Реферат: Державний Гімн України

Державним Гімном України є національний гімн на музику М. Вербицького із словами першого куплету та приспіву твору П. Чубинського.

Урочисті заходи загальнодержавного значення розпочинаються і закінчуються виконанням Державного Гімну України.

Великий герб України (Великого Державного герба в Україні ще не затверджено). У січні 2001 року до Верховної Ради України надійшов законопроект «Про великий Державний герб України».

Документом пропонується затвердити великий Державний герб України який є зображення на синьому щиті золотого Знаку Княжої Держави Володимира Великого (малого Державного герба України); над щитом — відтворення великокняжого вінця і синьо-золотого шатра. По обидва щита від щита зображено щитотримачів: справа — золотого лева, зліва — козака з мушкетом, щитом — стрічка, що поєднує національні кольори, — синій та жовтий; під стрічкою — золоті колоски пшениці, скріплені кетягом калини.

 

72. Прийняття Конституції та конституційний процес в Україні.

Історичні передумови розвитку конституційного процесу в Україні сягають часів Київської Русі (збірка стародавнього українського права «Руська Правда»), а також пізніші «Литовські статути», „Березневі статті“ Богдана Хмельницького.

Конституційний процес в Україні

Історичні документи:

1) Конституція гетьмана Пилипа Орлика;

2) І-й Універсал УЦР, ІІ-й Універсал УЦР, ІІІ-й Універсал УЦР, ІV-й Універсал УЦР;

З) Конституція Радянської України 1919р., 1929р., 1937р., 1978р. Конституція Української РСР 1978р. (зі змінами, що діяла до 1996р.);

4) Конституція України 1996р.

Після проголошення незалежності певний час мала чинність Конституція УРСР у тій частині, яка не суперечила законам України, прийнятим після 24 серпня 1991 р. У 1992 р. було підготовлено офіційний проект нової Конституції, який у липні того ж року було винесено на всенародне обговорення. Доопрацьований проект Конституції було подано в травні 1992 р., а другий раз у жовтні 1993 р. до Верховної Ради. З різних причин усі ці проекти так і не стали Основним законом України.

10 листопада 1994 р. конституційну комісію було переформовано, її очолили Л. Кучма і О. Мороз (проект закону „Про державну владу і місцеве самоврядування в Україні“, але Верховна Рада України відхилила його). У зв'язку з цим виникла певна колізія між Президентом України, виконавчою і законодавчою владами. З метою розв'язання конфлікту 8 червня 1995 р. було прийнято Конституційний договір між Верховною Радою України та Президентом України „Про основні засади організації та функціонування державної влади і місцевого самоврядування в Україні на період до прийняття нової Конституції України“.

11 березня 1996 р. Конституційна комісія схвалила проект Конституції і передала його на розгляд Верховної Ради.

24 квітня проект було прийнято за основу. 5 травня 1996 р. було створено тимчасову спеціальну комісію з доопрацювання проекту Конституції, до якої увійшли представники всіх депутатських фракцій і груп.

До 26 червня 1996 р. Верховна Рада України не прийняла жодного розділу Конституції. Вважаючи неприпустимим затягування конституційного процесу, Президент України підписав Указ, яким призначав на вересень 1996 р. Всеукраїнський референдум з питань затвердження нової Конституції. 27 червня Верховна Рада відновила роботу, змінивши технологію розгляду Конституції. Було створено робочі групи з найболючіших питань — власності, символіки, організації влади тощо. Надвечір було відновлено пленарне засідання, яке тривало всю ніч. 28 червня 1996р. нову Конституцію України було прийнято.

 

74. Вибори Президента 2010р.

У І турі основні політичні сили країни розподілилися не набравши 50% ® відбувся ІІ тур, за результатом якого переміг В Янукович (17 січня 2010р.)

В Янукович – 31,3%

Ю. Тимошенко – 27,1%

С. Тігіпка – 13,4%

А. Яценюк – 7,8%

В. Ющенко – 6%

Влаштувати «другий майдан» Ю Тимошенко не вдалося. За результатами виборів Україна «поділилася по Дніпру» — зх… Україна – за Тимошенко, а сх… Україна – за Януковича.

 

75. Соціально-економічний розвиток сучасної України.

З приходом В. Януковича в країні почали ущільнювати свободу слова. Підвищення пенсії та зарплатні також не відбувається, а замість цього починаються репресії з боку податкових органів, задля наповнення казни країни. Це є результат закладання в програмі Януковича ріст ВВП на 2010р. – 4,5%.

Майже зразу Янукович зустрівся з Медведєвим в Харкові та досяг домовленостей – продовжив термін перебування кораблів РФ на території Чорноморського флоту, в обмін на «знищення» цін на газ.

 

76. Особливості політичного життя в сучасній Україні.

Політична ситуація в сучасній Україні скрутна. Відбувається централізація влади та впроваджується диктатура. Партія регіонів намагається насадити своїх чиновників всюди, де це можливо та неможливо.

ПР намагається притягнути Ю. Тимошенко до кримінальної відповідальності за розшаровування державних коштів. Але всі ми чудово розуміємо задля чого вони це роблять – адже Ю Тимошенко – це перший кандидат на перемогу. Також Україна повертається до президентсько-парламентської форми правління

 

 

еще рефераты
Еще работы по культуре