Реферат: Організація та методика проведення уроку з теми Робота в компютерній мережі



--PAGE_BREAK--Таблиця 1.3 – Перелік основних дисциплін і питань, які забезпечують вивчення теми: «Робота в комп’ютерній мережі»
Дисципліна
 Питання
1. Прикладні програми
1. Створення мережових БД у Delphi 7.
2. Основи інформаційних технологій.
1. LAN.
В таблиці 1.4 представлені дисципліни і питання, вивчення яких забезпечує дана тема.
Таблиця 1.4 – Перелік дисциплін і питань, вивчення яких забезпечує дана тема.
Дисципліна
Тема дисципліни
Інтернет-технології.
Комп’ютерні мержі.
1.6 Розробка фрагмента поурочно-тематичного плану
Тема: «Робота в комп’ютерній мережі».
Підтема теоретичного навчання: «Загальні відомості про комп'ютерні мережі».

№ уроку
Тема і короткий зміст матеріалу
Мета уроку
Методична характеристика і особливості проведення уроку
Види контролю
Учбово-матеріальне оснащення
1
2
3
4
5
6
Урок №1
Принципи та архітектоніка мереж, їх класифікація.
Познайомити з комп’ютерними мережами та надати відомості про їх архітектуру.
Лекційне заняття:
1.Організаційний момент (10 хв.)
2.Мотивація (10 хв.)
3.Актуалізація (20 хв.)
4.Повід.лекційного матеріалу (45 хв.)
5.Видача д/з. (5 хв.)
Вхідний контроль
Стенди, плакати, дошка.
Урок №2
Робота в локальній мережі.
Формування знань з роботи в комп’ютерній мережі.
Комбінований урок
1.Організаційний момент (3хв.)
2. Мотивація (5хв)
3. Актуалізація знань (7хв).
4. Повідомлення нових знань (40 хв.).
5. Закріплення матеріалу (25-30 хв.)
6. Видача д\з (5 хв.)
Вхідний контроль, фронтальне опитування
Стенди, плакати, дошка
Урок №3
Робота в комп’ютерній мережі Internet
Познайомити з комп’ютерною мережою Internet.
Лекційне занятя:
1.Організаційний момент (10 хв)
2. Мотивація (10 хв)
3. Актуалізація (20 хв)
3. Повід. лекційного матеріалу (45 хв.).
4. Видача д/|з (5 хв.)
Вхідний контроль.
Стенди, плакати, дошка.
Таблиця 1.5 – Поурочно-тематичний план вивчення дисципліни: «Операційні системи»
Урок №4
Контрольне заняття
Перевірити знання в учнів по минулим темам.
Урок контролю знань:
1.Організаційний момент (3хв.)
2.Вхідний інструктаж (10 хв.)
3.Контрольна робота (45 хв.)
4.Завершальний інструктаж (10 хв.).
Програмований контроль
Картки по варіантах
1.7 Розробка переліку комплексно-методичного забезпечення для вибраної теми
Перелік комплексно-методичного забезпечення для вивчення теми «Робота в комп’ютерній мережі»
1. Підручники:
а) Уэнделл Одом Компьютерные сети. Первый шаг — М.: Вильямс, 2005, 432 стр., с ил.
У книзі наведені основні відомості про комп'ютерні мережі, їх компоненти і технології. Розглянуто всі різновиди локальних і глобальних комп'ютерних мереж, розказано про особливості їхніх структур, компонентів і методах застосування. Особливу увагу приділено питанням безпеки комп'ютерних мереж. Книга призначена для всіх, хто хоче легко увійти в світ мереж. Це не означає, що в книзі не йдеться про деякі важливі технічні деталі – то кажуть, і дуже докладно. Проте перш за все ця книга розрахована на людей, які хочуть розібратися в основах комп'ютерних мереж і отримати знання термінології, яка використовується фахівцями по мережах в повсякденній роботі. Від читачів не потрібно якої-небудь технічної підготовки. Керівники компаній, менеджери й бізнесмени, інженери і техніки, рядові користувачі, що бажають розібратися в тому, як влаштовані комп'ютерні мережі – усі одержать користь від прочитання цієї книги.
Тема розглянута у частині 1 «Основы организации сетей».
б) Поляк-Брагинский. Книга Локальная сеть. Самое необходимое. – Питер; 2005. – 352.
Книга являє собою практичний посібник зі створення локальної обчислювальної мережі для дому або невеликого офісу. Обговорюються питання маршрутизації, віддаленого адміністрування і управління, настроювання поштового сервера, спільного використання ресурсів.
2. Навчальний посібник:
Олифер В.Г., Олифер Н.А. Компьютерные сети. Принципы, технологии, протоколы. – СПб.: Питер, 2004. – 388 с.
Книга призначена для студентів, аспірантів і технічних фахівців, які хотіли б отримати базові знання про принципи побудови комп'ютерних мереж, зрозуміти особливості традиційних і перспективних технологій локальних і глобальних мереж, вивчити способи створення великих складових мереж і керування такими мережами. Рекомендовано Міністерством освіти як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів, що навчаються за напрямом «Інформатика і обчислювальна техніка» і за спеціальностями «Обчислювальні машини, комплекси, системи і мережі», «Автоматизовані машини, комплекси, системи і мережі», « Програмне забезпечення обчислювальної техніки і автоматизованих систем ».
Тема розглянута у главі 2 «Общие принципы построения сетей».
3. Методичні рекомендації до виконання лабораторних (практичних) робіт.
4. План-конспект уроку.
5. Поурочно-тематичний план.
1.8 Характеристика учбово-матеріальної бази, яка повинна бути привернута для вивчення вибраної теми
Учбово-виробничі бази є головними і першочерговими дидактичними складовими професійно-практичного навчання.
Як учбово-виробничі бази можуть виступати:
·                   учбово-виробничі майстерні;
·                   учбові ділянки і окремі учбові цехи безпосередньо на виробництві;
·                   учбові полігони;
·                   учбові господарства і ін.
Найпоширенішими є учбово-виробничі майстерні.
В таблиці 1.6 представлений перелік необхідних майстерних, кабінетів і лабораторій, які необхідні для вивчення теми: «Робота в комп’ютерній мережі»
Таблиця 1.6 – Перелік необхідних майстерень, кабінетів і лабораторій по предметах професійно-технічного циклу.
Кабінети
Лабораторії
1. Основ інформатики.
1. Інформаційних та комп’ютерних технологій.
2. Програмного забезпечення та комп’ютерної графіки.
1.9 Висновок
В першому розділі курсової роботи був виконаний аналіз початкових умов:
·                   аналіз учбового плану;
·                   аналіз учбової дисципліни і її ролі в підготовки молодшого фахівця;
·                   розробка фрагмента поурочно-тематичного плану.
На основі аналізу перспективно-тематичного плану, для подальшої розробки вибираємо тему уроку: «Загальні відомості про комп'ютерні мережі».

2.Організація і методика уроку обраної теми
Тема: «Загальні відомості про комп'ютерні мережі»
Ціль:
1) Дидактичні:
• практичне застосування вивченого матеріалу;
• надання знань про загальні принципи роботи з комп’ютерними мережами.
2) Розвиваючі:
• розвиток здатності логічно міркувати, робити евристичні висновки;
• розвинути вміння застосовувати отримані знання.
3) Виховні:
• виховання інформаційної культури;
• виховання творчого підходу до роботи, бажання експериментувати;
• професійна орієнтація і підготовка до подальшого самонавчання майбутньої трудової діяльності.
Тип уроку: лекційне заняття.
Методи навчання:
• наочні: ілюстрації на дошці, плакати;
• словесні: розповідь, бесіда.
Методи контролю:
• фронтальне опитування.
Дидактичне забезпечення:
• персональний комп’ютер;
• плакати.
План уроку:
I. Організаційний момент (10 хв.)
• привітання;
• перевірка присутніх;
• перевірка готовності до заняття.
II. Мотивація (10 хв.)
III. Актуалізація знань (20 хв.)
• оголошення теми і цілей заняття тема сьогоднішнього уроку;
• пояснення нового матеріалу.
IV. Конспект повідомлення нових знань по темі «Загальні відомості про комп'ютерні мережі» (45 хв.)
V. Видача домашнього завдання (5 хв.)
Література:
1)                Уэнделл Одом Компьютерные сети. Первый шаг — М.: Вильямс, 2005, 432 стр., с ил.
2)                Поляк-Брагинский. Книга Локальная сеть. Самое необходимое. – Питер; 2005. – 352.
3)                Олифер В.Г., Олифер Н.А. Компьютерные сети. Принципы, технологии, протоколы. – СПб.: Питер, 2004. – 388 с.
Хід уроку:
I. Організаційний момент.
• привітання;
• перевірка присутніх;
• перевірка готовності до заняття.
II. Мотивація.
Розуміння суті мережевих інформаційних технологій для майбутніх спеціалістів у галузі менеджменту — ключ до фінансового успіху. Практично всі сучасні інформаційні технології так чи інакше пов'язані з мережевими комунікаційними рішеннями, а без інформаційних систем неможлива робота жодного сучасного підприємства. Вимоги до сучасного фахівця в галузі менеджменту обов'язково включають не тільки володіння комп'ютером як ланкою технологічного процесу підприємства, але і мережевими інформаційними технологіями. Менеджер сучасного підприємства зобов'язаний швидко і в необхідному обсязі знаходити потрібну інформацію, оперативно зв'язуватися з клієнтами, викувати засоби планування діяльності і багато чого іншого, що можна охарактеризувати як використання мережевих інформаційних технологій.
III. Актуалізація знань.
На попередньому заняті ми ознайомилися з історією комп’ютерних мереж. Перевіримо, наскільки добре ви засвоїли матеріал, відповівши на декілька питань: 1) назвіть назву першої комп’ютерної мережі; 2) назвіть моделі КМ; 3) назвіть основні компоненти КМ.
Однією з важливих складових комп'ютерних технологій є вміння працювати в локальних і глобальних комп'ютерних мережах, головним призначенням яких є забезпечення обміну інформацією між користувачами, підключеними до мережі.
Локальні мережі об'єднують невелику кількість комп'ютерів, не більше 10–15, розташованих недалеко один від одного, наприклад, в одному будинку. Їх основними перевагами є:
·  доступність до загальної інформації, розміщеної в мережі, і її обробка;
·  можливість використання загальних ресурсів мережі, наприклад, принтерів;
·  обмін повідомленнями по мережі, що дозволяє порядок управління і ведення справ.
IV. Конспект повідомлення нових знань по темі «Створення і редагування макросів в інтерактивних документах засобами Word».
Обчислювальні мережі (НД) з'явилися давно. Ще на зорі появи комп'ютерів (в епоху великих ЕОМ) існували величезні системи, відомі як системи поділу часу. Вони дозволяли використовувати центральну ЕОМ за допомогою віддалених терміналів. Такий термінал складався з дисплея і клавіатури. Зовні виглядало як звичайний ПК, але не мав власного процесорного блоку. Користуючись такими терміналами, сотні, а іноді тисячі співробітників мали доступ до центральної ЕОМ. Такий режим забезпечувався завдяки тому, що система поділу часу розбивала час роботи центральної ЕОМ на короткі проміжки часу, розподіляючи їх між користувачами. При цьому створювалася ілюзія одночасного використання центральної ЕОМ багатьма співробітниками.
У 70-х роках великі ЕОМ поступилися місцем міні комп'ютерних систем, що використовують той самий режим поділу часу. Але технологія розвивалася, і з кінця 70-х років на робочих місцях з'явилися персональні комп'ютери (ПК). Однак, автономно працюють ПК: а) не дають безпосереднього доступу до даних всієї організації; б) не дозволяють спільно використовувати програми й устаткування. З цього моменту починається сучасний розвиток комп'ютерних мереж.
Обчислювальної мережею називається система, що складається з двох або більш віддалених ЕОМ, з'єднаних за допомогою спеціальної апаратури і взаємодіючих між собою каналами передачі даних. Найпростіша мережа (network) складається з декількох ПК, з'єднаних між собою мережевим кабелем (рис. 1.1). При цьому в кожному ПК встановлюється спеціальна плата мережного адаптера (NIC), що здійснює зв'язок між системною шиною комп'ютера та мережевим кабелем.
<imagedata src=«1.files/image013.png» o:><img width=«359» height=«92» src=«dopb443681.zip» v:shapes="_x0000_i1031">
Рис. 1.1. Структура найпростішої обчислювальної мережі.
Крім цього, всі комп'ютерні мережі працюють під управлінням спеціальної мережевої операційної системи (NOS — Network Operation Sistem). Основне призначення комп'ютерних мереж — спільне використання ресурсів і здійснення інтерактивного зв'язку як усередині однієї фірми, так і за її межами (рис. 1.2).

<imagedata src=«1.files/image015.png» o:><img width=«429» height=«223» src=«dopb443682.zip» v:shapes="_x0000_i1032">
Рис. 1.2. Призначення обчислювальної мережі.
Ресурси — представляють собою дані (в т. ч. корпоративні бази даних і знань), додаток (у т. ч. різні мережеві програми), а також периферійні пристрої, такі як принтер, сканер, модем і т.д. До об'єднання ПК в мережу кожен користувач повинен був мати свій принтер, плоттер і інші периферійні пристрої, а також на кожному з ПК повинні були бути встановлені одні й ті ж програмні засоби, що використовуються групою користувачів.
Інший привабливою стороною мережі є наявність програм електронної пошти і планування робочого дня. Завдяки їм, співробітники ефективно взаємодіють між собою та партнерами по бізнесу, а планування і коректування діяльності всієї компанії здійснюється значно простіше. Використання комп'ютерних мереж дозволяє: а) підвищити ефективність роботи персоналу фірми; б) знизити витрати за рахунок спільного використання даних, дорогих ПУ і програмних засобів (додатків).
Локальні і глобальні мережі.
Локальні мережі — ЛВС (LAN — Local Area Network) об'єднують що знаходяться недалеко один від одного (у сусідній кімнаті або будинку) комп'ютери. Іноді комп'ютери можуть перебувати на відстані декількох миль і все одно належати локальної мережі. Комп'ютери глобальної мережі — ГВС (WAN — Wide Area Network) можуть перебувати в інших містах або навіть країнах. Інформація проробляє довгий шлях, переміщаючись в даній мережі. Інтернет складається з тисячі комп'ютерних мереж, розкиданих по всьому світу. Проте, користувач має розглядати Інтернет як єдину глобальну мережу.
Поєднуючи комп'ютери між собою і даючи їм можливість спілкуватися один з одним, ви створюєте мережа. Поєднуючи два і більше мереж, ви створюєте міжмережеві об'єднання, звана "інтернет" (internet — перша буква рядкова). На рис.1.3 показано як співвідносяться мережі і міжмережевий об'єднання.
<imagedata src=«1.files/image017.png» o:><img width=«321» height=«92» src=«dopb443683.zip» v:shapes="_x0000_i1033">
Рис. 1.3. Межмережеве об'єднання
Інтернет (з великої літери) — найбільший і популярне міжмережеві об'єднання у світі. Воно об'єднує понад 20 тис. комп'ютерних мереж, розташованих у 130 країнах. При цьому об'єднані комп'ютери тисяч різних видів, оснащених різним програмним забезпеченням. Однак, користуючись мережею, можна не звертати уваги на ці відмінності.
Пакет як основна одиниця інформації у ЗС.
При обміні даними як між ПК в ЛВС, так і між ЛОМ будь-яке інформаційне повідомлення розбивається програмами передачі даних на невеликі блоки даних, які називаються пакетами (рис. 1.4).
<imagedata src=«1.files/image019.png» o:><img width=«351» height=«87» src=«dopb443684.zip» v:shapes="_x0000_i1034">
Рис. 1.4. Інформаційне повідомлення
Пов'язано це з тим, що дані звичайно містяться у великих за розмірами файлах, і якщо передавальний комп'ютер відправить його цілком, то він надовго заповнить канал зв'язку і «зв'яже» роботу всієї мережі, тобто буде перешкоджати взаємодії інших учасників мережі. Крім цього, виникнення помилок при передачі великих блоків викличе великі витрати часу, ніж на його повторну передачу. Пакет — основна одиниця інформації в комп'ютерних мережах. При розбитті даних на пакети швидкість їх передачі зростає на стільки, що кожен комп'ютер мережі отримує можливість приймати і передавати дані практично одночасно з іншими ПК. При розбитті даних на пакети мережева ОС до власне передаються даними додає спеціальну додавати інформацію:
— Заголовок, у якому вказується адреса відправника, а також інформація щодо збору блоків даних у вихідне інформаційне повідомлення при їх прийомі одержувачем;
    продолжение
--PAGE_BREAK--
еще рефераты
Еще работы по педагогике