Реферат: Звіт про стан виконання Програми захисту прав споживачів у м. Кривому Розі на 2011-2015 роки в Дзержинському районі за 2011 рікЗвіт

про стан виконання Програми захисту прав споживачів у м. Кривому Розі на 2011-2015 роки в Дзержинському районі за 2011 рік


На виконання рішення Криворізької міської ради від 30.12.2010р. №134 “Про затвердження Програми захисту прав споживачів у м. Кривому Розі на 2011-2015 роки” виконком Дзержинської районної у місті ради повідомляє наступне.
Відділом розвитку підприємництва за 2011 рік розглянуто 154 звернення громадян , з них - 120 усних, та 34 письмових. Споживачам надано консультації щодо роз»яснення їх прав та допомога у вирішенні питань.

У виконкомі організована оперативна робота з розгляду звернень з питань захисту прав споживачів, які надходять до виконкому, також надається обґрунтована відповідь, допомога заявникам у складанні претензій.

За результатами аналізу звернень громадян з метою своєчасного виявлення причин, що призводять до порушення прав споживачів, встановлено, що у 2011 р. надійшло 154 звернення громадян, з них 97 - щодо неналежної якості товару, 16 - щодо обміну якісного товару, 9 - щодо виготовлення меблів, 13- з питань нетактовної поведінки продавців, 19– щодо неякісних продуктів харчування.

Протягом 2011 року відділом розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради проводились обстеження ринків району з питань захисту прав споживачів та дотримання Правил торгівлі на ринках. Всього обстежено 108 суб’єктів господарювання; торгуючих на ринках, 45 об’єктів роздрібної торгівлі, 37 об’єктів побуту, 9 суб’єктів господарювання, які здійснюють виготовлення, ремонт та продаж меблів, 5 суб’єктів господарювання, які провадять туроператорську та турагентську діяльність. Майже на всіх об’єктах порушується право споживача на отримання необхідної, доступної, достовірної інформації про товари, роботи та послуги. На особистих прийомах спеціалістів відділу розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради споживачам надаються консультації та роз’яснення відповідно до положень ст. 15 Закону України “Про захист прав споживачів”. Крім того, суб’єктам господарювання надавались консультативно-методичні роз’яснення відповідно до діючих нормативних документів.

У 2011 році виконкомом районної у місті ради надано до відділу з питань захисту прав споживачів апарату міськради та виконкому перелік, до якого входить 11 суб’єктів господарювання району, які порушували законодавство про захист прав споживачів, щодо включення їх до плану заходів з державного контролю.

Відділом розвитку підприємництва постійно здійснюється моніторинг та оцінювання динаміки позитивних змін у сфері захисту прав споживачів. Так, за 2011 рік до виконкому районної у місті ради надійшло 154 звернення, що на 4 звернення менше, ніж у 2010 році (160 звернень).

Виконком Дзержинської районної у місті ради приймає участь в обговоренні проектів рішень – регуляторних актів виконкому міськради. У 2011 році надавались пропозиції до управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради щодо редакції п.1.26. проекту регуляторного акту рішення міської ради “Про затвердження Правил торгівлі на ринках” (обов’язкова видача товарних чеків).

За звітній період виконкомом районної у місті ради з метою забезпечення прав споживачів на задоволення основних потреб, якість, безпеку товарів і послуг, інформованість розміщено інформацію на сайті виконкому Дзержинської районної у місті ради та сторінках міської газети “Червоний гірник” (№27 від 22.02.2011 року) про організацію у виконкомі районної у місті ради кожного понеділка “гарячої лінії” з питання дотримання Закону України “Про захист прав споживачів”. Також на сайті виконкому Дзержинської районної у місті ради розміщено графік особистого прийому спеціалістом відділу розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради громадян з питання захисту прав споживачів кожного понеділка та четверга з 10.00 до 16.00. Щоквартально виконком Дзержинської районної у місті ради проводяться дні « прямого телефону» з питань захисту прав споживачів.

Виконкомом районної у місті ради були розроблені заходи з нагоди Всесвітнього дня споживача 15.03.2011р., інформація розміщувалась на сайті виконкому, а саме:

організація та проведення у виконкомі Дзержинської районної у місті ради інформаційної зустрічі із суб’єктами господарювання району у сфері торгівлі непродовольчими товарами 11.03.2011р.;

організація Дня прямого телефону з питань захисту прав споживачів 15.03.2011р. з 10.00 до 16.00;

організація постійно діючої “гарячої лінії” з питань захисту прав споживачів кожного понеділка з 10.00 до 16.00.

Протягом 2011 року відділом розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради проводились обстеження об»єктів бізнесу району з питань дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів. Всього обстежено 211 об»єктів.

До виконкому районної у місті ради протягом 2011 року звернення щодо виявлення фальсифікованої, небезпечної для життя, здоров’я, майна споживачів і навколишнього природного середовища продукції не надходили.

Спеціалістами виконкому Дзержинської районної у місті ради спільно з Дзержинським райвідділом міліції протягом 2011 року на території району проводились профілактичні заходи щодо виявлення, припинення, функціонування осередків стихійної торгівлі та притягнення до відповідальності осіб, що порушують вимоги діючого законодавства.

За результатами проведених заходів 141особу - порушника притягнуто до адміністративної відповідальності, з них за порушення вимог ст. 156 КУпАП (порушення правил торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами) – 7 осіб; ст.160 КУпАП (торгівля з рук у невстановлених місцях) – 112 осіб; ст. 164 КУпАП - 7 осіб; ст. 164-9 КУпАП (незаконне розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних) – 10 осіб; ст.195-6 КУпАП (порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів) – 3 особи. У правопорушників вилучено та конфісковано промислових товарів, продуктів домашнього приготування, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, контрафактної продукції на суму 25549,0 грн. та накладено штрафів всього на суму 11145,0 грн.

З питань дотримання вимог санітарних норм і правил на ринках району встановлено 79 порушень, з порушників стягнуто адміністративних штрафів на суму 1037 грн. На суб»єктів господарювання накладено 9 фінансових санкцій на суму 1049,8 грн. Винесено 30 постанов про обмеження реалізації 17,9 тн продуктів. Вилучено з реалізації 87 кг продуктів харчування у 9 суб»єктів господарювання.

В 2011 році спеціалістами районної санітарноепідеміологічної станції проводились перевірки щодо дотримання вимог санітарних норм і правил в об”єктах торговельної галузі району. Перевірено 268 об»єктів, накладено штрафів у 230 випадках на суму 27472 грн. Винесено 34 фінансових санкції на суму 4548,7 грн. Винесено 32 постанови про відсторонення від роботи 57 чоловік. Тимчасово припинено експлуатацію 9 об»єктів. У 80 об»єктах обмежено реалізацію харчових продуктів у кількості 24,3 тн. Вилучено з реалізації 220,8 кг харчових продуктів.

. В 2011 році проведено обстеження 5-ти суб’єктів господарювання, які провадять турагентську діяльність на території району: турагенція “Монте Крісто” ФОП Пентіло І.В. (пр. Миру,50); турагенство ФОП Харченко М.М. (пр. Гагаріна,4); турагенція “Тропікана” ФОП Колчанова І.Ю. (пл. Горького,8); турагенція “Еко-Тур” ФОП Іванова І.В. (пл. Горького,8); турагенство “Тюннеттур” ФОП Якубовська О.А. (вул. Костенко,11). Виявлені порушення Закону України “Про захист прав споживачів” на всіх об’єктах (відсутність у куточку споживача телефонів контролюючих органів) були усунуті суб»єктами господарювання у встановлені терміни.

Суб’єктів господарювання попереджено про необхідність додержання вимог законодавства в галузі туризму та підвищення їх відповідальності перед споживачами туристичних та екскурсійних послуг за виконання договірних зобов’язань, додержання ліцензійних умов, стандартів, норм і правил щодо здійснення туристичної діяльності.

п.3.1. При зверненні громадян до виконкому районної у місті ради надається допомога в складанні листів до суб’єктів господарювання відповідно до законодавства про захист прав споживачів та роз’яснюються їх права згідно з вимогами чинного законодавства (у 2011 році оформлено 87 листів-звернень до суб’єктів господарювання).

п.4.1. З метою інформаційного забезпечення системи захисту прав споживачів населення району та міста консультується шляхом:

- організації щотижневих особистих прийомів громадян;

- проведення щоквартальних «прямих телефонних ліній»;

- проведенням виїзних прийомів на ринках ( в 2011 році проводились на Центральному ринку Дзержинського району, на авторинку « Термінал»).

28.01.2011 року у виконкомі районної у місті ради проводилось засідання районної робочої групи з питань функціонування об’єктів бізнесу, на якому розглядалось питання щодо дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів на ринках району.

11.03.2011 року у виконкомі районної у місті ради спільно з відділом захисту прав споживачів апарату міськради і виконкому проводилась інформаційна зустріч із суб’єктами господарювання району, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі непродовольчими товарами на тему : “Про стан дотримання суб’єктами господарювання у сфері торгівлі непродовольчими товарами Порядку провадження торговельної діяльності та Правил торговельного обслуговування населення”.

24.03.2011 року у виконкомі районної у місті ради проведена нарада із суб’єктами господарювання району сфери оптової та роздрібної торгівлі продовольчими товарами, на якій були розглянуті також питання дотримання законодавства про захист прав споживачів.

В ІІ півріччі 2011 року проведено ряд інформаційних зустрічей із суб»єктами господарювання Центрального ринку Дзержинського району, ТЦ «Фокстрот», ТК « Червона», ТОВ « Джерело», Дзержинського ринку «Трампарк» з питань дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів.

Спеціалістами відділу розвитку підприємництва виконкому районної у місті ради спільно з відділом з питань захисту прав споживачів апарату міськради і виконкому в 2011 році проводилась правоосвітницька та роз’яснювальна робота з питань захисту прав споживачів у 8-и загальноосвітніх навчальних закладах Дзержинського району.

Протягом 2011 року споживачам надавалась методична та практична допомога, а саме:

- розповсюджено понад 200 довідників;

- надано понад 120 зразків листів-претензій до суб»єктів господарювання;

- постійно надаються консультації суб»єктам господарювання щодо оформлення «Куточків споживача».

Питання про стан захисту прав споживачів району тричі висвітлювалось на ТРК «Рудана».

еще рефераты
Еще работы по разное