Реферат: Музеї Англії, Шотландії, Уельсу

Гипероглавление:
Курсова робота
Музеї Англії, Шотландії, Уельсу
1. Музеї Англії
2. Музеї Шотландії
3. Музеї Уельсу
1. Музеї Англії
1.1. Лондон
1.1.1. Британський музей
1.1.6. Імперський військовий музей
1.1.7. Музей Вікторії й Альберта
Музей природознавства
1.1.9. Музей науки
1.1.10. Музей чаю і кави
Музей Шерлока Холмса
1.2. ЙОРК
1.2.1. Мінстерський Собор
1.4. Манчестер
1.4.1 Манчестерський музей
1.5. Бірмінгем
1.5.1 Музей мистецтв
1.5.2. Музей транспорту
1.5.3. Національний Музей Підводного Життя
1.6. Оксфорд
1.6.1. Музей Ашмола
--PAGE_BREAK--Курсова робота

Музеї Англії, Шотландії, Уельсу

План

1. Музеї Англії

1.1. Лондон.

1.1.1. Британський музей

1.1.2. Національна картинна галерея

1.1.3. Музей мадам Тюссо і Планетарій

1.1.4. Галерея сучасного мистецтва Тейт

1.1.5. Лондонський Тауер

1.1.6. Імперський військовий музей

1.1.7. Музей Вікторії й Альберта

1.1.8. Музей природознавства

1.1.9. Музей науки

1.1.10. Музей чаю і кави

1.1.11. Музей Шерлока Холмса

1.2.Йорк

1.2.1. Мінстерський Собор

1.2.2. Центр вікінгів Йорвік

1.2.3. Фортеця Кліффордс

1.2.4. Йоркширський музей

1.3. Ліверпуль

1.3.1. Ліверпульский музей

1.3.2. Художня галерея «Уолкер»

1.3.3. Музей «Бітлз»

1.4. Манчестер

1.4.1 Манчестерський музей

1.5. Бірмінгем

1.5.1 Музей мистецтв

1.5.2. Музей транспорту

1.5.3. Національний Музей Підводного Життя

1.6. Оксфорд

1.6.1. Музей Ашмола

2. Музеї Шотландії

2.1. Единбург

2.1.1 Единбурзький замок

2.1.2. Музей віскі

2.1.3. Музей дитинства

2.2. Глазго

2.2.1. Музей транспорту

2.2.2. Провандс-Лордшіп

3. Музеї Уельсу

3.1. Кардіф

3.1.1. Національний музей Уельсу

1. Музеї Англії

1.1. Лондон

1.1.1. Британський музей

/>

/>/>/>

/>/>
Британський Музей містить у своїй колекції великі виставки мистецтва древньої старовини і сучасних культур. Ця виставка — одне із самих чудових із вже існуючих на даний момент, охоплює два мільйони років людської історії. І що саме головне доступ до виставок абсолютно вільний для кожного відвідувача.

Британський Музей був заснований у 1753, щоб прищепити любов до мистецтва, природознавства і науки. Засновники Британського Музею керувалися трьома важливими принципами: щоб тримати всі колекції в повному зібранні, щоб вони були доступні усім, хто прагне пізнати й оцінити їхній культурний внесок, і третій принцип — вхід сім днів у тиждень.

Міжнародна цінність британського Музею і його ключова роль в ознайомленні з всесвітньою національною спадщиною, роблять його одним з найбільше відвідуваних суспільних будинків у Лондоні, сприяючи його культурному й економічному життю.

Британський Музей має статус винятково доступного культурного об'єкта, де багатовікові культури можуть бути вивчені за допомогою порівняння з іншими епохами людства, щоб надихнути і захоплювати більш ніж п'ять мільйонів відвідувачів у рік. Через програму опитувань публіки, організатори виставки і члени ради музею, проводять аналіз ефективності розуміння виставок які вони представляють.

Своїм заснуванням Британський Музей зобов'язаний великому натуралісту і колекціонеру Серу Хансу Слоану (1660-1753), що не побажав бачити що справа всього його життя (це колекція бібліотечного фонду і збори гербарію, приблизно 71 000  об'єктів) буде загублена після його смерті. Він запропонував Королю Джорджу II зробити свою колекцію національним надбанням, у замін оплати £ 20,000 своїм родичам, а якщо король би не пішов на дану пропозицію, то весь фонд колекції повинний би перейти закордонній академії наук для подальшого вивчення.

Зібрання фонду в основному складалися з книг, рукописів по природознавству, а також предмети старовини (монети, медалі, друковані видання, малюнки й етнографію). У 1757 Король Джордж II пожертвував «Стару Королівську Бібліотеку» суверенів Англії, і з цим привілеєм музей придбав новий статус. Музей був спочатку розміщений в особняку 17-ого сторіччя Montagu House у Блумсберрі на місці нинішнього будинку. 15 січня 1759 британський Музей відкрився для усіх. За винятком двох Світових воєн, коли частини зібрань були евакуйовані, він так і залишився відкритим поступово збільшуючи число відвідувачів від 5 тисяч у рік до сьогоднішніх 5 мільйонам.
   Британський Музей став новим типом освітнього закладу. Керовані Парламентом, виставки музею належали нації, і вхід був відкритий для усіх. Перший художній курс «Друковане видання і малюнок» був відкритий у 1808 році.
   Перше згадування про придбання колекції Грецьких ваз і інших об'єктів мистецтва Сером Вільямом Гамільтон було датовано 1772 роком. Поповнення продовжилося: у 1802 році, такими відомими придбанням як Rosetta Stone і іншим стародавнім антикваріатом з Єгипту, у 1805 році — Townley зібрання класичної скульптури, у 1816 році — скульптурами Парфенона, відомого як Мармур Елгіна. Так само швидко розширювалася бібліотека виставки природознавства: у 1823 році Джордж IV пожертвував бібліотеку свого батька (Бібліотека Короля), що спровокувало будівництво нового будинку, спроектованого архітектором сером Робертом Смайрком (1780-1867). Перша стадія була в основному закінчена в 1852 році, будівництвом круглого Читального залу, його розробив брат Роберта Сідней (1798-1877)

19-те сторіччя було часом  розширення музею. Введені раніше обмеження на вхід були відмінені, особливо у вихідні дні. У музей потекли маси усіх соціальних класів.  У той час як академічна робота Музею продовжувався публікацією великого ряду каталогів, багато хоронителів Музею виявили інтерес у розширенні аудиторії через екскурсії.  Перше повний каталог зборів колекцій Музею було видано в 1808 році і містило більш ніж шістдесят видань детально ілюстрованих книг. Так само Музей активно брав участь у розкопках за кордоном. Його ассірійські збори сформували основу для дешифрування клинчастого знака, що закінчилося розшифровкою єгипетської ієрогліфічної мови. Великий внесок вніс у 1851 році сер Огастус Волластон Франкс (1826-97) у такі області як британська і європейська передісторія, етнографія, східне мистецтво й археологія.

   У 1880-их роках виставки природознавства були переміщені в новий будинок на Півдні Кеннігстона, що пізніше став Музеєм Природознавства. Цей від'їзд і будівництво Білого Крила (Монтагью Стріт) протягом деякого часу збільшили зібрання. Галереї короля Едварда, відкриті в 1914 році, Duveen Галерея (1939/62 р.) і Нове Крило (1978) забезпечили, додаткові приміщення для збереження бібліотеки й іншої колекції. Це, однак, не вирішувало потреби Музею в додаткових площах і було запропоновано подальшої передачі виставок.
   Відділ Етнографії переїхав тимчасово до Берлінгтонських Садів (тепер закритий) у 1970 році, а в 1973 році відділи бібліотеки стали частиною нової організації Британської Бібліотеки.

Британський музей — один з найстарших музеїв світу. Сьогодні це гігантське вмістище як єгипетських і античних рідкостей, так і спадщини середньовіччя, Ренесансу і більш пізніх епох. Величні колони Британського музею служать придатним входом у скарбницю, що складається з безлічі кімнат і галерей. Музей пишається великими колекціями малюнків, гравюр, медалей, монет, а також видавничими раритетами.

Свою 250-ту річницю Музей святкував у 2003 році.
1.1.2. Національна картинна галерея

/>

/>/>
Національна галерея була заснована завдяки королю Георгу IV, що зажадав від уряду придбання колекції з 38 картин, серед яких були шість робіт Хогарта. Картини Рубенса, Рембрандта й інших фламандських, голландських і італійських художників епохи Відродження були придбані пізніше в міру того, як галерея розширювалася. Сьогодні вона є центром світового образотворчого мистецтва. Недалеко від Національної галереї розташована Національна портретна галерея, яка однією з перших визнала роль фотографії в мистецтві. У 1897 р. відкрилася галерея Тейт, у якій знаходиться колекція добутків британських художників, серед яких Тернер. Колекція сягає до 1850р. і включає картини Хогарта, Блейка, художників пре-рафаелістів і імпресіоністів. Стіни ресторану розписані Рексом Уайстлером, а бронзові фігури скульптора Генрі Мура знаходяться поблизу музею. Британський музей, один з найбільших музеїв світу, був заснований за заповітом Сера Ханса Слоуна в 1753 р., коли він наполіг на тому, щоб парламент придбав його художню колекцію, твори древнього мистецтва і природної історії за 20.000 фунтів, що було набагато нижче їхньої дійсної ціни. Одночасно була придбана колекція рукописів Харлейна, і 15 січня 1759 р. новий музей був відкритий, але тільки для обраних людей. У 1823р. була зведена Королівська бібліотека, до якої пізніше добудували нові приміщення, а також круглий читальний зал під великим мідним куполом. У музеї знаходяться древні твори мистецтва, від недавно виявлених скарбів давньоримського періоду до копій Великої Хартії Вільностей, скульптур Пантеону і давньоєгипетських мумій.
1.1.3. Музей мадам Тюссо і Планетарій

/>/>

/>/>

У музеї воскових фігур мадам Тюссо можна побачити членів королівської родини, зірок поп-музики, а в кімнаті жахів — катів, що розправляються зі своїми жертвами. Фундаторка музею, Марі Гросхольц, у своєму житті часто зіштовхувалася зі смертю. Вона була відомим у Парижі майстром воскових фігур, а також викладала гуманітарні науки сестрі Людвіка XVI. Лідери французької революції доручили їй зробити маски з обличчя обезголовлених жертв гільйотини. Вийшовши заміж за цивільного інженера Франсуа Тюссо, вона приїхала в Лондон на початку 19 століття, і до моменту її смерті в 1850 році (вона вмерла у віці 89 років) її роботи були уже відомі. У 1884 році її онук, Джозеф Рендал Тюссо, помістив фігури в музеї недалеко від Бейкер-стріт, де вони зараз і знаходяться. З тих пір колекція йшла в ногу з життям суспільства, запам'ятовуючи і гарне, і погане, величне. Поруч з музеєм, у будинку з зеленим куполом, розташований планетарій, що був відкритий герцогом Единбурзьким у 1958 році. На виставках і при показі нічного неба використовується сучасна технологія, для того, щоб продемонструвати таємничі і величні переміщення на небі.
1.1.4. Галерея сучасного мистецтва Тейт

/>

/>/>/>

До третього тисячоріччя влади Великобританії і Лондона готували багато сюрпризів, але галерея Тейт Модерн, відкрита королевою в травні 2000 р., напевно, була найбільш довгоочікуваним подарунком. Ідея створення нового центру сучасного мистецтва виникла давно. Диктувалася вона, зокрема, тим, що стара галерея Тейт уже не здатна була умістити величезні збори сучасного європейського живопису. Місце для нової галереї вибрали дуже оригінальне — стару електростанцію на південному березі Темзи. Конкурс на кращий проект реконструкції електростанції виграли два швейцарських архітектори — Жан Херцог і Пьер де Мьюрон. Величезний простір галереї розділено на 2 частини: праворуч на сімох рівнях розташовані виставочні зали і підсобні приміщення, а ліворуч, де колись знаходилися турбіни електростанції, збережена частина промислової архітектури. Постійна експозиція розташована у восьми залах на 3-м і 5-м поверхах. У її основі тематичний (а не історико-хронологічний) принцип. Кожен зал присвячений окремому сюжету: автоматизм, пейзаж і ін., тому не дивно, що в одному приміщенні сусідять художники різних напрямків і епох. На інших п'ятьох поверхах, не зайнятих під постійну експозицію, проходять тимчасові виставки, розташовуються кіно- і лекційні зали, наукові центри і найбільша в музеях Європи книгарня. На 7-му поверсі кафе й оглядова галерея з чудовим видом на собор Святого Павла.

АДРЕСА: 25 Sommer Street, London SW1. Станція метро PIMLICO.
1.1.5. Лондонський Тауер

/>

У книзі, присвяченої 900-річчю Тауера, герцог Единбурзький писав про те, що «за свою історію Лондонський Тауер був і замком, і палацом, і сховищем королівських коштовностей, і арсеналом, і монетним двором, і в'язницею, і обсерваторією, і зоопарком, і місцем, що притягує туристів». Спочатку королівська родина жила в добре захищеній Білій вежі, товщина стін якої досягає 15 футів. Так звані Ворота зрадників, що ведуть до ріки, нагадують про минуле, коли перед ними проходили знамениті в'язні, засуджені до смерті. Серед ув'язнених минулого і Сер Уолтер Релі, який провів у Тауері 13 років, і королева Анна Болейн. Але майбутня королева Єлизавета І була звільнена і коронована. Судячи з документальних свідчень про страждання ув'язнених, у дні Реформації жорстоке поводження з ними ввійшло в норму. Колекція королівських коштовностей була розібрана, але з поверненням монархії династія Стюартів відродила первісний задум створення музею в пам'ять про військові досягнення Короля і країни. У 1834 р. королівський звіринець був перенесений у зоопарк, і в Тауері залишилися одні ворони. Сьогодні Тауер, що уже не є ані палацом, ні в'язницею, зберіг традиційні риси, починаючи від одягу біфітерів (солдата охорони) до церемоній Тауера. Більшість королівських коштовностей належать до періоду після Англійської республіки, але деякі древні вироби відносяться до більш раннього часу і використовуються в ході священних моментів коронації. Серед них ложка, що, імовірно, відноситься до кінця ХII ст. і священна посудина, що, можливо, використовували при коронації Генріха IV у 1399 р. Корона Едуарда вагою близько 5 фунтів була виготовлена в 1661 р. для церемонії коронації Карла 11, Корона королеви Вікторії (1838 р.) прикрашена рубіном  Чорний принц. Тауерський міст був побудований у 1894 р. у готичному стилі. На його будівництво було витрачено понад 1 млн. фунтів, і з тих пір його розводили близько 1 млн. раз для пропуску кораблів. Людям було дозволено відвідувати міст із 1982 р. На мосту розташоване машинне відділення з гідравлічним устаткуванням, що збереглося після електрифікації 1976 р., пункт керування, виставки. Відвідувачі можуть перейти на інший берег по пішохідних доріжках між двома вежами. Доки св. Катерини, розташовані на площі 23 акрів між Тауером і лондонськими Доками, притягують відвідувачів своєю колекцією історичних кораблів, готелем Діккенс Інн, новими магазинами і гаванню для яхт. Белфаст, могутній англійський крейсер періоду другої світової війни, пришвартований у ріки. Вже в 20-х роках ХIХ ст. доки були переповнені іноземними торговими кораблями зі слоновою кісткою, мармуром, вовною, каучуком, вином і чаєм, але тому що більш великі кораблі стали швартуватися в устя ріки, доки і склади прийшли в занепад. Сьогодні тут процвітають всесвітній Центр Торгівлі і готель Тower Тhistle.
    продолжение
--PAGE_BREAK--1.1.6. Імперський військовий музей

/>

/>/>/>
У музеї тисячі унікальних і просто цікавих експонатів, яких більше ніде не знайти.

Відвідувачам-новачкам завжди важко буває вирішити, куди податися: чи те в зал історії дробу і пороху, чи те в зал англо-бурської війни. Застарілі експонати регулярно підновляються, а давній кістяк наполеонівського коня, що грозить розсипатися в будь-яку мить, постійно підклеюється і підфарбовується.

Але не один наполеонівський кінь затягає в музей масу відвідувачів. Один з тих залів, де відвідувачі затримуються найдовше — зал воскових фігур. Тут відтворені історичні бої і пам'ятні світу події, що здаються, будучи відбиті у воску, не більш ніж бойовими сценками: газова атака на Іпрі, узяття в полон африканського вождя в південному Судані, робота санітарних військлікарів у Бірмі...

Усі фігури виконані в натуральну величину і вбрані у відповідні мундири. Атмосфера бою, щоб враження було адекватним, підтримується звуками військових маршів, гуркотом вибухів, стогонами поранених, записаними на магнітофонну стрічку.

Подивившись на ці сценки, відвідувачі можуть перейти в інший зал і там з'ясувати нарешті, з чого, починаючи з XV століття, стріляли по ворогах британські солдати. Частина унікальних експонатів схована за скляними вітринами. Але випливаючи головному принципу всіх технічних музеїв Британії — “відвідувач повинний торкати експонати руками”, половина зразків стрілецької зброї знаходиться у відкритому доступі. Їх дозволяється мацати і вертіти в руках. До всіх експонатів додається детальна інструкція. Якщо ж і цього буде мало, на допомогу негайно прийде гід — відставний військовий. Інших гідів в армійському музеї не тримають.

Крім колекції зброї, музей володіє зборами британської уніформи і військового обмундирування інших країн. Це для тих, кому небайдуже, чим лампас відрізняється від позументу, а галун від нашивки й аксельбанта. Випливаючи тому ж гаслу, військові мундири англійці дозволяють не тільки мацати, але навіть примірити — щоб потім сфотографуватися в музейному фотоательє. Правда, уже не безкоштовно.

Вибір форми в Музеї Армії широкий. Є, наприклад, мундир шотландського стрільця часів Кримської війни, чи уніформа полковника британської колоніальної армії початку XIX сторіччя. До убрань додається й озброєння того часу.

У також в музеї можна побачити танки в холі, 4 бойових літаки під стелею, карликові субмарини; автобус, що використовувався під час Першої світової війни для транспортування британських солдатів; вражаючі картини з епізодами Другої світової війни.

АДРЕСА: Lambeth Rd., Lambeth, London SE1.
Станція метро LAMBETH NORTH.

1.1.7. Музей Вікторії й Альберта

/>

/>

Національний музей декоративно-прикладного мистецтва належить до числа найбільших на планеті. У галереях музею виставлена італійська скульптура Відродження і знаменита колекція малюнків Рафаеля, японська лакова мініатюра, одяг і коштовності, гігантська колекція індійського мистецтва, найбагатше у світі збори книг по мистецтву і багато інше. У музеї, крім того, постійно проходять цікаві виставки. Звичайно, оглянути найбагатшу колекцію за 1 день неможливо. При вході можна купити путівник по галереях, що допоможе вибрати найцікавіше.

АДРЕСА: Cromwell Road, London SW7, метро SOUTH KENSINGTON
1.1.8. Музей природознавства

/>/>

Найцікавіша колекція музею жваво представляє процес розвитку Землі і істот, що її населяють. Навіть якщо ви не відчуваєте особливого інтересу до природничих наук, виставлені тут дивини навряд чи залишать вас байдужими.
Найцікавіші з них — 30-метровий кістяк динозавра, що жив 150 млн. років тому, і порівняльна експозиція ссавців у натуральну величину, з моделлю синього кита, що у 20 разів (!) більше слона. Будинок музею спроектований архітектором Альфредом Уотерхаусом і побудовано у виді собору, прикрашеного численними фігурами тварин і рослин.

АДРЕСА: Cromwell Road, London SW7

Станція метро GLOUCESTER ROAD 
1.1.9. Музей науки

/>/>

Музей славиться насамперед своїми виставками, від яких діти звичайно приходять у захват. Досягнення науки представлені тут у всій повноті, але в захоплюючій формі і без усякої нудьги. 

АДРЕСА: Exhibition Rd., South Kensington, London SW7

Станція метро SOUTH KENSINGTON
1.1.10. Музей чаю і кави

/>

Музей знаходиться на Темзі, у тім місці, де коли те вивантажували по 6000 ящиків чаю в день. Засновник музею – пан Брамах, торговець і власник кавових і чайних плантацій. У колекції — 1000 різних чайників. Представлено історію чаю від Китаю до Англії, лондонські чайні плантації XVIIІ ст., індійський чай і модні кава-бари в Сохо з 50-х рр. до наших днів. Брамах особисто проводить екскурсії.
АДРЕСА: The Clove Building, Maguire St.South of the River, London SE1.

Станція метро LONDON DUNGEON. 
1.1.11. Музей Шерлока Холмса

/>

Бейкер-стріт — адреса героя детективних історій, придуманих сером Артуром Конан Дойлом, добре відомий шанувальникам знаменитого письменника в усьому світі. Квартира Шерлока Холмса відтворена по її описі в добутках Конан Дойла. Ви відчуєте атмосферу того часу і згадаєте сюжети багатьох захоплюючих розповідей, у яких головними діючими обличчями були детектив надзвичайного розуму Шерлок Холмс і його вірний друг доктор Ватсон.
АДРЕСА: 221 Baker Street, London NW1

Станція метро BAKER STREET
1.2. ЙОРК

1.2.1. Мінстерський Собор

Йорк Мінстер пережив безліч пожеж, неодноразово перебудовувався. Готика, середньовічні вітражі, чудові квадратні вежі. Перша дерев'яна церква на його місці була зведена в 627 році, а собор, що дійшов до нас, будувався в 1070 — 1472 роках. Його ранньоготичні середньохрестя з'явилися в 1265 році, готичні неф і колонний зал — наприкінці XIII століття, хори і вежі в стилі «перпендикулярної гірки» — у XIV — XV століттях. Західний фасад з високим вітражним вікном (1338) і багато оздобленим ліпленням центральним порталом, вважається одним із найкрасивіших серед подібних.
Поруч із собором розташована колишня резиденція його скарбника, де зараз розміщається музей предметів стародавнього оздоблення і картин.

/>/>/>/>
1.2.2. Центр вікінгів Йорвік

Йорвікский центр вивчення вікінгів у м. Йорк, створений для вивчення Коппергейтського городища, уже більше десяти років влаштовує подорожі на машині часу — в епоху вікінгів. Барвисті представлення і справжні знахідки археологів. Центр відтворений по археологічних планах і деяких елементах, виявленим при розкопках. По цьому центрі мандрівники пересуваються на спеціально сконструйованих так званих «капсулах часу».

/>/>/>/>
1.2.3. Фортеця Кліффордс

З могутньої фортеці Кліффордс, що входила в 1262 р. до складу древніх укріплень Вільгельма Завойовника, відкривається мальовнича панорама міста. Сьогодні в фортеці знаходиться Музей народного мистецтва, що розповідає про історію і повсякденне життя міста.

/>/>
1.2.4. Йоркширський музей

У Йоркширському музеї (Yorkshire Museum) на Museum Street представлені археологічні знахідки доісторичної, римської й англосаксонської епох, а також часів вікінгів і Середньовіччя.

/>/>/>/>
1.3. Ліверпуль

1.3.1. Ліверпульский музей

Більш мільйона експонатів розміщені в 20 галереях – від Центра сучасної історії до Планетарію.
/>

Ліверпульский музей
/>

Експонат біологічної колекції
/>

Експонат геологічної колекції

/>

Експонат зоологічної колекції
1.3.2. Художня галерея «Уолкер»

Чудові збори європейського мистецтва, вікторіанских і прерафаелітських полотнищ, сучасне мистецтво. Скульптурна галерея відзначена спеціальним призом.

/>/>/>/>
1.3.3. Музей «Бітлз»

При вході в музей ненав'язливо звучить музика - старі записи «Бітлз», і атмосфера створюється вже біля входу. Музей складається з цілої анфілади залів, що розповідають і показують Історію Бітлз. Саме історію Бітлз, а не історію Джона, Пола, Джорджа і Ринго.

Атмосфера відтворюється ретельно – з перших кроків зівсюди звучить музика групи: ранні записи в перших залах, більш пізніші — в наступних. Фотографії ранніх виступів і замітки з місцевої газети проходять під «Free as a Bird», опублікованої недавно Йоко Оно, присвячений The Cavern: звучить музика, чутні верески перших поклонниць-фанаток, напівп'яне бурмотання відвідувачів і дзенькіт пивних кухлів.

У вузькому залі «Бітломанії» на телемоніторах Бітлз нескінченно йдуть від літака, з яким вони повернулися з першого турне по Америці, а праворуч на цілій стіні таких же чорно-білих моніторів — ревуча юрба зустрічаючих, що верещить, весь цей шум йде під «Back in USSR».

Зал Yellow Submarine наповнений звуками, що булькають; кадри відомого мультфільму можна переглянути через перископи, змонтованих де тільки можливо. Поруч сама Жовта Субмарина, можна пройти в усередину, покрутити ручки і маховички, помилуватися через перископ на восьминога під звуки So Lonely People під акомпанемент повітряних пухирців, що лопають.

При переході до залу Sergeant Pepper несподівана зустріч з Penny Lane: це апарат, називаний Penny Lane Machine, у який потрібно опустити монетку в одне пенні (а поруч – ще дві монетки по 20 пенсів), уштовхнути наповнений монетами лоток усередину конструкції, покрутити ручку, і за склом видно, як монетка падає між пальців, розплющується, прокочується по хитрому механізмі і падає в підставлену руку. Профілю Її Величності на ній тепер немає, як і напису «One penny», зате там цілих чотири обличчя анфас і напис «Albert Dock. The Beatles Story. Liverpool».

Два останніх зали музею – це останні роки групи, дискографія різних країн. У першому з них звучить Abbey Road.

Наступний зал – зал Леннона. У цьому залі звучить тільки Imagine, повторюючись знову і знову через невеликі паузи, а сам зал усім знайомий по відомому кліпі: на білому роялі лежать окуляри, піднімається кришка рояля, але клавіші не рухаються, відкриваються ставні на височенних вікнах і звучить Imagine. Знову і знову. Ставні закриваються, музика стихає, опускається кришка рояля, повільно гасне світло. І знову підніметься кришка, знову відкриваються ставні – звучить Imagine.

На виході з музею – магазин музейних сувенірів. Але буклетів фотографій самих залів музею немає: музейники свято дотримують свої права на дохід, та й ніякі фото і буклети будуть нездатні передати ту унікальну атмосферу музею. 

/>/>/>/>
    продолжение
--PAGE_BREAK--1.4. Манчестер

1.4.1 Манчестерський музей

Найбільша у Великобританії за межами Лондона египтологічна колекція.

/>/>/>/>
1.5. Бірмінгем

1.5.1 Музей мистецтв

/>/>/>/>
У цьому музеї зібрані експонати практично з усіх країн світу.
1.5.2. Музей транспорту

/>/>/>/>

Музей транспорту відкрився в 1977 році. Тут виставлено більш 100 моделей автобусів, а також велосипеди на батарейках, кеби, і багато чого іншого.
1.5.3. Національний Музей Підводного Життя

Тут можна побачити мешканців моря через скло тунелю, прокладеного під водою.

/>/>/>
1.6. Оксфорд

1.6.1. Музей Ашмола

Заснований у 1683 р. Перший в Англії музей, відкритий для відвідування. Твори Леонардо да Вінчі, Рафаеля, Мікеланджело, Рембранда, Констебля. У музеї є знаменита галерея Каста, у якій представлені 250 грецьких статуй.

/>/>/>/>
2. Шотландія

2.1. Единбург

2.1.1 Единбурзький замок

/>/>

Незабутнє враження залишає Единбурзький замок, що піднімається на 133-метровій скелі (залишок давно погаслого вулкана). Відповідно до історичних свідчень, замок існує з XI століття, але перші будівлі на цьому місці з'явилися майже 1400 років тому. Найстаріші будівлі які збереглись до наших днів (наприклад, Каплиця Св. Маргарити королеви, дружини короля Шотландії Малькольма III, що вмерла в Единбурзькому замку у 1093 році) зведені в XII столітті. Замок постійно добудовувався і розширювався, аж до 1927 року, коли був установлений Військовий Меморіал, присвячений шотландцям, що погинули в Першій світовій війні (зараз також і жертвам Другої світової війни). Найпривітніший будинок — королівський палац з восьмигранною вежею, увінчаною зубцюватою короною (1368). У 1566 році Марія Стюарт народила тут короля Якова I. З ім'ям Марії Стюарт зв'язана значна частина будинків і експозиції музею.

Единбурзький замок- не тільки королівська резиденція, але в першу чергу, фортифікаційне спорудження. Про це постійно нагадують позбавлені орнаментики й інших архітектурних надмірностей, але вражаючі своєю міццю бастіони, фортечні стіни, установлені на них стародавні знаряддя, у тому числі знаменита колосальна гармата (точніше, бомбарда) Монс Мег, відлита в 1457 році. Одна з гармат, але вже куди більш сучасна, регулярно використовується для традиційних залпів опівдні. Про військову історію замку розповідає і частина експозиції в приміщеннях казарм, госпіталю, казематів. Охорону Единбурзького замку несе рота шотландської гвардії.

У воріт замку знаходиться еспланада — невелика площа, призначена для проведення парадів. Щорічно, наприкінці серпня, тут відбувається основна дія барвистого Тату, фестивалю військових оркестрів усього світу, що традиційно відкривається виступом шотландських волинщиків і барабанщиків.
2.1.2. Музей віскі

/>/>/>/>

Тут можна познайомитися з історією створення і виробництва шотландського віскі.

Перше письмове згадування про цей напій датуються 1494 р. Саме шотландці без утоми придумували різні суміші (blend), що зм'якшують інтенсивний смак sngl malt. Цьому змішуванню віскі зобов'язане своїм видатним комерційним успіхом в усьому світі.

Слово «віскі» походить від кельтського uisge beatha, що означає «вода життя». Це словосполучення переробили на uisce beatha, і поступово залишилася лише перша частина назви — uisce, що згодом трансформувалася в слово whisky.

Свій справжній розвиток віскі одержало близько 1700 р., коли технологія його виробництва став швидко удосконалюватися. Результатом цього став той чудовий напій, що ми знаємо сьогодні. Це шотландці придумали ті способи переробки, що у незмінному виді зберігаються і донині. Переслідувані королівськими податківцями, вони ховались високо в горах і там відкрили дійсний секрет віскі — чисту воду як основу.

Адреса: 354 Castlehill, The Royal Mile
2.1.3. Музей дитинства

/>/>

Експозиції музею складаються з колекції іграшок, будиночків, костюмів, устаткування дитячого саду часів королеви Вікторії. Недавно відкрита експозиція цілком присвячена серіалу «Зоряні війни».

Адреса: High Street, 42 Royal Mile
2.2. Глазго

2.2.1. Музей транспорту

/>

/>/>

Сотні автомобілів, макет однієї з вулиць Глазго 1938 р.

Тут є все: королівські карети, стародавні автомобілі, потяги, трамваї, велосипеди, макети суден. На величезному стенді написано, як люди подорожували в старовину, хлопчикам і дівчинкам пропонується скласти свою історію про те, як би вони подорожували, будучи на місцях героїв. (Свою історію можна опустити в шухляду внизу стенда, і тоді юний відвідувач музею зможе брати участь у конкурсі). І ще для дітей виставлені комп'ютерні ігри-тренажери, і можна, сидячи в кріслі, керувати гоночною машиною. Для підлітків зроблена експозиція про мотоцикли.
2.2.2. Провандс-Лордшіп

/>/>

У Старому місті знаходиться найдавніший будинок Глазго — Провандс лордшіп (XV століття), у якому сьогодні знаходиться музей.
3. Музеї Уельсу

3.1. Кардіф

3.1.1. Національний музей Уельсу

/>

Ренуар «Парижанка»

/>
Один з експонатів палеонтологічного відділу

/>

Орган 1774 року
У музеї знаходяться відділи ботаніки, зоології, геології, археології, мистецтва. Найбагатша колекція творів мистецтва: Боттічеллі, Тьеполо, Тернер, Гейнсборо, Ван Гог, Сезанн, Ренуар, Піссарро, Сіслей, Буден, Брак, Дерен, Вламінк, Роден, Макс, Ернст, Магрітт.
еще рефераты
Еще работы по культуре