Реферат: Узбережжя і курорти Іспанії

Культурологія

Реферат

Узбережжя і Курорти Іспанії


Узбережжя і Курорти Іспанії

Мало хто знає, що Іспанія входить утрійкунайбільш відвідуваних країн світу. Рідкісне багатствоїї культури, достаток чудових архітектурнихпам'ятників, особливий національний колорит іспанських міст і сіл, прекрасний клімат і дивні по своїй розмаїтості і красі пейзажі роблять цю країну особливо привабливої для туристів. Тому немає нічого дивного, що з кожним роком усе більше російських громадян вибирають відпочинок в Іспанії.

Тур в Іспанію — це танці фламенко, зустріч із сонцем, з гарною кухнею й іспанськими винами, з гостинністю і радістю життя, але крім того, це і можливість відкрити для себе найбагатше надбання її пам'ятників, побачити сліди різних цивілізацій, що збереглися під небом Іспанії, а також насолодитися її неперевершеною і сліпучою природою, виконаної прекрасних і різноманітних пейзажів.Відпочинок в Іспанії — також можливість ознайомитися зі звичаями її народів і взяти участь у традиційних народних святах і гуляннях.

Іспанія — країна чудових морських курортів, що приймають гостей з усього світу. Однак курорти Іспанії це не тільки пляжний відпочинок, але і гірські лижі, бальнеологічні центри, спеціалізовані спортивні центри і багато чого іншого. У цьому розділі представлена інформація з усіх курортів Іспанії.

Іспанія — лідер на туристському ринку

У 1998 р. уперше за всю туристську історію Іспанії тут було зареєстровано 47 743 000 прибуттів, що висунуло неї на почесне друге місце у світі після Франції. США, протягом багатьох літ имевшие «срібло», були змушені переміститися на третю сходинку пошани.

91% усіх туристів, що відвідали Іспанію в 1997 році, склали жителі європейських країн. [26]

На російському ринку ця країна зберегла свої позиції в рейтингу виїзного туризму, де як і раніше займає п'яте місце, згідно офіційним даним Держкомстату Росії. Вона уступає Туреччини (737,7 тис. чоловік), Китаю (646,7 тис.), Фінляндії (457,8 тис.) і Польщі (402,2 тис.). У 1998 році в Іспанію виїжджали 210,4 тис. туристів, що на 3,8% більше, ніж у попередньому. [25]

За даними Іспанського інституту Туризму, найбільшим попитом у нашій країні користуються турпакеты відпочинку на курортах Каталонії (52% турпотока з Росії), Канарськ островів (17.4%), Андалусії (15.3%), Валенсії (8,2%) і Балеар (6%). (Діаграма 1). [27]

85% усіх туристів приїжджають в Іспанію з метою відпочинку. Які жк урорти найбільш привабливі для туристів у цій країні?

Короткий опис країни

Іспанія — держава в південно-західній Європі, що має загальні границі з Францією й Андоррою на сході і Португалією на заході, розташована на Пиренейском півострові, а також на островах Балеарского і Канарского архіпелагів. Іспанія займає 504 782,4 кв. км. Столицею держави є місто Мадрид. В Іспанії говорять різними мовами, але офіційним є іспанський. В автономній області Каталонії, а також на Канарських і Балеарські островах говорять каталонською мовою і на його діалектах.

Країна розділена на 17 автономних областей, більшість з них у свою чергу поділяються на провінції, яких рівно 50. Cредземноморські узбережжя Іспанії займають 4 автономні області: Каталонія, (у її складі провінції Барселона, Таррагона, Лерида і Жерона), Валенсія (Кастельо, Валенсія й Аликанте), Мурсия, Андалусія (Севілья, Кадис, Ээльва, Кордова, Гранада, Хаэн, Малага й Альмерия).

Іспанці привласнили окремим ділянкам свого Середземномор'я красиві і звучні імена.

З півночі на південь випливають :

Коста-Брава, що можна приблизно перевести як Скелястий, Дикий Берег;

Коста-дель-Маресне (Марезме) — Низький Берег;

Коста-дель-Гарраф, де знаходиться знаменитий курорт Ситчес (Ситжес);

Коста-Дорада (Даурада) — Золотий Берег;

Коста-дель-Асаар (Азахар) — Беріг Апельсинової Квітки;

Коста-Валенсия — Берег Валенсії;

Коста-Бланка — Білий Берег;

Коста-Калида — Теплий Берег;

Коста-де-Альмерия — Беріг Альмерии;

Коста-Тропикаль — Тропічний Берег;

Коста-дель-Соль — Сонячний Берегла.

Альмерия

Столиця самої південної провінції Іспанії Альмерия розташована в місцях, де робив свої незліченні киноподвиги Індіана Джонс. Альмерийские пустелі, прерії, гори і пляжі — королівство тиші і самоти. Сонце тут світить 365 днів у році, можливість засмаги гарантована в будь-який час року. Температура води узимку перевищує температуру повітря, і для аматорів дійсного рибного лову або плавання з аквалангом у Середземн море важко знайти більш вдале місце.

Кустарні промисли, стайні для верхівкової їзди, арабські містечка з неповторним колоритом вузьких вуличок, крамниці і таверни, суперсучасні білосніжні готелі — усі для тих, хто хоче побувати в Альмерии. Аматорів активного відпочинку порадують яхти, вітрильники, акваланги, тенісні корти, гольфи-клуби, басейни.

Готелі Альмериії пропонують широкий вибір послуг і розваг.


Готель «Портомагно» (Portomagno) розташований на першій лінії пляжу. Усі номери — з видом на море, кондиціонером, телефоном, телевізором, радіо і сейфом. Готель має у своєму розпорядженні магазини, перукарні, дискотеку і систему барів, чотири басейнами для дорослих, одним — для дітей і басейном з підігрівом, лікувальним центром, а також площадками для гри у великий теніс, пінг-понг, минигольф, бадмінтон, сквош. Передбачено вечірню розважальну програму.

Природа Альмерії вражає дивними контрастами — тут є і багатокілометрові пляжі з ясно-сірого піску і величні скелясті масиви, що плавно спускаються до моря або круто обриваються. Для цього курорту характерний м'який средиземноморский клімат, протягом усього року тут переважає ясна сонячна погода. У регіоні нараховується кілька унікальних природних заповідників, одним із яких є Cabо deGata.

Сфера туризму в цій частині узбережжя початку розвиватися порівняно недавно, тому в цілому кількість курортних міст тут ще не так багато. Переважна частина готелів — це новітні суперсучасні комплекси, побудовані з обліком усіх передовим методів будівництва. У цілому кількість великих курортних міст тут ще не так багато, але вони можуть похвалитися розвинутою інфраструктурою розваг, що відпочивають тут завжди чекають численні бари, кафе, ресторани. На узбережжя широко практикуються різні види морського спорту.

Основні туристичні центри Альмерії це — курорт Mojacar, розташований на північному сході і курортній зоні RoquetasdeMar, що лежить на західному березі затоки GolfodeAlmerіa.

Mojacar — туристичний центр, що має однойменну назву з курортною зоною. Це стародавнє андалузьке селище придбало популярність з будівництвом сучасних готелів, що розташовуються уздовж пляжу, що простягнувся широкою смугою на кілька кілометрів. Mojacar — типовий зразок мальовничих білих сіл Андалусії, що славляться своєрідної архитектрой і є легендою Іспанії.

У декількох кілометрах від курорту Mojacar знаходяться пляжі Віра, що облюбували для себе найбільші андалузькі центри нудизма.

RoquetasdeMar — молодий, але процвітаючий гостинний іспанський курорт. Це чудові піщані пляжі величезної довжини, благодатний клімат, багата природа і древня культура. Усе це поряд з розвитий туристичною інфраструктурою робить цей район привабливим для туристів.

Калелла

Місто Калелла, що славиться багатими туристичними традиціями, є найбільшим курортом і туристичною столицею Коста дель Маресме. У минулому Калелла була рибальським поселенням і знайшла статус міста в 1925 році. Величезний піщаний пляж, облямований з боку набережною тінистою прогулянковою алеєю і протянувшийся більш ніж на три кілометри уздовж усієї міської лінії, у напрямку міста SantPoldeMar переходить у мальовничу скелясту ділянку узбережжя з гострими стрімчаками і відокремленими бухтами, що нагадують прибережні пейзажі Коста Брава.

Калелла є космополітичним містом-курортом, у якому можна зустріти туристів з багатьох країн Європи. Один з найбільш популярних прогулянкових маршрутів, доступний тільки для пішоходів, проходить через центральну частину міста. Тут зосереджене незлічима безліч магазинів з багатим вибором товарів, сувенірних крамниць, різноманітних барів, кафе і ресторанів, що пропонують як інтернаціональну кухню, так і місцеві делікатеси. Ближче до ночі починають роботу численні ефектні дискотеки, фламенко-бары, нічні клуби і ресторани.

Своєрідною особливістю міста є сусідство сучасних готелів з історичними кварталами, що живуть своїм повсякденним життям. Серед найбільш відомих визначних пам'яток міста можна назвати церква ІglesіadeSantaMarіa (16-18 вв.), побудовану в неокласичному стилі, прекрасні палаци різних епох, а також муніципальний парк MunіcіpalDalmau — чудовий зелений масив із тропічною рослинністю, у тіні якої приємно відпочити від жаркого літнього сонця.

Слід також зазначити, що Калелла є самим найближчим великим курортом стосовно столиці Каталонії — Барселоні, куди неважко добратися, скориставшись приміським потягом .

Коста Бланка

Коста Бланка («Білий берег) — один з головних туристичних центрів Іспанії. Це добре упоряджений беріг з мелкопесчаными пляжами, безліччю готелів і центрів розваг. Знамениті на увесь світ курорти Коста Бланка: Торревьеха, Дения, Хавеа, Бенидорм, Морайра, Кальпе, Санта — Статі, Гвардамар — де — Сегура, Торі — Вйеха і Кампоамор.

Курорт Торревьеха (»стара вежа") славиться і своїм знаменитим фестивалем «Хабанери». У центрі Коста Бланка розташовується Аликанте. Він славиться своїми двома великими пляжами і великою арабською міцністю Санта — Барбара на скелі Бенакантил. Готична церква Иглесия — де — Санта — Марія була побудована недалеко від замка на місці мусульманської мечеті. Собор Сан — Николас — де — Бари і замок Кастильо — де — Сан — Фернандо вважаються одним із самих значних історичних пам'ятників міста.

Бенидорм вважається одним із самих популярних місць відпочинку в Іспанії. Він розкинувся на березі пляжів Плая — де — Леванту і Плая — де — Пониенте, що з'єднуються в невеликої скелі з оглядовою площадкою. Головне місце в місті — набережна з низкою найрізноманітніших магазинів і сувенірних крамничок, ресторанів, кафе і барів. У центрі Бенидорма знаходиться величезний парк водних атракціонів «Акваландия» з басейнами, водяними гірками і печерами. Альтеа — невелике містечко, що прекрасно зберіг архітектуру колишніх часів. Він пишається своїми численними художніми галереями і кам'янистими пляжами.

Кальпе розташовується в підніжжя гори, що вдасться в море, Ифач. Стародавня оглядова вежа на вершині гори є своєрідним символом узбережжя Коста Бланка. У подножья гори знаходиться заповідна паркова зона, де представлена більш 300 видів рослин. Хавея — одне з найстарших міст узбережжя, розташовується між мисами Нао і Сан — Антонио. Місто залучає прекрасними умовами для спокійного сімейного відпочинку й оригінальними церквями: церква XV в. у готичному стилі і сучасний храм у виді корабля. Історико-етнографічний музей Хавеи пропонує цікаву колекцію предметів від палеоліту до мавританського періоду. У Дениа збереглися стіни і вежі замка, побудовані маврами. На площі Пласа — де — Конститусьон височіє церква XVІІІ в.

Коста Бланка можна розділити на два різних регіони. На Північ з гірським масивом расположившийся паралельно морю й іноді спускається до нього, формуючи стрімчаки; і на Південь з великою рівниною з острівцями з піску, пальм і осаджень солі уздовж узбережжя. Мандрівник може вибирати кожної з куточків цього узбережжя, від найбільш гучного і космополитного до, таких де усе ще зберігся сільський провінційний б'є. Ланшафты Коста Блаки нескінченно різноманітні, від гір, зі звивистими догогами з видами на долини покриті апельсиновими деревами і схилами изрезанныие терассами, що обробляли ще маври, до величезних пальмових гаїв на рівнинах, посаджених финикийцами.

Кожного туриста CostaBlanca полонить райдужним-сліпучим сяйвом сонця і морських хвиль, магічною білизною прибережних міст, найчистішими пляжами, оточеними маслиновими, апельсиновими деревами і пальмами, загадковою красою архітектури, що сполучить романські, мавританський, готичний стилі з елементами модерну і футуризму, блиском вогнів затишних барів і ресторанів, енергією дискотек, ностальгічним чарівністю музичних кафе, світлим зачаруванням мальовничих народних свят. Аматорів подорожей, що жадають нових вражень і відкриттів, чекають прекрасні церкви і собори з куполами, покритими блакитними кахлями, що застигли на пагорбах середньовічні фортеці, серпантини гірських доріг, древні храми, вирубані в скелях, корида з найвідомішої тореро Іспанії.

Коста Брава


Коста Брава — так з кінця минулого століття називається північна частина узбережжя Каталонії від міста Blanes до границі Франції. Коста Брава по праву вважається одним із самих мальовничих місць на узбережжя. Тут гори спускаються до моря, а море вузькими бухтами врізається в берег. Між червонуватих скель, що поростили соснами, у прозорої бірюзової води ховаються затишні маленькі пляжі.

Розташувавши уздовж узбережжя, курорти Blanes, LloretdeMar, TossadeMar пропонують недорогий відпочинок, тому туристи охоче їдуть сюди цілими родинами. Безумовно, діти будуть у захваті від аквапарков, тематичного парку Marіneland, міні-зоопарку Aqualeon і сьогодення лицарського турніру.

На цьому узбережжі знаходиться пташиний заповідник Аигуамольс і перший в Іспанії морський природний заповідник- острова Медес, у якому живуть кілька десятків найцікавіших видів риб, морських тваринних і водоплавних птахів.

Завдяки незначному хвилюванню на море і м'який клімат, Коста Бравий — дійсний рай для аматорів вітрильного й іншого видів водного спорту. Активним і допитливим туристам представиться можливість удало сполучити приємне з корисним — чергуючи відпочинок на пляжі з екскурсіями.

Улітку міста (Blanes, TossadeMar і LloretdeMar) узбережжя зв'язані морським повідомленням — між ними кілька разів у день курсують катера. Ціна квитка на катер складає 3-8 Євро в одну сторону в залежності від відстані. Але і по суші можна буде переміщатися без проблем: між курортами ходять автобуси-експреси по маршруті TossadeMar- LloretdeMar- Barcelona приблизно 7 разів у день і квиток коштує близько 6 Євро. Blanes, Barcelona і Gіrona зв'язані між собою залізничним сполученням. Відправлення поїздів здійснюється з проміжком 30-50 хвилин (уночі рух припиняється), а вартість квитка варіюється в залежності від дня тижня й орієнтовно складає 6 Євро. У Lloret de Mar, поруч із залізничною станцією, розташований автобусний термінал, відкіля здійснюється зв'язок із усіма курортними центрами узбережжя.

Тосса-де-Мар

Тосса-де-Мар (75 км до півночі від Барселони) по праву вважається найкрасивішої, світлої і потопаючої в зелені частиною Каста Брава. Це один із самих мальовничих городовкоста-Брава, оспіваний поетами і служивший джерелом натхнення багатьом художникам, ще на початку 20-х років був відомий як місце відпочинку багатих європейців. Великий міський пляж граничить з однієї сторони з порізаним скелястим берегом, де морські стрімчаки утворять глибокі гроти, вузькі протоки і відокремлені бухти, залучаючи мрійників, романтиків і дослідників підвідного світу. З іншої сторони від міського пляжу розташований один із самих знаменитих національних пам'ятників Коста-Брава — середньовічний місто-міцність VіlaVella («старе селище»). Один із самих улюблених туристами прогулянкових маршрутів проходить по кам'яним сходам, що поступово піднімаються до цього місто^-міцності і по його звивистих пішохідних доріжках, спеціально прокладеним для відвідувачів. З висоти міцності відкривається чудовий вид на море і прилеглі околиці, а численні ресторани і кафі, розташовані по шляху, запрошують усіх бажаючих відпочити, послухати колоритні іспанські мотиви і спробувати місцеві делікатеси.

Завдяки добре розвитий транспортній системі можна без праці відвідати сусідні курорти узбережжя, скориставшись маршрутними автобусами або зробивши приємну і пізнавальну морську прогулянку на туристичному катері.

Бланес (60 км до півночі від Барселони) — теж два міста в одному. Один їх найбільш відомих морських курортів Коста Брава, ніколи колишнім рибацьким сільцем. В останні десятиліття він перетворився у великий туристичний центр із порівняно тихою і затишною атмосферою, що не заважає йому залишатися містом вічного свята.

Бланес є найстаршого і самого південним із усього міст узбережжя Коста-Брава. Місто являє собою мальовничий контраст історії, втіленої в збереженим до наших днів середньовічних пам'ятниках, кварталах і будинках староиспанской будівлі, і стрімко наступаючої сучасної реальності, що принесла бурхливий розвиток курортного туризму.

В даний час Бланес — це оживлений морський курорт, що розташовує широкою інфраструктурою першокласних готелів, ресторанів, барів, кафе і нічних розважальних центрів.Величезна самотня скеля, що урізалася в море недалеко від берега, умовно розділяє місто на двох частин — північну і південну. Більшість готелів зосереджена в південній частині міста, недалеко від пляжу в спокійній парковій зоні. У північній частині розташований рибальський порт, що щодня постачає місто свіжими морськими продуктами, що є основою для готування місцевих делікатесів, а також затишні кафе і ресторани з чудесним видом на море і порт. У верхній частині міста, за портом, знаходиться один із кращих ботанічних садів в Іспанії — «Мар і Мурта», у якому представлено більш 3000 видів екзотичних рослин, привезених з різних провінцій Іспанії, а також з Африки і Південної Америки. Широкі піщані пляжі простираються уздовж усієї міської риси і розташовують усім необхідним для відпочинку на морському березі і занять різними видами морського спорту. Туристичні катери, регулярно відправляються з міського порту в різних напрямках, забезпечують можливість для аматорів пізнавального відпочинку зробити приємну морську прогулянку уздовж берега, помилуватися мальовничими прибережними видами і відвідати сусідні курорти узбережжя. 24-26 липня тут проводиться щорічний ярмарок. Змагання на кращий феєрверк, що проходять у ці дні, — одне із самих цікавих подій на узбережжя. Щодня проводиться рибний аукціон.

Ллорет-де-Мар

Ллорет-де-Мар ( 70 км до півночі від Барселони ) — головний туристичний центр Каталонії й одне з найбільш відвідуваних місць на Средиземноморском узбережжя Іспанії. Уночі місто перетворюється, загоряючись морем різнобарвних вогнів. Оживлені юрби туристів заповнюють його вулиці; починають роботу численні нічні клуби, дискотеки, ресторани і бари, що не закриваються до самої зорі. У 10 хвилинах їзди від центра Ллорет-де-Мар знаходиться відомий аквапарк «Маринелэнд», що пропонує своїм гостям дитячі атракціони і всілякі шоу з морськими твариною. Тут Ви також відвідаєте міні-зоопарк, і знайдете безліч місць, де можна смачно перекусити. У ресторанах можна покуштувати дуже цікаві блюда, в основі яких — маленькі восьминоги, мідії, кальмари, омари і креветки. Славящийся давними туристическими традициями, Ллорет-де-Мар является уникальным курортом, где каждый, независимо от возраста, увлечений и материальных возможностей, всегда сможет сделать свой отдых интересным и разнообразным, совершить массу волнующих открытий и приобрести незабываемые впечатления от посещения Испании.

Коста-Дель-Гарраф

Ситжес (35 км к югу от Барселоны) — старинный каталонский город и самый популярный морской курорт побережья, расположенный к югу от Барселоны и давно полюбившийся многим европейским путешественникам своей живой праздничной атмосферой, живописными окрестностями и обилием архитектурных памятников и сооружений, напоминающих о самых разных исторических эпохах. Многие состоятельные каталонцы и испанцы — жители Барселоны и других городов Испании — выбрали именно Sitges местом своих летних вилл и резиденций. Старые кварталы, арки и узкие улочки исторического центра города удивительно красивы. Здесь можно увидеть старинные церкви и дворцы, сохранившиеся со времен средневековья. Сегодня в исторической части города, являющейся излюбленным местом прогулок туристов, разместились уютные ресторанчики, бары, кафе, магазины сувениров и художественные мастерские. Крім того, тутешній календар культурних заходів і фестивалів дуже насичений. У місті щорічно проходять гучні карнавали, що збирають величезні юрби глядачів, цікаві ралі старих автомобілів, барвисті вуличні виставки квітів, а також міжнародний фестиваль фантастичних фільмів і фільмів жахів.

еще рефераты
Еще работы по культуре и искусству