Реферат: Назва реферату: Значення фітотерапії в лікуванні захворювань органів шлунково-кишкового тракту у дітей Розділ


Назва реферату: Значення фітотерапії в лікуванні захворювань органів шлунково-кишкового тракту у дітей
Розділ: Медицина

Значення фітотерапії в лікуванні захворювань органів шлунково-кишкового тракту у дітей

Сьогодні найгострішою проблемою в нашому суспільстві є стан здоров'я населення, в тому числі й дитячого. Відомо, що в тій же мірі, в якій демократія є прелюдією людського розвитку здорові діти - в повному розумінні цього слова - є основою для розвитку країни.

Студентами групи ЗМ1 Хорт Н., Ципердюк Н. І Якібчук Л. була проведена науково-пошукова робота по темі "Значення фітотерапії в лікуванні захворювань органів шлунково-кишкового тракту у дітей", результати якої будуть наведені нижче.

Фітотерапія - це лікування, засноване на використанні лікарських рослин у вигляді настоїв, чаїв та відварів. До захворювань органів шлунково-кишкового тракту відносять: гострий та хронічний гастрит, виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки, первинний і вторинний дуоденіт, коліт, ентероколіт, панкреатит, дискінезія жовчних шляхів.

Для лікування цих захворювань, крім дієтотерапії, медикаментозного лікування, дуже часто використовують фітотерапію у вигляді приймання фіточаїв.

Перелічимо лікарські рослини, які мають фітотерапевтичний вплив на органи шлунково-кишкового тракту: полин, звіробій, ромашка аптечна, кора дуба, золототисячник, валер'яна, подорожник, шипшина, корінь аіра, бузина, суниця лісова, чебрець, пустинник, чистотіл, кукурудзяні рильця, м'ята перцева, березове листя і бруньки, калина, кропива дводомна, плоди кропу і петрушки, чорна смородина.

Ці лікарські рослини покращують секрецію шлунка і апетит, нормалізують кислотність, посилюють жовчогінну дію, посилюють тонус жовчного міхура і зменшують в'язкість жовчі, усувають біль у животі.

У нас під спостереженням знаходилось 28 дітей у віці від 6 до 15 років, які перебували на лікуванні у центральній районній дитячій лікарні із такими захворюваннями:

№ п./п.

Діагноз

Кількість дітей

1

Гострий гастрит

10

2

Хронічний гастрит з підвищеною кислотністю

8

3

Хронічний гастрит з пониженою кислотністю

6

4

Дискінезія жовчовивідних проток

4

Хворим дітям було запропоновано комплексне лікування, в склад якого входило: медикаменти, лікувальна фізкультура, дієтотерапія, 20 із 28 дітей було призначено фітотерапію.

При гострому гастриті діти одержували відвари: звіробою, ромашки аптечної, подорожника, м'яти, тисячолисника.

Діти з хронічним гастритом з пониженою секреторною функцією одержували чаї із тисячолистника, полину, алоє, ягодів, червоної горобини, подорожника, соку свіжої капусти, чорної смородини і шипшини.

При хронічному гастриті з підвищеною секреторною функцією діти одержували: морквяний і картопляний сік, відвар кропиви, який додавали в молоко, чаї із звіробою і подорожника.

Фіточай давали дітям 2 рази на день до їди; перед другим сніданком та обідом.

Результати фітотерапії наведені у таблиці.п/п

Прізвище, ім’я по-батькові хворих

Діагноз

Лікування без

фітотерапії

Лікування з

фітотерапією

Період

лікування

1

Тимінський В.В.

Гострий гастрит

+

-

23 дні

2

Гоорнарук С.В.

Гострий гастрит

-

+

20 дн

3

Непийвода Л.М.
-

+

19 дн

4

Фабіян С.В.

Гострий гастрит

+

-

24 дн

5.

Мартинюк Х.І
+

-

21 дн

6.

Бакай Ю.Ю.
-

+

20 дн

7.

Сідорак І.В.
-

+

21 дн

8.

Іванюк Х.В.
-

+

18 дн

9

Свистун Н.М.
-

+

19 дн

10

Крив юк Н.І.
-

+

20 дн

11

Бігун Х.В.

Хронічний гострий з

підвищеною кислотністю

+

-

21 дн

12

Копчу С.Ю.
+

-

24 дн

13

Михасюк М.М.
-

+

20 дн

14

Романенчук І.І.
-

+

21 дн

15

Федорук О. І.
-

+

17 дн

16

Литвин І.Ю.
-

+

19 дн

17

ВірашТ.Ю.
-

+

20 дн

18

Віраш Ю.Ю.
-

+

21 дн

19

Чичиков І.В.

Хронічний гострий з

пониженою кислотністю

+

-

25 дн

20

Федірко Н.П.
+

-

26 дн

21

Віріновська Х.В.
-

+

21 дн

22

Іванська І. Й.
-

+

20 дн

23

Слободян О. І.
.

+

21 дн

24

Грінка С.М.
-

+

18 дн

25

Худик М.В.

ДЖВШ

-

+

19 дн

26

Лисюк А. А.
-

+

17 дн

27

Шепетюк І.П.
+

-

22 дн

28

Гунько А.П.
-

+

20 дн


За даними цієї таблиці, ми можемо сказати, що діти, які окрім звичайного лікування даної хвороби, вживали фіточай, то їх стан покращився значно швидше, ніж у дітей, що не вживали його.

Отже, з цього можна зробити наступні висновки :

1. У дітей з гострим гастритом, що вживали фіточай швидше припинялись болі у животі, блювання, нудота, покращився апетит, ніж у дітей, що не вживали фіточай.

2. У дітей з хронічним гастритом з підвищеною кислотністю, що вживали фіточай швидше припинився біль у животі, відрижка кислим, покращився апетит, випорожнення стали стійкими.

3. У дітей з хронічним гастритом з пониженою кислотністю, що вживали фіточай швидше припинився біль, нудота, покращилося самопочуття, покращився апетит.

4. У дітей з дискінезією жовчновивідних шляхів, що вживали фіточай швидше припинився біль у правому підребер'ї, розрідження жовчі, що забезпечує покращення її відтоку.

Отже, ми можемо сказати, що фітотерапія відіграє важливе значення у лікуванні захворювань органів шлунково-кишкового тракту.

Тому що у дітей в комплекс лікування яких входили фіточаї стан покращувався на 2-3 дні швидше, виписувались додому через 17-21 день.

Відповідно які не отримували фіточай - 22-27 днів.

При контрольному обстеженні стан після виписки був задовільний.

Тож застосування фітотерапії в комплексі з традиційною медициною пришвидшує покращення стану хворих і забезпечує добре самопочуття після одуження.
еще рефераты
Еще работы по разное