Реферат: Моя майбутня професія - візажист

Міністерство освіти і науки України

Славутицький ліцей

Славутицької міської ради

Реферат на тему:

„Моя майбутня професія – візажист”

Виконала

учениця 21 групи

Слюсар Анна

Учитель:

Нашиба Г.А.

Славутич – 2006

План

         Вступ                                                                                             3-4

1. Професіограма професії візажист                                                      5-7

2. Процес вибору професії                                                                     8

3. Результати діагностик і їхнє значеннядля вибору професії            9

4. Висновок                                                                                             10-11

5. Список використаної літератури                                                                12


Вступ

 

Професія (лат. — офіційно зазначене заняття, спеціальність) – сталий і відносно широкий рідтрудової діяльності, що вимагає певних знань і трудових навичок, і є джереломіснування.

 Сучасній молодій людині досить складно здійснити вибір професії зурахуванням покликання, нахилів, здібностей через те, що варіантів вибору кар'єри у сучасному суспільстві досить багато,а молоді люди ще не достатньо орієнтуються в особливостях різних професій. Наукові дослідження з педагогіки та психології, соціології та економіки,а також повсякденна практика переконують, що якщо людиною професія обрана за власнимпокликанням, особистісними нахилами та здібностями, то її праця стає джерелом натхнення,приносить задоволення і радість, а також найбільшу користь нашому суспільству, якестоїть перед проблемою розбудови державності та економіки. Правильнийвибір професії – запорука майбутнього щасливого життя.                                                                      

Умайбутньому я хочу стати візажистом, бо ця професія мені дуже подобається. Меніподобається створювати новий імідж для людини, підкреслювати її красу, робитилюдину привабливою, що в наш час дуже важливо. Адже за зовнішнім виглядомоцінюють людину в цілому: якщо вона охайна, з гарною зачіскою і чудовиммакіяжем, то ця людина відразу справить гарне враження на оточуючих. Отже, якщолюдина може слідкувати за собою і завжди мати привабливий вигляд, то й нароботі вона матиме успіх у всьому.

      Укожної людини є свій потенціал краси. Розкрити його, а точніше, знайти іпідкреслити родзинку в людині, допоможе, звичайно, професійний стиліст. У нашійдержаві стиліст — професія досить молода. З'явилась вона на основі двохспеціальностей, які і складають її основу — перукарського мистецтва і візажу.Щоб стати стилістом з великої букви, недостатньо вміти стригти, фарбувати очіта губи — треба вміти створювати художній образ, в якому гармонійно поєднуютьсяі зачіска, і макіяж, і одяг, і манера поведінки. Саме така людина приваблює досебе увагу, у ній відразу видно власний, неповторний стиль. Виділяють триосновні спеціалізації: стиліст-перукар, стиліст-візажист істиліст-модельєр.           

  Стилістів різної кваліфікації завжди запрошують в салони краси, косметичнікомпанії, медичні центри. Часто потенційними клієнтами стилістів є зіркителебачення, естради, моделі, які беруть участь у показах. Можливо, через цепрофесія стиліста визнається досить високооплачуваною.
   Крім того, таких фахівців з радістю запрошують на додаткову роботу вмодельні агенції, особливо для участі в конкурсах. До речі, під час конкурсуважливу роль відіграють не лише якість роботи, а й швидкість виконання. Взакордонному відрядженні послуги перукаря і візажиста оцінюються в 200 у.о.,300 у.о. за день.

   Завдяки участі в конкурсах стилісти мають змогу для кар'єрного росту істворення свого імені. Такі заходи допомагають розвивати творчу уяву і наслідок– з'являються нові стилі зачісок і візажу.

   Забезпечений успіх і високу зарплату ніхто не може гарантувати, навіть якщо визакінчили якісні спеціальні курси. Стиліст — це творча професія. Для того, щобідеально нею оволодіти, теоретичних і практичних знань недостатньо. Робота надстворенням образу вимагає відповідної ретельної підготовки. Цей фах схожий напрофесію скульптора або художника: успіху і визнанню передують довгі рокитяжкої, наполегливої праці.

Професіограмапрофесії візажист

Найменуванняпрофесії  -візажист

Домінуючийспосіб мислення – адаптація

Областьбазових знань №1 і їхній рівень – мистецтво створення іміджу, рівень 3, високий(теоретичний)

Областьбазових знань №2 і їхній рівень – образотворче мистецтво, рівень 2, середній (практичневикористання знань)

Професійнаобласть –сфера обслуговування

Домінуючийінтерес –артистичний

Додатковийінтерес –соціальний

Умови роботи – у приміщенні, сидячий

Домінуючі видидіяльності:

— маскування недоліків обличчя,косметичних дефектів за допомогою засобів декоративної косметики;

— підкреслення окремих рисобличчя за допомогою вмілого нанесення макіяжу з урахуванням форми обличчя,кольору шкіри, волосся, очей і т.д.;

— підбор косметичних засобів,що підходять тільки для конкретного клієнта;

— допомога в створеннііндивідуального зовнішнього вигляду, образа;

— проведення консультативноїроботи з людьми ( надання рекомендацій, порад по підбору декоративної косметики).

Якості, щозабезпечують успішність виконання професійної діяльності:

Здібності:

— художні здібності;

— здатність установлювати контактиз людьми;

— розвита творча уява;

— розвиток образної пам’яті;

— високий рівеньрозвитку колірного сприйняття (здатність сприймати і розрізняти широкий спектркольорів і їх відтінків);

— почуттягармонії і симетрії;

— гарний зір.

Особистісніякості, інтереси і схильності:

§акуратність;

§охайність;

§товариськість;

§уважність;

§терплячість;

— ввічливість.

Якості,що перешкоджають ефективності професійної діяльності:

§неохайна зовнішність;

§невміння спілкуватися з людьми;

§відсутність художніх здібностей і творчого мислення;

§нездатність тонко розрізняти відтінки колірної гами;

— відсутністьестетичного смаку.

Областізастосування професійних знань:

§інститути косметології ;

§спеціалізовані медичні установи системи Мінздраву, які надаютькосметологічну допомогу (косметологічні лікарні і кабінети);

§спеціалізовані установи в сфері побутового і комунальногогосподарства (косметичні кабінети, салони, перукарні, лазні, готелі;

§дома моди.  

Історіяпрофесії:
      Косметикою користуються з давніх часів. Фарба для підведення очей булазнайдена в єгипетських похованнях, що відносяться до 3000 року до нашої ери.Римські дами використовували пофарбовану пудру і бронзові ложки з довгимиручками для витягу і змішування косметичних засобів. Довгий час уживаннядекоративної косметики вважалося аморальним: присвячена етикету книга, написанана початку століття, затверджує, що східний звичай підфарбовувати губидопускається лише на сцені. На щастя, останнім часом думка змінилася, іабсолютно усі жінки можуть вільно користуватися декоративною косметикою.

Навчальнізаклади, що навчають даної професії:

§професію візажиста можна придбати на комерційних курсах.

§“Навчально-професійний центр – Академія мистецтва краси”

Процес вибору професії

Вибірпрофесії передбачає такі питання:

·  ким бути;

·  до якої соціальної групи належати;

·  який стиль життя вибрати;

·  які цілі визначити для себев майбутньому.

Процес вибору професії характеризується багатомірністю. Для правильного,адекватного вибору випускнику школи слід провести велику внутрішню роботу:

·  необхідно проаналізувати своїресурси (інтереси, здібності, особливості особистості);

·  довідатися і прийняти вимогипрофесії, що обирається;

·  усвідомити потенційні невідповідностівласних здібностей і особливостей професій, і оцінити можливість чи неможливість корекції цих невідповідностей.

Результати діагностик і їхнє значення для вибору професії

Науроці основи вибору професії ми розглядали методики, що допомагають правильномувибору професії.

Зарезультатами тесту ОДАНІ-2 я з’ясувала, що в мене найбільш виражений інтерес домистецтва, отже мені підходять такі професії як перукар, візажист, модельєр таінші.

Аза результатами ДДО у мене найкраще виражений інтерес до розділу „Художнійобраз”, що також підтверджує, що професія візажиста мені підходить.

Такожя з’ясувала, що я маю практичний вид мислення і високий рівенькомунікабельності, що відіграє свою роль в такій професії як візажист.

Згідноз опитувальником професійної спрямованості Д. Голанда у мене конвенціональнийтип особистості, тобто підхід до проблем носить практичний і конкретнийхарактер, притаманний консерватизм, гарні навички в спілкуванні, поганийкерівник і організатор, математичні здібності розвинені краще, ніж вербальні.Отже, цей тип особистості лише частково підходить до професії візажиста.

Тестна визначення самооцінки показав, що у мене адекватна самооцінка, а це вказуєна те, що я можу свідомо розуміти свої недоліки і переваги, а отже, йти до самовдосконалення.

Висновок

Провівшидіагностичні дослідження ми дійшли висновку, що в загалом професія візажистамені підходить, а також я можу досягти успіхів у таких професіях як перукар,модельєр, стиліст та інші. Але конвенціональний тип особистості вказує на те,що у мене є схильності до математичних наук і до професії психолога та вчителя.

Необхідні якості особистості для успішного оволодіння професії,що належить до розділу „Художній образ”:

§почуття смаку;

§образне мислення;

§естетика.

  У світі існує величезна кількість професій, вониохоплюють різні сфери людської діяльності, постійно змінюються разом із розвиткомсуспільства, науки і техніки, але при цьому багато професій зберігають свої головніознаки і супроводжують людство протягом сторіч. Тому так важливо правильно описатипрофесію, виділити в ній найбільш істотні особливості, що можуть показати людині,яка вибирає рід діяльності, підходить вона для нього чи ні.

У науці і практиці професійної орієнтації було багато спроб описуі класифікації професій:

·  за характером праці (фізичначи розумова);

·  за предметом праці;

·  за ознакою матеріального виробництва(професії виробничої сфери та професії невиробничої сфери);

·  за професійними областями;

·  за вимогами, що ставлятьсядо працівника;

·  за ступенем самостійності впраці;

·  за напруженістю праці і т.п.

Чим більше ознак враховується при виборі професії, чим більше вонистосуються психологічних, внутрішніх якостей людини, тим більш успішним буде вибір.

Списоквикористаної літератури

1.   profi.org.ua/

2.   Словник іншомовних слів. –К., 1985. – с.691

 

еще рефераты
Еще работы по остальным рефератам