Реферат: Тема уроку: Базові структури алгоритмів. Слідування, розгалуження, повторення. Мета уроку
Тема уроку: Базові структури алгоритмів. Слідування, розгалуження, повторення.
Мета уроку: Ввести поняття базової структури алгоритму, слідування, розгалуження, повторення.
З’ясувати, що таке блок-схеми.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
Організаційний момент.
Привітання з учнями. Перевірка відсутніх.
Фронтальне опитування.
Щоб закріпити тему, яку вивчали на минулому уроці проводжу опитування класу.
Дайте відповіді на такі запитання:
Що таке алгоритм?
Хто може бути виконавцем алгоритму?
Назвіть властивості алгоритмів?
Повідомлення теми і мети уроку.
На сьогоднішньому уроці ми розглянемо такі поняття як: лінійні алгоритми, алгоритми з розгалуженням та алгоритми з циклами. За допомогою блок-схем складемо алгоритм розв’язування задачі.
^ Пояснення нового матеріалу.
Базові структури алгоритмів (керуючи структури) – це способи керування процесом обробки даних.
Існує три базові структури алгоритмічної конструкції:
лінійні алгоритми (слідування)
умова (розгалуженя)
цикли (повторення)
Лінійна структура передбачає, що тіло алгоритму являє собою послідовність команд, виконуваних одна за одною.
Умова (розгалуження) – це керуюча структура, що передбачає можливість вибору з кількох варіантів, для кожного з яких, залежно від умови виконується різна послідовність команд.
Цикл – це керуюча структура, що дозволяє багаторазово повторювати задану послідовність команд.
Цикл з передумовою
Цикл з післяумовою
Цикл із параметром
Способи опису алгоритмів:
Словесний
Формульний
Графічний
Алгоритмічною мовою
Задача: знайти корені квадратного рівняння ах2+bх+с=0
Словесний:
Розпочати процес обчислень
Визначити a,b,c
Обчислити D =b2+ac
Якщо D >0, то перейти на крок 8 інакше на крок 5
Обчислити
Вивести на екран X 1 X2
Перейти на крок 9
Вивести повідомлення про те, що коренів немає.
Завершити процес обчислень.
Формульний
Графічний
Блок – схема – графічне зображення алгоритмів за допомогою окремих блоків.
Початок або кінець Блок перевірки умови
алгоритму
Блок введення,
Виведення даних Блок виклику підпрограм
Блок обчислень Виведення документу
1
Початок
2
a,b,c
3
D =b2+ac
4 5
D >0 так
8 ні
Рішень немає 6
7
Вивести х1 х2
9
Кінець
Лінійна структура передбачає, що тіло алгоритму являє собою послідовність команд, виконуваних одна за одною.
Виконати
дію А
Виконати
дію В
Виконати
дію N
.....
Умова(розвилка, розгалуження) – означає перевірку значення логічного виразу(ЛВ) та вибір одного з двох варіантів дій, залежно від значення ЛВ. В ЛВ можуть використовуватися логічні операції «НЕ» «І» «АБО». ЛВ може набувати одного з двох значень – істина чи хиба.
Наприклад: алгоритм обчислення значень функції
можна представити в такому вигляді:
х<>0
так ні
y = 0
Можливо , що при одному зі значень ЛВ на потрібно виконувати жодних дій. В такому випадку існує коротка форма розгалуження:
Ні
Так
Виконати дію
Цикл означає повторення виконання тієї самої дії, або блока дії, що звуться тілом циклу, доти, поки певний ЛВ лишатиметься істинним.
«цикл – поки», або цикл з передумовою,
(умова перевіряється перед виконанням циклу).
На першому кроці перевіряється значення ЛВ. І< n
Якщо воно є істинним – виконується тіло циклу.
Потім на другому кроці знову перевіряється значення ЛВ s=s+a1
і якщо воно істинне знову виконується тіло циклу.
Цикл завершується, коли значення ЛВ стає помилковим. I=i+1
В тілі циклу повинні бути команди, які змінюють
значення величини, яка входить в ЛВ.В циклі
використовують лічильник циклів, який рахує кроки циклу.
На початку алгоритму значення лічильника дорівнює 0.
2. « цикл – до», або цикл з післяумовою,
(умова перевіряється після виконанням циклу). s=s +a1
Це означає, що тіло циклу – добуде виконано .
принаймні один раз. « цикл – до» повторюється
доти, поки значення ЛВ є помилковим, і I = i + 1
завершується коли воно стає істинним.
I > n
Підведення підсумків.
(Для підведення підсумків уроку задаю запитання).
- Яку темe вивчали на сьогоднішньому уроці?
- Що таке базові структури алгоритмів?
- Який алгоритм називається лінійним?
- Які є види циклів?
- Які виникли запитання?
5. Домашнє завдання.
Читати посібник І. Т. Зарецька. Розділ 10, ст. 476 – 489.
еще рефераты
Еще работы по разное
Реферат по разное
Литературное чтение
17 Сентября 2013
Реферат по разное
Прозоров Владимир Григорьевич к ф. н., доцент урок
17 Сентября 2013
Реферат по разное
Урок алгебры в 8 классе Тема урока: Рациональные уравнения
17 Сентября 2013
Реферат по разное
Иван Алексеевич Костин, с творчеством которого мы впервые познакомились на урок
17 Сентября 2013