Реферат: Манікюр, парафінотерапія ніг

Вступ

Руки можуть сказати про жінку багато що. Руки частіше видають вік жінки. Шкіра рук рано висихає, стоншується, втрачає еластичність, з віком на ній з'являються пігментні плями і зморшки. Адже доглянуті, м'які руки — це те, що притягає, створює враження про людину. У далекі часи, коли лицарі могли тільки мріяти про прекрасну пані, найзаповітнішим їх бажанням було доторкнутися до руки улюбленої. А пані ретельно стежили за станом своїх рук, щоб кавалер ще раз захопився бархатистістю і ніжністю шкіри.

Теперішній спосіб життя сучасної жінки вимагає від неї великої самовіддачі, а також затрат сил та часу, тому розумний догляд за зовнішністю є запорукою успіху.

Актуальність теми полягає в розгляді способів догляду за шкіри рук та ніг, а також збереження нігтів у здоровому стані і блискучому вигляді.

Метою дипломної роботи є описання одного з видів манікюру і парафінової терапії ніг. А також обґрунтування користі і потрібності даних процедур по догляду за шкірою рук та ніг.

Класичний манікюр — це «швидка допомога» для нігтів в будь-якому стані, навіть в самому запущеному, проте якщо ви постійно займаєтеся своїми нігтями і підтримуєте красу улюблених рук, то варто спробувати м'якші види манікюру. До 50-м рокам ХХ століття нігтьовий сервіс став важливою частиною індустрії краси. Усім хотілося мати красиві довгі нігті, і ті, хто не міг їх відростити, бажали спробувати що-небудь ще.

Типси винаходилися практично з будь-якого пружного матеріалу, навіть шматочків кіноплівки. Манікюристи для нарощування використовували відрізані натуральні нігті як типс, вони приклеювалися до кінчика нігтя і покривалися шматочком паперу.

Правила манікюру змінилися. Передусім, змінився інструмент. Хоча залізні інструменти все ще використовуються, сьогодні вони вже виходять із вживання. Зрозуміло, залишаються ножиці і щипчики, але пили, лопатки і інші пристосування сьогодні виготовляють з інших матеріалів — з гуми, дерева, картону. Пила на алмазну крихту сьогодні зважає варварством. Насправді, металеві пили настільки грубо порушують поверхню, що приносять більше шкоди, ніж користі. Набір пил у професійного майстра має бути досить різноманітним, оскільки нігті у клієнтів по міцності, структурі і гнучкості бувають різними. Тонкий ніготь, що шарується, можна надовго зіпсувати грубою пилою. Але якщо ніготь товстий і твердий, то для того, щоб його належним чином обпиляти, буде потрібно щось жорсткіше, ніж дрібнозерниста напівкругла пилка з буферною зоною.

Обрізний манікюр (класичний), він же «мокрий», найбільш поширений вид, який запропонують в кожному салоні. Відмінність цієї процедури від інших полягає в тому, що після обпилювання і надання нігтям форми, руки замочуються в спеціальному розчині, який розм'якшує кутикулу, готуючи її до видалення, і виявляє заспокійливу і розслабляючу дію на шкіру рук в цілому. Компоненти розчину можуть варіюватися залежно від рівня салону і вартості процедури. Як найпростіший варіант у ванну може бути налитий звичайний водний розчин питної соди або морської солі (але найпростіший не означає поганий — сіль, особливо морська, надзвичайно корисна для нігтів), деякі салони можуть запропонувати і вишуканіших наповнювачів. Після ванни м’яку кутикулу видаляють за допомогою спеціальних щипчиків. На закінчення на кутикулу зазвичай наноситься поживне масло, яке легкими масажними рухами втирається в шкіру навколо нігтя і розподіляється по усій нігтьовій пластині.

Розділ 1. Обрізний манікюр

Манікюр має свою історію. Мода на нього виникла ще в глибокій старовині. І в ті часи жінки доглядали себе, прагнучи виглядати усе красивіше і привабливіше. А манікюр — це один з кроків на шляху до краси. Слово «манікюр» походить від латинських слів «manus» (рука) і «curare» (залицятися), що дослівно перекладається як «догляд за руками». У всі часи жінка хотіла бути красивою. І, мабуть, жодна косметична процедура не йде корінням в глиб віків так, як манікюр.

Ще в стародавньому Єгипті і Китаї 3000 років тому знали толк в манікюрі. При археологічних розкопках в стародавньому Єгипті знаходили мумії з нігтями, пофарбованими хною.

За кольором нігтів можна було визначити, до якого шару суспільства належить той або інший єгиптянин, тому що тільки верховній знаті дозволялося фарбувати нігті різними варіантами червоного кольору. Усім іншим дозволялися тільки бліді відтінки. Готували фарбу для нігтів, наприклад, в древньому Китаї з воску, яєчних білків, желатину і гуміарабіку. 600 років тому китаянки вважали за краще фарбувати нігті золотою або срібною фарбою. За часів династії Мін фарбували нігті вже чорною або червоною, а ще пізніше стали надівати на пальці золоті або срібні наконечники у формі довгих нігтів. Перший кольоровий лак, який з'явився тільки в 1932 році в США, поклав початок бурхливому розвитку цієї індустрії краси у світі. Само слово манікюр пішло від латинського «manus», що означає кисть і «cure» — відхід, тобто означає гігієнічну обробку з метою попередження і профілактики захворювань, пов'язаних з шкірою рук і нігтями і надання рукам, а відповідно і нігтям, красивого і доглянутого виду.

У Єгипті косметичні засоби мали велику популярність, і саме там було знайдено перший посібник з косметики. Склала його та, що славилася своєю красою цариця Клеопатра. Записані в нім рецепти застосовувалися протягом багатьох віків в різних країнах світу.

У Древньому ж Китаї були упевнені, що довгі нігті — це символ мудрості і вони допомагають спілкуватися з богами. Тому не лише жінки, але і чоловіки відрощували нігті довше, а потім їх фарбували.

Фарбу для нігтів в древньому Китаї готували з желатину, воску, яєчних білків і гуміарабіку. Китаянки 600 років тому вважали за краще фарбувати нігті золотою або срібною фарбою. Під час правління династії Мін фарбували нігті вже червоною або чорною, а ще пізніше почали надівати на пальці срібні або золоті наконечники у формі довгих нігтів. Перший кольоровий лак, який з'явився тільки в 1932 році в США, поклав початок бурхливому розвитку цієї індустрії краси у світі.

У Древній Греції була така професія, як «космет» (не важко здогадатися, звідки до нас прийшла назва «косметика»). Гречанки і греки зверталися до них, щоб приховати які-небудь дефекти. Цікавий факт: нігтьові лунки космети ніколи не зафарбовували, оскільки у греків вони асоціювалися з місяцем, тобто з божеством.

Ну а до Європи, і до законодавця моди в косметології — Франції зокрема, перші косметичні засоби з'явилися тільки в 1565-66 роках — період правління Катерини Медичі. Тоді фарбувати нігті в яскраві відтінки не було прийнято, оскільки вважалося поганим тоном і навіть за це могли звинуватити в чаклунстві. Довжина нігтя віталася природна, тобто коротка. А уся технологія манікюру полягала у вичищенні нігтя і поліровки його до блиску спеціальною обгорнутою в замшу паличкою.

На сьогодні існує три основні різновиди гігієнічного манікюру: Класичний (обрізний манікюр) Європейський (необрізний манікюр) і Апаратний манікюр. Не так давно з'явився четвертий варіант — SPA -маникюр. Професіонали усі ці види підрозділяють на дві групи за способом розм'якшення і видалення кутикули — «сухий» і «мокрий».

Класичний, або обрізний манікюр є найбільш поширеним видом манікюру в нашій країні. Використання «водних» процедур при цьому манікюрі, дозволяє називати його «мокрим». У основі гігієнічного манікюру лежить загальновідома технологія: видалення кутикули (шкірки біля основи нігтя), обробка нігтьового валика (шкіри з боків пальців), поліровка нігтьової пластини і надання їй бажаної форми.

Процедура дуже проста і проводиться досить швидко. І неабиякою мірою збереження популярності класичного манікюру пояснюється тим, що це єдино прийнятний метод, якщо руки сильно запущені. Оскільки регулярна підтримка своїх нігтів в стабільно ідеальному стані по колишньому менш поширена.

Саме при класичному манікюрі добре використовувати процедуру «запечатування» нігтів, під час якої в ніготь після шліфовки втирається поживний крем з вітамінами, протеїнами або спеціальні частинки мінералу, а потім масло, що надає нігтям здоровий блиск. Це свого роду інтенсивна терапія, відповідна людям з проблемними нігтями, оскільки поживні речовини залишаються в нігтьовій пластині протягом двох тижнів і оберігають її від розшаровування і пересихання, зміцнюють нігті і стимулюють їх зростання.

На жаль, цей манікюр має і негативні сторони: при його проведенні велика вірогідність травмування кутикули і, отже, занесення якої-небудь інфекції, до того ж при не дуже умілій манері майстри після процедури не виключена поява задирок.

1.1 Технологія виконання обрізного манікюру

Перша і головна умова — інструменти мають бути чистими, а ножиці і щипці — стерильними. Тільки так можна уникнути занесення інфекції, адже, окрім видимих грубих ушкоджень, по ходу процедури виникають мікроскопічні порушення цілісності і шкіри, і нігтів. Через ці мікротріщини може проникнути інфекція. Після видалення смужки шкіри навколо нігтя обов'язково треба протерти це місце 3 %-ним перекисом водню, а виниклі ушкодження негайно змастити йодом.

Інструменти і пристосування повинні розташовуватися зручно для майстра, але не створювати захаращення робочого місця.

Професійний манікюрний набір

Професійні манікюрні набори є повним косметичним набором, призначеним для створення манікюру і педикюру на рівні кращих косметичних салонів. Його можна використовувати для обробки як натуральних, так і акрилових нігтів. Він може працювати від електромережі або на батареях, має два режими швидкості і шість пристосувань (один загострений камінь, абразивний ковпачок для видалення мозолів, шліфувальний диск, один диск для грубої поліровки, один диск для тонкої обробки і міні-вентилятор для швидкої сушки нігтів). У набір входять також чотири професійні аксесуари (ножиці, кусачки для нігтів рук і ніг, пристосування для надання форми кутикулі).

У комплектацію входять інструменти професійного рівня:

— конічна пилка для нігтів;

— конічна насадка для зняття кутикул;

— дрібний абразивний диск для обробки нігтів;

— поліруючий диск для видалення виступів;

— дрібний поліруючий диск для наведення глянцю;

— фен-насадка для прискорення сушки лаку на нігтях;

— манікюрні щипці;

— щипці педикюру;

— штифт для видалення кутикул;

— роздільники пальців;

— різьбярі мозолів;

— щітки педикюру;

— пемза;

Не забувайте перед кожним використанням інструментів продезинфікувати їх спиртом або хоч би одеколоном.

Крім того, вам буде потрібно різних коректорів, адже покриття лаком десяти нігтів відразу не буває бездоганним. Придбайте для свого манікюрного набору ручку-корректор для лаку і використовуйте її для видалення лаку з кутикули і шкіри навколо нігтя.

1.2 Класичний, або обрізний, манікюр

Його ще називають мокрим з тієї причини, що процедура включає ванну. Проте стригти і обпилювати нігті слідує до ванни, в сухому стані. Обпилювати вологі нігті не можна — це приведе до їх розшарування. Склад самої ванни може бути різним: фірмовий розчин, ванна з косметичної лінії або розчин, приготований на основі природних компонентів. Це залежить від майстра, спрямованості і класу салону або від вашого бажання. Ванна повинна:

1) розм'якшити кутикулу;

2) глибоко очистити і продезинфікувати шкіру;

3) мати заспокійливу і розслабляючу дію.

Ванна може містити:

— соду, морську або куховарську сіль;

— ароматичні речовини;

— поживні елементи;

— відлущуючі або відбілювальні речовини;

— біологічно активні компоненти;

— антибактеріальні складові.

Після ванни кутикулу, що розм'якла, відділяють від поверхні нігтьової пластинки і видаляють манікюрними ножицями і щипчиками. На шкіру навколо нігтя наноситься поживне масло і розподіляється по усій нігтьовій пластині масажними рухами.

Класичний манікюр може бути з масажем рук або без нього. Але зазвичай масаж, більш менш тривалий, проводиться. Це робить результат роботи майстра помітнішим, оскільки масаж покращує колір шкіри, її тургор, знімає напругу. Руки відразу стають м'якими і набувають доглянутого вигляду.

Хоча метод обрізання кутикули не вітається, але у випадках, коли шкіра груба і манікюр проводиться нерегулярно, цей метод єдино доступний.

Класичний манікюр не обов'язковий, якщо ви робите манікюр регулярно. Для частого і регулярного відходу підходять інші, більш щадні види манікюру. Але ми почнемо з опису класичного манікюру.

Як правильно стригти нігті. Один раз в тиждень або в два тижні. Стрижуть нігті ножицями із закругленими кінцями, надаючи їм мигдалеподібної або овальної форми. Вільний край нігтя може виступати на 3-5 міліметрів. Якщо ви залишаєте їх довшими, це зажадає додаткового відходу. Якщо стригти нігті коротше, вони виглядають ширше, пальці здаються коротшими і товщими. Зверніть увагу на форму ваших нігтів, вона повинна підкреслювати красу пальців. Якщо у вас вузькі і довгі пальці, то нігті не слід залишати занадто довгими, їх краще закруглювати, якщо пальці товсті і короткі, то надайте їм подовженої овальної форми. ПАМ'ЯТАЄТЕ: які б у вас не були пальці, не варто робити нігті гострими, вони нададуть вашим рукам хижацькому вигляду. Зверніть увагу на те, щоб довжина нігтів на усіх пальцях була приблизно однаковою.

Як правильно підпилювати нігті. Підпилюють тільки сухі нігті, вологі можуть почати розшаровуватися. Найголовніше вимога — пила повинна відповідати вашому типу нігтів. Якщо вони нормальні, то пилка для них має бути твердою, з великим і дрібним напиленням. Але якщо нігті шаруються, то навіть дрібні кристали на поверхні пили псують гладку поверхню нігтя, залишаються борозенки, а від цього порушується його міцність. Тому краще використовувати спеціальні поліровані пилки, металеві краще викинути зовсім: вони нагріваються від тертя, і це шкодить нігтям. Рухи повинні здійснюватися в одному напрямі — від кінчика нігтя до його лунки. Пила повинна рухатися легко, без натиску, у напрямку до середини, прагнучи не нахиляти площину пили до зовнішньої частини. Підпилювати нігті рухами туди-назад не можна: нігті від цього розщепляються. Те ж виходить, якщо натискати на пилу занадто сильно. Не можна глибоко спилювати кути нігтів, тому що це може викликати запальний процес.

Полірування нігтів. Для полірування нігтів використовується спеціальне пристосування — полірувальник. Він має чотири робочі поверхні з нанесеними цифрами, що вказують на послідовність поліровки. Можна використовувати спеціальних подушечок для полірування. Здавна нігті полірували шматочком фланелі або замші, посипаним сумішшю з рівних частин крохмалю, тальку і борної кислоти. Але не захоплюйтеся поліровкою: від занадто частого полірування нігтьова пластина стає тонкою і крихкою.

Пилку для поліровки, яка має грубішу поверхню, використовують тільки для усунення дефектів:

— якщо нігтьова пластинка в подовжніх і поперечних борозенках;

— якщо на нігтях є плями після лаку;

— якщо плями з'явилися внаслідок попадання якихось фарбувальних речовин.

Проте навіть в цих випадках шліфувати поверхню пилою не слід часто. Нігтьова пластинка оновлюється раз на півроку, і якщо в цей проміжок часу шліфувати її кілька разів, то вона стане занадто тонкою. Не слід забувати, що порушення цілісності поверхні нігтя може привести до інфікування, тому нігті, що піддалися шліфовці, обов'язково мають бути покриті шаром захисного лаку. Для посилення блиску використовують спеціальне масло або гель. Крім того, масло і гель захищають і живлять ніготь.

Видалення кутикули і задирок. Краще всього видалити кутикулу без обрізання або відсунути її до лунки за допомогою гелю і лопатки з гуми або дерева. На кутикулу наносять спеціальну рідину, яка розм'якшує шкірку навколо нігтя і перешкоджає подальшому «заростанню». Потім паличкою акуратно зруште шкірку навколо нігтя назад. Особливою популярністю користуються палички з апельсинового дерева. Але у тому випадку, коли нігті і руки запущені, а кутикула — груба, обійтися без щипчиків і ножиць не завжди вдається.

Для видалення задирок треба розпарити руки у ванні, в яку додати пом'якшувальний засіб: гліцерин, соду або готовий засіб для ванни, а потім продезинфікованими щипчиками, які мають тригранні кінчики, обережно видалити задирки, розташовуючи щипчики майже перпендикулярно до шкіри. Дрібні порізи і ранки обробіть будь-яким дезинфікуючим засобом.

Нанесення захисного шару. Буває, що нігті м'які або занадто ламкі. В цьому випадку треба застосовувати спеціальні засоби: захисний лак і захисне масло, які містять вітаміни, кальцій і віск, що захищає нігтьову пластину.

Рідина для зняття лаку і в ідеалі сам лак не повинні містити ацетону. Проте навіть в цьому випадку необхідно скористатися захисним засобом — основою під лак. Не слід нехтувати їй, оскільки основа під лак не лише робить шар лаку рівним і красивим, але і не дає фарбувальним речовинам і розчинникам вбиратися в ніготь, зберігає його здоров'я. Вибирайте базове покриття для нігтів залежно від проблеми: для м'яких або ламких, таких, що шаруються, «хвилястих», таких, що тріскаються, тонких нігтів — основу з вітамінами. У будь-якому випадку основа під лак:

— обереже нігтьову пластину від глибокого проникнення кольорового пігменту лаку; вирівняє поверхню нігтя;

— наситить ніготь корисними речовинами;

— зробить ніготь міцніше.

Основа може бути зовсім прозорою або кольоровою — рожевою, бежевою. Як базове покриття можна використовувати білий лак, який надасть будь-якому яскравому кольору особливу насиченість. Якщо ви віддаєте перевагу природному виду нігтів, прозорим базовим покриттям можна і обмежитися, нанісши його в два шари.

Нанесення лаку. Лак вибраного кольору наносять через декілька хвилин після основи під лак. Перед вживанням бульбашку обов'язково струсіть. Потім умочіть в нього пензлик. Професіонали не користуються пензликами, які знаходяться усередині флакона. Вони використовують хороші колонкові або білячі кисті.

Обітріть пензлик об край флакона, видаляючи надлишки лаку. Пензликом торкаються спочатку середини нігтя і м'яко просувають її до краю. Не відриваючи кисті від нігтя, ведуть її вгору до кінчика з легким натиском. Лаком, що залишився, акуратно зафарбовують бічні сторони нігтя. Так само наносять і другий шар лаку.

Кольоровий лак краще накладати в два шари: при більшій кількості нігті виглядають неакуратно, а лак швидше злущується. Нанісши перший шар, зробіть перерву, щоб лак зміг підсохнути.

У моді то французький ніготь, то ніготь природної форми рожевого кольору, то довгі загострені «кігті» темних тонів. Художній манікюр ніколи не виходив з моди для молодих. Можна намалювати картину, якщо є час і бажання. Але є і правила для усіх. Наприклад, можна залишити вузькі смужки нігтьової поверхні в кутах незабарвленими, якщо ви невдоволені формою своїх нігтів і вважаєте їх занадто широкими. Якщо хочете зробити візуально довше пальці, не зафарбовуйте лунку нігтя до кінця.

На лак можна нанести захисний шар, який зробить ваш манікюр довговічнішим. Спеціальні захисні засоби, оберігають лак від потріскування. Крім того, вони часто несуть додаткові зручності: сприяють швидкому висиханню лаку або забезпечують особливий блиск. Захисні рідини можуть використовуватися і як цілком самостійне покриття, особливо для тонких або ламких нігтів.

Після покриття нігтів лаком і захисним засобом нігтям необхідно дати час на висихання. Засіб для «швидкої сушки» виявиться як не можна більш до речі. Воно може бути таким, що як змивається, яким покривається кожен шар лаку, так і незмивним, який наноситься на завершення процедури, поверх усіх попередніх шарів. У будь-якому випадку краще виділити декілька хвилин для висихання кожного шару, оскільки тонка плівочка лаку, базової основи або захисної рідини висихає набагато швидше, ніж товсте покриття, що складається з багатьох шарів.

Добре висушений лак тримається довго, і поверхня нігтя в цьому випадку виглядає блискучою і гладкою, без вм'ятин і подряпин. Визначити, чи повністю висох черговий шар лаку, дуже просто: злегка постукаєте нігтями один об одного. Сухе покриття видає дзвінкий, «кістяний» звук.

ПАМ'ЯТАЄТЕ: нігті повинні сохнути в природних умовах, не варто піддавати їх сушці гарячим феном. Від занадто гарячого повітря лак висихає нерівно, його поверхня може стати каламутною, шорсткою, з'являються бульбашки.

До речі, не можна, щоб нігті постійно знаходилися під шаром лаку. Хоча змивати лак на ніч, як косметику, а уранці знову фарбувати теж не корисно. Але можна час від часу влаштовувати нігтям передих — обходитися без лаку.

Заключні роботи. Після обслуговування кожного відвідувача необхідно ретельно вимити манікюрний інструмент мочалкою в спеціальній раковині гарячою проточною водою. Вимиті прилади зберігають в спеціальній шафі окремо від брудних. Після відвідувача залишається використана брудна білизна. Її складають в бак для брудної білизни. Після закінчення робочого дня усі приміщення ретельно прибирають. Прибирання належить проводити тільки вологим способом. Миють підлоги, раковини, протирають дзеркала, стіни, меблі, вікна, очищають від пилу усе устаткування. В усіх приміщеннях обмітають пил із стін і стель, стіни протирають і дезинфікують 0,2-0,5% -ним освітленим розчином хлорного вапна або 0,5% -ним розчином хлораміну.

здоров'я догляд манікюр парафінотерапія

Розділ 2. Парафінова терапія для ступнів ніг

Слово «педикюр» від латинського означає догляд за ногами (pedis — нога, cure — відхід). Про важливість занять з красою і здоров'ям ніг і нігтів говорить історія виникнення педикюру. Ще в Стародавньому Єгипті починається історія педикюр.

Утримання ніг в хорошому і красивому стані, щоб шкіра була ніжна і гладка є первинною метою педикюру.

З давніх часів люди знали, що стопа відповідає за роботу внутрішніх органів і є найвразливішим місцем. У зв'язку з цим, щоб живити шкіру ніг, а разом з нею і нігті, стопу натирали всілякими пахощами і ароматизованими маслами. Щоденне миття ніг в ароматній воді навіть стало звичаєм в будинках знаті в Стародавньому Єгипті. Перед любовними втіхами, коханці робили теж саме.

Слуги цариці Клеопатри масували її ноги ароматними маслами, а потім їх висушували за допомогою пір'я павича. Варто відмітити, що в древні часи частіше цілували ноги, ніж руки. Ще однією причиною необхідності педикюру ніг були занадто відкриті сандалі, тому жінки ретельно обробляли шкіру і нігті ніг.

У сучасному світі здорові і доглянуті ноги є однією із складових загального здоров'я людини. І це твердження торкається як жінок, так і чоловіків.

Педикюр — не полягає тільки у фарбуванні і наданні форми нігтям. Педикюр — це ціла система догляду за ногами і ступнями.

При педикюрі можна використовувати інструменти, якими ми робили манікюр. Це ножиці або щипчики для того, що зрізає краї нігтя, що відріс, паличка з апельсинового дерева, для обробки шкірки навколо нігтьової пластини. Користуватися гострими металевими інструментами можна, але дуже обережно, щоб не поранитися коли вони зіскакують, що трапляється нерідко. Бажано мати спеціальні пристосування для розподілу пальців, щоб акуратно нанести лак на нігті, але можна замінити його ватними валиками.

Влітку досить робити одну процедуру разів в 2-3 тижні. Звичайно, якщо є натоптиші, глибокі мозолі або тріщини на п'ятах, буде потрібно ретельніший відхід. Крім того, особлива корекція потрібна при врослому нігті. В цьому випадку під нігтьову пластину вставляють спеціальні м'які джгутики. У міру відростання нігтя вони його вирівнюють.

Одним із способів догляду за ступнями ніг є парафінова терапія. Парафінові процедури дуже ефективні для шкіри ніг. Якщо ваші втомлені ніжки, натруджені непрактичним або незручним взуттям, знаходяться в жахливому стані, то півгодинне занурення в «теплу нірвану» буквально створе з ними чудеса. Після процедури парафінотерапії ступні дорослої жінки нагадують шовковисті ніжки маленької дитини. За величезного бажання влаштувати собі парафіновий рай завжди, навіть якщо немає можливості відвідувати салон, існує домашня альтернатива. Ця процедура досить невибаглива, потрібно тільки як слід запастися парафіном і запам'ятати декілька правил проведення процедури. Проте фахівці радять все ж не займатися парафінотерапією самостійно: краще робити процедуру в салоні. Парафінотерапія — одна з найприємніших і корисніших процедур по догляду за шкірою рук і ніг. Сприятлива дія парафіну проявляється відразу після закінчення процедури — шкіра стає м'якою і гладкою, набуває доглянутого вигляду. Особливо хороша парафінотерапія в міжсезонні, коли шкіра на руках обвітрюється, лущиться. Під впливом парафіну зменшується сухість, стимулюється кровообіг, зміцнюються тканини і зв'язки. Процедура показана людям з сухою кутикулою і чутливою шкірою. Ця процедура є оптимальним рішенням для відновлення сухої шкіри з лущенням, а також прекрасним відходом для нігтів. Парафін під час процедури утворює на шкірі водо- і повітронепроникну плівку, сприяючи відкриттю пор і як наслідок виведення з вологою токсинів, які залишаються на поверхні шкіри.

Протипоказання: ушкодження і хвороби шкіри, доброякісні і злоякісні новоутворення, інфекційні захворювання, надлишкове оволосіння, алергія на парафін та інші косметичні засоби, що використовуються у процедурі, грибкові захворювання шкіри, висип, виразки, лихоманка, варикозне розширення вен, підвищений артеріальний тиск, діабет.

2.1 Технологія виконання парафінової терапії ступнів ніг

Парафінотерапія починалася із застосування парафіну як розігрівний і розслабляючий засіб перед сеансом масажу, і теплових компресів для лікування вивихів і розтягування м'язів. Але чудові властивості цієї речовини привели до того, що зараз парафінотерапія з успіхом використовується і в косметології.

Однією з найкорисніших властивостей парафіну є його велика теплоємність. Парафін починає плавитися при 52-54°C, поступово перетворюючись на в'язку тягучу масу білого кольору.

Парафінотерапія використовує тільки розплавлений до рідкого стану парафін, який накладається на шкіру у вигляді аплікацій. Висока температура парафіну абсолютно не небезпечна в плані опіків — маючи низьку теплопровідність, він віддає тепло дуже малими порціями. Температура шкіри, що знаходиться під шаром гарячого парафіну, підвищується на 1,5-2°C. Таке рівномірне зігрівання шкіри викликає безліч взаємозв'язаних реакцій при парафінотерапії — збільшуються міжклітинні простори, розм'якшується верхній роговий шар шкіри. Пори шкіри відкриваються, і підвищується потовиділення. Але волога не випаровується з поверхні, оскільки парафін добре ізолює цю ділянку шкіри. Волога знову вбирається в шкіру, прекрасно відновлюючи її водний баланс. Тому основна дія парафінотерапії — ефективне зволоження шкіри.

Із збільшенням температури шкіри підвищується приплив крові. Це сприяє поліпшенню роботи суглобів, відновленню тканин і швидкому загоєнню ран. У зв'язку з цим, парафінотерапія знаходить широке застосування в медицині для лікування захворювань суглобів, наслідків різноманітних травм, болі в ногах.

І ще одна особливість парафіну, що обумовлює його лікувальну дію, — здатність до зменшення об'єму при охолодженні. Саме ця властивість є причиною «здавлюючої» дії парафінотерапії — ефект досягає своєї максимальної дії через 25-30 хвилин. Закінчується процедура тим, що шар парафіну щільно охоплює усі довколишні тканини. Це сприяє розтягуванню і розгладженню шкіри. Така «розтягуюча» дія допомагає добре боротися і з набряклістю особи.

Парафінотерапію не завжди роблять як самостійну процедуру, особливо в косметології. Майже завжди її проводять як покривну маску, що наноситься на інші аплікації. Найчастіше основним шаром є зволожуючі креми або лосьйони, що містять колаген. Теплова дія при парафінотерапії настільки виражена, що усі активні компоненти дуже добре проникатимуть в глибокі шари шкіри через міжклітинні проміжки, що розширилися. Ефект парафінотерапії помітний після першого ж сеансу і, що важливо, зберігається близько семи днів. Догляд за ногами за допомогою парафінотерапії також дуже ефективний. Досить часто ноги, що випробовують колосальні перевантаження від незручного і непрактичного взуття, каблуків, починають хворіти, шкіра ступень грубіє і тріскається, з'являються мозолі і натоптиші. Але декількох же сеансів парафінотерапії роблять ступні просто шовковими. Парафінотерапія стоп і кистів, окрім лікувальних властивостей, виявляє прекрасну релаксуючу дію. Для більшого ефекту в процедурах використовується парафін з додаванням екстрактів трав і ароматів — персика і запашної лаванди, освіжаючого ментолу і що зволожує яскраво-червоне, пом'якшувального масла мигдалю і какао, а вітаміни, особливо А і Е, допоможуть активізувати оновлення клітин шкіри. А для боротьби із зайвими сантиметрами навіть змішують парафін з морським ілом для поліпшення лімфодренажу і підвищення пружності шкіри.

Але не варто забувати і про те, що у парафінотерапії, як і у теплової процедури, є свої протипоказання — підвищений тиск, інфекційні захворювання і діабет, гнійничкові висипання на обличчі і варікозне розширення вен на нижніх кінцівках. За відсутності усіх цих захворювань, парафінотерапія, на першому ж сеансі, стане справжнім порятунком, приємним і безпечним, для сухої і зів'ялої шкіри особи, і грубої сухої шкіри на руках і ногах, знімаючи роздратування і набряклість, покращуючи колір, відновлюючи пружність і бархатистість шкіри

Зволоження шкіри — головне завдання парафінторепії. Після нанесення плівки парафіну на шкіру температура цієї ділянки збільшується на один-півтора градуси. Таке рівномірне зігрівання шкіри викликає безліч позитивних фізіологічних реакцій. Боятися опіків не слід, тому що цей матеріал має низьку теплопровідність і віддає шкірі тепло дуже маленькими порціями. Різко збільшується кількість функціональних капілярів і посилюється регіональна мікроциркуляція, лімфовідтікання. Внаслідок цього збільшуються міжклітинні простори і розм'якшується верхній роговий шар шкіри, відкриваються пори. Деякі можуть скептично зібрати плечима, мовляв, вода виділяється з організму, а потім просто вбирається назад. Але це не зовсім так.

Головну роль в парафінотерапії грає перерозподіл рідини в організмі. Уся справа в трансформації позаклітинної рідини. Вода, що виходить з крові і лімфи, вбирається шкірою на користь нужденних ділянок. Це забезпечує відмінну гідратацію (зволоження) шкіри. Вже після першого сеансу помітно збільшується тургор (пружність) шкіри і підвищується її еластичність. Шкіра стає рожевою, свіжіше, немов «дихає». Ефект парафінотерапії помітний після першого сеансу і зберігається протягом тижня, а кілька сеансів дозволять повернути ступням дорослої людини шовковистість шкіри дитини.

Процедура парафінотерапії досить проста, і якщо ви вирішили з її допомогою підтримати вашу шкіру, то сміливо можете провести її і самостійно. Розтоплюють парафін на «водяній бані», в емальованому посуді. І в цей час готують до процедури парафінотерапії шкіру — видаляють відмерлі частинки епідермісу за допомогою скрабу, і на місце майбутньої аплікації наносять зволожуючий крем, який гратиме роль основної маски. Перевіряють температуру парафіну і приступають до процедури.

Парафінотерапія ніг – це надзвичайно ефективна і приємна косметична процедура, що відновлює шкіру ніг. Вона стане справжнім порятунком для сухої і грубої шкіри, забезпечить глибоке зволоження і загоєння тріщин, активізує кровообіг, зменшить набряклість і зніме втому. У результаті процедури шкіра стає м’якою, гладкою і ніжною.

Парафінотерапія ніг крім лікувальних і естетичних властивостей має достатньо виражений психотерапевтичний ефект, занурення в “теплу суміш” надає чудове релаксуючу дію. Для більшого ефекту розслабляючого у процедурах використовують парафін з додаванням ефірних олій трав і фруктових екстрактів.

Парафінотерапія проводиться в такий спосіб :

Спочатку фахівець обробляє Ваші ноги пілінгом (скрабом), для відлущування ороговілих (мертвих) лусочок, що заважають нормальній роботі клітин. Потім шкіра дезінфікується і рясно змазується одним з видів крему (поживним, зволожуючим), який підбирається індивідуально залежно від особливостей шкіри і мети догляду. Для досягнення максимального ефекту нанесіть крем перед початком процедури парафінотерапії. Крем може бути що зволожує, поживний, антивіковий, лімфодренажний або релаксуючий. Найчастіше основним шаром є ті, що зволожують: крем або термолосьони, що містять колаген. Завдяки впливу тепла, активні речовини попередньо нанесеного крему, проникають у глибокі шари шкіри через розкриті пори. Після цього, не змиваючи крем, руки кілька разів занурюють у спеціальну ванночку з розігрітим (до температури 52-54°С) парафіном. Таких занурень може бути від 5 до 10, залежно від особливостей шкіри і програми догляду, а перерва між зануреннями складає 7-10 секунд, що дає можливість застигнути кожному шару. Після останнього шару парафіну на ноги надягають спеціальні поліетиленові шкарпетки на 15-25 хвилин, а поверх них – махрові, які будуть допомагати утримувати тепло.

Завдяки унікальній властивості парафіну зберігати тепло протягом тривалого часу і поступово віддавати його тканинам, температура шкіри локально підвищується на 1-2°С. Це призводить до стимуляції крово- і лімфообігу, розм’якшення клітин, розкриттю пор і підвищення потовиділення, виведенню токсинів та шлаків. Оскільки шар парафіну не дає волозі випаруватися, вона назад всмоктується в шкіру, відновлюючи водний баланс. Здатність парафіну зменшувати обсяг при охолодженні є “причиною” ліфтинг-ефекту парафінотерапії, який сприяє підтягування і розгладженню шкіри.

Пори поступово закриваються, і всі активні речовини залишаються глибоко в шкірних шарах, продовжуючи надавати свій сприятливий вплив. Звичайно рукавички знімають разом з парафіянами, залишки парафіну видаляють серветкою.

Після закінчення процедури нанесіть на руки зволожуючий крем і зробіть масаж ніг. Масаж робить шкіру ніг пружною і гладкою. Починають масаж із стопи і поступово піднімаються вгору до колінного суглоба. Проходять цю доріжку 3-4 рази. Потім масують кожен палець від кінчика до основи; розминають усю стопу і завершують масаж погладжуванням. Також 3-4 рази. Можна зробити і жорсткіший масаж. Як завжди, попередження: при розширенні вен і тромбозі такий масаж протипоказаний.

Отже, беруть дві сухі щітки з щетиною середньої жорсткості і розтирають ноги одночасно круговими рухами від стоп вгору до паху. Тривалість процедури? до почервоніння шкіри.

Більш щадний варіант цього масажу — жорсткі мочалки і намилена шкіра. Потім змащують шкіру кремом або масажним маслом.

Для того, щоб заспокоїти втомлені за день ноги, їх ще протирають шматочком льоду з настою м'яти або роблять контрастні ванни: ноги занурюють спочатку на 5 хвилин в гарячу воду, а потім? на 20 секунд в холодну.

Стоун-масаж — це дія на стопи гарячих і холодних каменів. Масаж стоп за допомогою каменів був відомий в Китаї три тисячі років назад. Сучасна людина не ходить босоніж, але це тільки упродовж якихось декількох тисяч років. Вважається, що прямий контакт підошви із землею, водою, травою, піском, каменями стимулює усі біологічно активні точки на стопах, а значить, оздоровлює увесь організм.

Масаж стоп з використанням каменів і мінералів з успіхом заповнить бракуючу енергію природи. Ідеально доповнить будь-який вид педикюру: апаратний, лікувальний, педикюр підвищеної комфортності масаж стоп і гомілок з використанням гарячих і холодних каменів.

Вимкніть апарат, вийміть штекер з розетки. Після того, як ви використовуєте парафін 40 разів, рекомендується ретельно очистити апарат і завантажити нову порцію парафіну.

Під впливом теплого парафіну відбувається зволоження шкіри і зміцнення тканин. Процедура надає чудове розслаблюючу дію, допомагає боротися із сухістю шкіри і тріщинами, додає їй еластичність, пружність і доглянутий вигляд. Після парафінотерапії Ваші ноги стають м’якими, гладкими і ніжними. Теплий парафін допомагає у лікуванні захворювань суглобів, зменшуючи біль, усуваючи набряки, покращуючи їх рухливість. У процедурах використовується високоякісний парафін, очищений від сторонніх домішок, з низькою температурою плавлення, завдяки чому відсутній ризик опіків шкіри під час процедур.

Дана процедура є чудовим доповненням до будь-якого виду педикюру. Масаж, що проводиться після процедури, підсилює рух міжклітинної рідини, що допомагає боротися з набряком і дарує ногам легкість.

Парафінотерапія входить в СПА-програми по догляду за ногами, її можна виконувати одночасно з парафінотерапією рук або включати в програми догляду за тілом та / або особою. Процедуру парафінотерапії рекомендується проводити кожні два тижні, поєднуючи з сеансами педикюру, або інтенсивними курсами 2-3 рази на тиждень для поліпшення зовнішнього вигляду шкіри ніг.

2.2 Заключні роботи

Робота майстра педикюру пов'язана з проведенням маніпуляцій не лише на нігтях, але і також на шкірі: видалення надкожиці біля основи нігтя, задирок, мозолів, натоптишів і інших утворень із застосуванням різних інструментів (ножиці, щипці, пили, кусачки, спеціальні бори обробки нігтів), перев'язувального матеріалу (марлеві серветки, ватні тампони), медикаментів (йод, спирт, синтоміцинова емульсія, розчин марганцевокислого калію). Після процедури інструмент і ванночку обробляють дезрозчином. У кабінеті педикюру необхідно щодня виробляти вологе прибирання і провітрювання. При епідеміях грипу майстер працює в марлевій масці. Перед початком роботи і після прийому кожного клієнта стілець необхідно протирати вологою серветкою, а після закінчення роботи серветкою, змоченою в 1%-му розчині хлораміну. Чистий матеріал і білизну зберігають в окремому ящику столу або шафі.

Розділ 3. Санітарія і гігієна

Робоче місце майстра манікюру і педикюру організоване досить просто.

Воно повинне знаходиться в сухому, світлому, добре провітрюємо приміщенні. Площа одного робочого місця має бути не менше 8м2.

За відсутності окремої кімнати манікюрні столи встановлюють в робочому залі біля вікна. Манікюрний стіл має бути покритий полірованим склом або пластиком, який слід часто дезинфікувати. Висота столу від підлоги 75, ширина 45 і довжина 80см. Для зручності між ніжками столу робиться перекладина, на яку манікюрниця ставить ноги. Під кришкою столу мають бути ящики для зберігання інструментів, матеріалів і серветок. Поблизу манікюрних столів повинна знаходиться раковина для миття рук.

Кабінет педикюру необхідно розміщувати в окремому приміщенні, площа якого визначається з розрахунку 6м2 на кожне робоче місце. Вхід в кабінет педикюру має бути із залу очікування. Приміщення повинне добре освітлюватися і провітрюватися. Кабінет обладнали фаянсовими ножними ваннами з підведенням до них гарячої і холодної води. Стільці для відвідувачів встановлюють на підвищенні (20-25см.), а стілець для педикюрші на підлозі поряд із столиком. У кабінеті має бути шафа із запасом чистої білизни, бак для збору брудної білизни, стіл з установкою для кип¢ячення інструментів, умивальна раковина.

Особливі гігієнічні вимоги пред'являють до внутрішньої обробки приміщень. Мета цих вимог — перешкодити затриманню лусочок шкіри і нігтів в приміщеннях і зробити можливою їх легке очищення, не викликаючи псування стін і підлог. Для цього стіни і стелі мають бути обштукатурені і викладені плиткою.

Підлога в приміщеннях мають бути гладкими, щільними, без щілин і тріщин, щоб в них не накопичувалися лусочки шкіри і обрізання нігтів.

Кожне приміщення має бути обладнане санітарно-технічними пристроями. До них відносяться системи опалювання, вентиляції, водопостачання, каналізації.

Для підтримки температури в приміщеннях в межах 18 градусів існує система опалювання. Опалювання буває центральним і місцевим. Як при центральному так і при місцевому опалюванні радіатори необхідно регулярно очищати від пилу. Підтримку постійної температури в салонах має велике значення. Температура 18 є найбільш сприятливою для роботи, і у майстра не настає швидкого стомлення. При низькій температурі створюється небезпека виникнення простудних захворювань.

Природне освітлення робочого залу і інших приміщень має бути рівномірним і достатнім. Відношення площі заскленої поверхні вікон до площі підлоги для робочих приміщень повинне складати не менше 1/8. Дуже важливе своєчасне миття вікон, оскільки брудні стекла затримують до 50% сонячних променів. Вечірньої пори користуються штучним освітленням, яке проектується і обладнався відповідно до СНиП по проектуванню штучного освітлення.

Основні вимоги до штучного освітлення: має бути рівномірним, достатньої сили, не давати відблисків.

При пристрої місцевого освітлення безпосередньо біля робочого місця на лампочки необхідно надівати абажур для оберігання очей майстра манікюру і педикюру від попадання світла. Абажур має бути влаштований так, що світло лампи падало на робоче місце.

Неправильно влаштоване освітлення швидко стомлює очі, знижує працездатність і якість роботи. Стіл необхідно добре освітити як природним, так і штучним світлом. Він розташовується так, щоб світло падало на руки клієнта.

Протягом робочого дня повітря в перукарні забруднюється пилом, обрізаннями нігтів. Крім того, в повітрі можуть знаходиться різні хвороботворні мікроби. Тому величезне значення має правильна і ефективна вентиляція приміщень салону. Вентиляція буває двох видів: природна (через кватирки і вікна) і штучна — за допомогою відповідних пристроїв.

З точки зору гігієни, краще встановити фрамуги, що відкриваються так, щоб холодне повітря прямувало спочатку до стелі. Більше приміщення обладнали припливно-витяжною вентиляцією.

Для роботи потрібні стіл з ящиком для спеціальних засобів, білизни і інструментів для манікюру, два стільці — для майстра і клієнта. Поверхня столу має бути полірованою або покритою такими матеріалами, які легко піддаються миттю, і дезинфекції, — пластиком, лінолеумом або цератою.

Крісло для педикюру оснащується регульованими по висоті опорами для ніг. Для виконання манікюру і педикюру потрібні наступне устаткування, інструменти і білизна.

Робоче місце має бути абсолютне чистим.

Поки не проведена санітарна обробка після попередньої процедури, наступного клієнта запрошувати не можна. У кабінетах манікюру і педикюру необхідно щодня виробляти вологе прибирання і провітрювання. При епідеміях грипу майстер працює в марлевій масці

Перед початком роботи і після прийому кожного клієнта стіл необхідно протирати вологою серветкою, а після закінчення роботи серветкою, змоченою в 1%- ному розчині хлораміну.

Серветки, які використовують в кабінеті педикюру, виготовляють з бавовняної тканини. Кожному відвідувачеві має бути надана чиста, не вживана серветка. Чисті серветки необхідно зберігати в шафі.

Дезинфікуючі засоби і розчини застосовуються у випадках травмування надкожиці або порізів шкіри. Місце травми промивають пероксидом водню, змащують настоянкою йоду або знебарвленою рідиною Кастелані. Кровотечу зупиняють розчином квасців або іншими кровоспинними засобами. Дезинфікуючі розчини застосовують при видаленні задирок. За наявності глибоких задирок або тріщин нігтьового валика після закінчення манікюру на ці місця накладають пов'язку з синтоміцинової емульсією. При масажі рук застосовується також тальк — білий або сірий порошок без запаху і блиску, жирний і слизький на дотик.

Гігієнічні вимоги до інструментів спрямовані передусім на попередження передачі через косметичні салони. На поверхні інструментів, якими користуються майстри манікюру, можуть знаходиться всілякі мікроби, у тому числі і хвороботворні. Що це запобігти, необхідно усі інструменти для манікюру надійно продезинфікувати. Дезинфекція — це знищення мікробів різними способами. Працівники перукарні зобов'язані правильно дезинфікувати інструменти.

Для дезинфекції використовують етиловий спирт. Міцність спирту 70 градусів. Необхідно постійно стежити за тим, щоб різальна поверхня інструментів була повністю в нього занурена.

Усі інструменти і посуд перед використанням слід стерилізувати. Інструменти найнадійніше стерилізувати кип'яченням. Але, враховуючи, що манікюр і педикюр виконуються гострими різальними інструментами, які від кип'ячення тупляться, досить опустити їх в дезинфікуючу рідину Каретникова. Її готують в аптеці по наступному рецепту: карболова кислота — 3 г, формалін — 20 г, гідрокарбонат натрію (питна сода) — 15 г, борна кислота — 6 г, дистильована вода — до 1000 мл.

У цю рідину інструмент поміщають не менше чим на одну годину. При стерилізації в спирті-ректифікаті інструменти повинні знаходиться в нім 40 хвилин, в розчині хлораміну (0,3-ном) — 20 хвилин.

Вибирання дезинфікуючого засобу, його кількість, концентрація, тривалість терміну дезинфекції залежать від матеріалу, з якого виготовлений інструмент, і ряду інших умов.

До вступу на роботу майстра манікюру і педикюру повинні пройти медичний огляд і отримати довідку про допуск до роботи. Крім того, щокварталу вони повинні оглядатися терапевтом, один раз в рік — венерологом і пройти флюорографію.

Результати проходження періодичного медичного огляду заносяться в санітарну книжку, яка є у кожного працівника салону. Відповідальним за своєчасну явку на медичний огляд являється той, що заздрить салоном.

Усі працівники салонів навчаються санітарному мінімуму до вступу на роботу, а надалі через кожні 2 року і мають про це відповідний документ. Вони виконують строго правила особистої гігієни, мати охайний вигляд, бути в ідеально чистому одязі.

Строге дотримання усіма працівниками санітарних правил у поєднанні із заходами щодо підтримки приміщень в чистоті, виконанням правил особистої гігієни сприяє попередженню поширення заразливих захворювань через салон.

Грубі санітарні порушення сприяють поширенню захворювань, майстер манікюру і педикюру зобов'язана виконувати низку санітарно-гігієнічних заходів.

Зразковий порядок і підтримка чистоти в усіх салонах — одна з умов попередження захворювань, сприяє підвищенню працездатності майстрів, підвищує якість роботи і збільшує їх продуктивність.

Дуже важливо, щоб зовнішній вигляд майстра манікюру і педикюру відповідав її професії. Вона повинна справляти приємне враження на відвідувачів. Халат або формений одяг мають бути бездоганно чистими, волосся прибране під перекіс або шапочку.

Руки мають бути ідеально чистими, нігті коротко підстрижені, покриті не яскравим лаком або відполіровані, шкіра рук м'яка, суха. Під час роботи на руках не повинно бути кілець, перснів, браслетів, годинника. Рухи рук легкі, витончені, м'які і пластичні.

Усе це вимагає підтримки ідеальної чистоти в кабінеті і на робочому місці, акуратності і особливого стану її рук, обов'язкової дезинфекції інструментів, а в окремих випадках і стерилізації їх. Умови процедур повинні повністю виключати попадання мікробів через шкіру при легких травмах (уколах, порізах, подряпинах).

Розділ 4. Матеріалознавство

Для виконання процедури манікюру, педикюру або парафінотерапії майстру знадобляться такі матеріали: вата, бинт, перекис водню, йод, ремувер, лак, скраб, парафін, морська сіль. Нижче наведена їх більш детальна характеристика.

Вата медична бавовняна призначена для застосування в лікарняних, амбулаторних і домашніх умовах. Розрізняють гігроскопічну гігієнічну (компресну) медичну вату, хірургічну і очну. Хірургічна вата біла, легко розшаровується, вживається як матеріал, всмоктуючий рідкі виділення (гній), при перев'язці ран поверх шарів бинта. Компресна вата служить для утеплення зав'язаної або забинтованої частини тіла (наприклад, при зігріваючих компресах), а також м'якою підкладкою при накладенні шин і пов'язок (наприклад, гіпсових) імунодефіцитів.

При виробництві медичної вати сировина піддається варінню в лузі під тиском і потім обробляється гіпосульфітом натрію. В результаті волокно придбаває білизну і характерні властивості — здатність швидко змочуватися і поглинати рідини. При виготовленні вати застосовуються прогресивні технології обробки і очищення льону, внаслідок чого волокно придбаває основні властивості гігроскопічної вати — високу капілярність і поглинальну здатність.

Бинт. Структура медичного бинта полягає в складному переплетенні бавовняних ниток, виду — полотняне переплетення ниток. Тканина бинта складається з двох систем ниток, розташованих взаємно перпендикулярно, що переплітаються. Систему ниток, що йдуть уздовж тканини, називають основою, а систему ниток, розташованих упоперек тканини, — утком. Відповідні нитки називають основними і уточними. Переплетення ниток в тканині бинта є одним з основних показників. Нитки основи і утка послідовно переплітаються один з одним в певному порядку, залежно від мінімального числа ниток — раппорта, що впливають на щільність і вид медичного засобу — бинта.

Призначений для профілактики і лікування варікозного розширення вен, вивихів, розтягувань, ударів, набряків, у разі травматичних ускладнень і хронічного тромбофлебіту. Також для переплетення книг, мумій, різних предметів побуту.

Трипроцентний розчин перекису водню. Торговельною назвою цього засобу є перекис водню. Хімічною назвою перекису водню є гідроген пероксид. Трипроцентний розчин перекису водню передбачений тільки для зовнішнього застосування. Цей лікарський засіб не має ні кольору, ні запаху і є антисептичним.

Що стосується фармакологічних властивостей перекису водню трипроцентної, то їх досить багато. Отже, перекис водню має антисептичну, очищаючу, гемостатичну, а також таку, що дезодорує властивості. При взаємодії з пошкодженим шкірним покривом або слизовими оболонками перекис водню піддається розпаду, при цьому, виділяючи молекулярний кисень, який у свою чергу сприяє окисленню різного роду субстратів. Перекис водню також руйнує протеїни, кров і гній. Піна, що утворюється під час контакту цього засобу з шкірою, сприяє очищенню ран.

До допомоги перекису водню звертаються люди, яким необхідно промити гнійні рани, що кровоточать, а також у разі наявності у них носових капілярних кровотеч. Перекис водню протипоказаний людям, що мають надчутливість до якого-небудь компонента препарату, також схильним до алергіям. Використовується зовнішньо. У разі потреби треба узяти ватний тампон, змочити його в перекисі водню і обробити їм пошкоджену ділянку. Іноді використання перекису водню може викликати і деякі побічні ефекти у вигляді почуття паління або алергічних реакцій. Треба бути украй обережними і не допускати попадання перекису водню в очі.

Перекис водню, потрапляючи в кров, входить у взаємозв'язок з ферментом каталазою, що призводить до її розпаду на кисень і воду. Ця реакція сприяє стимуляції обміну речовин. Якщо ввести невелику кількість перекису водню у вену, це приведе до збільшення швидкості обмінних процесів мінімум в два рази. Отже, це введення формує нормальний обмін речовин, збільшує швидкість оновлення тканин, а також омолоджує організм людини в цілому. Пероксид водню сприяє відновленню електролітного балансу.

Йод. 5%-ний спиртовий розчин йоду використовується для дезинфекції шкіри навколо ушкодження (рваною, різаною або іншої рани), але не для вживання при дефіциті йоду в організмі. Продукти приєднання йоду до крохмалю, інших ВМС («Синій йод» — Йодинол, Йокс, Бетадин) є м'якшими антисептиками. Широко використовується в альтернативній (неофіційною) медицині, проте його використання без призначення лікаря в основному мало обґрунтовано, і нерідко супроводжується різними рекламними заявами.

Йод відноситься до мікроелементів і присутній в усіх живих організмах. Його зміст в рослинах залежить від присутності його з'єднань в ґрунті і водах. Деякі морські водорості (морська капуста, або ламінарія, фукус і інші) накопичують до 1% йоду. Йод входить в скелетний білок губок і скелетопротеїнів морських багатощетинкових черв'яків.

У організмі людини (маса тіла 70 кг) знаходиться 12-20 міліграм йоду, добова потреба в йоді складає близько 0,2 міліграма (200 мкг). Відсутність або недолік йоду в раціоні (що типово для деяких місцевостей) призводить до захворювань (ендемічний зоб, кретинізм, гіпотиреоз). У зв'язку з цим до куховарської солі, що надходить у продаж в місцевостях з природним геохімічним дефіцитом йоду, з профілактичною метою додають иодид калію, иодид натрію або иодат калію (иодированная сіль).

Ремувер. Існують спеціальні засоби для видалення кутикули — кутикул ремуверы (ремувер переводиться як «видалення»). При вибиранні цього засобу обов'язково ознайомтеся з інструкцією. Річ у тому, що кутикул ремуверы бувають професійні і побутові. Кутикул ремуверы бувають илужними і кислотними. На це обов'язково треба звертати увагу. Кислотні засоби агресивніші, тримати їх на нігтях більше 2-х хвилин неприпустимо. При тривалішій обробці вони можуть пошкодити і здорові клітини кутикули. Лужні, так звані побутові ремувери, безпечні. При цьому абсолютно не означає, що побутовий гірше обробляє.

Професійні ремувери вимагають особливого підходу. Зокрема, їх неприпустимо тримати на руках більше 2 хвилин, можна отримати хімічний опік. Це не той опік, коли тканини обвуглюються. Просто кутикула перестає працювати, а нігті, відповідно, рости. Був випадок в моїй практиці, коли жінка вирішила залишити засіб на ніч, в результаті півроку лікували, поки нігті рости почали. Ми ж цього не хочемо! Тому уважно читаємо інструкцію.

Якщо Ви все ж вирішили придбати професіональний засіб, то поводьтеся з ним украй обережно! Краще не наносити його відразу на обидві руки, а обробляти по 2-3 пальчики, після обробки обов'язково ретельно змити! Будьте дуже уважні! Хіба мало — дитина відвернула, молоко втекло, подруга подзвонила. Нам здається, що пройшли 2 хвилини, а насправді — півгодини.

Лак — рідина, здатна давати прозору, блискучу плівку після висихання в тонкому шарі. Лаки є розчинами твердих речовин в рідинах, здатних або випаровуватися, або висихати; тверді речовини — різні смоли, а рідинами-розчинниками служить етиловий (винний) і метиловий спирти, ефірні і рослинні висихаючі олії. Смільний розчин, накладений на лаковану поверхню, висихає, залишаючи тонку, прозору і блискучу плівку (у практиці звану лакуванням), властивості і якості якої визначають достоїнства узятого лаку.

Існує безліч різних смол, що йдуть для виробництва лаків; вони відрізняються один від одного за своїми властивостями, залежно від яких знаходяться і достоїнства отримуваних лаків. Майже усі смоли розчиняються в рослинних оліях і лише небагато в ефірних оліях і спиртах. Смоли, що відрізняються особливою твердістю і тугоплавкістю, називаються копалами. З рідин як розчинники в лаковому виробництві найбільш споживані: звичайний спирт, різні сорти скипидару і льняне масло. По цих розчинниках лаки підрозділяються на три головні групи: лаки спиртові, скипідарні і масляні. Кожна з названих груп має свій підбір смол, відрізняється своїми характерними властивостями і призначенням; виробництво лаків кожної групи вимагає особливих прийомів і пристосувань. Винахід лаку в Європі приписують німецькому ченцеві Феофілу, що жив в XII столітті; спочатку приготування їх було обставлене таємницями і велося келійним чином. Потрібно думати, що перші лаки європейського виробництва були спиртовими, а першим лаковим заводом на континенті Європи слід рахувати завод французького хіміка Шене, побудований в 1803 р.

Скраб. Скрабом називають косметичний засіб, що містить абразивні частинки. Процедура обробки шкіри скрабом — пілінг. Скраб містить абразивні речовини (роздрібнювані абрикосові кісточки, шкаралупи кедровий або волоський горіхів, морська сіль, частинки мінералів). За допомогою цих часток віддаляються відмерлі клітини і всілякі забруднення. Пілінг — це очищення за допомогою скраба. Після такого очищення покращується кровообіг, шкіра стає гладкою, свіжій і красивою. Як основу, для скрабів беруть крем, гелі, або ж косметичну глину. Для різний типів шкіри треба підбирати свою основу. Тому перед купівлею уважно ознайомтеся із складом скрабу.

Скраби на кремовій основі підходять для сухої і чутливої шкіри, а на глиняній, для жирної або комбінованого типу шкіри. Такий скраб прибере жирний блиск і звузить пори. Так само є скраби на основі гелю. Вони ж підходять для шкіри будь-якого типу. Якщо ж у вас проблемна шкіра, треба обережно користуватися скрабами, або ж відмовитися від них взагалі.

Наповнювачі скрабів мають різне призначення. Скрабі з сіллю добре шліфують шкіру. Для масажу шкіри добре використовувати скрабі з мікроскопічними пластиковими кульками. Вони дбайливо доглядаю шкіру, роблять її м'якою, еластичною, підходять для чутливої і сухої шкіри. Для жирної шкіри і змішаного типу добре використовувати скрабі з подрібненою шкаралупою горіхів. Це дозволяє глибоко очистити шкіру. Але, будьте обережні, вони мають гострі краї.

Так само добре практикуються скрабі для рук, ніг, тіла і ступнів. Вони відрізняються змістом активних речовин. Наприклад, скраби для обличчя мають маленьку кількість абразивних часток, оскільки шкіра на обличчі гладша і ніжніша. Скраби для рук і ніг маю більшу кількість відлущуючих мікрочасток, тому можливий глибокий пілінг. Скраби для тіла роблять на кремовій основі з великою кількістю абразивних часток. Їх рекомендують використовувати не більше двох раз на тиждень.

Парафін. Парафін косметичний застосовується в такій процедурі, як парафінотерапія і з великим успіхом використовується сьогодні в косметології як ефективне зволоження шкіри.

Парафін косметичний плавлять при температурі 52-54 градуси і потім у вигляді в'язкої тягучої маси білого кольору накладають на шкіру у вигляді аплікацій. Висока температура парафіну абсолютно не небезпечна в плані опіків — маючи низьку теплопровідність, він віддає тепло дуже малими порціями. Таке рівномірне зігрівання шкіри дає багато позитивних реакцій — збільшуються міжклітинні простори, розм'якшується верхній роговий шар шкіри, пори шкіри відкриваються, підвищується потовиділення. Але волога не випаровується з поверхні, оскільки парафін добре ізолює цю ділянку шкіри. Волога знову вбирається в шкіру, прекрасно відновлюючи її водний баланс.

Закінчується процедура тим, що парафін косметичний щільно охоплює усі довколишні тканини. Це сприяє розтягуванню і розгладженню шкіри. Така «розтягуюча» дія допомагає добре боротися і з набряклістю особи.

По-перше, парафін благотворно діє на стан нігтів, зміцнюючи їх і запобігаючи підвищеній їх ламкості. Застосовується розплавлений парафін у вигляді ванн. Температура парафіну приблизно до 45-48 градусів, в нього слід занурити пальці до рівня другої фаланги, тривалість процедури 5-10 хвилин. Після закінчення процедури застиглий парафін слід видалити. Руки після процедури мити не потрібно, кисті рук бажано змастити яким-небудь гідрофільним кремом (кремом на силіконовій основі). Парафінові ванни застосовуються для боротьби із зморшками на руках. Принцип застосування той же самий — необхідно розплавити парафін, при температурі парафіну 42-45 градусів занурити в нього кисті рук на 5 — 10 хвилин. Легкий масуючий ефект парафінової ванни благотворним чином позначиться на стані шкіри рук і на стані підшкірних тканин. Після парафінової ванни для кистей рук парафін необхідно видалити, руки не мити.

Морська сіль. Лікувальна сила моря відома з глибокої старовини. Ще Гіппократ в 4 столітті до н.е. говорив про цілющі властивості морської води. Морська вода має виражений терапевтичний ефект, стимулює регенеративні процеси в тканинах, покращує еластичність шкіри, має антисептичні, протизапальні і болезаспокійливі властивості, знімає стреси і підвищує життєвий тонус. Благотворно впливає на серцево-судинну систему, допомагає при захворюваннях опорно-рухового апарату, радикулітах, поліартритах, стимулює обмінні процеси в організмі. Наша морська сіль так само корисна, як і та, що міститься в справжній морській воді.

Рафінована столова сіль — це на 99,9% хлорид натрію. Тоді як в морській солі знаходиться величезна кількість необхідних для здоров'я мікроелементів: калій, натрій, кальцій, магній, залізо, бром, йод, хлор, марганець, цинк, залізо, селен, мідь, кремній і так далі

Калій і натрій беруть участь в регулюванні живлення і очищення клітини.

Кальцій бере участь в згортанні крові, формує клітинні оболонки, грає велику роль в загоєнні ран і попередженні інфекцій.

Магній бере участь в клітинному обміні і розслабленні м'язів, антистресовий мінерал, має антиалергічну дію, недолік магнію прискорює процес старіння.

Бром заспокоює нервову систему.

Йод регулює гормональний обмін.

Хлор бере участь в утворенні шлункового соку і плазми крові.

Марганець бере участь у формуванні кісткової тканини і зміцнює імунну систему.

Цинк бере участь у формуванні імунітету і підтримці функції статевих залоз, перешкоджає зростанню пухлин.

Залізо бере участь в транспортуванні кисню і процесі утворення еритроцитів.

Селен запобігає онкологічним захворюванням.

Мідь перешкоджає розвитку анемії.

Кремній надає еластичність посудинам і зміцнює тканини.

Розділ 5. Економічна частина

Проведення економічних реформ в Україні, пов'язаних з переходом до ринкової економіки, підвищують значення економічної науки в суспільстві. Громадяни в Україні повинні мати економічну освіту для розуміння політики держави, тих процесів, які стосуються переходу до ринкових відносин.

Особливо велике значення мають економічні знання для молодих працівників, випускників ПТУ, які будуть працювати в нових економічних умовах, тому важливо знати особливості ринкової економіки, особливості господарської діяльності побутових підприємств, як забезпечити одержання прибутку, знищити собівартість послуг, підвищити заробітну плату. Все це повинен знати перукар, щоб раціонально організувати свою працю.

Економічні знання та професійна майстерність — це основні складові елементи, які можуть забезпечити успіх в наданні перукарських послуг.

Економіка — це наука про закони економічного розвитку суспільства. Предметом економіки є економічні закони виробництва та господарська діяльність людини. Економіка глибоко вивчає виробництво з метою навчити людей працювати ще краще.

Основна проблема економіки — одержати виробництво, в якому при найменших затратах праці одержати більше якісної і' дешевої продукції. Слово „економіка" має декілька понять:

1) Наука про виробництво.

2) Система господарства окремої держави (макроекономіка).

3) Економіка окремого підприємства (мікроекономіка).

4) Світова економіка.

Економічні знання — це розуміння законів економічного розвитку суспільства і виробництва. В наш час зростає значення економічних знань. Кожен працівник чи виробник повинен знати своє підприємство, його економічні показники, його господарський механізм для того, щоб з найбільшим потенціалом працювати і виробляти, якісну продукцію. Економічні знання потрібні, щоб розуміти політику держави, яка видає необхідні реформи і щоб мати уявлення про ринкову економіку, до якої сьогодні переходить Україна. Економічні знання допомагають краще організувати працю, щоб вона приносила більшу користь собі і суспільству.

Надання манікюрних послуг — це основне завдання такого господарського об'єкту, як салону краси. В залежності від того, який перелік послуг дане підприємство повинне мати відповідну матеріально-технічну базу — це головні виробничі фонди, а також відповідні матеріали для виконання послуг. Наприклад, кожне робоче місце у залі повинно мати таке обладнання: робочий стіл, крісло, інструменти. Для виконання послуг використовуються такі матеріали: лак дня нігтів, гель, креми, рідке мило.

Важливо розуміти, як формуються ціни на кожен вид послуг. При виконанні гігієнічного манікюру мають місце такі витрати:

№ п/п Матеріали Кількість Ціна матеріалу Ціна роботи
1 Рідке мило 10 г 0,20 грн 0,20 грн
2 Морська сіль 5 гр 0,10 грн 0,10 грв.
3 Вода 5 литр. 1,00 град. -
4 Крем для рук 10 гр 0,50 грн 0,50 грн
5 Перекис водню 5 гр 0,10 грн 0,10 грн
6 Робота 1 - 5
Всього 6 грн

При виконанні парафінової терапії ніг

№п/п Матеріали Кількість Ціна матеріалу Ціна роботи
1 Парафін 30 гр 3 грн 3 грн
2 Целофанові перчатки 2 шт 1 грн 1 грн
3 Електроенергія - 1 грн -
4 Ефірне масло 0,1 гр 0,10 грн 0,10 грн
5 Крем для ніг 10 гр 0,50 грн 0,50 грн
6 Робота 1 - 5 грн
Всього 9.60

Калькуляція витрат показує, як формується вартість манікюрних послуг. Важливо, щоб кожна манікюрниця знала технологічні норми використання матеріалів і не допускала їх перевитрат. Інакше вартість послуг буде зростати.

Важливо розуміти механізм формування заробітної плати за виконання манікюрних послуг. Згідно положення з коленої виконаної послуги манікюрниця отримує 10% від вартості послуг. Таким чином, манікюрниця повинна знати нарахування з кожного виду виконаних робіт. У даному випадку за виконання манікюру гігієнічного заробітна плата буде складати:

6 грн = 100%

з/пл. = 10%

з/пл. = 6* 10/100 = 0,60 грн

За виконання парафінової терапії ніг заробітна плата буде складати:

9.60 грн = 100%

з/пл. = 10%

з/пл. = 9.60* 10/100 = 0.96 грн

Згідно норм виробітку, за робочий день я зможу виконати обслуговування 5-6 манікюрів або 3-4 парафінотерапій. Тоді моя денна зарплата буде складати:

з/пл. денна = 0,60 грн*6 = 3.60 грн ;

з/пл. денна = 0.96 грн*4 = 3.84 грн.

Манікюрниця отримує заробітну плату в залежності від кількості виконаних послуг, це потрібно знати, щоб постійно підвищувати продуктивність праці обслуговувати більше клієнтів. Салон краси повинен так організувати свою діяльність, щоб не тільки повертати затрати на воду, електроенергію, матеріали, але й забезпечувати прибуток, частина якого буде використана на поповнення виробничих фондів. Діяльність перукарні визначається по тому, який прибуток вона одержує. Щоб визначити прибуток, потрібно з суми грошових надходжень вирахувати витрати виробництва. Отримана величина і буде прибутком — це головний показник рентабельності підприємства. Чим менші будуть витрати виробництва (вода, тепло, електроенергія, матеріали), тим більше буде прибуток.

Кожен майстер повинен розуміти і пояснювати економічне обґрунтування своєї діяльності. Це стосується наявних витрат, розрахунків заробітної плати та рентабельності підприємства. Це дає можливість розуміти на скільки ефективніше виконані манікюрні послуги і знаходити можливість для збільшення числа обслуговування клієнтів.

Потрібно знати, що тільки манікюрниця високого класу виконує послуги якісно, за короткий проміжок часу і цим забезпечує виконання встановленого класу. Такі економічні розрахунки дають можливість виявити на скільки прибутковим є підприємство і виявити можливості підвищення рентабельності.

Висновок

Манікюр це процес, який застосовується для того, щоб поліпшити зовнішній вигляд нігтів, він включає такі операції, як надання нігтям правильної форми, зрушення або зняття смужки шкіри, що оточує ніготь, і, частенько, покриття поверхні нігтя лаком.

Кожна сучасна дівчина з раннього віку повинна приділяти увагу своїм нігтям, вони необов'язково можуть бути довгими, але бажано, щоб нігті мали однакову форму і довжину, були чистими і акуратними. Від доглянутості і краси нігтів залежить цілісність усього іміджу і стилю людини. Будь-яка дівчина повинна мати в наявності особливий манікюрний набір, до складу якого входять ножиці із зігнутими кінцями, щипчики, пилка, дерев'яна і тупа лопатки. Увесь інструмент вимагається тримати в чистому стані, для цього слід протирати його спиртом або кип'ятити.

Можна додати наприкінці, що за зовнішнім виглядом нігтів можна зробити висновок не лише про стан здоров'я, але і характері їх власниці.

Парафінотерапія ніг — спеціалізована, надзвичайно ефективна послуга. З її допомогою можна вмить добитися ефекту «оксамитової» шкіри, особливо у весняний час, коли втомлена шкіра потребує відновлення і відходу після довгої зими. Сприятлива дія парафінотерапії стає очевидною вже після першого сеансу. Під впливом теплого парафіну зміцнюються тканини і зв'язки, зменшується сухість шкіри, стимулюється кровообіг. Ця процедура також робить сприятливу дію на суху кутикулу і потріскану, чутливу шкіру рук, повертаючи їй гладкість, м'якість і надаючи доглянутому вигляду. Активні речовини, заздалегідь нанесеного крему, завдяки дії тепла, глибоко проникають в шкіру і на певний час «запечатуються» парафіновою плівкою. В процесі рівномірного охолодження парафіну, пори шкіри поступово закриваються, а активні речовини крему залишаються в глибоких шкірних шарах.

Ефект: парафінотерапія сприяє нормалізації ліпідного обміну в епідермісі, знімає сухість, роздратування шкіри, набряки, забезпечує здоровий колір шкіри.

Список використаних джерел

1. Вольфрам К. Идеальные ногти: Способы моделирования // Nand & nails. — 2003. — №4. — С. 32-33.

2. Дрибноход Ю. Маникюр, педикюр.: Профессиональный курс. (Сер. «cosmetical&professional»). — СПб.: Весь, 2002. — 256 с.

3. Луканова О.В., Федорова Л.В. Технология парикмахерских услуг. — Ростов-на-Дону: Март, 2002.

4. Маникюр. Ростов-на-Дону: Владне, 2001. — 256 с.

5. Пономарчук А. Ростковые зоны и рост ногтя // Ногтевая эстетика. — 2004. — №5.- С. 38-39.

6. Сокол Е. Дезинфекция как наука // Ногтевая эстетика. — 2004. — №1

7. «Зеркало моды». — К.: — 1999-2004.

8. cosmetic.nm.ru

9. nogti.net

10. Крестьянка 2004. Март, май, октябрь; 2003 Декабрь.

11. Здоровье 2000. Октябрь; 2001. Июль; 2002. Сентябрь; 2004. Июль; 2005. Январь.

12. www.nail-art.krasota.ru

13. nogti.net/

14. www.passion.ru/

15. salon.zooclub.ru/

16. beauty.popmed.ru/

17. Мэнос Ф. Красивые ногти и руки за 5 минут в день. – Мн.: Поппурри, 1999.

18. Родионов А.Н. Справочник по кожным и венерическим заболеваниям. – СПб.: Питер, 1996.

еще рефераты
Еще работы по остальным рефератам