Реферат: Вимоги до якості шпалер

Зміст

Класифікація, вимоги до якості шпалер

Упаковка, маркування, транспортування і зберігання

Список використаних джерел

Класифікація, вимоги до якості шпалер

Шпалери (ГОСТ 6810-86) — рулонний обробний матеріал на паперовій основі з друкарським або витисненим малюнком різних тонів на одне — або багатоколірному фоні. Декоративне покриття шпалер може імітувати текстуру дерева, фактуру тканин, поверхню металу і інші матеріали. Малюнок шпалер може бути виражений натуральними формами (квіти, рослини), стилізованими формами (орнаменти), сітками і дрібними формами, що створюють загальний фон[2, c. 55].

Високоякісні шпалери, вироблені на щільному папері, такі, як витиснені, «під шовк», металізовані і сатиновані, з плівковим покриттям, добре приховують дрібні дефекти стенів і ефективно доповнюють загальне убрання інтер'єру. Витиснені шпалери створюють рельєфний малюнок на заґрунтованому фоні, шпалери «під шовк» імітують фактуру шовкової тканини. Металізовані шпалери виготовляють шляхом нанесення фону і друкарського малюнка барвистими складами, що містять як пігмент металеву пудру (алюмінієву, бронзову) натурального кольору або заздалегідь забарвлену. Для сатинованих шпалер в барвисті склади вводять подрібнену слюду, що додає декоративному покриттю блиск сатину. Деякі види шпалер, що наприклад миються, виробляють вологостійкими, витримуючими обмежене число стирань вологою тканиною. Шпалери з плівковим покриттям володіють високою вологостійкістю і стійкістю до миючих розчинів. Для обробки стель застосовують стельові шпалери.

Паперові шпалери ділять на ґрунтованих і негрунтованих. Ґрунтовані шпалери друкують на заздалегідь покритою спеціальним ґрунтом паперу. Негрунтовані шпалери друкують на заздалегідь покритою спеціальним ґрунтом паперу. Негрунтовані шпалери друкують на бідою йди кольоровому паперу. Шпалери підрозділяють на марки: А, Ав — друкарські (маса паперу 80-90 г/м2); Б, Бв друкарські витиснені (маса паперу 150 г/м2); В, Вв — друкарські гофровані (маса паперу 120—150 г/м2); Г, Гв — дубльовані (маса паперу 70.-20 г/м2).

Індекс «в» означає вологостійкість. Вологостійкі шпалери виготовляють з клейовим шаром на зворотному боці (гумованими) або без нього.

Шпалери випускаються рулонами завдовжки 6; 10,5; 12; 18 м, за замовленням будівельних організацій довжина рулону може досягати 500...700 м. Ширина рулонів складає 500, 560 і 600 мм. Корисна ширина шпалер, тобто без кромок, при ширині рулону 500 мм — 470...480 мм, при ширині 560 мм — 530-540 мм і при ширині 600 мм — 570...530 мм.

Шпалери ділять на два сорти. Шпалери 1-го сорту не повинні мати розривів кромок, за наявності їх шпалери відносять до 2-го сорту. Шпалери 2-го сорту допускаються з двох частин (шматків), однакових по малюнку і відтінку, причому коротка частина має бути не менше 2,5 м. Шпалери повинні зберігатися в сухих приміщеннях у вертикальній положенні.

Перевага обклеювання стенів шпалерами перед забарвленням їх полягає в тому, що шпалери не тільки прикрашають, але і утепляють кімнати, вони довговічні, багато видів шпалер можна протирати сирою ганчіркою або мити.

При обробці кімнат дуже важливо враховувати їх призначення і розміри — площу і висоту. Для невеликих кімнат площею 9… 12 м2 можна рекомендувати світлі шпалери з дрібним, неяскравим малюнком типу сітки або фонові. Така обробка, стенів сприяє зоровому збільшенню розмірів кімнати. Белі кімната має площу 15-20 м2, то для її обробки можна застосовувати шпалери з крупнішим малюнком, в близьких по тону забарвленнях. Для кімнат заввишки 2,5-2,7 м, щоб візуально збільшити їх висоту, можна рекомендувати шпалери з чітко вираженим вертикальним малюнком (смуги і ін.). Для високих, але невеликих за площею кімнат доцільно застосовувати шпалери з горизонтальним розташуванням малюнка, оскільки це робить висоту приміщення.

Бордюри і фризи — смуги паперу, уподовж малюнки. Бордюри завдовжки 25 м випускають в 15-160 мм, завдовжки 6 м. Фризи випускають в 240; 290; 480 мм, завдовжки 12 м. Бордюри і для обклеювання верхнього обріза шпалер.

Витрата шпалер з урахуванням висоти приміщень і її площі приведена в таблиці. 1.

Таблиця 1.Витрата шпалер залежно від площі приміщень при висоті 3,2 м

Довжина шпалер в

рулоні, м

Площа кімнати, м2


5

7

9

13

15

17

19

21

23

25

27

29


кількість рулонів

6

9

10

11

14

15

17

18

19

20

21

23

25

10,5

6

7

8

10

11

12

14

15

16

17

17

18

12

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

13

14

18

3

4

4

5

6

6

7

8

8

8

8

9

Примітка. При висоті приміщень більше або менше 3,2 і і кількість рулонів відповідно збільшується або зменшується на 0,25.

Шпалери випускають рулонами шириною 500, 560 і 600 мм і завдовжки 6,0; 10,5; 12,9; 18,0 м. За узгодженням з будівельною організацією допускається довжина шпалер в рулонах до 750 м.

Корисна ширина шпалер складає при ширині рулону: 500 мм — 470...480 мм; 560 мм — 530...540 мм; 600 мм — 570...580 мм. Відхилення: по ширині полотна шпалер — 3 мм, а по довжині — ±3% при довжині 6,0 м; ±2% при довжині 10,5; 12 і 18 м.

Барвистий фон має бути рівномірним, без плям, смуг, патьоків і бризок.

Шпалери розділяють на 1-й і 2-й сорт. У 2-й сорт шпалери переводять за наявності розриву кромок, що не зачіпають малюнка.

--PAGE_BREAK--

При постачанні промисловістю шпалер в супровідних документах указують артикули відповідних виробів. Цифрове значення артикулу розшифровується таким чином[4, c. 44].

1-й знак позначає вид шпалер: 1 — вид «А» — друкарські; 2 — вид «Б» –друкарські, тиснені; 3 — вид «В» — друкарські гофровані; 4 — вид «Г» — дубльовані.

2-й знак — основа шпалер: «Про — що не ґрунтують; 1 — ґрунтовані; 2 — ґрунтовані з друком; 3 — ґрунтовані з друком і додатковою обробкою.

3-й знак — кількість фарб: 0 — тільки фон; 1 — одна фарба; 2-до 4-х фарб; 3-5...8 фарб; 4-9 і більш за фарби.

4-й знак — довжина рулону: 1-6 м; 2- 10,5; 3-12; 4-18 м.

5-й знак — додаткова обробка (через тире): 1 — використання кольорової бронзи; 2 — наявність пластичного ґрунту; „в“ — додання стійкості до вологого стирання; м — додання стійкості до стирання розчином миючого засобу.

6-й знак — ширина шпалер (через кому): 1-50 см; 2 — 56; 3 — 60 див.

При значних об'ємах виконання шпалерних робіт в рік (понад 5 млн. м2) в будівельних організаціях для заготівки шпалер створюють спеціалізовані цехи на промисловому балансі.

При меншому об'ємі заготівку шпалер виконують в майстернях із застосуванням шпалерообрізної машини (колишнього типу СО-65), зберігши при цьому основи комплектації.

При централізованому розкрої шпалер знижуються витрати праці робочих, ком шпалерними роботами, досягається економія шпалер до 10%.

При централізованому розкрої і масовому застосуванні в будівництві шпалери бажано замовляти з безрапортним малюнком.

Класифікація шпалер

По водостійкості:

шпалери звичайні не витримують дія води, їм потрібне тільки сухе протирання (протирання окремих забруднених місць ганчірочкою або обробку пилососом, але без зіткнення щітки з шпалерами);

шпалери водостійкі навпаки, витримують протирання слабо забруднених місць вологою губкою або м'якою ганчірочкою без застосування миючих засобів;

шпалери миються — витримують водне чищення з додаванням миючих засобів;

шпалери високостійкі — вінілові витримують все вищеописане.

По вигляду поверхні:

шпалери гладкі;

шпалери з рельєфним малюнком, що наносяться на поверхню в процесі виробництва;

шпалери з видавленим дрібним малюнком;

шпалери з глибоким малюнком багатошарові[5, c. 69].

По щільності:

шпалери легені;

шпалери важкі (при щільності менше 110 г/м2 з'являються значні труднощі з наклейкою смуг за наявності нерівностей на підставі; щільніші шпалери позитивно впливають на мікроклімат в приміщенні).

Залежно від малюнка:

шпалери гладкі одноколірні;

шпалери візерунчасті (без малюнка, що повторюється, вимагає підгонки сусідніх смуг при наклейці). В середньому шпалери живуть 4-5 років. Але це тільки за умов, при нормах, які потрібно дотримувати: по-перше, нормі світлостійкості, яка має бути не менше 6 вг восьмиградусної блакитної шкали. Тому потрібно стежити за правильною розстановкою меблів, щоб на шпалери майже в повному об'ємі падало денне світло. Там, де вони світло не отримують, вони швидко псуються і вицвітають. По-друге, нормі паропроникності, яка має бути не менше 100 г/м2 за 24 ч. Ця умова сильно впливає на мікроклімат приміщення.

Текстильні шпалери

Текстильні шпалери є паперовим полотном, що ламінує нитками з натуральних або змішаних волокон, або натуральною тканиною.

Технологія їх виробництва складається з декількох процесів:

Формування текстильного полотна. Для цього використовуються різні види пряжі або ниток, що складаються з натуральних (льон, бавовна) або змішаних волокон. Нитяне полотно може формуватися з різного числа ниток залежно від їх товщини і щільності укладання. Число ниток складає від 25 до 150 на 10 см ширини паперового полотна;

Формування шпалерного полотна. Процес складається з нанесення клеївши на паперову основу і пресування її з нитяним полотном;

Процес сушки, що полягає в проходженні паперового полотна, що ламінує нитками, через 5-6 сушильних камер, з інфрачервоним випромінюванням. Результатом процесу сушки є остаточно сформований рулон шпалер завдовжки до 1000 м; різання і упаковка — це завершуюча стадія, на якій великий рулон розрізає на стандартних (завдовжки 10,05 м) або іншої довжини за бажанням замовника.

Такі шпалери можуть випускатися різної ширини — від 53 до 80 див. Текстильні шпалери володіють підвищеними теплоізоляційними і шумопоглинаючими властивостями, світлостійкістю; це екологічно чиста продукція. Ці шпалери відносяться до групи важкоспалимих матеріалів, а матеріали, що містять льняні волокна, володіють бактерицидними властивостями. В даний час шпалери випускаються з бавовняних, віскозних і льняних ниток, а також з ниток, що містять натуральні і штучні волокна.

Використання різних ниток дозволяє забезпечити будь-яку колірну гамму і, таким чином, задовольнити найвишуканіші смаки покупців і високі вимоги сучасного дизайну. Випускаються також текстильні шпалери на синтетичній основі, які є текстильним полотном, наклеєним на поролон. Особливий вигляд — велюрові шпалери. Вони є паперовими полотнами, на які в процесі виробництва спочатку наноситься малюнок, а потім велюрові ворсинки. В результаті утворюється м'яка оксамитова поверхня.

Текстильні шпалери призначені для обклеювання стенів і стель офісних, житлових і адміністративних приміщень звичайним способом. Вони не вимагають підгонки по малюнку, що є їх істотною перевагою в порівнянні з традиційними паперовими. Своєрідна текстура полотна забезпечує непомітне з'єднання смуг між собою і імітацію суцільної тканинної поверхні.

Упаковка, маркування, транспортування і зберігання

Кожен рулон шпалер має бути заклеєний бандероллю (паперовою стрічкою) шириною 50—80 мм, па якою друкарською фарбою мають бути надруковані:

коротка інструкція по наклейці шпалер на стіну; найменування відомства, якому підпорядковано підприємство; найменування або товарний знак підприємства-виготівника і його адреса;

найменування виробу;

артикул;

довжина і ширина;

сорт;

роздрібна ціна;

номер катальщика;

позначення справжнього стандарту.

Допускається номер катальщика наносити іншим способом.

Рулони шпалер упаковують в кіпи або в ящики з гофрованого картону розмірами 520x360X285; 570X380X317; 620Х Х360х237 мм. Ящики закривають відповідно до вимог ГОСТ 9142—77.

У кіпи упаковують по 10—30 рулонів. Допускається упаковувати шпалери завдовжки б м до 50 рулонів в кіпі, дубльовані — по 6—10 рулонів в кіпі.

У кожному ящику (кіпі) партії має бути однакова кількість рулонів шпалер одного малюнка; у одному ящику (кіпі) допускається менша кількість рулонів.

При внутрішньоміських і іногородніх перевезеннях в контейнерах кіпи загортають в два шару обгортувального паперу по ГОСТ 8273—75 масою 1 м2 не менше 80 грама із загинанням на торці і перев'язують в двох місцях, по краях мотузком по ГОСТ 1868—72 або шпагатом[2, c. 47].

При іногородніх відправках без контейнерів (без перевалок в дорозі) кипи повинні упаковуватися не менше чим в п'ять шарів обгортувального паперу, при транспортуванні з перевалками в дорозі — додатково в два шару водонепроникного паперу по ГОСТ 8828—75, рогожу або мішковину.

Кіпи мають бути перев'язані пакувальною стрічкою по ГОСТ 3560—73, мотузком або шпагатом.

При відправці в райони Крайньої Півночі і віддалені райони шпалери упаковують і маркірують по ГОСТ 15846—79.

Шпалери в рулонах для будівельних організацій упаковують в два шару обгортувального паперу по ГОСТ 8273—75, масою 1 м2 не менше 80 грама із загинанням на торці і перев'язують в двох місцях по краях мотузком по ГОСТ 1868—72 або шпагатом або обклеюють клейовою стрічкою.

Допускається використовувати для упаковки кіп і рулонів для будівельних організацій замість обгортувального паперу відходи шпалер і паперу для шпалер.

Для організацій, торгуючих методом самообслуговування, при внутрішньоміських перевезеннях рулони шпалер упаковують в спеціальні контейнери-візки.

У ящиках, кіпах і контейнерах-візках повинні бити шпалери одного малюнка, кольору, відтінку і сорту.

Маркування ящиків і кіп — по ГОСТ 14192—77 з нанесенням позначень:

найменування виробу;

артикулу;

сорти;

роздрібною ціпи рулону;

довжини шпалер в рулоні в метрах і кількості рулонів в даній

упаковці;

дати упаковки;

номери пакувальника;

позначення справжнього стандарту.

На ящиках і кіпах мають бути наклеєні зразки упакованих шпалер.

На кожне вантажне місце повинні наноситися попереджувальні знаки: «Крюками безпосередньо але брати», «Боїться вогкості», а також напис «Не Кидати».

Список використаних джерел

Войнаш Л. Г. Товарознавство непродовольчих товарів. — К.: НМЦ „Укоопосвіта“, 2004. — 436 с.

Коломієць Т. М., Притульська Н. В., Романенко О. Л. Експертиза товарів: Підручник. – К., 2001. — 273 с.

Магомедов Ш. Ш. Конкурентоспособность товаров. — М.: Издательско-торговая корпорация „Дашков и К“, 2003. — 294 с.

Михайлов В. І., Глушкова Т. Г., Зельніченко О. І. Непродовольчі товари. — К.: Книга, 2005. — 555 с.

Основи товарознавства непродовольчих товарів/ Т. Г. Глушкова. — К.: КНТЕУ, 2003. — 214 с.


еще рефераты
Еще работы по маркетингу