Реферат: Календарні свята у грудні

Реферат

На тему:

«Календарні свята у грудні»


Зміст

1 грудня Всесвітній день боротьби з Снідом

1 грудня День працівників прокуратури України

3 грудня Міжнародний день інвалідів

5 грудня День працівників статистики в Україні

6 грудня День Збройних Сил України

7 грудня День місцевого самоврядування в Україні

12 грудня День сухопутних військ України

14 грудня День добродійності в Україні

14 грудня День вшановування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

15 грудня День працівників суду України

19 грудня День святителя Миколи Чудотворця

19 грудня День адвокатури України

20 грудня День міліції в Україні

22 грудня День енергетика

22 грудня День працівників дипломатичної служби України

24 грудня День працівників архівних установ України


Грудень

«Червоними» вихідними днями є державні свята, а також деякі «народні» і церковні. Дискусії про те, які свята визнати, а які відмінити, ведуться до цих пір, тому їх список періодично міняється.

Значком * відмічені державні свята.

Грудень 2008 року

1 грудня — Всесвітній день боротьби з Снідом

Символ солідарності в боротьбі з Снідом і з тими, хто заражений вірусом.

Україна займає одне з перших місць в Європі по темпах розповсюдження Віл-інфекції. Кількість Українців, які живуть з ВІЧ/СНІДом, досягає більше 100 тисяч чоловік, серед них понад 10 тисяч — діти. Щодня Віл-інфекція вражає близько 40 громадян країни, 8 — вмирає від Сніду.

Всесвітня організація охорони здоров'я визнала Україну лідером у виконанні заходів профілактики цієї інфекції серед новонароджених і її досвід рекомендований для упровадження в інших регіонах Європи.

Реалізація програми боротьби з ВІЧ/СНІДом знаходиться під особистим контролем Президента України.

1 грудня — День працівників прокуратури України

Герб прокуратури України

Враховуючи роль органів прокуратури України в зміцненні законності, захисту прав людини і громадянина, а також внесок працівників прокуратури в справу формування України як правової держави, Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято — День працівників прокуратури — 1 грудня.

Формування правової системи, а з нею і визначення функцій прокуратури на території сучасної України почалося в глибокій старовині.

В скіфській державі норми права захищали життя, майно, привілеї царської сім'ї і родоплеменної знаті, формувалася функція нагляду, а, значить, існували і наглядачі.

В VI-IV століттях до н.е. в Північному причорномор'ї з'явилися Грецькі поселенці. Законодавча ініціатива у еллінів належала народним зборам, радам міст, їх головам, колегіям, а також своєрідним попередникам сучасних прокурорів — номофилакам (вартові законів), які повинні були стежити за поведінкою людей і посадовців і вимагати від них виконання законів.

В Х сторіччі почало формуватися князівське законодавство староруської держави Київської Русі. Ще княгиня Ольга, встановивши норми і пункти збору дані, посилила функції нагляду. Статути князів Володимира Великого і Ярослава Мудрого внесли важливі нововведення у фінансове, сімейне і кримінальне право. Велике значення у формуванні правової системи мало ухвалення зведення великокнязівських законів, яке отримало назву «Руська правда». Істотна роль в «Руській правді» відводилася нормам кримінального процесу і права. А оскільки цей процес належало контролювати то, ймовірно, це було наступним кроком в розвитку функції нагляду.

В 1578 році на сеймі Мови Посполитої був утворений Луцький трибунал — вищий суд України. В наступному, в 1579 році, в Батурині був утворений Український трибунал, який складався з семи департаментів. Депутати трибуналу щорічно обирали прокурора (інстигатора), який спостерігав за порядком представлення позовів до суду.

Посада прокурора збереглася в Україні і в XVII сторіччі. В Українському трибуналі разом з гетьманом і іншими вищими чинами засідав і прокурор.

В 1722 році Петро І заснував державний орган для здійснення нагляду за дотриманням законної діяльності центральних і місцевих органів державної влади. Царська імператорська прокуратура, куди входили і органи прокуратури України, проіснувала до жовтня 1917 року.

Після жовтня 1917 року почався новий етап створення держави і національного самовизначення народу України, етап отримання суверенності. В Українській Народній Республіці (УНР) в грудні 1917 року була заснована Прокураторія, а вже наступного місяця Центральна Рада прийняла Закон «Про створення прокурорського нагляду в Україні».

За часів правління гетьмана Ськоропадського (квітень-грудень 1918 року) приймається Закон «Про утворення державного Сенату».

При створенні в грудні 1918 року Директорії УНР вступає в дію Закон «Про установу прокурорського нагляду в Україні» і поновлюється діяльність Генерального Суду під назвою «Верховний Суд Української Народної Республіки».

За радянських часів Державна прокуратура в Україні була організована в системі Наркомюста 28 червня 1922 року Положенням про прокурорський нагляд.

Законодавство про прокуратуру постійно розвивалося. В 1923 році Прокуратура була введена до складу Верховного Суду СРСР. А пізніше, в 1933 році, утворюється Прокуратура Союзу РСР як централізована система з правом загального керівництва діяльністю прокуратур союзних республік, а разом з тим затверджується Положення про Прокуратуру Союзу РСР.

Слід зазначити, що на процесі Нюрнберга головним обвинувачем від Радянського Союзу був прокурор Української РСР Руденко.

З моменту проголошення України суверенною і незалежною державою почався новий етап розвитку прокуратури. Після ухвалення і введення в дію з 1 грудня 1991 року Закону України «Про прокуратуру» і ряду інших нормативних актів створена правова база організації і діяльності органів прокуратури незалежної України.

Відповідно до положень Конституції України функції прокуратури відповідають, перш за все, позиції формування правової держави.

3 грудня — Міжнародний день інвалідів

В 1992 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Проведення цього дня в Україні встановлено Указом Президента від 27.11.1993 № 566/93.

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення повного забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день інвалідів – це день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного положення людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів по поліпшенню їх життєвого рівня.

6 жовтня 2005 року в Україні був прийнятий закон «Про реабілітацію інвалідів в Україні», яким визначені основні принципи створення правових, соціально-економічних, організаційних умов для функціонування системи підтримки фізичного, психічного і соціального благополуччя інвалідів.

5 грудня — День працівників статистики в Україні

У житті досягає успіху той, хто має в своєму розпорядженні кращу інформацію

5 грудня в Україні наголошується День працівників статистики, професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.

Ця дата пов'язана з проведенням в 2001 році першого Всеукраїнського перепису населення, наймасштабнішої статистичної роботи. Але перепис – це лише мала частина статистики.

Органи статистики згідно Закону України «Про державну статистику» здійснюють державну статистичну діяльність, направлену на збір і обробку «статистичної інформації про масові економічні, соціальні, демографічні, екологічні явища і процеси, що відбуваються в Україні і її регіонах».

Всі підсумки статистичних розробок в тому або іншому вигляді надаються органам управління і засобам масової інформації. Статистичні дані регулярно обнародуватимуться в газетах, на радіо і телебаченні. І якщо про щось статистика не говорить, то багато в чому через те, що розуміє важливість точної інформації.

6 грудня — День Збройних Сил України

День Збройних Сил України був встановлений ухвалою Верховної Ради України в 1993 році.

Це свято наголошується щорічно 6 грудня — в день ухвалення в 1991 році закону України «Про Збройні Сили України».

Цитата з виступу президента України з нагоди святкування:

«Поздоровляю вас з Днем Збройних сил України — всенародним святом захисників рідної землі, які стоять на варті державного суверенітету, цілісності і недоторканності нашої країни.

Що народилася в пам'ятному 1991 році, Українська армія пройшла історичним маршем складний шлях становлення. Зараз йде процес реформування Збройних сил, які повинні відповідати інтеграційним направленостям держави і вимогам сучасного демократичного суспільства. Наші військові виконують бойові завдання по охороні миру і спокою в різних куточках миру, демонструючи високий професіоналізм і піднімаючи міжнародний авторитет України. Миротворча місія є однією з визначальних рис нашої ролі на світовій арені, важливою межею нашої військової політики. Український прапор в гарячих точках планети став символом миролюбності, стабільності і відповідальності».


7 грудня — День місцевого самоврядування в Україні

7 грудня в Україні наголошується День місцевого самоврядування — професійне свято всіх, хто трудиться в сільських, селищних, міських, районних і обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців.

Це свято властивого Українцям способу суспільного життя, в основі якого самокеруюче суспільство. Це давня слов'янська і староруська традиція, яка бере свій початок з часів Київської Русі. Це вибір вільних громадян, які довіряють, вибраним ними представникам, і наділюють їх владними повноваженнями. Тільки така влада і є дійсно народною — владою не над суспільством, а легітимною владою самого суспільства, для суспільства і на користь суспільства.

15 жовтня 1985 року Європейськими державами був схвалений міжнародний пакт, який іменується «Європейська хартія місцевого самоврядування». Цей пакт зіграв і продовжує грати виключно важливу роль в становленні і розвитку класичної моделі місцевого самоврядування як в старих, так і нових Європейських демократіях.

Особливо важливе значення має Хартія для незалежної України, де інститут місцевого самоврядування був на 70 років заборонений і тепер його відновлення відбувається з величезними зусиллями і проблемами. 15 липня 1997 року Верховна Рада України ратифікувала Хартію, яка таким чином стала частиною національного законодавства.

На жаль, з часу ратифікації Україною Хартії законодавство про місцеве самоврядування, так і не приведено у відповідність з рядом її базових положень. Певні надії покладалися після введення Дня місцевого самоврядування в Україні, який був визначений Указом Президента від 25.11.2000 № 1250/2000. Саме 7 грудня в 1990 році Верховною Радою Української РСР був прийнятий Закон «Про місцеві ради народних депутатів Української РСР і місцеве самоврядування».

Система місцевого самоврядування повинна відповідати потребам суверенної цілосної держави. І День місцевого самоврядування міг би стати справжнім орієнтиром, правовою основою в процесі перебудови сучасної моделі місцевого самоврядування в Україні.

12 грудня — День сухопутних військ України

Прапор Сухопутних військ ВС України

Указом Президента від 18.10.1997 № 1167/97 в Україні встановлено свято — День Сухопутних військ, який наголошується щорічно 12 грудня.

Сухопутні війська Збройних Сил України були сформовані у складі Збройних Сил на підставі Указу Президента відповідно до статті 4 Закону України «Про Збройні Сили України» в 1996 році.

Ці війська є головним носієм бойової могутності незалежної Української держави. По своєму призначенню і об'єму покладених на них завдань, вони грають вирішальну роль у виконанні своїх функцій, як в мирний, так і у військовий час. За чисельністю вони складають майже половину всіх Збройних Сил України.

Основу керівництва угрупуванням Сухопутних військ складають оперативні командування: Південне — з штабом в Одесі, Західне — в Львові і територіальне управління «Північ» — в Чернігові.

Роди Сухопутних військ Збройних Сил України: механізовані і танкові війська, ракетні війська і артилерія, армійська авіація, аеромобільні війська, війська протиповітряної оборони. І сьогодні всі, хто має відносини до цих військ, святкують своє професійне свято, виконуючи відповідальну місію по забезпеченню миру і стабільності.

14 грудня — День добродійності в Україні

Свято наголошується щорічно в другу неділю грудня.

Президент Віктор Ющенко своїм Указом № 1220/2007 від 13 грудня 2007 року встановив в Україні нове свято — День добродійності.

Як повідомила прес-служба глави держави, День добродійності встановлений з метою затвердження принципів гуманізму і милосердя, сприяння розвитку добродійної діяльності і в підтримку ініціативи суспільних організацій.

14 грудня — День вшановування учасників ліквідації наслідків

аварії на Чорнобильській АЕС

Цей день покликаний нагадати суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців

14 грудня в Україні наголошується День вшановування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ N 945/2006 про установу цієї пам'ятної дати підписаний Президентом 10 листопаду 2006 року.

У багатьох можуть виникнути сумніви, навіщо потрібне це свято, якщо є 26 квітня — Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф, і чому саме 14 грудня вибрано для вшановування учасників ліквідації.

Річ у тому, що 30 листопаду 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Ті, хто вважають 14 грудня своїм святом, вже давно називають цей день День ліквідатора. Ще в 1986 р. учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. В 1994 р. суспільні організації Чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, в якій запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи. Тоді офіційне рішення не ухвалене, але ліквідатори самостійно почали відзначати цю дату. Святкування було офіційно дозволено, від різних силових структур виділялася почесна варта, покладалися вінки від керівників держави, іноземних посольств і суспільних організацій, але було відсутнє визнання цього дня на державному рівні.

Додання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів — Чорнобильців, найважливіша з яких, недостатній для нормального життя розмір пенсії. Напряму з цією проблемою пов'язана і інша — проблема статусу ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Тільки перші 5 тисяч з тих, хто ліквідовував аварію, офіційно стали називатися ліквідаторами, отримавши відповідні посвідчення, а з 1992 р. всім іншим видавали «скориночки» потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Не дивлячись на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом. В ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь більше 650000 чоловік зі всього Радянського Союзу, з яких більше половини представляли тодішню УРСР. Можливо, Україна стане автором хорошого почину, і День ліквідатора з'явиться в Росії, Білорусі і інших країнах.

15 грудня — День працівників суду України

Юрисдикція судів розповсюджується на всі праві відносини в державі

15 грудня Указом Президента від 08.12.2000 № 1318/2000 в Україні встановлено щорічне професійне свято – День працівників суду.

В систему судових органів України входять:

Конституційний Суд України, який вирішує питання про відповідність законів і інших правових актів Конституції України, дає офіційне тлумачення норм Конституції і законів України.

Суди загальної юрисдикції, які утворюються, як правило, за територіальним принципом і розглядають всі цивільні і кримінальні справи і справи про адміністративні правопорушення.

Арбітражні суди, які розглядають справи щодо господарських правовідносин.

Згідно із ст. 124 Конституції правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Юрисдикція судів розповсюджується на всі правові відносини в державі. Конституція України підкреслює недопустимість створення надзвичайних і особливих судів, які діяли б зовні меж конституційно встановленої системи судів.

Самим найвищим судовим органом в системі судів загальної юрисдикції є Верховний Суд України. Голова Верховного Суду обирається на посаду і звільняється від неї шляхом таємного голосування Пленумом Верховного Суду України.

Ст. 127 Конституції встановлює до кандидатів в судді певні вимоги. Вони повинні мати відповідну освіту, належний стаж юридичної роботи, проживати в Україні не менше десяти років і володіти державною мовою. Судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються тільки закону. Народу України забезпечується можливість брати участь в здійсненні правосуддя через упровадження інститутів народних засідателів і присяжних.

Конституція України дає можливість продовжити реформування судово-правової системи України у напрямі створення надійних гарантій для забезпечення прав і свобод людини.

19 грудня — День святителя Миколи Чудотворця

Микола Чудотворець

Святий Микола є одним з найбільш шанованих на Україні святих. Про це можна судити, хоча б, з тієї кількості церков, які названі на честь цього святого. В році два свята Миколи — перший весняний (22 травня) і другий зимовий.

Зимовий Микола особливо опікується знедоленими, хворими. До нього посилають молитви землероби, скотарі і рибалки, яких, до речі, він рятує від всяких небезпек на воді.

Особливо доброзичливе відношення до Миколи виражається в розповідях про подорожі св. Миколи з святим Касьяном, в яких, на відміну від Касьяна, він зображається покровителем і захисником всіх кому потрібна його допомога. Саме тому у Миколи два дні в році, а день св. Касьяна наголошується лише раз на 4 роки.

Але щоб там не говорили, а більш всього приходу Миколи чекають діти. Святий Микола одаровує їх подарунками залежно від поведінки протягом року. Ввічливим і привітним дістається медовий пряник, а той, хто не слухався батьків одержував різку. Це дійство супроводжується спектаклем, головними дійовими особами в якому є сам Микола, який вступався за дітей і біс, який викривав всі їх недоліки, що театралізується..

19 грудня — День адвокатури України

Адвокатура покликана захищати права і представляти законні інтереси громадян

В грудні 2002 Президент України підписав Указ № 1121/2002 про встановлення в Україні професійного свята — Дня адвокатури, який наголошується щорічно 19 грудня.

Згідно Закону України «Про адвокатуру», який був введений в дію ухвалою Верховної Ради від 19 грудня 1992 року, Адвокатура України це добровільне професійне суспільне об'єднання, покликане сприяти захисту прав, свобод і представляти законні інтереси громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, юридичних осіб, надавати їм іншу юридичну допомогу.

Свято встановлено, щоб відзначити велике суспільне значення цього правозахисного інституту в Україні. Ефективність діяльності адвокатури є показником рівня демократії в державі, його політичній і економічній стабільності.

20 грудня — День міліції в Україні

Емблема МВС України

День міліції наголошується в Україні щорічно 20 грудня — в день ухвалення Верховною Радою України в 1990 році Закону «Про міліцію», який можна вважати точкою відліку в історії Української міліції.

Дата професійного свята встановлена Указом Президента від 17.11.1992 № 567/92.

22 грудня День енергетика

Щорічно 22 грудня в день зимового сонцестояння святкується День енергетика

Щорічно 22 грудня в день зимового сонцестояння в Україні святкується День енергетика. Символічно, що свято співпадає з найкоротшим днем і найдовшою ніччю в році, коли робота енергетиків найбільш помітна.

Україна завжди займала значне місце у сфері розвитку і управління паливно-енергетичним сектором. На території країни розроблялися і упроваджувалися новітні досягнення в цій галузі. Ось деякі віхи становлення і розвитку електроенергетики в Україні.

1878 р. – вперше в Києві встановлена електрична машина і 4 дугові електричні ліхтарі.

1890 р. — пуск перших електростанцій в Україні (Київ, Константіновка, Екатерінослав, Львів)

1913 р. — потужність електростанцій України складала 304,3 тыс.кВт.

1920 р. — ухвалення плану ГОЕЛРО, який передбачав будівництво 4 теплових електростанцій в Донбасі і Днепрогеса.

1935 р. — створення Донбасівської, Дніпровської і Харківської енергетичних систем.

1961 р. — побудована перша в Україні ЛЕП-330 кВ Кременчуг-Черкасси-Киев.

1962 р. — створено Міністерство енергетики і електрифікації України. Побудована перша в світі лінія електропередачі постійного струму Волгоград-Донбас з напругою 800 кВ і завдовжки 473 км.

1965 р. — в Україні працює близько 1600 малих ГЕС. Сформована цілісна енергетична система України.

1970 р. — введена в дію перша в СРСР Київська гідроакумулююча електростанція потужністю 225 МВт.

1975 р. — завершено будівництво каскаду Дніпровських гідроелектростанцій. Почато споруду Південно Українського енергетичного комплексу у складі АЕС, ГЕС, ГАЕС.

1991 р. — загальна довжина електромереж України перевищила 1 млн.км.

1993 р. — Указом Президента України № 522/93 встановлений День енергетика.

1995 р. — завершена споруда найбільшої в Європі Запорізької АЕС потужністю 6 млн.кВт.

1997 р. — прийнятий Закон України «Про електроенергетику».

2000 р. — створено Міністерство палива і енергетики України.

Україна гордиться минулим своєї енергетики і упевнена в своїх енергетичних перспективах.

22 грудня — День працівників дипломатичної служби України

Цього дня в 1917 році був створений Генеральний секретаріат міжнародних справ.

22 грудня в Україні щорічно наголошується День працівників дипломатичної служби, встановлений Указом Президента від 21.11.05 № 1639/2005. (Цього дня в 1917 році Урядом Української Народної Республіки був створений Генеральний секретаріат міжнародних справ).

Зовнішньополітична служба України має давні засновані традиції, перш за все, на дипломатичному досвіді Київської Русі, яка підтримувала активні відносини з Візантією, Святим Престолом, Німецькою імперією, Польщею, Угорщиною, Францією, скандінавськими державами.

Особливо розгалуженими і динамічними зовнішні відносини стали за часів правління князя Ярослава Мудрого (1019-1054).

Після розпаду стародавньої держави, просування Української дипломатії стало особливе помітним в Козацький період.

В 1594 році Січ вперше за свою історію стає повноправним учасником міжнародної коаліції, уклавши договір з «Священною лігою» про загальну боротьбу проти імперії Османа.

Істотно розширяються міжнародні контакти козацтва з приходом гетьмана Богдана Хмельницького.

Після Хмельницького великий внесок в розвиток Української дипломатії зробили гетьмани Іван Виговській, Іван Мазепа і Пилип Орлік.

Наступний шанс Української дипломатії з'явиться тільки через два століття...

Створення і становлення Міністерства закордонних справ України як повноцінної державної структури пов'язано із створенням в 1917 році Української Народної Республіки.

22 грудня 1917 року на засіданні Уряду УНР був схвалений «Законопроект про створення Генерального секретаріату міжнародних справ».

З приходом до влади 28 квітня 1918 року Гетьмана Української Держави Павла Ськоропадського Український уряд продовжив перебудову національної зовнішньополітичної служби.

Із створенням Другого республіканського уряду (Директорії), сформованого в грудні 1918 року, дипломатичні контакти попередніх Українських урядів були значною мірою збережені і розширені.

Невід'ємною сторінкою в історію Української дипломатії ввійшла зовнішньополітична діяльність Західно-української Народної Республіки.

Одночасно вже починаючи з липнем в 1917 р. відбувалося формування державних структур Радянської України.

Кардинально ситуація змінилася після освіти в грудні 1922 року Союзу Радянських Соціалістичних Республік. Всі зовнішньополітичні, економічні, торгові зв'язки України незабаром перейшли в підкорення союзного центру, а УРСР була позбавлена права на власну зовнішньополітичну діяльність.

1 лютого 1944 року сесія Верховної Ради СРСР прийняла Закон «Про надання Союзним Республікам повноважень у галузі зовнішніх відносин і про перетворення у зв'язку з цим Народного Комісаріату Закордонних Справ із загальносоюзного в союзно-республіканський народний комісаріат». Цим актом після двадцятирічної перерви були формально оновлені права союзних республік у сфері зовнішньополітичної діяльності.

Міжнародна діяльність України в 1944-1990 роках була в основному зорієнтована на участь в роботі Організації З'єднаних Націй (ООН).

Новий історичний етап в розвитку Української дипломатії почався 16 липня 1990 року, коли Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України.

Після ухвалення Акту про незалежність України 24 серпня 1991 року перед Міністерством закордонних справ встали нові завдання, пов'язані з визнанням України міжнародною співдружністю, встановленням дипломатичних відносин, створенням ефективної мережі власних дипломатичних і консульських представництв, перебудовою повноцінних двосторонніх відносин із зарубіжними країнами, придбанням членства і твердженням в провідних міжнародних організаціях.

Досягнення позитивних результатів на цих ділянках, а також зоставляння основних концептуальних принципів зовнішньої політики України є головним досягненням Української дипломатії за роки незалежності.

24 грудня — День працівників архівних установ України

Перший орган управління архівною справою в Україні був створений в 1917 році

24 грудня в Україні наголошується День працівників архівних установ. Це свято було встановлено 30 жовтня в 1998 р. відповідно до Указу Президента України.

В Указі сказано: «враховуючи значний внесок архівних установ України в розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи і в підтримку ініціативи працівників архівних установ, ухвалюю: встановити в Україні професійне свято День працівників архівних установ, який відзначати щорічно 24 грудня».

Перший державний орган управління архівною справою в Україні був створений під час Центральної Ради. Ним став Бібліотечно — архівний відділ, протягом грудня 1917 — квітня в 1918 р. очолюваний професором О. З. Грушевським.

Головне архівне управління при Раді Міністрів УРСР працювало з 1974 по 1991 рр. З отриманням Україною незалежністі змінилася назва Главархива і його організаційно-правовий статус. З грудня в 1999 р. це Державний комітет архівів України.

Загальна чисельність працівників архівних установ — понад 3000 чоловік.

В архівних установах системи Держкомархива України зосереджено понад 58 млн. одиниць зберігання різних видів документів Національної архівної фундації.

еще рефераты
Еще работы по культуре и искусству