Реферат: Ринок шкільно-письмових товарів в Україні

ЗМІСТ

Вступ

І. Перспективи розвитку шкільно-письмових приладів в Україні

ІІ. Аналіз діючих класифікацій приладдя для письма

Олівці

Автоматичні ручки і канцелярські ручки

Пір’я та вузли, що пишуть

Набори та приладдя для письма

Чорнила і туш

Вимоги до якості шкільно–письмових товарів

ІІІ. Аналіз структури асортименту приладдя для письма ТМ «PILOT”

3.1 Оцінка якості ручок

Висновки

Література

Вступ

Український канцелярський ринок досить молодий. Більш менш цивілізовані межі він став знаходити лише в 2000 р. Його прийнято називати ринком товарів для офісу і школи, оскільки близько 40% операторів мають в своєму асортименті не лише канцелярські товарні категорії.

Ділові аксесуари, що пишуть приладдя успішно реалізуються і на інших ринках: рекламному, сувенірному. Канцелярський ринок складається з багатьох сегментів: приладдя, що пишуть і письмові, паперова продукція, товари для хобі і творчості, всілякі товари для офісів, сувенірна продукція і др. Тому специфіку діяльності компаній, що працюють на цьому ринку, розрізняють, в основному, залежно від характеру збуту: дистрибуція, опт, роздріб, а також обслуговування корпоративних клієнтів.

Багато гравців створюють власні ТМ, організовуючи виробництво в країнах Південно-східної Азії. Це не просто вигідно з економічної точки зору, але ще і престижно. Безумовно, вивід новою ТМ вимагає сильної маркетингової підтримки. При цьому особливі методи просування не використовуються. А кроки по впровадженню privatе label в основному роблять компанії, що мають дистриб'юторський досвід, тому вони йдуть вже уторованими дорогами.

На думку самих операторів, одноосібних лідерів на ринку канцтоварів поки що немає. Він щорік зростає в середньому на 15-25% (залежно від сегменту). Проте зростання об'єму ринку не визначає його злагодженість. Рентабельним (йдеться, за словами операторів ринку, про верхній кордон в 30%) цей бізнес як і раніше залишається для крупних компаній, що використовують перехресні канали збуту, тобто що поєднують опт, роздріб і обслуговування корпоративних клієнтів.

I. РОЗВИТОК ШКІЛЬНО ПИСЬМОВИХ ПРИЛАДІВ В УКРАЇНІ

Асортимент товарів — набір товарів, що формується по певних ознаках і задовольняє всілякі, аналогічні і індивідуальні потреби. Термін стався від французького слова «assortiment», що означає підбір різних видів і сортів товарів. Проте в товарознавстві прийнято набір товарів обмежувати їх найменуваннями, а сорти як градації якості товарів одного вигляду і найменування відносити до сортаменту.

Група канцелярських товарів охоплює широкий асортимент різних виробів повсякденного попиту. Ними користуються практично всі верстви населення. Останніми роками асортимент цих товарів розширився, з'явилася велика кількість нових товарів всілякого оформлення.

Канцтовари для школи характерні яскраво вираженою сезонністю. За рахунок масованого продажу в серпні, вересні та жовтні, а також невеликому сплеску в другому півріччі, постачальники шкільних канцтоварів живуть цілий рік. Частка шкільних канцтоварів складає близько 40 відсотків від загальної кількості. Проте, якщо попит на офісні товари щороку зростає, то на шкільні тримається на стабільному рівні.

Роздрібний продаж шкільно-письмових товарів здійснюється через спеціалізовані підприємства, у тому числі фірмові, підприємства з універсальним асортиментом непродовольчих товарів, спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом продовольчих товарів, підприємства роздрібної торгівлі споживчої кооперації, дрібнороздрібну торговельну мережу.

Оскільки шкільно-письмові товари є підгрупою канцелярських товарів, то в подальшому будемо розглядати організацію продажу канцелярських товарів, тому що в окремий відділ шкільно-письмові товари виділяються тільки в спеціалізованих канцелярських крамницях.

Роздрібна торгівля канцелярськими товарами може здійснюватися декількома різновидами магазинів.

У першу чергу, це спеціалізовані магазини. Другий різновид — універмаги, які пропонують подарунковий і представницький асортимент. Як правило, це якісна та дорога канцелярська продукція.

Торговельні супер- та гіпермаркети, кількість яких постійно зростає в останнього часу, також пропонують серед свого асортименту канцелярію. До того ж, «перетягують» значну частину найбільш забезпечених покупців, тобто родини, які мають машини.

Переваги крупних торговельних мереж полягають у тому, що їх відвідувачам зручно купувати все необхідне в одному місці, до того ж, такі магазини можуть працювати на дуже низьких цінах, привабливих для всіх верств населення.

Один із видів роздрібної торгівлі — канцелярські крамниці. На ринку України вибір магазинів досить широкий. Для того щоб магазин був успішним, сьогодні потрібно вирватись з інформаційного хаосу ринку та встановити емоційний взаємозв'язок з покупцем. Торговці починають усвідомлювати помилковість методу, коли вони, наприклад, минулого тижня пропонували споживачам знижку 40%, пропонують її на цьому тижні і пропонуватимуть у майбутньому. Потрібно постійно вигадувати щось нове. Усі крамниці мають спільну тенденцію, а саме: окремо виділяють місця та стенди для певних торгових марок, так званих ринкових брендів, оскільки вони диференціюються між собою та викликають асоціації у споживача.

За останні декілька років на ринку дитячих шкільних канцтоварів чітко сформувалась така тенденція: споживачі стали вимогливими не до ціни, а до якості товару. Сьогодні набагато більший попит мають такі товари, які відповідають найвищим вимогам: це, наприклад, високий відсоток білизни паперу зошитів і альбомів для малювання, відповідний естетичний вигляд і висока щільність обкладинок, зручність у користуванні для дітей тими чи іншими канцелярськими товарами, рюкзаками, пеналами тощо. В даний час сталося розділення українських «канцелярщиков» на дві великі групи: постачальників канцтоварів іменитих фірм, так називаэмих «брендових» канцтоварів і поставщиків, що будують свою політику на чисто ціновому маркетингу, на товарах, що продаються «за ціною». Обидві ці концепції виявилися плодотворними і дозволили ряду фірм создати потужні організаційні структури. На сьогоднішній день по оцінках різних фахівців консолідований зворот ринку канцелярських товарів складає в Україні від 600 мільйонів до 1 міліардів доларів в рік, окремі спеціалісти вважають, що до 3 млрд. доллрів.

(Малюнок 1)

Річна динаміка продаж письмових приладів в Україні

Об'єм продажів (тыс $)

/>місяці

На ринку існує багато фірм тих, що виготовляють ручки, розглянемо де які з них.

Компанія CELLO випускає більше 3 мільйонів ручок, стрижнів. При виробництві ручок і стрижнів використовуються якісні матеріали, новітні технологічні розробки, сучасне устаткування. Прозорі ковпачки можуть витримати удар до 5 кг, а корпус ручки до 3кг. Ручки компанії CELLO оснащені подушечками для пальців, які виготовляють із спеціального антибактеріального матеріалу, вироблюваного в США компанією SANTOPRIN. Дизайн корпусів ручок – це результат роботи індійських, німецьких, японських, італійських фахівців. Всі ручки CELLO поставляються із замінюваними стрижнями. Стрижні мають свій індивідуальний формат і форму голковидних вузлів, що пишуть. Наконечники кулькових ручок CELLO, що пишуть, виробляють на швейцарському устаткуванні. Корпуси вузлів, що пишуть, виготовляють з високоміцного сплаву срібла і нікелю, а кульки – з карбіду вольфраму. Чорнила для кулькових ручок виготовляють в Германії. Відмітна особливість чорнила кулькових ручок CELLO – низька в'язкість при високій колірній інтенсивності. Чорнило лягає м'яко, при попаданні на папір. Наконечники, що пишуть, для ручок гелів CELLO і чорнило гелів виробляє японська компанія MECONI. Вузли ручок гелів, що пишуть, виготовлені з неіржавіючої сталі. Гелі черніла- висока колірна інтенсивність і водостійкість. Вони не розпливаються при попаданні на них води. При струшуванні ручки запобігає утворення повітряних бульбашок. Основа популярності і успіху продукції, яку випускає компанія CELLO – гарантована якість листа. Кожна вироблена ручка CELLO перед упаковкою тестується уручну!

Впродовж більш ніж 100 років, Parker (Паркер) виступає на передових позиціях дизайну і технологій і виробляє самі кращі ручки в світі. Ручки Parker (Паркер) це більш ніж просто інструменти для листа, це стиль життя.

Ручки Parker (Паркер) відомі всьому світу завдяки їх неперевершеній якості. Інструменти Parker (Паркер), що пишуть, додають упевненість в рішеннях і роблять лист значимішим. Традиції, що поєднують в собі, і прогрес, чарівні, вишукані і класичні ручки Parker (Паркер) ідеальні як для щоденного використання, так і для випадків, когда звичайна ручка не підійде.

Продукції Parker (Паркер) чотири види інструментів, що пишуть: У асортименті пір'яна ручка Parker (Паркер), ролер, кулькова ручка Parker (Паркер) і олівець. У пір'яній ручці Parker (Паркер) приплив чорнила контролюється точно сконструйованою системою подачі і збору чорнив. Широкий вибір пір'я по видах і розмірах дозволяє підібрати ручку на свій смак і для різної техніки листа. У стандартних ручках ролерах, використовується чорнило на водяній основі, подібне до чорнила для пір'яної ручки. Досконала система подачі і збору чорнила дає користувачеві можливість писати з мінімальним натиском. Кулькові ручки Parker (Паркер) – по колишньому залишаються одним з найбільш зручних інструментів для листа, вони забезпечені кулькою із структурованого карбіду вольфраму, який дозволяє писати чисто і акуратно на більшості існуючих поверхнях. Олівці Parker (Паркер) мають зручну, міцну систему подачі грифеля.

PILOT — визнаний світовий лідер у виробництві письмового приладдя. Фірма почала свою історію в 1918 році. З тих пір мережа її представництв і заводів охопила весь світ. Відмінною рисою продукції «PILOT» є передовий японський дизайн. У своїх розробках фірма широко використовує останні комп'ютерні технології, розробки власних учених.

ІІ. КЛАСИФІКАЦІЯ АСОРТИМЕНТУ ШКІЛЬНО – ПИСЬМОВИХ ТОВАРІВ, ВИМОГИ ДО ЯКОСТІ

2.1 Олівці

Олівці в деревній оболонці. Обсяг їх виробництва в РФ щорік збільшується. Якщо в 2001 р. їх було виготовлено 1075 млн. шт., то в 2005 г.— близько 1500 млн. шт. Олівці складаються з чернографітного або кольорового стрижня діаметром від 2,15 до 3,6 мм, заклеєного в дерев'яну оболонку (краще з кедра). Довжина олівців — від 95 (набір «Дитячий») до 177 мм, діаметр — від 5,0 до 8,2 мм .

По твердості стрижнів олівці підрозділяють на 15 мір: м'які (від 6М до М-коду); твердо-м'які (ТМ), середній твердості (СТ) і тверді (від Т до 7Т). Чим більше цифра, що стоїть поряд з буквою, тим м'якше або твердіше стрижень.

Крім того, залежно від кольору графіту олівці підрозділяють на чорнографітні, що кольорові, такі, що копіюють і набори олівців. Форма олівців може бути круглою, гранованою або овальною.

Механічні олівці. Корпус (ствол) цих олівців виготовляють з полістиролу різних кольорів, що дозволяє економити коштовну деревину. Виготовляють ці олівці двох основних конструкцій: цангові і гвинтові.

Цангові олівці в підстави мають металеві пелюстки, які при натисненні верхньої кнопки розкриваються, а в порожнистий корпус (ствол) вставляють графітний стрижень. При знятті навантаження на кнопку пелюстки закриваються і обхвачують стрижень. Подача графітного стрижня в цангових олівців може бути дозованою.

--PAGE_BREAK--

В гвинтових олівців графітний стрижень, вставлений в корпус, висувається і забирається за допомогою повороту кришки-корпусу або самого корпусу.

Виготовляють механічні олівці 3 типів: 1-й тип МК-1 — цангові, без дозованої подачі графітного стрижня, 2-й тип МК-П — гвинтові і 3-й тип МК-111 — цангові з дозованою подачею стрижня.

По терміну служби механічні олівці підрозділяють на 2 класи: термін служби олівців 1-го класу — 48 міс., ресурс механізму — від 5 до 15 тис. циклів; термін служби олівців 2-го класу — 24 міс., ресурс — від 2 до 5 тис. циклів.

Маркувальні олівці (фломастери). Ці олівці виготовляють двох видів: з капілярно-пористим стрижнем (фломастери), маркувальні МК-2 і оформлювальні (Плакар) з фетровим стрижнем.

Олівці з капілярно-пористим різноколірним стрижнем, що пише, і з фетровим стрижнем останнім часом стали мати підвищений попит: у 2005 р. обсяг їх виробництва збільшився в порівнянні з 2000 р. в 8 разів і досяг 200 млн. шт. При цьому значно розширився їх асортимент.

Фломастер складається з кольорового пластмасового корпусу з кришкою без тримача, усередині якого знаходиться тампон, заповнений спеціальним чорнилом певного кольору. У підставу олівця вставлений стрижень з синтетичного пористого матеріалу — кольоровий вузол, що пише. Стрижень володіє великою стійкістю до стирання і при тривалому вживанні має незначне потовщення; закривається пластмасовою кришкою. Колір корпусу відповідає кольору чорнила вузла, що пише.

Олівці маркувальні МК-2 і оформлювальні (Плакар) з фетровим стрижнем складаються з пластмасового корпусу, в який вставлений гігроскопічний стрижень певного кольору, з пластмасовим тримачем кольору стрижня, що пише, що нагвинчує. Довжина безперервної лінії з однієї заправки складає 500—1000 м. Призначені для маркирування по дереву, паперу, тканинам, металу.

2.2 Автоматичні ручки і канцелярські ручки

Автоматичні ручки підрозділяють на: автоматичні пір'яні, автоматичні кулькові і набори автоматичних ручок.

Автоматичні пір'яні ручки з автоматичною подачею чорнив до пера випускають 3 типів:

1) AP-I з вакуумно-піпеточним вузлом набору чорнив,

2) АР-ii з поршневим набірним вузлом,

3) АР-iii із змінними балонами для чорнила.

По вигляду пера автоматичні ручки можуть бути з відкритим пером і із закритим або напівзакритим.

Полягають автоматичні пір'яні ручки з пластмасового корпусу або з металевого корпусу з гальванічним покриттям (золотом, сріблом, хромом або нікелем), кришки, кільця, тримача і набірного механізму. За формою корпусу бувають різні, частіше напівобтічні, але є циліндрові і сигароподібні. Інколи корпус ручки і набірний механізм служать і резервуаром для чорнила.

Залежно від виконання ручки випускають 3 класів з експлуатаційними параметрами, показаними в табл.1.

/>

Таблиця 1

Автоматичні кулькові ручки складаються з корпусу, вузла (малого або великого об'єму), що пише, кришки з тримачем. Корпус виготовляють з кольорового полістиролу або металевим з гальванічним покриттям (хромування, золочення і ін.). Кришка з тримачем, як правило, з металу з гальванічним покриттям, кільця — металеві. Вузли (УП-1, УП-2, УП-3), що пишуть, заряджені спеціальною пастою, різної довжини (від 67 до 135 мм), змінні.

Автоматичні кулькові ручки випускають 3 типів: РШ I — однобарвні з нерухомим вузлом, що пише, РШ II — однобарвні з висувним вузлом, що пише, РШ III — багатоколірні з висувними вузлами, що пишуть. Вузол, що пише, висувається за допомогою кнопки на кінці корпусу або натисненням кришки корпусу.

По терміну служби ці ручки ділять на 2 класи: 1-й клас — 48 міс. з ресурсом висувного механізму до першої відмови в циклах РШИ —32 000, РШШ —20 000 для одного вузла, що пише, і 25 000 для всіх вузлів, що пишуть; 2-й клас — 24 міс. з ресурсом висувного механізму до першої відмови РШН — 16 000, РШШ — 10 000 для одного вузла, що пише, і не більше 7500 для всіх вузлів, що пишуть. Середній ресурс тримача — 16 000 і 7500 відгинів на 2,5 мм.

Канцелярські ручки виготовляють різних форм з дерева і пластичних мас, діаметром 8—12 мм, завдовжки 175 мм. Учнівські ручки бувають дерев'яні, циліндрової форми, забарвлені з металевим або пластмасовим перодержателем. Діаметр — 8 мм, довжина—170 мм (№ 1) і 150 мм (№2).

Дорожні ручки мають металевий корпус у вигляді трубки з двома вставками: у першій — олівець, в іншій — сталеве перо. У неробочому стані вставки забираються в корпус.

2.3 Пір'я і вузли, що пишуть, балони для чорнила до авторучок

Пір'я для автоматичних ручок випускає 3 типів: 1) ПК—конусообразні (для авторучок із закритим пером); 2) ПЦН, ПЦВ— циліндрові (для авторучок із закритим пером); 3) ПС — спеціальні.

Сталеве звичайне пір'я виготовляють з вуглецевої сталі У9Л, У10А і застосовують для листа на папері канцелярським чорнилом. Виготовляють пір'я 4 класів: 1-й клас — загострені лаковані (№ 11—19, 111, 114) для шкільно-канцелярських робіт; 2-й клас — із заломленим кінчиком (№ 21—26), нікельовані для скоропису; 3-й клас — з широким кінчиком (№ 31—32); 4-й клас — для графічних робіт (№ 41—45), лаковані.

Плакатне пір'я виготовляє із сталі у вигляді лопаток. По ширині лопатки їх випускають від № 1 до № 8. Ширина робочої частини в пера № 1 — 2 мм, в пера № 8 — 20 мм. У продаж надходять набори з 4 пір'я (№ 1—4) і 8 пір'я (№ 1—8).

Пір'я для спеціальних шрифтів і конструкторських робіт «Редис» мають заломлений широкий кінчик, що пише. Залежно від ширини пір'я виготовляє з № 1 по № 7. Нотне пір'я № 98 виготовляють із сталі; кінчик, що пише, у них з двома просіченнями.

Вузли пишуть (УП) для автоматичних кулькових ручок служать для зарядки їх спеціальною пастою і є частиною (змінною) кулькової ручки. Виготовляють вузли малого і великого об'єму. Вузол малого об'єму складається з латунного наконечника із завальцованим в нього кулькою з неіржавіючої сталі і сполученої з ним пластмасової трубки (частіше з поліпропілену або поліетилену), яка є резервуаром для чорнильної пасти. Діаметр трубки — 2,4 мм, діаметр кульки —1,0 мм, довжина вузла, що пише (залежно від типа): УП-1 — 67 мм, УП-2 —82, 93, 107 мм, УП-3 —67, 107, 135 мм. Середній термін придатності вузлів всіх типів — 6 міс. Довжина лінії, утвореної вузлом при письмі пастою синього кольору має бути, не менше: для типів УП-1 —600 м-код, УП-2 — від 800 до 1200, УП-3 —от 1200 до 1300 м.

Вузол кульковий, що пише, великого об'єму (УПБ) складається з латунного наконечника із завальцованим в нього кулькою з твердого сплаву і нерозбірно сполученою з ним пластмасової або металевої трубки великого діаметру (5,8—6 мм), яка є резервуаром для чорнильної пасти. Діаметр кульки—1,0 мм, довжина трубки — 107 мм.

Балони для чорнила до автоматичних пір'яних ручок виготовляють з прозорої пластичної маси і заповнюють спеціальним чорнилом для авторучок. Балони вставляють в корпус автоматичної пір'яної ручки. Спеціальним пристроєм робиться прокол балончика, і чорнило поступає на кінчик пера ручки. Діаметр балона — 7,8 мм, довжина — 38 мм, маса чорнив в балоні — 0,8 р. Упаковують в блок по 8 шт.

2.4 Набори і прилади для письма

Набори для листа є комплектом приладдя для листа: автоматична пір'яна ручка і механічний олівець (набір Ленінград і ін.), або автоматичні пір'яні і кулькова авторучки (набір Малахітовий і ін.), або автоматичні пір'яна і кулькова ручки і механічний олівець (набір Делегатський і ін.). Ці набори укладають в спеціальні (для кожного набору різні) футляри з пластичних кольорових мас. Так, забарвлення футляра для набору Малахітовий імітує забарвлення малахіту .

Прилади для письма. До них відносять велику кількість всіляких настільно-письмових приладів, що складаються з автоматичних пір'яних і кулькових ручок, чорнильних приладів, стаканів для олівців і ін. У настільно-письмових приладах може бути один, два і більш за предмети для листа.

Письмовий прилад (типа Вимпел) має підставу — підставку з деревини, пластмаси або іншого матеріалу з тримачем-вставкою для автоматичної ручки.

Чорнильні прилади, що виготовляються з різних матеріалів, мають підставу, на якій кріплять (встановлюють) чорнильниці, карандашниці, тримачі для авторучок і ін.

Стакани для олівців виготовляють з різних матеріалів зі всілякою обробкою (хохломський розпис, пластмаса і ін.).

2.5 Чорнила і туш

Чорнила для листа канцелярськими ручками є водним розчином органічного фарбника і склеювальних речовин.

Чорнила для листа автоматичними пір'яними ручками є розчином органічного фарбника з додаванням спирту, загусника і антисептика (фенолу, гліцерину, декстрину). Чорнила для авторучок висихають на папері швидше за рахунок вмісту спирту і не викликають корозії пера (Веселка-2). Випускають чорнило чорного, червоного, синього і зеленого кольорів, в барвистих флаконах .

Чорнила для заправки оформлювальних олівців, виготовлені на водній основі, випускають в пластмасових флаконах. Як правило, у продаж надходять набори по 6 флаконів (червоного, синього, жовтого, зеленого, коричневого і чорного кольорів), упакованих в картонну коробку.

Сухе чорнило в пігулках масою 2,5—3 г або в порошках масою 2 г призначені для розчинення в 100 см3 води. Випускають таке чорнило чорного, фіолетового і зеленого кольорів.

Туш виготовляють 2 видів:

1) звичайна,

2) морозостійка.

Звичайна туш — це розчин казеїну в нашатирному спирті і бура з додаванням антисептика, щоб туш не запліснявіла. Для закріплення плівки, утвореної на папері кольоровою тушшю, в неї додають невелику кількість етилового спирту. Фарбувальною речовиною чорної туші є сажа, а кольоровий — відповідний фарбник. У морозостійку туш додають цукор і етиловий спирт.

2.6 Вимоги до якості шкільно-письмових товарів

Олівці складаються з пишучого стрижня й оболонки. Пишучі стрижні підрозділяють на чорнографітні, копіювальні, кольорові. Оболонку олівців виготовляють із деревини кедра, липи.

Твердість пишучого стрижня чорнографітних олівців залежить від співвідношення глини й графіту. По ступені твердості олівці підрозділяють на 15 груп: від 6М до 7Т, самий м'який олівець — 6М, самий твердий — 7Т. Існують спеціальні олівці з особливими властивостями пишучого стрижня: для оцінок на склі, шкірі, дереві; «Ретуш» — для ретушування фотографій.

Фломастери — олівці з капілярним стрижнем; бувають одноразового й багаторазового заправлення.

Механічні олівці — змінний стрижень вільно переміщається уздовж осі олівця. Корпус механічних олівців виконаний із пластмаси, металу.

Ручки. За принципом нанесення чорнила на папір автоматичні ручки підрозділяють на пір'яні й кулькові, а пір'яні по способі набору чорнила — на поршневі й пипеточні.

У кулькових ручок пишучим вузлом є металевий конус, в отворі якого закріплений металева кулька.

При листі кулька обертається в гнізді й переносить на папір кольорову пасту. Чорнило для авторучок являють собою водяний розчин барвника з додаванням спирту й гліцерину. Туш виробляють із пігменту, казеїну (він є зв'язувальною речовиною), з додаванням фенолу (захист від пліснявіння), цукру й етилового спирту — для додання морозовитривалості. Приналежності для креслення В асортименти входять: готовальні, креслярські дошки, лінійки, рейсшини, косинці, лекала, транспортири, циркулі, кнопки й інші вироби.

    продолжение
--PAGE_BREAK--

Авторучки — це всі ручки, у яких чорнило із внутрішнього резервуара автоматично надходять до пишучого вузла (їм може бути як перо, так і кулька, і волокно). Поняття авторучки протиставляється тільки традиційній ручці – власно для пера або стрижня.

Глобально всі ручки можна розділити по видимому оком елементу пишучого вузла. Це: кулькові ручки (до складу пишучого вузла входить металева кулька), капілярні (чорнило подаються через пористе волокно за принципом фломастера) і пір'яні. Всі інші винаходи у світі ручок будувалися по цій найпростішій схемі, і поки нічого принципово нового придумано не було. Поняття «лінер» («лайнер», або «лінер») досить умовно. Ручкою лінером можна назвати будь-яку ручку, вузол, що пише, якої виконаний у вигляді голки. Лінери прийшли в народ з технічної категорії пишучих інструментів, їх найближчий чорнильний родич — рапідограф. Тому, наприклад, такі поняття, як «гелевий/чорнильний линер з кульковим наконечником», «чорнильний линер з капілярним наконечником» — цілком виправдані й можуть співіснувати на ринку. Поняття «ролер» ще більш умовно — це, скажемо так, «європейська модель кулькової ручки». У всіх ролерів пишучий вузол — кульковий, і відрізняються вони друг від друга й від інших ручок тільки типом чорнила й способом їхньої подачі.

Набагато цікавіше розподіл ручок на види по типі барвного складу й способу його подачі. У цій області дотепер тривають розробки, і щороку ми з вами одержуємо безліч нових назв ручок.

Шкільні канцтовари виділяють в окремий сегмент ринку. З офісною продукцією вони перетинаються у невеликій кількості позицій — олівці, ручки, ластики та інше. Вітчизняний виробник вже повністю забезпечує ринок зошитами та щоденниками, однак наситити ринок іншими товарами українське виробництво, за прогнозами, зможе не скоро. Як і в офісних товарах, тут переважну частину продукції забезпечують азіатські виробники.

Канцтовари для школи характерні яскраво вираженою сезонністю. За рахунок масованого продажу в серпні, вересні та жовтні, а також невеликому сплеску в другому півріччі, постачальники шкільних канцтоварів живуть цілий рік. Частка шкільних канцтоварів складає близько 40 відсотків від загальної кількості. Проте, якщо попит на офісні товари щороку зростає, то на шкільні тримається на стабільному рівні.

Споживчі переваги відносно описаних ринкових сегментів послідовно змінювалися відповідно до підвищення культури вжитку канцелярського приладдя, а також зміни фінансових можливостей корпоративних споживачів і зростання доходів населення. Очевидно, що попит поступово перетікає у вищі категорії, тобто з нижчого сегменту в середній, а з середнього у вищий. І ця тенденція продовжуватиметься.

Оскільки канцелярський ринок, починаючи з 90-х років, в основному визначався структурою імпорту канцелярських товарів, то дуже показові наступні зміни цієї структури. Так, в 2009 р., за даними маркетингових досліджень, структура імпорту канцтоварів була наступною

Західна Європа і США — 20%

• Східна Європа — 10%

• Азія — 65%

• Інше — 5%

/>

Мал. 2.Структура імпорту канцелярських товарів в 2009 г %

На той період припало значне зростання продажів дешевих азіатських товарів.

Основним каналом збуту шкільних канцтоварів залишаються базари, хоча дедалі більше зростає роль магазинів та супермаркетів. Оскільки продаж шкільних канцтоварів здебільшого пасивний, значна увага приділяється рекламі та «розкручуванню» брендів, яскравим прикладом якого є широкомасштабні рекламні акції бренду «PILOT».

ІІІ. АНАЛІЗ АСОРТИМЕНТУ ПРИЛАДДЯ ДЛЯ ПИСЬМА ТМ «PILOT»

3.1 Оцінка якості ручок

Новаторські ідеї інструменти PILOT, що пишуть, приголомшують великою кількістю новаторських ідей, використовуваних в їх конструкції і високими технологіями, вживаними в таких простих на перший погляд, виробах.

Як і до всіх виробничих процесу, до питання виготовлення вузлів, що пишуть, фахівці корпорації PILOT личать строго з наукової точки зору, тому що саме він є «серцем» будь-якої ручки. Зрозуміло, сам принцип пристрою вузла кулькових ручок, що пише, кардинально не змінився з моменту його винаходу і, кажучи спрощено, складається з металевої кульки (PILOT використовує дуже міцне з'єднання — карбід вольфраму) і нержавіючій трубки, по якій на нього поступає чорнило. Але використання високих технологій, власних ноу-хау і сучасних матеріалів дозволяють PILOT добиватися по істині грандіозних успіхів: вузли ручок PILOT, що пишуть, витримують величезні навантаження, при цьому абсолютно не зношуються, зазори між кулькою і стінками трубки залишаються постійними, незалежно від сили натиску. Ось наприклад, якщо ви в серцях кілька разів ударите вузлом, що пише, по металевій поверхні, це жодним чином не відіб'ється на якості листа кулькової ручки PILOT — воно буде таким же рівним і м'яким. Не менше, ніж міцність вузла, що пише, приголомшує і діапазон «кульок», що випускаються. Зараз корпорація PILOT випускає ручки діаметром 0,5, 0,7, 1, 1,2, 1,6 міліметрів, а в ручках з біо-полімерним чорнилом діаметр кульки може бути 0,4 і навіть 0,3 міліметра — при цьому ширина лінії не перевищуватиме 0,15 мм! Всі кулькові ручки PILOT можна розділити на чотири групи за типом чорнив:

ручки з чорнильною пастою (їх ще називають — чорнила на масляній основі);

— ручки з рідким чорнилом (вони ж — на водній основі);

— ручки з типом гелю чорнив (консистенція яких «лежить» між першими двома типами);

ручки з біо-полімерним чорнилом.

Завдяки унікальному складу, чорнила на масляній основі є, мабуть, най економічнішим матеріалом. Кулькові ручки PILOT з чорнильною пастою забезпечують своїм користувачам ідеально м'яке і максимально довге лист, адже при невеликому об'ємі стрижня витрата чорнила мінімальна. Одній з найпопулярніших моделей ручок PILOT з чорнилом на масляній основі є серія ручок BPS-GP, в якій представлений весь діапазон розмірів кульки: 0,5 мм (ширина лінії не більше 0,25 мм), 0,7мм (0,32мм) 1,0мм (0,40мм), 1,2мм (0,45мм) и 1,6мм (0,55мм).

Також, яскравими (у буквальному і переносному сенсі) і дуже популярними представниками кулькових ручок PILOT з чорнильною пастою є приладдя серій Super Grip і Dr, що пише. Grip. Ці багаторазові автоматичні ручки користуються заслужену на любов в середовищі найактивніших «письменників» (школярів, студентів, офісних працівників) завдяки не лише високій якості листа, але і унікальному дизайну корпусу (про особливості якого ми розповімо декілька пізніше). Досить широкий в асортименті ручок з чорнильною пастою представлені моделі із стрижнями декількох кольорів. Найпопулярнішими є ручки Bpkg-30r «Feed Gp3» (чорнило чорного, червоного і синього кольорів) і Bpkg-30r «Feed Gp2» (чорний і червоний кольори).

Порівняно недавно з'явившись на Українському ринку, ручки з чорнилом гелів викликали справжній фурор, буквально принісся в наше життя нові фарби. Особливий склад чорнила типа гелю, розробці якого фахівці PILOT присвятили не один рік, дозволив випускати ручки приголомшливо яскравих, соковитих, виразних кольорів — від традиційних до пастельних і «металік». Писати ручками гелів легко і приємно. Чіткість і яскравість ліній зберігається на будь-якому типові паперу.

При виробництві ручок гелів серії Bl-p50 і Bl-p70 використовується особлива конструкція вузла, що пише. Мікро-кулька поміщена в якнайтонший сталевий наконечник, що має від 3 до 4 поглиблень. Ця ж конструкція використовується в кулькових ручках з рідким чорнилом.

Найпопулярнішими кульковими ручками з рідким чорнилом є ручки серії Hi-tecpoint Bx-v5, V7, Bl-vb-5, Bx-v2005. Окрім м'якого, рівного листа, безперечною перевагою цих моделей є можливість писати ними не лише на горизонтальних, але і на вертикальних поверхнях. Окрім цього, в моделі Bl-vb-5, що має особливу конструкцію корпусу, можна контролювати подачу чорнив. Завдяки системі ATT в ковпачку забезпечується безперебійний вступ чорнив.

Дуже цікава модель Explorer. Ручки цієї серії мають спеціальний пристрій затиску ковпачка, яке автоматично втягує вузол, що пише, коли ручка вставляється в кишеню. І жодних плям на одязі!

Особливе місце в безкрайньому асортименті кулькових ручок PILOT займають ручки з біо-полімерним чорнилом. Як наголошувалося вище, ручки з цим типом чорнила б'ють всі існуючі рекорди по найменшому діаметру кульки у вузлі, що пише. Неспеціалістові, як втім і професіоналові в цій області, складно уявити, як виглядає кулька діаметром 0,3 мм, здатний відтворювати лінію шириною не більше 0,15 мм! Ще одним безперечною гідністю цієї моделі є здатність ручок з біо-полімерним чорнилом писати при температурі нижче мінус 20 градусів — для суворого російського клімату характеристика більш ніж істотна. Окрім цього, чималу роль в успіху ручок з біо-полімерним чорнилом грає і широка колірна гамма — моделі Bl-gc3 і Bl-gc4 випускаються з чорнилом 10 кольорів.

Як показує досвід, більшість відвідувачів канцелярських магазинів, що зайшли туди з твердим наміром купити кулькову ручку, в першу чергу звертають увагу на дизайн корпусу. Про досконалість конструкції вузла, що пише, і типа чорнив покупець може розпитати продавця, але вирішити, зручно йому тримати в руці ту або іншу ручки, може лише він сам. Єдиний помічник в цій нелегкій справі — величезний асортимент PILOT, що дозволяє вибрати «саме свою» модель будь-якому покупцеві. Корпуси кулькових ручок PILOT випускаються самих різних діаметрів — від вузьких (для маленьких ручок) до широких, таких як, скажімо, модель Dr.Grip. Ця модель була розроблена фахівцями корпорації спільно з медичними працівниками і дозволяє на 40 % понизити напругу кистьового відділу руки під час роботи. Інколи цю модель називають антистресовою, і тим, кому доводитися багато писати щодня, навряд чи удасться знайти що-небудь більш відповідне і зручне. Переважну більшість ручок PILOT мають м'який наконечник з високоякісної суміші гуми з каучуком. Використання наконечників, які, доречно зауважити, не засолюється і не розношується з часом, забезпечують комфортний і м'який лист, оскільки дозволяє пальцям прийняти природне положення під час роботи.

Зі всього різноманіття інструментів, що пишуть, представлених на сучасному канцелярському ринку, найпопулярнішими, мабуть, є ручки гелів. Своєю назвою цей вигляд кулькових ручок зобов'язаний особливому складу чорнив, консистенція яких є чимось середнім між чорнильною пастою і рідким чорнилом.

Гельові ручки вважаються винаходом японських виробників письмового приладдя, хоча хто саме подарував їх світу тепер сказати складно. Услід за Країною Висхідного Сонця цю новинку освоїли виробники Південно-східної Азії і лише потім європейські компанії.

Основними достоїнствами гельових ручок є: плавніший і м'якший лист, в порівнянні з чорнильною пастою, а можливість вживання для листа по паперу будь-якої якості і щільності, у тому числі і крейдованою, вигідно відрізняє їх від ручок з рідким чорнилом, яке частенько розпливається на папері низької щільності. Окрім цього, чорнило гелів володіє більш насиченим кольором, ніж ручки з рідким чорнилом, і дуже стійки до дії ультрафіолетових променів. Вузол ручок гелів, що пише, по конструкції не відрізняється від вузла ручок, що пише, з чорнильною пастою і є наконечником і запресованою в нього кулькою. У всіх гельових ручок фірми PILOT кулька виготовлена з надтвердого сплаву карбіду вольфраму, а наконечник – з неіржавіючій сталі. Варто відзначити, що фахівцями PILOT під кожну модель і навіть колір чорнила розробляється свій вузол, що пише.

Корпорація PILOT справедливо вважає, що ручки гелів є найбільш перспективними і приділяють особливу увагу їх розробці і вдосконаленню.

Першою з гельових ручок PILOT була модель Bl-g1-5/7 (кулька 0.5 і 0.7мм відповідно), яка в ході удосконалення чорнила була перейменована в Bl-g1-5/7Т. Це ручка виготовляється в прозорому корпусі з металічеським наконечником і забезпечена змінним стрижнем Bls-g1-5/7. Ручка має унікальний формою ергономічний трикутний упор під пальці, який значно знижує втому при письмі. Насічка на упорі запобігає ковзанню пальців.

Наступною моделлю стала ручка Blgp-g1-5/7. Її основна відмінність полягає в тому, що упор під пальці виготовлений із спеціальної гігроскопічної гуми. Запасний стрижень той же — Bls-g1-5/7.

    продолжение
--PAGE_BREAK--

Почавши з класичних чорного, синього, червоного і зеленого кольору, згодом корпорація PILOT розробила і почала виробництво ручок екзотичних кольорів: жовтого, блакитного, рожевого і так далі Окремо були розроблені так звані кольори «металік», золотий та інші, а спеціально для дітей компанія випускає чорнило «пастельних» кольорів.

Внаслідок того, що чорнило гелів швидко засихає, зберігається вони повинні з щільно закритим ковпачком. Тому до недавнього часу не існувало автоматичних ручок гелів, що скорочувало кількість споживачів. Для вирішення цього завдання корпорація PILOT розробила принципово нову ручку гелю — Bl-g2. Революційним рішенням з'явилося створення вузла, що писав, з підпружиненою кулькою, яка виконує функцію ковпачка. Коли ручка не використовується, притиснута пружиною кулька герметично закриває доступ повітря до чорнила, тим самим запобігаючи їх висиханню. Принцип дії цього механізму виглядає таким чином: при письмі, стосуючись паперу, кульку приймає положення, при якому чорнило починає поступати на нього. Як тільки ми припиняємо писати, кулька займає вихідне положення і перекриває доступ чорнив.

Ручки серії G-2 випускаються з діаметром кульки 0.5 і 0.7 мм. Протягом серії G-2 корпорація PILOT випустила наступні моделі — Bl-g21-7n і Bl-dg-80rn.

Ручка Bl-g21-7n має напівпрозорий, потовщений корпус яскравих неонових кольорів, а також посилений кліп з надміцної пластмаси і металевий наконечник. Ручка Bl-dg-80rn — популярна модель Dr.Grip, із стрижнем G-2, в корпусі яскравих неонових кольорів. Кліп виконаний з неіржавіючої сталі.

В даний час корпорація PILOT готує до масового виробництва ручки гелів нового покоління Bl-g3, з діаметром кульки 0.38мм і ручку Bl-g4.

Одним з найбільш популярних видів кулькових ручок PILOT є кулькові ручки з рідким чорнилом — це так звана v-серія. Основною метою розробки цього вигляду ручок було поєднання зручності і практичності у використанні традиційних кулькових ручок (з чорнильною пастою) з характерними особливостями пір'яних ручок. Головним достоїнством ручок v-серії є виняткова плавність м'якість листа. Вони є, мабуть, найбільш економічними, ніж вигідно відрізняються від близьких по плавності письма гельових ручок .

Економічність кулькових ручок з рідким чорнилом v-серії досягається за рахунок використання унікальної системи подачі чорнив. Ультрасучасний механізм контролера «High Controller» є прямим результатом розвитку технології виробництва пір'яних ручок фірми PILOT. Якщо під час листа з резервуару поступає зайвий потік чорнив, він тимчасово зберігається в спеціальній внутрішній частині за рахунок капілярного ефекту. Таким чином потік чорнив, що поступає на кульку, завжди залишається постійним. Саме цей механізм забезпечує рівномірну подачу чорнив до останньої краплі в ручках PILOT v-серії. Контролювати витрату чорнила можна через спеціальне віконце в корпусі ручки.

Унікальний в цій серії і ковпачок, в який вбудована так звана система «АТТ», що запобігає засиханню вузла, що пише. Окрім цього, якщо ручка довгий час зберігалася без ковпачка і «засохнула», то при надяганні ковпачка повністю відновлюється її працездатність.

При виробництві вузла ручок v-серії, що пише, застосовуються надтверді матеріали: спеціальний сплав карбіду вольфраму для виготовлення кульки і високолегована неіржавіюча сталь для трубки, в якій він закріплений. Використанню надміцного сплаву карбіду вольфраму запобігає передчасний знос кульки і, як результат, виключає утворення патьоків і плям, характерних для приладдя низької якості, що пише.

Чорнило ручок PILOT v-серії надзвичайно стійке до дії ультрафіолетових променів, а в останніх розробок, наприклад, Blv-vb5 «V-ball», вони ще і водостійкі.

Ще однією відмітною особливістю цих ручок є те, що чорнила в них знаходяться під тиском, що дозволяє писати при горизонтальному положенні ручки, наприклад, на стінці і навіть на стелі.

Найяскравіше достоїнства ручок з рідким чорнилом виявляються при швидкому листі, оскільки требу ют додатка мінімуму зусиль, що робить їх дуже популярними серед школярів і студентів. Крім того, всі моделі ідеально збалансовані.

Ще одним яскравим представником v-серії є ручка Bl-vb5 «V-ball». Ця модель має більш класичний округлий дизайн і традиційну форму вузла, що пише. Випускається в тій же, що і Bx-v5, колірній гаммі. В результаті вдосконалення складу чорнив на основі цієї моделі була створена ручка Blv-vb5 «V-ball» з водостійким чорнилом. Довжина безперервної лінії декілька менше, ніж в Bx-v5 — 1600 метрів.

Найближчим часом на ринку з'явиться остання розробка корпорації PILOT v-серії — Blgp-vb5«v-ball», що відрізняється від попередньої моделі наявністю м'якого упору під пальці із спеціальної гігроскопічної гуми.

Недавно PILOT змінив написання свого логотипу. Новий логотип корпорації символізує дух руху вперед, у той час коли інші хочуть повернутися в минуле. «Пілоти» упевнено ведуть свій корабель через незвідані води до нових горизонтів, «щоб казку зробити бувальщиною» («make dreams come true»).

Висновки

Шкільно-письмові товари — одна з поширених груп канцелярських товарів. У неї входять наступні підгрупи: олівці, ручки, пір'я, що пишуть вузли і балончики для чорнила, комплекти і прилади для листа, чорнила і туш.

Аналізуючи ситуацію, що склалася на сьогоднішній день в торгівлі канцелярськими товарами я приходжу до думки, що без єдиної класифікації канцелярських товарів розвиток ринку неможливий. Класифікація має бути закріплена на рівні державного стандарту, лише тоді можна буде говорити про цивілізований ринок канцелярських товарів в нашій країні .

Обсяг ринка канцтоварів оцінюється в 150-200 млн. USD. Близько 70% ринка складають товари імпортного виробництва, до 20 тис. найменувань. Порівняно невелика кількість «офіціальних» імпортерів пояснюється тим, що практично на 80% канцтоварів встановлені заборонні мито (у додатку виділені курсивом), що заганяє більшу частину ринка в «тінь». Український споживач не готовий покупати якісні європейські канцтовари з урахуванням 20-25% мито. Крім того, таке мито не є захистом місцевого виробника, бо його практично не існує. Наприклад, незважаючи на існування протягом довгого часу практично заборонної імпортного мита в 25% на кулькові ручки, вітчизняні виробники ручок не тільки не розвинули своє виробництво, а практично згорнули його. На сьогодні в Україні розвивається тільки виробництво паперово-білової продукції, папок і зошитів, та продукції з пластику. Канцелярський товар не є стратегічним для України, він також не є наукомістким і перспективним для подальшого формування економіки нашої країни, але потреба в ньому існує постійно. Таким чином, потреби українського ринка канцтоварів практично цілком покриваються за рахунок імпорту дешевих товарів з Китаю.

Особливістю українського ринку престижного пишучого приладдя є різноманітність торгових марок, що породжує конкуренцію між ними і можливість широкого вибору для споживача.

Що стосується тенденцій ринку, то поки що український споживач досить консервативний у виборі: надає перевагу чорним та сталевим кольорам і класичним моделям письмового приладдя.

Українські оператори з цікавістю стежать за ринком Росії, куди багато потужних закордонних підприємств інвестують капітали, привозять своє обладнання, надають технології та створюють спільні підприємства. В Україні поки що такі тенденції не спостерігаються, проте це лише справа часу. Очікують, що невдовзі виробники зацікавляться й Україною, зокрема паперовим ринком, виробництвом папок та пластикових виробів. Звісно, розміщення високотехнологічного виробництва, наприклад дорогих ручок, в Україні малоймовірне.

Сьогодні оператори намагаються максимально закріпити свої позиції, розвити всі можливі напрями та об’єднатись, очікуючи приходу потужних гравців. Коли на ринок приходить виробник, встановлює нові ціни, то зазвичай за цим відбувається перерозподіл ринку. На думку деяких операторів, більшість компаній будуть змушені піти з ринку або переорієнтовуватися на інші сегменти.

Вітчизняні споживачі шкільно-письмових товарів надають частіше перевагу товарам іноземного виробництва завдяки більшому асортименту таких товарів, їх великому ціновому діапазону і відповідності ціна-якість. Закордонні товари є більш конкурентоспроможними на українському ринку, і тому потрібно порекомендувати вітчизняним виробникам приділити велику увагу розробці нових ліній в асортименті приладів для письма, розробити нові моделі товарів, які б користувалися попитом, орієнтуватись на потреби і вимоги споживачів до таких приладів.

Література

Баркан Д. І. Управление фирмой в условиях рынка.-Л.: Аквилон.1991.

Власова В.М. Основы предпринимательской деятельности.-М.: Финансы и статистика.-1994.

Економіка торгівлі: підручник для вузів.-М.: Економіка.-1990.

Коваленко В.В. Повышение эфективности комерческой деятельности торговых предприятий и организаций.-К.: Вища школа.-1990.

Маркетинг /под ред. А.Н.Романова./.-М.: Банки і біржі.-1995.

Омельянович Л.Стан і проблеми торгівлі України //Економіка України.-1995.-7 липня.

Осипова Л.В. Синяева И.М. Основы комерческой деятельности: Учебник для вузов.-М.: Банки и биржи, ЮНИТИ.-1997.

Панкратов Ф.Г. Серегина Т.К. Комерційна діяльність: Підручник для вузів.-М.: Маркетинг.-1996.

Порядок заняття торговельною діяльністю і правила торговельного обслуговування населення: Постанова Кабінету Міністрів України //Урядовий кур’єр.-1995.-21 лютого.

Прауде В.Р. Білий О.Б. Маркетинг.-К.: Вища школа.-1994.

Сребник Б.В. Экономика торговли. – М., 1989

Ушакова Н.М. Кукурудза Л.А. Головачук Т.І. Олейник С.І. Економічна стратегія діяльності торгового підприємства в умовах ринкової економіки.-К.: КТЕІ.-1993.

Ушакова Н.М. Кукурудза Л.А. Управління прибутком торговельного підприємства. Конспект лекцій.-К.: КТЕІ.1993.

Шаповалов Н.Н. «Организация работы предприятий», — М, «Экономика», — 1990.

Экономика торговли: Учебник. – М.,1990. – 414с.

www.kancport.com.ua/

Антонов Г.А. Стандартизация и качество промышленной продукции. — Л., 1999.

Б.А. Гильман. Управление качеством и стандартизация непродовольственных товаров. — К., 1996.

Ганцов Ш.К. Качество товаров и методы его оценки. — М.,1997.

Коммерческое товароведение и экспертиза. — М.: Банки и биржи: Изд. об-ние «Юнити», 1997. — 133, [2] с.: табл.

Кузнецова А.В. Товароведение. — К., 1999. — 158 с.:

Кузнецова Т.А. Товарознавство непродовольчих товарів. — К., 2000. — 409 с.: іл., табл.

Ліпич Л. Г., Войтович С. Я. Методи визначення потpеб індивідуальних споживачів. — Луцьк: Hадстиp’я, 1999. — 205с.:

Марченко С.П. Товарознавство – наука, практика та перспективи розвитку в умовах ринку. — К., 1999. — Ч. 1, 1999.

Р. Пісоцька Не пером єдиним… Сервісне обслуговування офісів стає прерогативою канцелярської справи// Практика бізнесу, — 2004. — № 10. с. 5-7

Романов А.Г. Управление качеством товаров в торговле. — К.: Техника, 2002.

Фатpелл, Чаpльз. Основы тоpговли/ Пеp. с англ. О. Р.Панкова и дp. — 4-е изд. — Тольятти: Изд. дом Довгань, 1995. — 698 c.

Ссылки (links):
www.kancport.com.ua/
еще рефераты
Еще работы по маркетингу