Реферат: Миколаївський обласний благодійний фонд «нове сторіччя»


МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «НОВЕ СТОРІЧЧЯ»


Шановні колеги та ЗМІ!

Пропонуємо вашій увазі випуск інформаційного бюлетеня Миколаївського регіонального інформаційно-ресурсного центру з питань ВІЛ/СНІДу


ВАЖЛИВО! Аби попередити випадки виправлення чи використання недостовірної, неточної інформації звертаємось до Вас з наступним проханням:

Якщо інформація, яку Ви отримуєте в електронному бюлетені МРІРЦ з питань ВІЛ/СНІДу, використовується Вами в інших виданнях або надається іншим особам чи організаціям, надавайте її дослівно до тієї, що Ви отримали в бюлетені, для збереження точності змісту. Не забувайте, що посилання на джерело є обов’язковим. Для електронних видань та Інтернет-сайтів обов’язкове посилання такого змісту: Джерело інформації: Інформаційний електронний бюлетень Миколаївського регіонального інформаційно-ресурсного центру з питань ВІЛ/СНІДу”.

Повідомляємо також наших партнерів, що адресатами інформаційного електронного бюлетеню МРІРЦ є 144 організації:

46 ВІЛ-сервісних організацій, в тому числі ініціативні групи м. Миколаєва, Миколаївської та інших областей України;

15 ЛПУ м. Миколаєва та області, в тому числі ключові управління Миколаївської облдержадміністрації;

5 ЦСССДМ;

5 виконавчих комітетів районних рад;

19 райдержадміністрацій Миколаївської області;

44 ЗМІ м. Миколаєва, Миколаївської області, в тому числі 4 інтернет-видання;

РТПП, бібліотека ім. М.Л. Кропивницького;

6 осіб – співробітники МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні»;

1 особа – співробітник ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій»

2 інші зацікавлені особи.


Шановні колеги!

Миколаївський регіональний інформаційно-ресурсний центр здійснює підтримку і надає технічну допомогу декільком молодим НУО і ініціативним групам у тому числі групам анонімних наркозалежних і ЛЖВС, що здійснюють роботу в Миколаївської області.

Для встановлення співпраці і подальшого ефективного партнерства, а також для розвитку і підвищення якості послуг ВІЛ-сервісу в регіоні, ми звертаємося до Вас за інформацією.

Якщо Ви співпрацюєте або здійснюєте підтримку, чи володієте інформацією про існування молодих НУО та ініціативних груп, які знаходяться на стадії реєстрації, розвитку і здійснюють діяльність в м. Миколаєві і Миколаївській області в сфері надання послуг уразливим групам населення, просимо Вас надати їх контакти, в тому числі контакти керівника або лідера. Нами буде здійснена підтримка і надана допомога в розвитку новим організаціям.

Заздалегідь дякуємо за надану інформацію і співпрацю.

Інформацію можна надіслати в електронному вигляді на e-mail: new.century@bk.ru

або за телефонами: (0512) 37-30-59, 59-06-79, (067) 512-19-34


Інформаційний бюлетень № 127


Розділ I: Прес-анонс


//березень 2010// Інформаційно-ресурсний центр продовжує надавати підтримку організаціям в районах та містах області

Виїзди плануються в м. Южноукраїнськ та м. Новий Буг Миколаївської області, в яких фахівці Миколаївського регіонального інформаційно-ресурсного центру з питань ВІЛ/СНІД та залучені експерти та консультанти проведуть сайт-візити з представниками державної влади, правоохоронних органів, ЛПУ, соціальних служб, а також з неурядовими організаціями, що надають послуги СІН, ЛЖВС, ПКС та іншим уразливим групам населення.

^ Запрошуємо представників ВІЛ-сервісних НУО та ініціативних груп, які здійснюють роботу на території вказаних районів Миколаївської області до участі в сайт-візитах.

За додатковою інформацією звертайтесь до Миколаївського регіонального інформаційно-ресурсного центру за тел.: (0512) 37-30-59, 59-06-79.


//16.03.2010// Дружба на відстані

Своєрідний обмін талантами запланували учні Миколаївської гімназії № 41 та вихованці Радсадівського соціально-реабілітаційного центру. Саме для цього 16 березня 2010 року Миколаївський обласний фонд боротьби з туберкульозом «Віта-Лайт» організовує поїздку до Центру школярів гімназії, де на них вже чекає ціла концертна програма. Запрошені гості також везуть із собою не тільки подарунки, а й свої творчі здобутки.

Така своєрідна дружба на відстані учнів гімназії № 41 та вихованців Радсадівського соціально-реабілітаційного центру почалася ще у минулому році, коли упродовж двох місяців школярі збирали подарунки, щоб подарувати свято до Дня святого Миколая дітям-сиротам.


//Впродовж березня 2010// «Боротьба з туберкульозом продовжується»

Саме під таким гаслом цього року проходить Всесвітній день боротьби з туберкульозом, який відмічається 24 березня, та місячник, приурочений до цієї дати. Не залишились осторонь і співробітники Миколаївського обласного благодійного фонду боротьби з туберкульозом «Віта-Лайт». За допомоги студентів-волонтерів Миколаївських вищих навчальних закладів: Південнославянського інституту Київського славістичного університету та МДУ ім. В.О. Сухомлинського проводитимуть наступні заходи:

тренінги у Миколаївській гуманітарній гімназії № 41 та загальноосвітній школі № 36 серед учнів 5-12 клаів, на яких розповідатиметься про шляхи зараження туберкульозом, його симптоми, про способи профілактики та захисту від хвороби;

традиційний турнір «Біла ромашка» у ДЮСШ олімпійського резерву з художньої гімнастики м. Миколаєва, метою якого є, в першу чергу, пропагування здорового способу життя;

профілактична лекція щодо шкоди тютюнопаління в Південнославянському інституті Київського славістичного університету.

Фонд «Віта-Лайт» розпочав місячник, присвячений боротьбі з туберкульозом, ще на початку лютого 2010 року. Саме тоді відбулися перші лекції та тренінги у школах та вузах Миколаївщини під назвою «Докладно про туберкульоз», присвячені профілактиці цієї хвороби серед молоді.


^ Розділ II: Новини


//03.03.2010// Миколаївські геї та лесбіянки звернулися до Президента України.

Українська спільнота геїв, лесбіянок, бісексуалів і трансгендерних людей вимагають від Президента України продовжити курс на рівноправність геїв..

Автори звернення нагадують, що на посту прем’єр-міністра В. Янукович висунув законопроект, який передбачає заборону дискримінації на основі секс-орієнтації у сфері трудових відносин.

Відкрите звернення до Президента, обнародуване на 6-й день після інавгурації, підтримали 25 молодіжних, правозахисних, гей-лесбійських, благодійних організацій країни, від АРК Крим, Вінницької, Донецької, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернівецької областей і м. Києва.

За наведеною в документі статистикою, геї, лесбіянки, бісексуальні і трансгендерні люди становлять до 1 млн. 200 тис. жителів країни; кількість одностатевих шлюбів, де-факто існуючих в Україні, оцінюється спеціалістами в межах до 200 тис. пар.

Автори Відкритого звернення закликають Президента та інститути громадянського суспільства до спільного виконання двох основних завдань. Перше з них - це забезпечення в Україні повної громадянської рівності для ЛГБТ, перш за все - шляхом прийняття комплексного антидискримінаційного законодавства і легалізації існуючих одностатевих сімей. Друге завдання - це забезпечення соціального комфорту для гомосексуальних, бісексуальніх і трансгендерних громадян, у першу чергу, через подолання гомофобії і викорінення упередженого, стигматизуючого ставлення до ЛГБТ.

Примітка: У січні, напередодні голосування Парламентської асамблеї Ради Європи з проблеми дискримінації сексуальних меншин українська гей-спільнота направила делегатам від України листа із закликом підтримати відповідну резолюцію. Однак, за повідомленням інформагентств, члени делегації резолюцію не підтримали.


//03.03.2010// Робоча зустріч в Управлінні Державного Департаменту України з питань виконання покарань із психологами виправних установ Миколаївської обл.

Співробітниками МОГМР «Пенітенціарна ініціатива» проведена робоча зустріч в Управлінні Державного Департаменту України з питань виконання покарань з психологами виправних установ Миколаївської області. На зустрічі обговорювались методичні рекомендації про надання соціальних послуг з догляду та підтримки ЛЖВС, що знаходяться в установах виконання покарань. Дані методичні рекомендації були затверджені 25.02.2010 р. Наказом Департаменту України з питань виконання покарань.

Апробацію гарантованих послуг, які вказані в методичних рекомендаціях, фахівці МОГМР «Пенітенціарна ініціатива» проводили в 2009 році. В основу даних рекомендацій покладено досвід роботи МОГМР «Пенітенціарна ініціатива» в проектах з «Догляду та підтримки засуджених ЛЖВС».


//04.03.2010// Миколаївські фахівці МОГМР «Пенітенціарна ініціатива» ділилися досвідом

В рамках проекту «Профілактика. Знання. Життя» НООМД «Пенітенціарну ініціативу» відвідав співробітник Запорізької мережі ЛЖВ з метою стажування і ознайомлення з практикою роботи у виправних колоніях. В рамках цього заходу він відвідав Ольшанську виправну колонію №53. Організація діяльності та найкращі практики роботи фахівців у Миколаївських виправних колоніях стануть важливим досвідом для фахівців з інших областей, які працюють у пенітенціарних установах України.
//04.03.2010// На Миколаївщині сиріт стає менше
Торік в Миколаївській області кількість дітей-сиріт зменшилась на 2,6 %. Цей факт підтвердила колегія служби у справах дітей облдержадміністрації. Також у минулому році значно зменшився рівень безпритульних дітей і позбавлених батьківських прав.

Кількість безпритульних дітей, затриманих під час профілактичних рейдів, знизилася з 708 до 500 осіб (на 29,4 %).

Статистика свідчить, що більшість дітей потрапляють в українські сім’ї, аніж в закордонні. Громадяни України в 2007 році усиновили 34 дитини, в 2008 році - 49 дітей, а в 2009 році – 70 дітей. 46 дітей з Миколаївської області знайшли свою сім’ю за кордоном.


//04.03.2010// «Зупинимо дитячий, підлітковий алкоголізм, тютюнопаління та наркоманію – РАЗОМ!»

Під такою назвою було направлено відкритий лист-звернення громадського руху «Батьки проти наркотиків» до депутатів Миколаївської обласної та міської ради.

В цьому листі йдеться про те, що станом на 1 січня 2010 р. в Миколаєві зареєстровано близько 4 тис. алконаркозалежних. У цих осіб є родичі та друзі, найбижче оточення, яких прийнято називати спів залежними, кількість яких підрахувати та встановити неможливо.

Рух „Батьки проти наркотиків” розробив комплекс профілактичних заходів, напрямлений на рішення проблеми розповсюдження дитячого і підліткового алкоголізму та наркоманії:

Забезпечення громадського контролю за продажем алкоголю неповнолітнім з залученням ЗМІ м. Миколаєва;

Ввести комендантську годину для дітей та підлітків, практику суспільного моніторингу за роботою правоохоронних органів;

Встановити жорсткий контроль спільно з органами міліції за роботою масових розважальних закладів;

Ввести добровільне тестування на алко та наркозалежність серед унів старших класів шкіл та студентів;

Посилити роботу штабу з ліквідації дитячого та підліткового алкоголізму, тютюнопаління та наркоманії.

Також громадський рух „Батьки проти наркотиків” закликав Миколаївську обласну та міську територіальні громади всім разом розробити комплексну цільову програму першочергових та перспективних спільних дій з ліквідації цих соціально-небезпечних явищ, об’єднатись заради боротьби за майбутні покоління. А також в листі-зверненні представникам місцевої влади та депутатам було запропоновано пройти добровільне тестування на алко та наркозалежність та заборонити паління в приміщеннях міської влади.


//11.03.2010// У Миколаївській області проводиться постійна робота з надання допомоги бездомним громадянам

За інформацією головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, в Миколаївській області систематично проводиться робота щодо забезпечення соціального захисту бездомних громадян.

Минулого року на Миколаївщині було зареєстровано 1576 осіб з числа бездомних громадян. З місць позбавлення волі на територію області прибули 1023 особи. До спостережних комісій звернулись 286 осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

За результатами розгляду звернень надано допомогу у відновленні документів 96 особам, у працевлаштуванні - 41 особі, а також направлено на навчання 6 осіб.

Протягом 2009 року обласним центром обліку бездомних громадян та Миколаївським міським центром реінтеграції бездомних громадян взято на облік 1576 осіб.


//11.03.2010// Де знаходитимуться кондомати?

Саме це питання турбувало більш за все представників навчальних закладів I –III рівнів акредитації під час засідання круглого столу у м. Первомайськ, який відбувся у рамках проекту «Живи здорово!» (МОБФБТ «Віта-Лайт» за фінансової підтримки ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій»). Причому, якщо спочатку питання щодо встановлення кондоматів у гуртожитках навчальних закладів м. Первомайська викликало неоднозначну реакцію з боку педагогів та керівництва, то після оголошення статистики щодо інфікування молоді інфекціями, які передаються статевим шляхом та ВІЛ, дійшли висновку, що цей крок – необхідність. Залишилось тільки визначитися з місцем розташування кондоматів у гуртожитках, щоб молодь не відчувала себе незручно, під поглядом, наприклад, коменданта або ж педагога-вихователя.


//12.03.2010// «Чи потрібна паліативна допомога хворим на туберкульоз і ВІЛ/СНІД у Миколаївській області?»

Саме це намагалися з`ясувати 12 березня 2010 року під час прес-туру, приуроченого до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, представники Миколаївських засобів масової інформації. Захід було організовано у рамках проекту «Варто знати» (Миколаївський обласний благодійний фонд боротьби з туберкульозом «Віта-Лайт» за фінансової підтримки МБФ «Відродження»).

Під час прес-туру було відвідано п`ять хоспісних палат: дві (де перебувають хворі на СНІД) - у Миколаївському обласному центрі профілактики та лікування хворих на СНІД та три - у обласному протитуберкульозному диспансері (для ВІЛ-іфікованих людей, хворих на туберкульоз). Як з`ясувалося, спільна проблема таких палат – це нестача середнього та молодшого медичного персоналу та кількості ліжок. Наприклад, у хоспісних палатах протитуберкульозного диспансеру, розрахованих на 10 чоловік, зараз перебуває 12.

Крім цього паліативної допомоги потребують не тільки хворі на туберкульоз і ВІЛ/СНІД, а й на онкологічні, серцево-судинні, неврологічні та інші невиліковні хвороби. Благодійний фонд боротьби з туберкульозом «Віта-лайт» в рамках проекту «Варто знати» вже ініціював створення хоспісних палат при обласному госпіталі ветеранів війни для людей похилого віку, які невдовзі почнуть функціонувати. Це вже третій медичний заклад на Миколаївщині, де надається паліативна допомога.

«У подальшому ми плануємо виносити питання на засідання координаційної ради при Миколаївській облдержадміністрації з паліативної та хоспісної допомоги щодо виділення коштів із обласного бюджету для створення хоспісних палат при кожному медичному закладі і паліативного центру, як окремого закладу, - відмітив Едуард Горбатенко, голова правління МОБФБТ «Віта-Лайт».


//12.03.2010// Розпочалася підготовка до проведення місячника боротьби з туберкульозом та Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

12 березня у приміщенні Миколаївського міського протитуберкульозного диспансеру відбулася робоча нарада з нагоди проведення місячника боротьби з туберкульозом, Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби з туберкульозом, який відзначатиметься 24 березня і проходитиме під гаслом «Боротьба з туберкульозом продовжується. Використовуйте нові підходи до прискорення прогресу».

На робочій нараді були присутні усі зацікавлені сторони у вирішенні проблеми: медичні працівники, представники обласного товариства та районних організацій Червоного Хреста, Миколаївського базового медичного коледжу, неурядових організацій – МОБФ «Нове сторіччя», Миколаївського обласного благодійного фонду по боротьбі з туберкульозом «Віта-Лайт», МАВІ «Час життя», МГОМР «Пенітенціарна ініціатива», МОБФ «Юнітус», Миколаївське обласне відділення ВБФ „Рух в підтримку колишніх в’язнів „Подолання”.

В ході наради визначені основні напрямки місячника: проблеми профілактики і лікування туберкульозу, ВІЛ-асоційованого туберкульозу та відпрацювання проблем осіб, які звільняються з місць покарання з відкритою формою туберкульозу.

Під час проведення місячника передбачаються проведення виїзних брейн-рингів команд медичного коледжу до селища Варварівка, Корабельного району, будівельного коледжу і технікуму залізничного транспорту; акцій на вулиці Радянській, Центральному ринку; телемарафону на телебаченні, організація спецвипусків у засобах масової інформації та виїздів фахівців до міст Первомайська і Южноукраїнська Миколаївської області.

Для участі у проведенні місячника боротьби із туберкульозом запрошуються всі бажаючи.

^ Контактні телефони:

Миколаївський обласний протитуберкульозний диспансер (0512) 51-05-22,

Миколаївський міський протитуберкульозний диспансер (0512) 24-11-01,

Миколаївський обласний центр здоров’я (0512) 37-22-27.

medved-glavred@ua.ru

zozh.nocz@pochta.ru


//протягом березня 2010// Завершився конкурс на визначення найбільш активних тюремних волонтерських команд Україні

Завершився конкурс на визначення найбільш активних тюремних волонтерських команд Україні. У конкурсі брали участь 7 волонтерських команд. Перше місце зайняла волонтерська команда виправної колонії №62 «Барви життя» (БФ «Інсайт» м. Черкаси). Друге місце зайняла волонтерська команда «МІСТ» виправної колонії № 53 і третє місце волонтерська команда виправної колонії № 93 «Маяк» (МОГМР «Пенітенціарна ініціатива» м. Миколаїв). Команди переможці отримають статус найкращих волонтерських команд, грамоти, призи та подарунки.

Конкурс закінчився, але активна робота триває: в Ольшанській виправній колонії № 53 11.03.2010 був проведений традиційний театральний «капусник», який було присвячено зустрічі весни. Ув’язнені співали пісні, декламували вірші, демонстрували театральні постановки.


^ Розділ III: Конкурси


Конкурс МБФ „Міжнародний Альянс з Віл/СНІд в Україні” для залучення соціологів-аналітиків та консультантів із збору даних

МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» оголошує конкурс з метою залучення висококваліфікованих соціологів-аналітиків, консультантів зі збору даних та обробки отриманих даних для проведення операційного дослідження «Ефективність моделей надання інтегрованого медикаментозного підтримуючого лікування із застосуванням метадону гідрохлориду для ВІЛ-позитивних наркозалежних».

^ Завдання соціолога-аналітика:

Проаналізувати підходи та методології, які використовуються в міжнародній практиці застосування для оцінки ефективності інтегрованого підходу до організації надання медичних та психосоціальних послуг для ВІЛ-позитивних наркозалежних, який використовується для забезпечення доступності медикаментозного підтримуючого лікування даної категорії осіб.

На основі аналізу підходів та методологій, що використовуються в міжнародній практиці для оцінки ефективності таких або аналогічних послуг, розробити програму та інструментарій дослідження.

Сформувати та узгодити з Альянсом Україна робоче визначення критеріїв ефективності інтегрованої моделі медикаментозного підтримуючого лікування для ВІЛ-позитивних СІН

Аналіз отриманих під час дослідження даних, в тому числі враховуючи дані, отримані під час клінічного моніторингу та моніторингу психосоціального супроводу (координація з консультантом, який здійснює клінічний моніторинг проекту).

Розробка рекомендацій щодо подальшого впровадження інтегрованих моделей надання медикаментозного підтримуючого лікування з урахуванням даних щодо клінічної ефективності медикаментозного підтримуючого лікування та психосоціального супроводу.

Підготовка за результатами аналізу міжнародного досвіду та дослідження загального аналітичного звіту.

^ Завдання консультанта зі збору даних - проведення польового етапу дослідження відповідно до плану дослідження та використовуючи розроблений інструментарій.

^ Територіальне охоплення: 6 міст України – Київ, Севастополь, Одеса, Миколаїв, Херсон, Скадовськ, Херсонської області.

Цільові групи дослідження:

ВІЛ-позитивні пацієнти, що отримують медикаментозне підтримуюче лікування із застосуванням метадону гідрохлориду.

лікарі-наркологи, інфекціоністи, фтизіатри, кейс-менеджери (соціальні працівники, психологи).

Завдання консультанта зі збору та обробки отриманих даних:

Розрахунки вибіркової сукупності на рівні регіонів.

Розробка макетів вводу даних в ПЕОМ.

Введення даних з анкет до ПЕОМ.

Обробка відкритих запитань.

Математична обробка даних.

Побудова лінійного розподілу відповідей респондентів на запитання анкети.

Проведення кабінетного дослідження з оцінки ефективності інтегрованих моделей надання медикаментозного підтримуючого лікування шляхом аналізу документації проектів, даних програмного моніторингу, аналізу даних анкет оцінки спроможності ЛПЗ до впровадження інтегрованих послуг (документи надаються Альянсом-Україна).

^ Термін виконання робіт:1 квітня – 31 грудня 2010 р.

Останній термін подання матеріалів – 21 березня 2010 року

Вимоги до претендентів: вища освіта, досвід аналітичної та дослідницької діяльності у сфері ВІЛ/СНІД, аналітичні здібності, вміння узагальнювати матеріал, уміння працювати з великою кількістю інформації, досвід написання аналітичних узагальнюючих робіт, відповідальність, дисциплінованість, організованість.

Для участі в конкурсі кандидатам потрібно надіслати мотиваційний лист та резюме.

Документи необхідно надіслати електронною поштою російською або українською мовою на адреси mikityuk@aidsalliance.org.ua та afanasyeva@aidsalliance.org.ua,

Контактні особи:

Тетяна Микитюк, фахівець відділу лікування

Ольга Афанасьєва, асистент відділу лікування, закупівель та управління поставками.


Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» оголошує відкритий конкурс проектів з профілактики інфікування ВІЛ серед чоловіків, які практикують секс з чоловіками (ЧСЧ)

Конкурс проводиться в рамках програми «Посилення відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції в Україні шляхом надання послуг та інформації («САНРАЙЗ»)», що впроваджується МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» за кошти Агентства США з міжнародного розвитку.

^ Пріоритетами діяльності Альянсу є підтримка громадської ініціативи, спрямованої на зменшення захворюваності на ВІЛ/СНІД у найбільш уразливих групах населення, розвиток громадської підтримки ВІЛ-позитивних людей та найбільш уразливих до ВІЛ груп, визначення та впровадження зразків найефективнішої відповіді на епідемію.

До участі у конкурсі запрошуються організації, які офіційно зареєстровані в Україні, мають статус неприбуткових, володіють інформацією про сучасні методи і підходи до профілактики ВІЛ/СНІДу серед цільової групи (ЧСЧ).

^ Цільові групи: чоловіки, що мають секс з чоловіками; чоловіки секс-бізнесу.

Протягом періоду реалізації проекту Організатор конкурсу проводитиме оцінку виконання проекту і щоквартальне рейтингування організацій—виконавиць проектів за ЧСЧ-напрямом. Організації, які отримають високі показники в рейтингу, зможуть претендувати на подовження діяльності за проектом у наступному програмному році за підтримки Альянсу без участі у відкритому конкурсі.

^ Термін реалізації проекту становить 12 календарних місяців – з 1 травня 2010 по 30 квітня 2011 року.

При підготовці проектної пропозиції користуйтеся, будь ласка, результатами досліджень серед ЧСЧ, звіти про які опубліковано на сайті Альянсу в розділі «Інфоцентр» (дослідження): http://www.aidsalliance.org.ua/cgi-bin/index.cgi?url=/ua/library/our/index.htm

Гранична дата подання проектних заявок – ^ 2 квітня 2010 року.

Реєстрація проектних заявок завершується о 18:00.

Повний комплект документів на конкурс надсилається в одному примірнику українською або російською мовою за адресою: 03680, м. Київ, вул. Димитрова, 5, корпус 10 А; адресат - МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» (просимо зазначати на конверті: «Конкурс ЧСЧ – 2010») та електронною поштою на адресу proposals@aidsalliance.org.ua

За додатковими роз’ясненнями звертайтесь, будь ласка, за телефонами Альянсу: (44) 490-54-85, 490-54-86, 490-54-87

^ Контактні особи Альянсу:

для проектів, здійснення яких передбачається на території м. Києва, Київської, Черкаської, Одеської областей: Ірина Нерубаєва, фахівець відділу управління програмами в центральному регіоні України, nerubaieva@aidsalliance.org.ua (внутрішній номер телефону 163) та Ольга Короленко, старший фахівець відділу управління програмами в центральному регіоні України, korolenko@aidsalliance.org.ua (внутрішній номер телефону 219);

для проектів, здійснення яких передбачається на території Миколаївської, Херсонської областей, м. Севастополя та АР Крим: ^ Олена Гончаренко, старший фахівець відділу управління програмами в південному регіоні України, ogoncharenko@aidsalliance.org.ua (внутрішній номер телефону 230) та Ольга Чуранова, асистент відділу управління програмами в південному регіоні України, Churanova@aidsalliance.org.ua (внутрішній номер телефону 208);

для проектів, здійснення яких передбачається на території Донецької та Дніпропетровської областей: ^ Юрій Гайдук, старший фахівець відділу управління програмами в східному регіоні України gayduk@aidsalliance.org.ua (внутрішній номер 234) та Олександра Лахіна, фахівець відділу управління.


Тендер «Моніторинг реалізації права на освіту в Україні»

Забезпечення права людини на освіту в світі вважається одним із найважливіших обов’язків держави. Воно проголошено у Ст. 26 Загальної декларації прав людини та у Ст.53 Конституції України. Право на освіту ґрунтується на міжнародних нормах та закріплює всезагальність права на освіту, обов’язковість повної середньої освіти, доступність та безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти у державних і комунальних навчальних закладах, а також розвиток усіх форм освіти, в тому числі, дошкільної та післядипломної.

^ Організатор тендеру - Освітня програма Міжнародного благодійного фонду «Відродження».

Останній термін подання проектів - 15 квітня 2010 року.

Результати розгляду проектів за тендером будуть оголошені не пізніше ^ 30 травня 2010 року.

Мета тендеру - сприяти створенню системи громадського моніторингу реалізації права на рівний доступ до якісної освіти в Україні В рамках тендеру буде підтримано проектну пропозицію, що передбачатиме:

розробку методології моніторингу реалізації права на освіту та проведення такого дослідження на загальнонаціональному рівні;

підготовку аналітичного звіту за результатами моніторингу, що включатиме рекомендації органам державної влади;

створення тематичного інформаційного ресурсу.

^ Учасники тендеру: правозахисні та інші громадські організації, що працюють в освітній сфері.

Термін виконання проекту не повинен перевищувати 12 місяців.

Аплікаційну форму та поради щодо її заповнення можна також отримати на www.irf.ua (рубрика «Конкурси»).

^ Проекти подаються або надсилаються поштою за адресою:

Освітня програма МФВ, пров. Бехтерєвський 13 А, м. Київ, 04 053 або в електронному вигляді має бути надісланий за адресою: zaplotynska@irf.ua

^ Контактні особи:

Георгій Касьянов, директор програми, kasianov@irf.kiev.ua

Олена Заплотинська, менеджер програми, zaplotynska@irf.kiev.ua

Олена Луцишина, асистент програми, lutsishina@irf.kiev.ua

Тел.: (044) 461 95 00


Конкурс від Благодійного Фонду ООН

Заснований Генеральною Асамблеєю ООН Благодійний Фонд проти сучасних видів рабства має на меті надати через створені канали підтримки гуманітарну, юридичну та фінансову допомогу особам, що стали жертвами сучасних видів рабства. Кожного року Фонд надає фінансову підтримку НУО, для реалізації проектів, які направлені на запобігання найбільш жорстоких порушень прав людини (насильство, рабська праця, боргове ярмо, торгівля людьми, дитяча праця та рабство, примусова праця, примусове одруження). Благодійний Фонд розпочав набір пропозицій проектів, реалізація яких розпочнеться з 2011 року.

Першість у розподіленні грантів надається проектам:

що мають на меті виявити основні причини рабства;

забезпечать безпосередню медичну, психологічну, соціальну, юридичну, гуманітарну, освітню та інші види допомоги жертвам сучасних форм рабства;

що поєднані із прибутковими генеруючими діяльностями;

проекти повинні взяти до уваги потреби жертви у безпеці, навчанні, незалежності та реінтеграції у суспільство;

проекти повинні вказати взаємозв’язок між сучасними видами рабства та людським стражданням, дискримінацією, соціальною нерівністю, бідністю, гендерною нерівністю та безробіттям.

У заповнених заявках важливе місце займають різноманітні тренінги на тему прав людини та проектного менеджменту.

Опікунська рада на щорічній сесії, що відбудеться у вересні 2010 року, повідомить про результати конкурсу. Гранти будуть надаватись в період з жовтня по грудень 2010 року, для реалізації проектів в 2011р.

Останній термін подання заявок - 31 березня 2010 року.

Більш детальну інформацію ви можете знайти тут

^ UNVFVS, OHCHR

Palais des Nations, CH-1211 Geneva 10, Switzerland.

тел.: (41-22) 928 9737, 928 9314

Fax (41-22) 928 9010

SlaveryFund@ohchr.org


Конкурс «Мікрогрантова підтримка громадських ініціатив»

Мета конкурсу – сприяння громадським організаціям у мікрогрантовій підтримці громадських ініціатив у сфері розвитку самоорганізації населення за місцем проживання, відстоювання власних прав та групових інтересів у взаємовідносинах з органами державної влади та місцевого самоврядування, постачальниками соціальних, житлово-комунальних та інших послуг.

Учасники конкурсу: громадські організації, благодійні організації, органи самоорганізації населення, а також їхні коаліції, мережі, об’єднання.

В рамках конкурсу передбачається підтримати низку проектів учасників конкурсу, які, в свою чергу, мають забезпечити надання мікрогрантів на підставі відкритого конкурсу іншим громадським організаціям, органам самоорганізації населення, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та ініціативним групам громадян на вирішення нагальних проблем місцевих громад (села, селища, мікрорайону, вулиці, будинку тощо).

Оскільки в 2009 році Програма підтримувала подібні проекти на території окремих областей України, певна перевага надаватиметься проектам, які передбачається реалізовувати на території АРК, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької та Черкаської областей та міста Севастополь.

Якщо в межах вашого проекту планується міжнародний компонент, ви можете звернутися до менеджера Програми МФВ "Схід-Схід: партнерство без кордонів" Тетяни Кухаренко (kukharenko@irf.kiev.ua) за додатковою консультацією щодо можливості співфінансування запланованої діяльності з боку цієї Програми.

Проекти слід оформити за аплікаційною формою конкурсу й надіслати поштою на адресу:

Програма “Посилення впливу громадянського суспільства”,

Міжнародний фонд “Відродження”,

пров. Бехтерєвський, 13-а, Київ, Україна, 04053

Проект в електронному вигляді має бути надісланим за адресою: cs@irf.kiev.ua


Стипендії для лідерів НУО

«Atlas Service Corps» розпочинає прийом заявок від лідерів НУО з усього світу на отримання стипендій. Стипендіальна програма – можливість для молодих громадських активістів взяти участь у тренінгах, що відбудуться у США, Колумбії.

Учасники будуть проживати у відомій неурядовій організації США протягом 50 тижнів; усі витрати (подорож, проживання, страхування) покриє стипендія.

Щоб взяти участь у стажуванні, необхідно:

мати 3 або більше років досвіду роботи у НУО\ в соціальному секторі;

мати диплом бакалавра;

вільно володіти англійською мовою (якщо подавати заявку на стажування у Колумбії – то іспанською);

мати досвід волонтерства у іншій державі;

після стажування обов’язково повернутись у свою країну.

Перед заповненням аплікаційної заявки, кандидати повинні пройти короткий тест он-лайн.

^ Останній термін подачі заявок – 15 квітня 2010 року.

Більш детальну інформацію можна знайти на сайт
еще рефераты
Еще работы по разное