Реферат: Тема : Моделювання об’єктів довкілля. Мета
Тема : Моделювання об’єктів довкілля.
Мета : зацікавити учнів запитаннями про предмети та явища оточуючого світу , розкрити можливість запитань у пізнанні навколишнього світу ; вчити мислити , міркувати , обґрунтовувати власні думки , робити власні висновки ; ознайомити дітей із поняттями ,, модель” та ,, моделювання ”,їх значенням у пізнанні довкілля ; збагачувати словниковий запас учнів науковими термінами , навчати застосовувати теоретичні знання у практичній діяльності; розвивати уяву , творчість ; виховувати бережливе ставлення до природи , до оточуючого світу , у якому ми живемо.
Обладнання : телевізор , DVD , диски, мультимедійний проектор , Конституція України, малюнок сонечка, малюнки моделей ( будинок, автомобіль, літак, дівчинка – модель) , папір, природний матеріал , кольорові олівці,маркери, скринька, смайли, підручники ,, Я і Україна. Довкілля.’’, зошити з друкованою основою.
^ Хід уроку
І. Організація класу.
На урок усіх скликає
Радісний , гучний дзвінок.
І ми радо зустрічаємо
Новий день і наш урок.
В довкіллі добре нам усім,
Де трави, квіти , сонце , вітер, ( показ фільму,, Урок серед природи’’ з музичним супроводом )
І радо дітям всім зустріти
Початок вранішнього дня.
^ Вранішнє привітання Сонечку ( учні 1 і 5 класів )
Ясне Сонечко зійшло,
Новий день розпочало.
Школярі до школи йдуть ,
Новий день свій розпочнуть.
( Учні вибирають смайли , обличчя яких показують настрій дитини на початку уроку.)
ІІ. Оголошення мети і мети уроку.
Довкілля – це наш рідний дім,
Усім нам зручно жити в нім.
Вчимося ми спостерігати ,
Порівнювати , співставляти
І на уроці моделювати об’єкти нашого життя.
Яка тема уроку?
Серед вас є учні , які вміють читати, прочитайте тему уроку , яка записана на дошці.
( Учні читають вголос ,, Моделювання об’єктів довкілля’’)
На нашому уроці присутні учні 1 – А класу , 5 – А класу, а також Лесик та Улянка.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Для чого ж ці знання
Потрібні нам усім ?
Навіщо нам природу берегти ?
Цікаво знати нам.
Чому буває так ,
Що без довкілля люди
Прожити не зможуть так,
Щоб зберегти усе живе, що поруч множиться, росте.
Зібралися ми разом на урок,
Щоб хоч зробити перший крок
таким маленьким і дорослим
наблизитися до життя,
яке оточує буття.
ІV. Актуалізація опорних знань.
Перегляд фільму ,, Урок серед природи ” з голосовим супроводом.
^ Учениця 1 класу.
У довкіллі ми бували,
Усе живе ми пізнавали.
Навчалися спостерігати,
Порівнювати , оберігати,
Робити висновки самі,
ділитись досвідом усі.
^ V. Дебати.
1 –А і 5 – А
Ми запросили на урок.
У довкілля поринає
Наш цікавий діалог.
Добрий день всім ! ( Учні 5 класу.)
Тема дебатів :
,, Чи може людина жити без квітів , комах, птахів , … Взагалі без рослин і тварин ?! Без природи ?’’
Перша команда ,, Технічні генії ’’.
Друга команда ,, Юннати ’’.
Отже , перше слово ,, Технічним геніям’’. ( Учні 1 класу. )
1.Людина може створити свій світ зі штучних матеріалів . ( Технічні генії. )
2. Людина у штучному світі почуватиме себе некомфортно. ( Юннати. )
^ 3.Людина може вживати штучну їжу, використовувати тканини для одягу із синтетичних матеріалів. ( Технічні генії . )
4.Екологічно чиста їжа ( рослинна та тваринна ) без домішок корисна для здоров’я , а штучна тканина викликає різні захворювання. ( Юннати. )
^ 5. Людина може жити у будинках і використовувати меблі зі штучних матеріалів , наприклад : скло , залізобетон , пластик. ( Технічні гегії. )
6.Меблі зі штучних матеріалів впливають на здоров’я. ( Юннати. )
^ 7. Комп’ютерна техніка може імітувати голоси птахів , тварин , створити шум моря. ( Технічні генії. )
8.А відпочинок на природі , спів птахів лікують. ( Юннати. )
^ 9.Людина може створити штучні сади , штучні водойми і заселити їх живими організмами. (Технічні генії . )
10. Людина отримає більше користі і задоволення спілкуючись із живою природою , ніж зі штучною. ( Юннати. )
( Виступ учнів 5 класу.)
1 спікер.
Подумайте тільки : лінолеум, фарба й лак , якими покриті стіни й меблі, пластик , паркет , синтетичні килими , телевізори , комп’ютери, телефони, телефакси , ксерокси й сканери – словом , усе , чим оточила себе сучасна людина , виділяє шкідливі хімічні речовини .
2 спікер.
Протягом усього життя людина нерозривно пов’язана зі світом природи , проте наше сьогодення викликає тривогу.
Що ж робити !
1 спікер.
Шукати допомоги у природи , тобто намагатися оточити себе світом природи : тваринами , які знімають напругу і дарують радість пізнання; рослинами , які активно вбирають усе шкідливе , ще й виробляють кисень і сприятливо впливають на людину своїм біополем і дарують естетичну насолоду.
2 спікер.
Щоб навкруги вирувало життя , завжди було красиво , щоб пахло весняним цвітом , пашіло зеленню , радувало кольорами веселки , треба як слід потрудитися.
Тож потурбуємося про майбутнє сьогодні !
Дякуємо за увагу ! ( 1 і 2 учні. )
^ VІ. Пояснення нового матеріалу.
Учитель зі скриньки дістає питання :
Що означають слова : модель та моделювання ?
Запитання до дітей.
- Як на вашу думку , що можуть означати слова : модель , моделювання ?
( Міркування дітей )
Модель (рос. модель, англ. model, нім. Modell n, фр. modèle, від лат. modulus - «міра, аналог, зразок») – речова, знакова або уявна (мислена) система, що відтворює, імітує, відображає принципи внутрішньої організації або функціонування, певні властивості, ознаки чи(та) характеристики об’єкта дослідження (оригіналу). Модель - цe деякий матеріал чи подумки представлений об'єкт або явище, що є спрощеною версією модельованого об'єкта або явища (прототипа) і в достатній мірі повторює властивості, суттєві для цілей конкретного моделювання (опускаючи несуттєві властивості, в яких він може відрізнятися від прототипу). Розрізняють фізичні, математичні та ін. моделі.
Смислове навантаження терміна “модель” багатопланове:
а) зразок, взірцевий примірник чогось;
б) тип, марка конструкції;
в) те, що є матеріалом, натурою для відтворення;
г) зразок, з якого знімається форма для відливання в іншому матеріалі;
д) комп’ютерна модель,
е) розрахункова модель,
ж) теоретична модель (процесу, конструкції тощо).
Наприклад, моде́ль — опис об'єкта (предмета, явища або процесу) на якій-небудь формалізованій мові, складений з метою вивчення його властивостей. Такий опис особливо корисний у випадках, коли дослідження самого об'єкта ускладнене або фізично неможливе.
Моделі яких об’єктів ви бачите на дошці? ( Будинок, автомобіль, літак, дівчинка- модель – малюнки.)
Які матеріали можна використати для моделювання даних об’єктів?
( Міркування дітей.)
Найчастіше в ролі моделі виступає інший матеріальний або уявний об'єкт, що замінює в процесі дослідження об'єкт-оригінал. Процес побудови моделі називається моделюванням.
VІІ. Робота з підручником.
^ Розповідь вчителя.
З уроку серед природи ви багато чого дізналися : як створена квітка , коли ти стоїш поруч неї і бачиш її , які бувають дерева і чому вони такі різні і мають вигляд не схожий ні на які інші дерева , чому нас такими , якими ми є створила природа? Ми пізнаємо світ торкаючись , прислухаючись, дивлячись на нього.
^ 2.Ознайомлення з текстом ,, Вчимося моделювати’’ .
( Підручник ,, Я і Україна. Довкілля.’’ с. 20 , 21 )
3.Бесіда.
- Чим модель відрізняється від предмета ?
- Чому Улянка визнала , що моделі Лесика точніші?
- Розгляньте моделі з різних матеріалів , виготовлені Лесиком і Улянкою. Які знання повинні мати діти , щоб їх виготовити ?
^ VІІІ. Робота в зошитах.
Учні відкривають зошити з довкілля с.9 , виконують завдання :
За допомогою шаблонів змоделюй своє довкілля.
Улянка малювала своїх улюблених тварин. Які головні ознаки не намалювала дівчинка ? Домалюй.
ІХ. Аутомануальний комплекс.
Діти, що я тримаю у руках ?
Глобус.
Що таке глобус?
Глобус – модель Землі.
Усі станемо у коло і утворимо нашу планету .
Зараз закрийте оченята , прислухайтесь до співу солов’я.
Потім поділитеся враженнями після прослуховування .
Які картини виникли у вашій уяві?
Учні стають у коло , беруться за руки , слухають запис ( спів солов’я ) . Учні діляться враженнями .
ІХ. Робота в групах ( моделювання )
У довкіллі ми були,
Бачили багато.
Ну, а зараз прийшов час
Нам моделювати.
( Учням 1 класу допомагають учні 5 класу.)
^ Групи отримують завдання :
1 група – конструювання будинку з конструктора;
2 група – оригамі ( складання моделей птахів );
3 група – робота з природним матеріалом ( створення моделей звірів);
4 група – робота з розмальовками ( розмальовування малюнків дерев, кущів, квітів.)
^ Х.Створення колективної роботи .
Учні на окремому столі виставляють свої роботи.
Обговорення учнями результатів роботи .
Представник від команди підводить підсумки роботи групи:
Які предмети довкілля моделювали. ?
Які матеріали були використані під час моделювання ?
Як ми повинні ставитися до природи ?
( Відповіді дітей , встановлення взаємозв’язків між людиною та природою - робота з маркерами біля дошки. )
Ст. 66 ,, Конституції України’’.
Кожен громадянин зобов’язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані збитки.
ХІ. Релаксація.
Гра ,, Мікрофон ”
Що нового дізналися на уроці ?
Чому навчилися ?
Що найбільше сподобалося на уроці ?
Що запам’яталося найбільше ?
Навіщо нам потрібні знання здобуті на уроці ?
Який настрій у вас на кінець уроку ? ( Учні показують смайли.)
На уроці всі молодці, бо добре попрацювали . Осінь вирішила віддячити вас смачними , солодкими яблуками :
1 клас, щоб ви росли здоровими;
5 клас, щоб ви росли здоровими та набиралися сил.
Любіть себе та інших поважайте,
Своє життя й здоров’я бережіть
І правильну дорогу вибирайте,
Якщо до старості бажаєте дожить.
Використані джерела.
Гуз К. Ж. , Ільченко В. Р., Собакар С. І. Я і Україна. Довкілля. Підручник для 1 класу. – Полтава: Довкілля-К, 2007. - 112 с. : іл..
Я і Україна. Довкілля : зошит { для 1 кл. заг.- осв. навч. закл.} / Т.В. Водолазська, К. Ж. Гуз, Н .В. Криштопа. – Полтава : Довкілля – К, 2011. – 52 с. : іл..
Конституція України. – Київ, 1996 .- 64 с.
Оригами. Базовые формы / Т.Б. Сержантова. – М. : Айрис – пресс, 2008. – 160 с.
http://ru.wikipedia.org/wiki/
http://images.yandex.ua/
Автор віршів : Щербина С.В.
Конспект уроку підготували :
Щербина Світлана Володимирівна, вчитель початкових класів ( виша категорія).
Веліщук Наталія Віталіївна , вчитель біології ( вища категорія ).
Тема вивчається у 1 класі ( І семестр.)
еще рефераты
Еще работы по разное
Реферат по разное
Чемеровецька районна державна адміністрація
17 Сентября 2013
Реферат по разное
Календарь событий декабрь 2011 года события декабря
17 Сентября 2013
Реферат по разное
1. Чем характеризуется Смутное время на Руси?
17 Сентября 2013
Реферат по разное
Використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини невід'ємна умова сталого економічного та соціального розвитку України
17 Сентября 2013