Реферат: Сергій Носань «Ялинка»
Матеріал уроку: Сергій Носань «Ялинка»,Олександр Олесь «Ялинка».
Мета: формувати навички свідомого виразного читання,уміння швидко
орієнтуватися в тексті,вміння передбачати,прогнозувати,робити висновки;
Розвивати зв’язне мовлення,пам’ять,уяву,творче мислення;
Виховувати почуття бережливого ставлення до природи,привчати дітей до мудрого використання природних багатств.
Обладнання:силуетні зображення ялинок, слова опори,набор на полотно,ілюстрації зимового лісу.
Методи і прийоми,форми роботи:
Передбачення за ключовими словами
Речення з відкритим кінцем
Сенкан
Робота у групах,парах
Тип уроку Формування нових знань
Хід уроку
І Організаційний початок уроку
Ось і пролунав дзвінок,
Починається урок
Працювати слід старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім другім класі
Діти-просто молодці.
ІІ Актуалізація опорних знань
1.Бесіда.
Згадайте,яку тему почали вивчати?(Буду я природі другом)
Які з вивчених творів запам’ятали?(Вірші «Звернення»Д.Павличка «Буду я природі другом» С.Жупанін «Синички на снігу» Л.Костенко.)
Яка спільна ідея об’єднує ці твори?(Оберігати природу. Буди її другом.)
Який наказ ми чуємо у вірші Д.Павличка «Звернення»?(Дбати про природу.Не губити її.)
2.Виразне читання вірша.
Яка головна думка,ідея вірша?
3.Гра «Розсипанка»
Яка головна думка,ідея вірша?Поясніть,як ви його розумієте?
Як бережіть рідну природу матусю.
(Як матусю рідну,бережіть природу).
Природа-це скарб. Її треба любити,дбати про неї,берегти.
ІІІ Повідомлення теми і мети уроку.
Це і є темою нашого уроку.Сьогодні ми познайомимося із оповіданням Сергія Носаня і віршем Олександра Олеся,які мають однакову основу.
Наприкінці уроку ви повинні зробити висновок,як кожен з вас може зберегти природу вже зараз.
^ IV Мотивація навчальної діяльності.
1.Відгадування загадки
Восени не в’яне,а взимку не вмираю.(Ялинка)
Щоб дізнатися назву творів,які будемо читати,відгадайте загадку.
(Демонстрація зображення)
В оповіданні Сергія Носаня «Ялинка» вам зустрінуться слова
Ялинка,свято,смітник,лісник
Складіть невеличку розповідь с цими словами(3-4 речення)
2.Творча робота в групах
Згадайте правила роботи у групі.
Висловлюємось по черзі;
Говорить один,інші мовчать,потім помінялись;
Обрати одного,хто висловлюється за групу;
Закінчити всі розмови після того,як вийшов час.
3.Презентація роботи груп
В своїх творах ви передбачили такі події.А зараз ми будемо працювати над змістом оповідання і побачимо чи підтвердяться наші думки.
V Усвідомлення нового матеріалу
1.Словникова робота
Прикрашаємо,погомоніли,красуню,болісно,втіхи,нищити,смітник,щонайменше.
2.Читання тексту з передбаченням розвитку подій
Читання першої частини (до слів «Аж тут підходить лісник…»)
Хто дійові особи?(Тато і Оленка)
З ким зустрілися герої оповідання?(З лісником Карпом Івановичем)
В яку пору року відбулися події?(Напередодні нового року)
Що несли тато з донькою?(Ялинку з базару)
Що,на вашу думку,відбудеться далі?
Про що може запитати лісник?
Обговорення у групах
Передбачення.Висловлювання дітей щодо розвитку подій.
Відповіді не повторювати!
У кого збіглися передбачення?
Хто думав інакше?
Читання ІІ частини (До слів «Що жаль?»- перепитую…)
Про що запитав лісник?
Які почуття виникли у лісника?
Чим він був незадоволений?
Чи підтвердилися ваші передбачення?
Як,на вашу думку,розвиватимуться події далі?
Про що може сказати лісник?
Що він може зробити?
Обговорення у групах
Передбачення
Читання ІІІ частини
Чому лісник пожалів деревце?
Чи багато треба чекати,щоб виросла ялинка?
Що роблять з ялинкою після свята?
Що зробив би Карпо Іванович,якби мав можливість?(заборонив рубати й продавати ялинки)
Чи такими були ваші передбачення?
Висловлювання дітей
3.Фізкульт хвилинка
VI Осмислення нових знань
(міркування)
1.Вибіркове читання
Які почуття охоплювали Карпа Івановича?(жалю,болю,образи,занепокоєння)
Як ви гадаєте,у яких словах текста висловлюється головна думка?Чи згодні ви з ним?Чому?
Які наслідки для героїв мала ця зустріч?(перестали купувати ялинки)
Яке важливе запитання непокоїло лісника?(хіба це по-людськи)
А як ви гадаєте,що означає…
Робити по-людськи-це…
Чинити не по-людськи-це…
2.Обмірковування.Робота в парах «Речення з відкритим кінцем.»
3.Висловлювання дітей.
Робота над віршем О.Олеся «Ялинка»
Ви сказали,що чинити не по-людськи-це знищувати природу,робити їй шкоду.
Послухайте вірш Олександра Олеся «Ялинка.»
Подумайте,чи по-людськи вчиняє герой вірша.
Словникова робота
Кожушинка
Ледве
1.Виразне читання вірша учителем
2.Робота над змістом прочитаного
Від чийого імені ведеться розповідь у вірші?(Автор розповідає про себе)
Чи перегукується зміст цього вірша з попереднім оповіданням?
3.Повторне читання вірша
Гра «Дочитай рядок»
З якою інтонацією треба читати цей вірш?
Як треба читати виділені слова?
4.Аналіз змісту
Чому зайчик напав на хлопчика?
Які почуття переживав зайчик?(обурення,біль,жаль)
Що він наказав хлопчику?(ти ялинку посади)
У яких словах вірша ми відчуваємо турботу,клопіт зайчика за майбутнє лісів?(порубаєте ліси-ніде буде і сховатися…)
Яке значення мають ялинки для тварин лісу?(це їхній дім)
Як ви гадаєте,чи розуміє хлопчик про те,про що просить його заєць?
Яка спільна думка у вірші й оповіданні?(треба берегти ялинки)
5.Складання «Сенкану»
Ялинка
Святкова,новорічна
Прикрашає,ховає,веселить
Не рубайте лісову красуню.Скарб (красуня)
Що ви можете запропонувати взамін пишного деревця на Новий Рік,щоб було і гарно,і красиво?(купувати штучні ялинки,або прикрашати гілку)
VII Домашнє завдання
Який з творів сподобався більше?
Завдання за вибором:Переказ оповідання,або виразне читання вірша.
VIII Підсумок уроку
Згадайте,якою була тема уроку?
Які твори читали?
До чого закликають твори,які ми вивчаємо?
Чи можете ви вже зараз зберігати природу?
Зробіть,будь ласка,вибір.Поставте символічну фігурку зайчика біля такої ялинки,яку б ви хотіли мати у себе вдома на Новий рік.Ось 2 зображення ялинок: одна штучна,інша-жива,росте у лісі посипана снігом.Зробіть свій вибір,обґрунтуйте його.
еще рефераты
Еще работы по разное
Реферат по разное
Л. В. Дукачева // Справочник руководителя учреждения культуры. 2005. №3
17 Сентября 2013
Реферат по разное
Справочник для поступающих
17 Сентября 2013
Реферат по разное
Жаринов К. В. Терроризм и террористы. Исторический справочник. Минск, Харвест, 1999г
17 Сентября 2013
Реферат по разное
Справочник "Освобождение городов: Справочник по освобождению городов в период Великой Отечественной войны 1941-1945" / М. Л. Дударенко, Ю. Г. Перечнев, В. Т. Елисеев и др. М.: Воениздат, 1985. 598 с
17 Сентября 2013