Реферат: Сценарій виховного заходу: "У дружбі наша сила"

«У дружбінаша сила»

Хочешзнайти друга — сам стань другом

Мета:

·         Розширитиі поглибити поняття дружби і товаришування — цих важливих показниківвихованості учнів; виховувати в учнів звичку уважно ставитися до товаришів;вміння бачити хиби у своїй поведінці й виправляти їх.

·         Шляхом створення психологічнихситуацій вибору підвести учнів до розуміння важливості взаємодопомоги вколективі; сприяти створенню дружнього дитячого колективу, виховувати чемнеставлення учнів одне до одного.

Обладнання:

·         аудіозаписсучасної розважальної музики, плакати з прислів'ями та приказками на темудружби («Друга шукай, а знайшов — тримай», «Дружба та братство дорожчі забагатство», «Друг пізнається у біді», «Недруг піддакує, а друг сперечається»,«З другом веселіше у радості легше у біді» та ін.), великий аркуш паперу злітерами української абетки, кілька олівців та невеличких аркушів, гілочкидерева.

Завдання:

·         Емоційногостимулювання. Стимулювати почуття відповідальності за того, з ким дружимо. Почуття значимості існування друга вжитті кожної людини.

·         Направленоїмотивації. Усвідомити потребу кожної людини в існуванні друзів, у відчутті, якедає дружба, як необхідну умову добробуту особистості.

·         Пізнавальні.Сформувати знання хто такий друг і що таке дружба.

·         Адаптивні. Умінняпроявити бережне ставлення до дружби; тактовно вказати на недоліки друга.

Виховний західвідбувається в класнійкімнаті. Приміщеннясвятково прикрашене повітряними кульками, яскравими плакатами з прислів'ями таприказками

Звучить весела музика. Докласу входитьь ведуча.

Ведуча. Добрий день! Дорогі діти, сьогодні я хочу поговорити з вами проважливість дружби і товаришування у нашому житті.

Товаришування, дружба —взаємини між людьми, які народжуються, міцніють на основі спільного навчання,інтересів, уподобань. Друзів пов'язує велика повага один до одного,принциповість у взаєминах, симпатія, взаємодопомога.

Дружба не може бутиміцною, якщо в ній немає місця чесності, взаємоповазі, принциповості. Другзавжди допоможе в біді, захистить, підтримає, але він же перший скаже прямо пронедоліки, запропонує їх виправити.

Товариськість, дружба —важливі показники вихованості учнів. Взаємоповага, чуйність, ввічливість —неодмінні ознаки дружного класу. Неприпустимі в класі образливі прізвиська,непристойні жарти, неповага до дівчат, грубість у взаєминах. Дружбу легко можна зруйнувати грубими,недоречними жартами. «А чи міцна дружба у нашому класі?» — звертаюся до класу. А перевірити це можна дуже легко.

Отже, я пропонуювам вирушити у захопливу подорож до острову Дружби. Але для того щоб дійти дотого острова вам необхідно знайти загублені літери і скласти слово. А вашимпровідником і наставником у цій пригоді буде відважний капітан Дрейк!

Капітан Дрейк – а я сьогодні будупровідником у світ дружби  і доведу що дружба для нас – не будь що, а надійназброя від ворогів і недругів; від злих учнів з інших класів і їх не шанобливеставлення до ваших дівчат і хлопців! У дружбі немає класів – слабі і сильні–чорні і білі, а також хлопці і дівчата багаті і бідні – всі рівні.

Питання класу – Чи дійшли б радянськісолдати до Берліну, якби вони не товаришували між собою?( відповідь) А вигралиб донецькі Шахтарі УЕФА якби не товаришували б між собою? ( відповідь ) Чивиникало б кохання між чоловіком і жінкою без дружби?

Не дружбаприносить чвари, а війни і вбивства !!!

І сьогодні вкоманді під назвою пірати 6А ми досягнемо мети — перемоги!!! Діяти (моївідважні пірати) ми маємо діяти злагоджено і разом, як єдиний механізм,неполадки якого призведуть до поломки і виведення з ладу!

Отже, вирушаємо!

Дрейк – першу зупинку ми робимо на Донбасс Арені де разом з… футболістом ми зробимо перший крок до перемоги! Результат маємо досягтиРАЗОМ!

1.        «колодружби»

Футболіст. Добрий день! Чим можу вам допомогти?

А ви шукаєте загублене слово?! Так, звісно я вам допоможу, Але спочатку ви маєте довести мені, що висправжня команда і заслуговуєте на те, щоб я віддав вам літеру.

Отже, ставайте вколо. Перший учень називає своє ім’я і передає «п’ять» своєму сусіду з права,той називає ім’я попереднього учня і своє і передає «п’ять» сусіду з права іт.д. Якщо виконаєте завдання – отримаєте те, за чим прийшли.

Дрейк – Є! є перший крок! Прямуємодалі! Початок є і він веде нас до мети, яка дасть змогу модернізувати нашмеханізм!!!


2.        «Правданавпаки»

Дрейк — А зараз у нас зупинка у феї яка дастьнам не аби яке підступне завдання! Ми маємо проявити командний характер івзаємно дійти до мети!

Фея – Доброго дня, шановніпірати! З чим ви завітали до моєї чарівної країни?

Дрейф – ми шукаємо літери від назвиострова, до якого прямуємо. Чи не могла б ти нам, шановна фея, допомогти!

Фея – хто? Я? допомогти? Я ж  — ФЕЯ! Я просто так нічого не роблю, ну, хіба що подарунки приймаю. У вас єподарунки для мене?

Учні – нажаль ні.

Фея – отже, тоді ви маєте пройтитри важких випробування і довести мені, що ви справді заслуговуєте називатисьдрузями!

Фея читає незвичайнівислови. Щоб перетворити їх на приказки та прислів'я, учні мають дібрати докожного слово з протилежним змістом.

1. Ворога ховай, азаховаєш — покинь. (Друга шукай, а знайєш—бережи.)

2. Вороги забуваються урадості. (Друзі пізнаються у біді.)

3. Новий ворог гірший задвох старих. (Старий друг кращий за двох нових.)

4. Не скажу тобі, хто мійворог,— ти не скажеш, хто я. (Скажи мені, хто твій друг, — я скажу, хто ти.)

Фея - ну що ж, молодці. Упоралисьіз першим випробуванням. Впевнена, якщо б не ваша дружба, не було б і перемоги..

3.        «конституціядружби».

Дрейк — YES!!! Пройдено перший етап в країні феї!!! Але вона не здається і має пересвідчитись у нашій команді! Здолаємо всі їїзавдання!!! Проявимо характер і в другому конкурсі! Let’s go!

Фея — а тепер друге випробування. Не меншскладне. А називатиметься воно «Конституція дружби» Річ у тім, що в моєму королівстві нещодавно були перевибори прем’єра ітепер тут діють злізакони, які заважають мешканцям королівства потоваришувати одне з одним.Повсюди тут сварки, негаразди, ворожнеча. Тож вам потрібно придумати такізакони, що об'єднають мешканців королівства і зроблять їх добрими і дружніми.

 

«Конституціядружби»

До гри запрошують усіхбажаючих із числа глядачів. Учасників гри поділяють на команди. Кожній командідають аркуш паперу й олівець. Завдання командам — за дві хвилини придумати якнайбільше. Добрих законів дружби, за якими мають жити мешканці казковогокоролівства. Перемагає команда, яка придумає найбільше законів.

Потім ведучі разом зучнями-глядачами вибирають найважливіші закони із тих, що запропонуваликоманди, і, записавши їх на одному аркуші, передають Феї. Орієнтовний списокзаконів:

— завжди прислухатисяодне до одного;

— не брехати одне одному;

— не кривдити та необзивати одне одного;

— завжди підтримуватиодне одного;

— не залишати одне одногов біді;

— завжди чинити посправедливості;

— завжди поступатися однеодному;

— допомагати одне одному.

Фея - цей звід добрих законів я обов'язково передам своєму міністру, але для того щоб він зміг їх прочитати, вам потрібноподарувати йому чарівну «Абетку дружби», тобто докожної літери абетки дібрати добре слово.

4.        «абеткадружби».

Дрейк – Ми подолали не аби який шлях! Нашазупинка вимгає від нас не аби яку кмітливість!Давайте зробимо це разом адже без абетеи дружби наша команда перетвориться нарабів, які будуть все життя працювати на плантаціях в Мексиці! Ходімо по абеткумершій!

До залу вносять великийаркуш паперу, на якому в стовпчик написані літери абетки. Учні добирають долітер відповідне слово.

«Абетка дружби»

еще рефераты
Еще работы по педагогике