Реферат: Тема: Кожна людина – цікавий світ Рекомендований вік: 8кл. Вчитель: Левченко В. В
Тема: Кожна людина – цікавий світ
Рекомендований вік: 8кл.
Вчитель: Левченко В.В.
Мета: - формувати уявлення про зміст і важливість толерантності;
- розвивати вміння розмірковувати, доводити сою думку;
- навчити вмінню буди цікавими;
- виховувати моральні якості;
- допомогти розкритися учням, які мають складності в спілкуванні з однолітками.
ХІД УРОКУ
Вчитель: Сьогодні на нашому уроці моральності ми будемо вчитися шукати своє місце в житті, жити по законах совісті, справедливості, поважаючи права кожної людини, вчитися толерантно ставитися до індивідуальних особливостей і відмінностей між людьми.
Толерантно, толерантність - як ви розумієте значення цих слів?
(відповіді дітей: - це стійкий, терплячий, що допускає відхилення.
Толерантність – це готовність прийняти оточуючих такими, якими вони є, та взаємодіяти з ними на основі згоди.)
Вчитель: Зараз ви вступаєте в пору дорослішання. Але чи завжди ви готові прийняти інших такими, які вони є, чи готові співпрацювати з ними на основі згоди?
(відповіді дітей)
Вчитель: В.Шекспир писав: «Наша особа – це сад, а наша воля – її садівник».
Як розумієте слова Шекспіра?
Учень: Для человека мысль – венец всего живого,
А чистота души есть бытия основа.
По этим признакам находим человека,
Всех тварей на Земле превыше он от века.
А если он живет, не мысля и не веря,
То человек не отличается от зверя.
Вчитель: Людина стає людиною, особою тільки серед людей, тому що тільки завдяки іншим пізнає себе, навколишній світ, свої можливості і здібності.
Послухаємо вислови великих людей про прагнення людини пізнати самого себе.
(Підготовлені учні зачитують вислови і пояснюють їх значення)
«Всім людям властиво пізнавати самих себе і мислити»
Гераклід
«Немає більш плідного заняття, як пізнання самого себе»
Р. Декарт
«Вирішення світових проблем людям слід шукати в самих собі»
Г. Сковорода
«Не жити краще, а бути кращим»
Г. Сковорода.
Учні:
Человек, как звезда, рождается средь неясной,
Туманной млечности,
В бесконечности начинается
И кончается в бесконечности.
Поколеньями созидается
Век за веком земля нетленная.
Человек, как звезда, рождается –
Чтоб светлее стала вселенная.
Вчитель: Саме з пізнання самого себе починається визначення цілей життя.
Ми намагалися глибше розібратися в собі, у своїх захопленнях, та переконалися, що наше класне дерево має самі різні гілки: наукові, спортивні, літературні, художні .. Зараз наші діти розкажуть про свої захоплення.
^ Учні розповідають про свої захоплення, демонструють свою роботи, презентують свої досягнення
Вчитель: Два мира есть у человека:
Один, который нас творил,
Другой, который мы от века
Творим по мере наших сил!
Готуючись до нашого уроку моральності, я згадала один стародавній міф. Послухайте його.
Створюючи рід людський, боги поклопоталися про нього з щедрістю справді божественною: дали розум, мову, здібність до майстерності і мистецтва. Кожна людина була наділена якимось талантом. З'явилися чудові будівельники, музиканти, лікарі, ковалі, художники. Але коли люди збиралися разом, то між ними виникали запеклі розбрати, і справа нерідко кінчалася суперечкою і бійкою. Дуже егоїстичні нетерплячі і жорстокі були люди.
^ Над народом нависнула загроза самовинищення. Тоді батько богів Зевс наказав ввести в життя людей дві необхідні якості.
Діти, як думаєте, які це якості?
( міркування дітей і вибір під керівництвом вчителя - СОВІСТЬ І СПРАВЕДЛИВІСТЬ.)
^ Боги були захоплені мудрістю Зевса. Але як розподілити Совість і Справедливість між людьми?
Зевс відповів, що совістю і справедливістю наділяється кожна людина.
Отже,Совість і справедливість є основою всіх загальнолюдських цінностей. Але необхідні душевні зусилля для того, щоб зла на землі ставало менше.
Відомий письменник, педагог Януш Корчак писав: «Душа дитини складна, як чаша, повна подібних суперечностей, в тих же трагічних вічних сумнівах : хочу, але не можу, знаю, що потрібне, і не вмію себе примусити».
Вчитель: А зараз, я прошу вас, діти, написати листа-роздуму, в якому потрібно відповісти на одне з цих питань. Сподіваюсь, що сьогоднішня розмова стане у пригоді і ваші листи будуть дійсно відповідати на ці вічно цікаві питання:
Яке основне призначення людини на Землі?
Що таке особистість?
У чому щастя людини?
еще рефераты
Еще работы по разное
Реферат по разное
Резюме: Свобода и демократия не могут рассматриваться как самостоятельная цель, так как являются средством для достижения людьми цели жизни
17 Сентября 2013
Реферат по разное
Н. С. Катунина Владимирский государственный гуманитарный университет
17 Сентября 2013
Реферат по разное
Швейцария Германия
17 Сентября 2013
Реферат по разное
Любовна лірика
17 Сентября 2013