Реферат: Тема уроку: Здоров’я. Планування подальших дій І змін індивідуального способу життя
ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №2 м.ХОРОСТКІВ
Курс за вибором Уроки для стійкого розвитку 8 клас
Тема уроку: Здоров’я. Планування подальших дій і змін індивідуального способу життя
Підготувала
Вчитель біології та хімії
Верес Ганна Степанівна
2011 рік
План-конспект уроку «Здоров’я. Планування подальших дій і змін індивідуального способу життя.»
Мета: формувати в учнів поняття про здоровий спосіб життя, сприяти активному усвідомленню необхідності берегти здоров'я; вдосконалити навички аналізу, вміння працювати в групах, оцінювати інформацію; виховувати почуття відповідальності за збереження здоров'я.
Обладнання: малюнок сонця,промінці, клейкі папірці, маркери, предметні малюнки, висловлювання про здоров’я, повітряні кульки.
^ Тип уроку: урок-тренінг
Хід уроку
Для проведення тренінгу з класу потрібно забрати зайві парти, стільці розставити по колу. Тема заняття записана на дошці.
Учитель. Доброго здоров'я, всі присутні, доброго вам дня. Саме так з давніх-давен наші предки віталися один з одним, бажаючи здоров’я і добра, бо здоров’я – це найбільший скарб для людини. Як ви вже зрозуміли, ми сьогодні продовжуємо вивчати тему «Здоров’я» . На уроці ми будемо працювати в екокомандах . Я сподіваюсь, що він для вас буде цікавим. Використовуватимемо різні вправи.
Подивіться мені в очі. Погляньте один на одного, посміхніться. І з цих промінчиків добра, що заіскрились на наших обличчях, ми і розпочнемо наш урок.
На дошці написана тема уроку «Здоров’я”, над якою ми працювали впродовж 3-х уроків, а сьогодні підведемо підсумок і запропонуємо індивідуальний план дій, спрямований на збереження свого здоров’я та людей, які нас оточують.
Та спочатку згадаємо правила роботи, яких ми будемо дотримуватись. Вони у нас є визначені. Ми їх дотримуємося на кожному уроці стійкого розвитку. Нагадую, правила не пронумеровані, вони є всі рівносильні відступати від жодного з них не потрібно:
Звертатися на ім’я
Один говорить, усі слухають
Активна участь у роботі
Обговорювати не людину, а проблему
Доброзичливе ставлення один до одного
Кожна думка має право на існування
Не повторювати те, що сказав інший
Принцип «Я»
Тут і тепер
Правила роботи ми згадали. А чого ви чекаєте від нашого уроку?( вчитель роздає хмаринки, на яких учні пишуть свої очікування, по черзі ідуть до дошки зачитують своє очікування і прикріплюють на сонечко)
Очікувані результати:
збагатитися новою інформацією;
розширити свій світогляд;
обмінятися знаннями із присутніми
навчитися робити висновки
аналізувати ситуації
працювати у екокомандах
вибрати правильний спосіб життя
розповісти про досягнення і проблеми, пов’язані з досліджуваною темою
висловлюватися про рівень особистих досягнень
правило піднятої руки
Вправа "Знайомство".
Я пропоную кожному із вас назвати своє ім’я і на одну із літер вашого імені сказати слово, яке позитивно характеризує вас . Почну із себе «Я Ганна – наполеглива»…..
^ Вправа "Карусель". Відповіді по колу
Учитель: отже, якщо ми здорові - тоді ми й веселі, наполегливі, добрі….А якщо людина хвора, то їй не милий цілий світ
^ Діти, а що означає бути здоровим?
Вправа "Коло ідей"
Кожна група обговорює питання й по колу висловлює свої думки, ідеї.
Бути здоровим - значить бути веселим, життєрадісним, з надією зустрічати новий день, відчувати себе по-справжньому щасливим.
.
^ Вправа 1.Міні-повідомлення «Що таке здоров’я?”(написане на плакаті»)
Здоров’я – це стан повного фізичного, духовного та соціального добробуту, а не тільки відсутність хвороб або фізичних вад.(ВООЗ,1976р.)
Здоров'я - це спосіб життя людини.
Здоров’я –це стан живого організму, при якому організм у цілому і всі органи здатні виконувати свої життєві функції.
Вчитель З кожним роком все більше людей обирає здоровий спосіб життя, спрямовує свої зусилля на збереження і зміцнення свого здоровя. Адже здоровя – той чарівний ключик, який відчиняє двері до можливостей прагнути і досягати, мріяти і здійснювати, розвивати себе, встановлювати орієнтири майбутнього, насолоджуватися життям
Народна мудрість говорить, що здоров'я прибуває краплинами, а зникає пудами. Ці краплини здоров'я прибувають завдяки використанню цілого ряду умов. І сьогодні ми складемо індивідуальний план дій щодо збереження здоровя і доведемо, що дотримуючись цього плану кожен із нас зможе бути здоровим. А зробимо ми це за допомогою сонечка, якого ви бачите на дошці. Ми зберемо промінці, для нашого сонечка, щоб воно було радісним, усміхненим, веселим, здоровим.
То ж хай девізом нашого заняття будуть слова:
«Щоб міцне здоров'я мати, треба промінці зібрати».
Я роздаю вам (лідери команд підходять) промінці, на яких ви , обговоривши в екокомандах, пишете умови ,ваші кроки, щодо збереження здоров’я. І одночасно представляєте їх.
^ 1.Перший промінчик "Режим дня".
Учні. Для того, щоб людина була завжди охайною, все встигала зробити, не спізнювалася на заняття, на роботу, вона повинна дотримуватися режиму дня.
І .Режим дня - це раціональний розподіл часу на всі види діяльності і відпочинку протягом доби. А потрібний він для того, щоб менше втомлюватися, щоб все встигати. Режим дня привчає до порядку.
^ Вправа «Режим дня» (додаток 1)
Вчитель: Молодці! Сонечко має перший промінчик.
ІІ. Другий промінчик " Активний відпочинок. Спорт».
До найважливіших факторів формування здорового способу життя належать:
- активний відпочинок на природі – риболовля, туризм, плавання;
- фізична активність: заняття спортом (кінний спорт або просто катання на конях для задоволення, велоспорт, гімнастика футбол, танці, волейбол, баскетбол, хокей,фігурне катання, боротьба, бокс
- І загартування організму .
Загартування – це вироблення пристосування організму до зміни температури.
Способи загартування:
Водою( обливання, обтирання, душ)
Повітрям ( повітряні ванни-Приймають через 1-2 год після їжі при температурі не менше 20 градусів від 15 хв до 3 годин; Сон при вікритих вікнах
Сонцем(сонячні ванни -Приймають між 8 та 11 годинами дня від 5 хв до 50 хв.
Комплексне загартування ( поєднаннявищезгаданих способів загартування)
Вправа «Гіподинамія»(обговорення проблемної ситуації у малому колі)
Проблема:Гіподинамія.
Питання, які обговорюються:
Що таке гіподинамія?
До чого призводить дане захворювання?
Як діяти, щоб запобігти захворюванню?
ІІІ. Третій промінчик "Чистота - запорука здоров'я". Чистота повинна бути не тільки у приміщенні. Кожен із нас повинен тримати у чистоті себе і дотримуватись таких правил гігієни:
. ^ Правила гігієни:
- Кожний ранок умивайся, мий вуха та шию.
- Чисть зуби вранці і ввечері.
- Мий руки перед їжею, після будь-якого забруднення.
- Коротко обстригай нігті.
- Носи в школу гребінець і носову хустинку.
- Ретельно мий овочі та фрукти.
Якщо будете дотримуватися цих правил, то будете здоровими.
^ Учитель: А як ви дотримуєтесь правил гігієни ми зараз перевіримо
Вправа «Я та правила гігієни» (додаток2)(вчитель зачитує твердження, а учні за допомогою зелених і червоних кружечків відповідають «так або ні»
ІV .Четвертий промінчик "Їжа - джерело росту і здоров'я".
Правильне харчування має велике значення в житті людини. Отримані організмом з їжі поживні речовини дають можливість людині рости, жити, гратися, вчитися і працювати.
Одна частина продуктів - джерело енергії, необхідної для роботи організму людини. Інша частина є будівельним матеріалом для органів, які ростуть. (Білки– будівельні матеріали, жири – тепло, вуглеводи –робота м’язів).
Крім того в продуктах харчування знаходяться вітаміни, необхідні організму для нормального розвитку. Вітаміни – корисні для людини. Слово “вітаміни” походить від латинського слова “віта” – що означає життя.
Вправа «Обери корисне» (завдання у конвертах)
Учні вибирають фрукти і мотивують, чому саме цей фрукт вони вибрали.
^ ЛИМОН СЛИВА КІВІ МАЛИНА СМОРОДИНА ОЖИНА
ВИШНЯ ЯБЛУКО ГРУША АНАНАС ВИНОГРАД АҐРУС АВОКАДО МАНГО ПЕРСИКИ БАНАН
V . П’ятий промінчик "Здоров'я пішохода".
Безпека дорожнього руху – це життя!
Культуру поведінки на дорозі, необхідно прищеплювати з самого дитинства. Лише в такий спосіб можливо досягти позитивних змін у поведінці учасників дорожнього руху.
Правила пішоходів:
Пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись правого боку.
У місцях, де рух регулюється, пішоходи повинні керуватися сигналами регулювальника або світлофора.
Учитель. А чи знаєте ви правила дорожнього руху і дотримуєтесь їх ми зараз перевіримо?
Виконаємо «Тестові завдання».(Додаток3)
VІ. Промінчик "Корисні і шкідливі звички.»
Звичка – це спосіб поводитися, не замислюючись, що, як і чому ти робиш:
- Корисні
- Шкідливі
- Нейтральні
Корисні звички – поліпшують здоров’я
Робити зарядку
Чистити зуби
Активно відпочивати
Правильно харчуватися
Вчитель. Недарма народна мудрість говорить: "Сонце, повітря та вода - наші найкращі друзі!". Пам'ятайте завжди про це.
Шкідливі звички – загрожують здоров’ю
Куріння
Паління
Наркоманія
Токсикоманія
Алкоголь
То що ми скажемо шкідливим звичкам? НІ
Нейтральні звички – не впливають на здоров’я
Порядок одягання
Читати книги
Тримати ручку
Робити бутерброд
Зачісувати волосся
Вправа "Займи особисту позицію"
- "Згоден" - пробувати наркотики заборонено; алкогольні напої отруйні для організму; слід заборонити продаж тютюнових виробів.
- "Не згоден" - пробувати наркотики дозволено всім; алкогольні напої слід уживати дорослим людям; продаж тютюнових виробів слід збільшити.
Учні вибирають власну позицію.
Прошу "проголосувати за допомогою оплесків", хто згідний з твердженням –плескає у долоні, якщо не згідний – тишина.
^ VIІ. Промінчик "Веселий настрій і здоров'я"
Гарний настрій – це ознака здоров’я. І навпаки: смуток, журба, хвилювання, поганий настрій погано впливають на здоров’я людини. Дослідження доводять, що чим частіше ми сміємося, тим щасливішими себе відчуваємо! Сміх – нормалізує тиск, знімає біль, діє на шкіру, як гарний масаж. А 5 хвилин здорового сміху заміняють 40 хвилин розслабленого відпочинку.
^ Найдієвіші ліки для фізичного здоров'я - бадьорий і веселий настрій духу.
( Крістофер Якоб Бострем-шведський філософ ідеаліст)
Вправа «Веселий приклад.»
^ ГАРНИЙ НАСТРІЙ + ? = ЗДОРОВ'Я
Який другий доданок ви б поставили на місце знака питання?
Зобразіть це на листку паперу (кожна екокоманда)
VІІІ. Восьмий промінчик "Навколишнє природне середовище і здоров'я"
Оскільки людина - це частина природи, то здоров'я людини, зокрема і наше, залежить від здоров'я природи.Тому кожен із нас повинен задуматись над тим, що ми сьогодні робимо для того, щоб зберегти красу на Землі і не забруднювати нашу планету.
А краса – це чисті водойми, не засмічені луги, свіже повітря.
Учитель. Молодці. Ми знайшли з вами всі промінчики. Тепер наше сонечко тепле, ласкаве, веселе. А щоб воно таким було завжди, потрібно дотримуватись такого плану дій, який ми запропонували сьогодні.
Пам'ятайте:
Здоров'я - найбільше багатство!
Зруйнувати його легко, але відновити дуже важко.
^ Вправа « Моя модель здоров’я”
Психолог Паже порівнював людське життя з квіткою. «Спочатку брунька, потім пуп’янок, квітка й , нарешті, плід.
Я хочу порівняти ваше здоровя з прекрасною квіткою. Я роздаю вам аркуші, на яких намальовані різні квіти, а ви напишіть на них слова, які асоціюються у вас з словом здоровя (радість, хороший настрій, стабільність, гармонія, бадьорість, спокій…)
Після того, як робота закінчена, я пропоную розірвати аркуш, а потім склеїти його назад.
Як, важко це зробити?
А відновити своє здоровя після того як йому була нанесена шкода.
Учні діляться враженнями про те, що вони переживали під час цієї вправи, роблять висновки.
Отже, все в наших руках.
^ Вправа "Колективна рефлексія"
Чи досягли ви очікуваних результатів?
Вислуховуються відповіді учнів.
А що ви побажаєте один одному і нашим гостям?
^ Вправа «Усміхнене сонечко»
На малюнку з’явилося усміхнене сонечко. Щоб сонячно і радісно стало у кожного в душі, давайте візьмемо кожен на повітряній кульці напишемо маркером позитивні слова чи побажання бути здоровим, намалюйте радісне личко. Потім кульки з’єднуємо і стають вони однією великою кулею, символом здоров’я.
Учитель. Сьогодні ми з вами багато чого пригадали, дещо дізналися нове, над чимось задумалися. Думаю, наш урок не пройшов марно.
Здоров'я - це багатство,
Яке Господь нам дав,
І треба, щоб з дитинства
Його ти цінував.
Здоров'я не придбаєш
За гроші, пам'ятай.
Його від Бога маєш,
Про це не забувай.
Вчитель роздає пам’ятки учням і присутнім на занятті гостям.
Ростіть здоровими, діти, щоб раділи ви світові, а світ радів вам!
Я вам всім зичу щастя, здоров'я, добра!
Інтерактивне домашнє завдання
Своїми вчинками, поведінкою довести, що сьогоднішній урок пройшов недаремно.
Здійснити вимірювання за домашнім аудитом «Рослини». Короткі рекомендації щодо його виконання.
Додаток 1
Який режим дня обереш ти?
^ 1. Приклад режиму дня учня 8-го класу:
7.00 Підйом
7.00-7.10 Заправка ліжка, вмивання
7.10-7.20 Зарядка
7.20-7.45 Сніданок
7.45-8.00 Готуємось до школи
8.00-8.20 Дорога до школи
8.30-14.10 Навчання
14.15-14.30 Дорога додому.
14.30-15.00 Обід
15.00-17.00 Вільний час, відвідання гуртків
17.00-19.00 Домашнє завдання
18.30-19.30 Допомога по господарству
19.30-20.00 Вечеря
20.00-22.00 Вільний час
22.00 Сон
Приклад режиму дня учня 8-го класу:
8.00 Підйом
8.00 – 8.15 Сніданок
8.20 -8.30 Дорога до школи
8.30-14.10 Навчання
14.15-14.30 Дорога додому.
14.30 -17.00 Вільний час.
17.00-19.00 Домашнє завдання
18.30-19.30 Допомога по господарству
19.30-20.00 Вечеря
20.00-22.00 Вільний час
22.00 Сон
^ 3. Приклад режиму дня учня 8-го класу:
8.15 Підйом
8.15-8.20 Одягання
8.20-8.30 Дорога до школи
8.30-14.10 Навчання
14.15-14.30 Дорога додому.
14.30-15.00 Обід
15.00-17.00 Вільний час.
17.00-19.30 Допомога по господарству
19.30-20.00 Вечеря
20.00-22.00 Вільний час
00.00 Сон
Додаток 2
Чистота – запорука здоров’я
Перед їжею я мию руки.
Вранці я не вмиваюся.
Мої черевики чистить мама.
Носову хустинку носити не обов’язково.
Вранці швидко прибираю ліжко.
Завжди сам обгортаю підручники.
Постійно відриваю гудзики.
Завжди забуваю причесатися.
Мої речі завжди складені.
Я чищу зуби вранці і ввечері.
Додаток 3
Тест « ЧИ ЗНАЮ Я ПРАВИЛА ДО РОЖНЬОГО РУХУ?»
1. Як потрібно обходити автобус?
а) позаду;
б) попереду;
в) як завгодно.
2. Чому дорожні знаки фарбують у яскраві кольори?
а) щоб було далеко видно;
б) щоб було гарно на дорогах;
в) всім подобаються яскраві кольори.
3. Чи можна переходити вулицю, якщо на світлофорі горить зелене світло, а регулювальник забороняє рух?
а) так;
б) ні;
в) за бажанням пішохода.
4. Ти з друзями хочеш пограти у м'яча:
а) гратимете на дорозі, коли не їздять машини;
б) підете грати на стадіон;
в) де завгодно.
еще рефераты
Еще работы по разное
Реферат по разное
Тема урока: История развития вычислительной техники
17 Сентября 2013
Реферат по разное
М. А. Булгакова «Мастер и Маргарита»
17 Сентября 2013
Реферат по разное
Тема: Строение пищеварительной системы. Пищеварения в ротовой полости
17 Сентября 2013
Реферат по разное
В. М. Шукшина Воспитательный аспект приемов технологии развития критического мышления через чтение и письмо на урок
17 Сентября 2013