Реферат: Особливості охорони праці для тракториста


Реферат на тему:

Особливості охорони праці для тракториста
ПЛАН

1. Загальні вимоги безпеки

2. Вимоги безпеки перед початком роботи

3. Вимоги безпеки під час роботи.

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

Список використаної літератури
1. Загальні вимоги безпеки

До управління трактором допускаються особи, що досягли 18-літнього віку, що пройшли медичний огляд, спеціальне навчання і мають посвідчення на право управління машиною, що пройшли вступний інструктаж і інструктаж на робочому місці по техніці безпеки, атестацію на знання практичних навичок безпечного провадження робіт і правил дорожнього руху.

Допуск до роботи на транспорті оформляється наказом по чи організації підприємству.

Тракторист зобов'язаний дотримувати правила внутрішнього трудового розпорядку, вимоги по охороні праці, вивчені їм при навчанні й інструктажах з охорони праці, а також містяться в даній інструкції.

Як спецодяг трактористу видається: костюм х/б; чоботи гумові чи кирзові; рукавиці комбіновані. Узимку додатково видається: куртка і штани х/б на утепленій. пр.; чоботи кирзові на утепленій. на гумовій підошві; рукавиці утеплені.

При експлуатації тракторів можливе виникнення небезпечних виробничих факторів, обумовлених пересувним характером роботи трактора.

Шкідливі виробничі фактори, що діють на тракториста, обумовлені в основному роботою двигуна внутрішнього згоряння, що випромінює значні рівні шуму і вібрації. Крім того, у складі відпрацьованих газів містяться високотоксичні речовини, здатні привести до отруєння тракториста.

Застосування дизпалива, бензину і слабозамерзаючих рідин у системі охолодження трактора також шкідливо впливає на санітарно-гігієнічні умови роботи трактористів.

Виключення чи зменшення впливу перерахованих факторів на тракториста досягається виконанням комплексу організаційно-технічних заходів, викладених в інструкції заводу-виготовлювача.

Тракторист повинен дотримуватися чистоти і порядку на робочому місці. Інвентар і інструмент варто зберігати в спеціально відведеному місці. Сторонні предмети зберігати в кабіні транспорту забороняється.

Засоби гасіння загорянь повинні знаходитися в спеціально відведеному місці. Періодично повинна перевірятися їхня працездатність відповідно до інструкції з їхнього застосування.

Заправлення паливом і маслом трактори повинні здійснюватися за допомогою заправщиків при виключеному двигуні. Як виключення, в умовах будівельного майданчика заправлення паливом допускається із застосуванням спеціального інвентарю і пристосувань.

Про всі несправності механізмів і пристосувань тракторист зобов'язаний негайно повідомити чи механіку безпосередньому керівнику робіт.

Тракторист повинен бути навчений прийомам надання першої долікарської допомоги при впливі на людину шкідливих і небезпечних виробничих факторів.

Не допускати вживання спиртних напоїв, наркотичних і токсичних засобів у робочий час чи за місцем роботи.

За невиконання даних вимог працівник несе відповідальність відповідно до чинного законодавства.
2. Вимоги безпеки перед початком роботи

Надягти засобу індивідуального захисту.

Зробити огляд вузлів трактора.

Перевірити дію гальмової системи, важелів управління звукової сигналізації, зовнішнього висвітлення трактора.

Перевірити наявність і справність огородження обертових механізмів (приводний ремінь, шарнірні з'єднання приводного вала, вала потужності й ін.).

Зробити зарядку водою і паливом трактор, а в зимовий час у радіатор залити гарячу воду (антифриз), а в картер – підігріте масло.

Зовнішні поверхні трактора, на які потрапив бензин, олія, витерти сухим дрантям.

У зимовий час розігріта олія в масляному картері за допомогою відкритого вогню (паяльної лампи, клоччям, смолоскипом і т.п.) забороняється.

Перед пуском двигуна трактора необхідно:

1. Переконатися у відсутності сторонніх предметів на обертових деталях двигуна, коробці передач, бортових передачах і задньому мосту, у захисних кожухах;

2. У зимовий час у передавальних механізмах і системах управління відігріти примерзлі деталі;

3. Важіль переключення швидкостей поставити в нейтральне положення;

4. Переконатися у відсутності сторонніх осіб у робочій зоні дії трактора і між трактором і навісним устаткуванням.
3. Вимоги безпеки під час роботи.

При запуску двигуна трактора всі пальці руки повинні бути розташовані з однієї сторони пускової рукоятки. Забороняється брати пускову рукоятку в обхват.

Забороняється заводити перегрітий двигун у запобіганні зворотного удару від передчасного спалаху (унаслідок самозапалювання робочої суміші).

Під час роботи двигуна трактора забороняється робити його ремонт, надягати приводні ремені і ланцюги, змазувати і кріпити деталі, заправляти його паливом, а також очищати трактор і навісні механізми від бруду.

При початку руху, повороті і зупинці трактора, давати звуковий попереджувальний сигнал., що знаходиться на причіпних механізмах, забороняється під час руху переміщатися на трактор і назад.

Рух під ухил через канави виконувати на першій швидкості, тому що при більш високій швидкості трактор може перекинутися. При переключенні швидкостей загальмувати трактор. При русі на підйом переключати швидкості забороняється.

Рух трактора поперек крутих схилів, кут на схилі яких більший 30чи припустимого значення паспортної характеристики його забороняється.

Буксирувати і витягати трактором застряглі машини і механізми за допомогою твердого буксира без ривків і під керівництвом виконавця робіт чи майстра. У випадку застосування як твердий буксир сталевого каната, заднє скло трактора захистити ґратами.

Не допускається сідати на трактор, сходити з нього і висуватися з кабіни трактора під час його руху.

Не допускається їздити на тракторі поза кабіною і на трюлемних хлистах (деревах).

При короткочасній зупинці трактора варто виключити муфту зчеплення, а також перевести двигун на малі обороти, а важіль переключення швидкості – у нейтральне положення.

Під час руху трактора сходити з площадки управління і входити на неї, регулювати двигун, змазувати і кріпити вузли машини забороняється. Змащення, кріплення і регулювання двигуна робити при виключеному двигуні.

Залишати трактор із працюючим двигуном заборонено.

При експлуатації трактора в зимовий час:

1. не допускати переключення швидкостей при пересуванні по глибокому снігу;

2. пересуватися по льоду у встановлених місцях, без пробуксовки, повороти робити, знизивши швидкість.

При переміщенні трактора своїм ходом, на чи буксирі транспортних засобах, повинні дотримуватися правила дорожнього руху.

Під час роботи трактора забороняється:

1. передавати управління його іншій особі;

2. перевозити в кабіні людей, крім осіб, що проходять практичну підготовку;

3. сидіти і стояти на рамі й інших частинах трактора.
4. Вимоги безпеки після закінчення роботи.

Поставити трактор у відведене місце, виключити двигун, включити гальмо, від’єднати причіпні (начіпні) знаряддя. У зимовий час злити з радіатора і трубопроводу воду, дати двигуну попрацювати кілька хвилин.

Перевірити технічний стан трактора, змазати його механізми відповідно до інструкції по експлуатації, підтягти болтові з'єднання, трактор очистити від бруду і ґрунту.

Пальні і мастильні матеріали здати на склад.

Про всі замічені несправності в роботі трактора повідомити змінному майстру.

Засобу індивідуального захисту очистити і покласти в гардеробну шафу.
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

При виявленні несправностей трактора, виключити двигун, уключити гальмо. Сповістити про це майстру або керівнику робіт. Не приступати до роботи на тракторі до повної ліквідації несправності.

При одержанні травми або раптовому захворюванні, негайно повідомити майстра, керівника робіт, що повинен невідкладно організувати медичну допомогу і направити в медичну установу.

При виникненні пожежі, аварії, повідомити в пожежну частину й адміністрації, ужити заходів до гасіння пожежі і ліквідації аварії.
Список використаної літератури

Наказ “Про затвердження Правил безпеки у сільськогосподарському виробництві” №219 від 16.11.98

Інструкція з охорони праці для тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництваВидавництво «Основа», 2000. — 144с.
еще рефераты
Еще работы по производству