОРІЯ

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">(1819-1901)

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK"><img src="/cache/referats/18913/image003.gif" v:shapes="_x0000_i1026">

<span Monotype Corsiva";mso-ansi-language:UK">

еще рефераты
Еще работы по истории государства и права зарубежных стран