Реферат: Масаж при травмахОБЛАСНІ КУРСИ УДОСКОНАЛЕННЯ

ПРИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОМУ БАЗОВОМУ МЕДИЧНОМУ УЧИЛИЩІ.


Реферат

на тему:

Масаж при травмах

і захворювання нервової системи.


Медсестра ТМО
м. Коломия

Мельник Марія Франківна


2001 рік


План.

Значення масажу при травмах та захворюваннях нервової системи.

Масаж при невралгіях:

А) невралгія трійничного та потиличного нерва.

Б) невралгія сідничного нерва.

В) міжреберна невралгія.

3. Масаж при остеохондрозі хребта.


Масаж являється невід‘ємним компонентом комплексної терапії захворювань і травм центральної нервової системи.

Метою масажу являється сприяння відновленню порушених процесів в корі головного мозку; зняття або зменшення болю, покращення живлення тканин, відновлення функціональної діяльності нервово - м’язового апарату, попередження м’язових атрофій і контрактур.

Масаж при невралгіях в гострій стадії при вираженому больовому синдромі треба проводити дуже обережно, застосовуючи в основному сегментарно-рефлекторні дії. При невралгії трійничного нерва та при невралгії потиличного нерва масаж назначають в підгострій стадії захворювання в період стихання болів. В перші дні масаж проводять використовуючи лише прийоми поглажування.

З 2-3-го дня застосовують і розтирання та легеньку вібрацію. З 4-5-го дня назначають масаж нервових закінчень гілок трійничного нерва та гілок потиличного нерва. На всі ці точки діють не одночасно, а послідовно на протязі 3 днів. Масаж проводять по 6-7 хвилин. Курс 15-20 процедур.

Невралгія сідничного нерва розвивається на фоні захворювань хребта, а також при запальних захворюваннях в малому тазі. Проводять масаж паравертебральних зон від S3 до D10 – поглажування, розтирання, розминання, вібрація. Потім масаж сідничних м‘язів після чого здійснюють масаж хворої кінцівки, але щадний. При стиханні різких болів проводять масаж пораженого сідничного нерва.

Потім масажують больові точки задньої поверхні групи м‘язів бедра. Сеанс триває 10-20 хв. Курс 12-15 процедур.

Невралгію міжреберних нервів викликають інтоксикація і захворювання внутрішніх органів, грип, остеохондроз, спондильоз хребта і т.д.

Масаж проводять діючи на паравертебральні зони шийно-грудних хребців відповідно рівню патологічного процесу і рефлексогенні зони грудної клітки. Масаж спини: передньої і бокової поверхонь грудної клітки, області грудини і міжреберних проміжків. Проводять струс грудної клітки. Потім дихальні вправи. Використовують всі методи класичного масажу. Тривалість 10-15 хв. Курс 7-10 процедур.

Остеохондроз хребта відноситься до дує поширених захворювань і займає передове місце серед дистрофічно – дегенеративних пораженнях кісткової системи.

В теперішній час більшість вчених розцінюють остеохондроз як хронічне системне захворювання міжхребетних дисків.

Масаж при остеохондрозі здійснюють для зняття болів: поліпшення крово- і лімфообігу; зменшення набряку нерва; відновлення нормальної амплітуди рухів верхніх та нижніх кінцівок.

На перших сеансах масажу всі прийоми виконуються ніжно. Основне завдання – розслабити м‘язи. При масажі треба враховувати вік хворого і диференціювати масажні прийоми в залежності від супутніх захворювань.

Спочатку проводять загальне поглажування спини.

Потім здійснюють масаж трапецієвидних м‘язів: поглажування, розтирання. Після цього проводять масаж широких м‘язів спини, масаж паравертебральних зон D7 – C3; C5-1; L5-1; D12-10; масаж лопат очних і міжлопаточних зон.

Проводять поглажування, розтирання, розминання. Масаж больових точок і зон проводять вибірково після глибокої і ретельної пальпації в зонах гіперстезії. Необхідно окремо масажувати важливі нервові стовбури, БАТ. Закінчують масаж дихальними вправами, рухами плечового поясу і шиї. Тривалість 15-20 хв. Курс 12 процедур.


Використана література:

В.І. Васігін “Довідник з масажу”.

Л.А. Кунічєв “Лікувальний масаж”.еще рефераты
Еще работы по разное