Реферат: План технічні умови. Будова сушильно-стерилізаційної шафи. Технічна характеристика гп-80. Принцип роботи


Назва реферату: Повітряний метод стерилізації (режим стерилізації)
Розділ: Медицина

Повітряний метод стерилізації (режим стерилізації)

ПЛАН

Технічні умови.

Будова сушильно-стерилізаційної шафи.

Технічна характеристика ГП-80.

Принцип роботи.

Порядок роботи, режим, і термін зберігання.

Характерні поломки і методи усунення.

Інструкція по експлуатації, умови безпеки та збереження.

Стерилізація забезпечує загибель у виробах, що підлягають стерилізації вегетативних і спорових форм патогенних і непатогенних мікроорганізмів. Її проводять паровим, повітряним або хімічним методом. Виріб того чи іншого виробу залежить від особливостей виробів.

Сухожарова шафа використовується для сушки і сухо-повітряної стерилізації скляної і металевої посуди термостійких, хірургічного та іншого інструменту.

Шафа використовується в лікарнях мікробіологічних лабораторіях, розрахункових аптеках, інститутах та інших медичних установах.

Шафа використовується для експлуатації в приміщеннях при таких кліматичних умовах:

навколишня температура +10о+35оС

відносна вологість до 80%

2. Сухожарова шафа складається із таких основних частин: корпуса, пульта управління., підставки.

Шафа зовні ізолюється стекло ватою і покривається кожухом. Виготовлена шафа з алюмінієвого листа. В корпусі сухожарової шафи розміщена робоча камера в якій установлені полки для розміщення на них оброблених предметів і нагрівальні елементи, які служать камері. Двері корпуса закриваючи робочу камеру, мають ущільнення з селіконової гуми. В верхній частині корпуса розміщені втулки для установки градусника. Втулки мають отвори для виходу парів в процесі сушки.

У пульті управління розміщений електричний терморегулятор, зібраний на транзисторах і схема комутації нагрівальних елементів. На задній стінці кожуха пульта в люк для доступу до запобіжників. В верхній частині пульта лицевої панелі розміщені розетка для підключення електроконтактного термометра. На лицевій поверхні розташовані кнопки включенні виключення сухо жарової шафи, сигнальні лампи.

Підставка сухо жарової шафи складається із кожуха і 4 ніжок, перша ніжка має регулюючий гвинт для установки сухожарової шафи горизонтального положення.

3. Розміри стерилізаційної шафи 380-260-700

автоматична підтримка температури 85о-120о-180оС.

Час нагріву до 180о.

Незагружений – 35 хв.

Загружений – 65 хв.

час безперервної роботи – 16 год.

- потужність – 25 хв.

- напруга – 220 В.

габаритні розміри 570-800-1380

маса – 50 кг

термін служби –10 р. 1250 годин.

4. Задана температура в робочій камері підтримана при допомозі двох позиційного електронного терморегулятора, датчика якого являється електроконтактний тер момент. Термометр зібраний по схемах підсилювача з безпосереднім відношенням на транзистор Т1 Т2.

При нижче заданій температурі в сухожаровій шафі контакти Є1 розімкнуті, через транзистор Т2 проходить струм необхідний для спрацювання реле Р1. Спрацювавши реле Р1 замкне свої нормально розімкнуті контакти, подасть напругу роботи на електронагрівальні елементи. В цілях сигнальних ламп установлені балансні резистори для зниження напруги. При замкнутих контактах, електроконтактного термометра, проходить процес зворотній. Для включення сухо жарової шафи використовують кнопку КН1.

5. При роботі на максимальному режимі, температура на корпусі сухо жарової шафи може досягати 80оС.

Розкласти в коробках оброблені предмети. Підключити сухо жарову шафу в сіть при допомозі шнура. Ослабити ситопорний гвинт магнітної головки електроконтактного термометра, повертаючи головку встановити по показнику на верхній шкалі задану температуру. Натиснути на кнопку “Сіть” при цьому повинні загорітися сигнальні лампи “Сіть” і “Нагрівання включено”.

Стерилізації підлягають сухі вироби у відкритих ємностях або в паперових упаковках. Вироби простерилізовані у паперових упаковках можуть зберігатися 3 доби. Вироби простерилізовані без упаковки повинні бути використані одразу після стерилізації.

Режим стерилізації має бути при t 180оС – 1 год., інструменту чи при t +160оС – 2,5 год., шариків, валики.

Контроль проводимо сульфацит натрію, винна кислота.

6.1. Поломка та її прояв:

при включенні шафи сигнальні лампи не горять.

2. можлива причина:

перегоріли запобіжники

3. метод усунення:

заміна запобіжника

1 – при включенні сигнальні лампи горять температура в камері не підвищується, або підвищується повільно.

2. – перегорів або кілька нагрівальних елементів.

3 – перевірити нагрівальні елементи замінити перегорівши.

1 – при отриманні заданої температури, нагрівання продовжується, температура зростає;

2 – розірваний ртутний стовпик електроконтактного термометра;.

3 – замінити термометр;

1 – при включенні шафи, одна із сигнальних ламп не горять, режим у шафі нормальний.

2 – перегоріла лампа.

3 – замінити лампу.

При одержанні сухожарової шафи необхідно переконатися в її збереженості тари. Після розпаковки і перевірки цілісності і комплектності, ретельно протерти сухо жарову шафу від консервую чого змазування.

Без заземлення сухо жарову шафу не включати, використовувати в якості заземлення труби водопроводу і опалювальної системи забороняється!

Зберігатися сухо жарова шафа повинна в приміщеннях де повітря не повинно зберігати складників, які викликають корозію, при цьому термометри повинні бути забрані і зберігатися у футлярі.

ЛІТЕРАТУРА:

Н.М. “Практикум із сестринської справи”.
еще рефераты
Еще работы по разное