Реферат: Правління земельних ресурсів у Одеській області (далі головне управління) виконувало завдання згідно квартальних та річного планів роботи головного управління
Начальнику Головного управління

земельних ресурсів у Одеській області

Лисенку І.Ю.


Довідка

про підсумки діяльності Головного управління земельних ресурсів у Одеській області за 2007 рік


Протягом 2007 року Головне управління земельних ресурсів у Одеській області (далі – головне управління) виконувало завдання згідно квартальних та річного планів роботи головного управління.


Проведення земельної реформи та виконання землевпорядних робіт

За 2007 рік за рахунок бюджетів різних рівнів, а також за рахунок громадян та юридичних осіб організовано виконання землевпорядних робіт по проведенню земельної реформи, збереженню, відтворенню та забезпеченню раціонального використання земельних ресурсів по наступним видам робіт.

Власниками сертифікатів на право на земельну частку (пай) стали 372,0 тис. громадян, з них на сьогодні 361,4 тис. громадянам оформлено та видано державні акти на право власності на земельні ділянки, що становить 97,2 % від кількості громадян, які одержали сертифікати на право на земельну частку (пай). В області робота по даному напрямку практично завершена. 2,8 % складають не замінені сертифікати з причин відсутності громадян на території України, різних релігійних причин (неотримання ідентифікаційних кодів) та інше.

Забезпечення потреб працівників соціальної сфери, які проживають у сільській місцевості, земельними ділянками по області складає 96,0%. Подали заяви на отримання земельних ділянок 65,4 тис. громадян, отримали земельні ділянки 62,8 тис. громадян.

Потреби громадян, які постраждали внаслідок ^ Чорнобильської катастрофи і проживають у сільській місцевості, у земельних ділянках задоволені на 100,0%.

В області 736 тис. громадян мають право на приватизацію земельних ділянок, що належали їм раніше. Це земельні присадибні ділянки, земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, садівництва, дачного та гаражного будівництва. Видано державних актів на право власності на земельні ділянки близько 195 тис, що становить 26,6 % від кількості громадян, які мають на це право. Починаючи з 1992 року та на початок 2007 року було видано близько 150 тис. державних актів. За 2007 рік Головним управлінням організовано проведення робіт по видачі державних актів на право власності на земельні ділянки громадянам в обсязі 46 тисяч державних актів, що в порівнянні з попередніми роками перевищує більш ніж у 4,6 рази (в середньому за попередній рік близько 10 тис).

Головним управлінням організовано проведення тендерних процедур та виконання робіт за рахунок державного бюджету:

- проектні роботи із землеустрою щодо відведення земельних ділянок під прикордонну смугу між Україною та Республікою Молдова;

- експериментальний проект землеустрою щодо організації території сільськогосподарського підприємства ДСГП “Експериментальна база “Дачна” УААН на території Біляївського району;

- проект землеустрою щодо організації та встановлення меж селища Біле на території о. Зміїний Вилківської міської ради Кілійського району;

- робочий проект “Проведення вишукувальних робіт, розробка проектної документації по будівництву протиерозійних гідротехнічних споруд на балці Баланешти у Ренійському районі ”;

- проектна документація з консервації деградованих малопродуктивних земель на території Івашківської, Сербівської, Пиріжненської, Писарівської, Грабівської сільських рад Кодимського району на площу 1052,0 га.

Відповідно до Указу Президента України від 23 травня 2005 року № 838/2005 „Про заходи щодо дальшого розвитку природно - заповідної справи в України” та затвердженої обласною радою Програми формування національної екологічної мережі на 2005-2015 роки у 2007 організовано виконання робіт по організації та встановленню меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення на території Ананьївського району (2 об’єкта) на площі 2013,0 га, Болградського (по 5 об’єктах) на площі 454,1 га, Біляївського – 58,0 га, Великомихайлівського – 434,77 га, Ізмаїльського – 1366,0 га, Котовського – 936,0 га, Тарутинського району (по 2 об’єктах) – 145,0 га, Савранського – 8397,0 га, Фрунзівського – 1022,08 га, що складає 3,266 % від загальної площі територій природно-заповідного фонду.

Важливим досягненням стало розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для організації території об’єкту культурної спадщини “Пам’ятки археології “Городище Тіра-Білгород (м.Білгород-Дністровський Одеська область) загальною площею 16,6650 га, що становить 50,5 % від усієї площі земель, зайнятих об’єктами історико-культурного призначення.

Проведено ґрунтових обстежень від загальної площі сільськогосподарських угідь на 0,25%.

Організовано роботи по встановленню прибережно - захисних смуг вздовж Чорного моря на території Кілійського та Татарбунарського районів.

На території Комінтернівського, Овідіопольського, Білгород-Дністровського районів, м.Іллічівськ і м. Білгород-Дністровськ (смт. Сергіївка) проектні роботи по організації та встановленню меж прибережно - захисних смуг землевпорядними організаціями здійснені. Проекти землеустрою, після зауважень спеціалізованих служб, які надали висновки (зауваження) по даному виду робіт, знаходяться на доопрацюванні.

В 2007 році головним управлінням забезпечено закладення в обласному бюджеті обсяги фінансування Регіональної програми використання коштів на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь і охорони земель в Одеській області на 2007-2010 роки в розмірі 1,8 млн. грн.

Відповідно до розпорядження Одеської обласної державної адміністрації від 25 травня 2007 року № 334/А-2007 Одеська регіональна філія державного підприємства “Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах” визнана одержувачем бюджетних коштів для виконання заходів, передбачених Регіональною програмою у 2007 році за рахунок коштів обласного бюджету і має здійснювати видатки відповідно до закону “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”.

За рахунок обласного бюджету по Регіональній програмі використання коштів на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь і охорони земель в Одеській області на 2007-2010 роки виконано:

- складання “Схем землеустрою району і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель” на території Комінтернівського та Ренійського районів;

- виготовлення карт-схем особливо цінних земель сільських, селищних рад на території Комінтернівського району;

- попередні розробки робочих проектів із землеустрою щодо берегоукріплювальних, протизсувних, протиобвальних споруд вздовж узбережжя Чорного моря на території Комінтернівського району;

- проекти землеустрою щодо встановлення меж територій прибережних захисних смуг на території Комінтернівського району;

- проекти землеустрою щодо консервації деградованих та малопродуктивних земель на території Ренійського та Великомихайлівського районів;

- проекти землеустрою щодо рекультивації порушених земель на території Біляївського та Роздільнянського районів;

- проекти землеустрою щодо землювання малопродуктивних угідь на територіях Володимірівської сільради Білгород-Дністровського району та Яковлівської сільради Роздільнянського району Одеської області;

- проект “Заходи по забезпеченню захисту земель ВКАФ “Маяки” від підтоплення і раціонального використання земель на території Біляївського району.


^ Ринок земель

Ринок земель в Одеській області набуває динамічного розвитку. Протягом останніх років область займає провідні місця в Україні по надходженню до бюджетів коштів від продажу земельних ділянок.

У 2007 році в області продано ^ 169 земельних ділянок площею 209,7 га на суму 228 млн. 391,84 тис.грн. Із них:

- 119 земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, площею 150,98 га на суму 61 млн. 127,69 тис.грн.;

- 36 вільних від забудови земельних ділянок, площею 40,31 га на суму 164 млн. 660,24 тис. грн. продано на земельних торгах;

- 14 прав на оренду земельних ділянок площею 18,41 га на суму 2 млн. 603,91 тис.грн.

^ Середня ціна продажу земельних ділянок склала 116,39 грн. за 1 кв.м та збільшилась в порівнянні із 2006 роком майже у 2 рази.

Від продажу земель до загального фонду Державного бюджету України, враховуючи раніше продані земельні ділянки із розстроченням платежу, перераховано 22 млн. 969,6 тис.грн., що становить 224 % від запланованих показників, до місцевих бюджетів надійшло 206 млн. 726,44 тис.грн.

Слід зазначити, що області було доведено самі високі показники, серед інших областей України, по надходженню коштів до Державного бюджету від продажу земель.


^ Нормативна грошова оцінка земель

Протягом 2007 року Головним управлінням земельних ресурсів у Одеській області здійснювались організаційні заходи по проведенню нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.

Питання проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів щотижня розглядалося на апаратних нарадах, давались певні доручення для прискорення даного процесу, як спеціалістам головного управління так і спеціалістам територіальних підрозділів. Налагоджено взаємовідносини та отримано підтримку по вирішенню даного питання зі сторони облдержадміністрації та обласної ради.

Станом на 01.01.2007 р. нормативна грошова оцінка земель населених пунктів Одеської області була проведена лише у 34,76 % загальної кількості населених пунктів.

Завдяки проведеним головним управлінням організаційним заходам та підтримки Одеської обласної державної адміністрації, обласної ради лише у 2007 році у місцевих бюджетах були передбачені кошти на виконання нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, що дало змогу провести оцінку в 265 населених пунктів області (18,25 % від загальної кількості населених пунктів).
Взагалі станом на 01.01.2008 р. проведено та затверджено нормативну грошову оцінку земель населених пунктів Одеської області у 53,01 % від загальної кількості населених пунктів.

Значна робота проведена головним управлінням для передбачення у 2008 році бюджетного фінансування на виконання нормативної грошової оцінки населених пунктів, де вона не проведена.

14 січня 2008 року відбулося засідання сесії Одеської обласної ради, на якому затверджено обласний бюджет Одеської області на 2008 рік. Відповідно до прийнятого рішення обласною радою передбачено кошти на завершення робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів у розмірі 1 млн. 923,2 тис. грн., що дасть можливість профінансувати виконання робіт з оцінки земель у радах, які не можуть їх виділити.

Таким чином до кінця 2008 року планується стовідсотково завершити роботи по проведенню нормативної грошової оцінки земель населених пунктів області.

Ведеться робота і в напрямку проведення нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів. Начальникам територіальних підрозділів головного управління доручено здійснювати організаційні заходи з метою обов’язкового проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок при укладенні договорів оренди землі за межами населених пунктів. Відповідні листи розіслані головам обласної та районних державних адміністрацій.

На даний час нормативна грошова оцінка земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів проведена на площі 4852 га, що становить 0,84% від загальної площі земель 577,57 тис.га.

Але, незважаючи на рішення колегії головного управління від 27.06.2007 р., територіальні підрозділи самоусуваються від здійснення контролю по проведенню нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів. У районах області продовжується укладення договорів оренди земельних ділянок та їх державна реєстрація без проведення та затвердження їх нормативної оцінки.

Про це свідчить повна відсутність нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів у Ананьївському, Великомихайлівському, Іванівському, Кілійському, Кодимському, Котовському, Красноокнянському, Любашівському, Миколаївському, Савранському, Саратському та Фрунзівському районах.


Формування електронного архіву Державного фонду земельних-кадастрової документації України та бази даних автоматизованої системи державного земельного кадастру вищого рівня

На виконання доручення Держземагентства (лист від 11 травня 2007 року № 14-21-7/702 та від 21 травня 2007 року № 14-21-7/909) територіальними органами головного управління спільно з ДП «Одеський науково-дослідний інститут землеустрою» та Одеською регіональною філією ДП „Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України” була проведена інвентаризація наявних планово-картографічних та інших матеріалів по районах та містах обласного значення в розрізі сільських, селищних, міських рад та населених пунктів.

Враховуючи значні обсяги робіт та з метою своєчасного їх виконання головним управлінням було встановлено необхідне для проведення робіт по скануванню відповідне обладнання, а саме, багатофункціональна система Осе ТСS 500, яка дозволяє виконувати кольорове сканування, копіювання та кольоровий друк високої якості аркушів великого формату.

За короткий час система Осе ТСS 500 була освоєна працівниками створеного в серпні 2007 року у складі головного управління відділу державної реєстрації та налагоджено виробничий процес.

За час роботи відділом державної реєстрації проведена робота по скануванню проектно-технічної та планово-картографічної документації 26 районів Одеської області та міста Одеси.

На виконання доручення Державного агентства земельних ресурсів України від 10.08.2007 № 14-21-7/3167 до Держземагенства, у визначений термін, передані результати виконаних робіт по копіюванню технічних звітів та скануванню планово-картографічних матеріалів.

Крім цього, проведені підготовчі роботи для прив’язки планово-картографічних матеріалів: проектів створення територій сільських, селищних рад та карт ґрунтового покриву на території Одеської області.

Проведено аналіз існуючих програмних засобів, які використовуються у землеустрої. Було визначено програмний продукт - геодезична інформаційна система (GIS 6), який задовольняє потреби землевпорядних організацій та відділів земельних ресурсів.

На даний час, в районних відділах земельних ресурсів Одеської області встановлено та запроваджено в дію програмне забезпечення «Геодезична Інформаційна Система 6» (GIS6). Структурними підрозділами Головного управління земельних ресурсів у Одеській області було придбано та встановлено 46 комплектів програмного забезпечення GIS6. Для відділу державної реєстрації придбана серверна версія програми на 10 робочих місць.

За сприянням Головного управління програмою GIS6 оснащуються 36 робочих місць у комп’ютерних аудиторіях факультету Землевпорядкування Одеського державного аграрного університету та оснащено 8 робочих місць у ДП «Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою».

В результаті впровадження програмного комплексу GIS6 кожний Відділ земельних ресурсів у Одеській області, (крім Ренійського) забезпечено ліцензійним програмним забезпеченням.

Завдяки плідній співпраці відділу державної реєстрації з фахівцями територіальних підрозділів Головного управління та розробником програми GIS6 програма постійно оновлюється.

Фахівцями відділу державної реєстрації для територіальних підрозділів Головного управління було проведено навчально-практичні семінари з освоєння програми GIS6 та проведення робіт по оновленню планово-картографічних матеріалів.

Спеціалісти відділу були залучені до роботи по складанню «Методичних вказівок щодо складання планів існуючого використання земель адміністративних районів в розрізі територій сільських (селищних, міських) рад».

На даний час, на прикладі Базар’янської сільської ради розроблено остаточний вигляд креслення стану використання земель та розроблюються зразки інших креслень в складі схем землеустрою.


Ведення державного земельного кадастру

Відділом державного земельного кадастру головного управління прийняті та зведені річний звіт по кількісному обліку земель за 2007 рік, звіт про землі, які перебувають у власності за перше півріччя 2007 року.

З метою проведення інвентаризації наявності правовстановлюючих документів та формування бази даних автоматизованої системи державного земельного кадастру було підготовлено та передано до Держземагентства перелік даних в електронному вигляді по всім:

- наявним другим примірникам державних актів на земельні ділянки, які зареєстровано за період 1991 по грудень 2007 року. По області до переліку було включно 616097 землевласників та землекористувачів.

- діючим договорам оренди землі станом на 10 грудня 2007 року (за винятком договорів оренди на земельні частки (паї)). До Переліку було внесено лише 231177 договорів. Але через порушення територіальними органами Одеської регіональної філії ДП „Центр державного земельного кадастру» установленого порядку щодо передачі примірників договорів оренди землі, відділи (управління) земельних ресурсів у районах та містах не мали можливості скласти повний перелік діючих договорів. До цього часу більша половина примірники договорів оренди, які були зареєстровані у минулому році, залишається у райвідділах Одеської регіональної філії.

Слід зазначити, що через відсутність договорів у відділах (управліннях) земельних ресурсів у районах та містах стає не можливим складання достовірної державної статистичної звітності з кількісного обліку земель.

З метою формування електронного архіву Державного фонду земельно-кадастрової документації України було організовано роботу щодо надання ОРФ ДП «Центр державного земельного кадастру» індексних кадастрових карт в електронному вигляді та атласів індексних кадастрових карт до Держземагентства.


Інвентаризація земель населених пунктів та земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів

Інвентаризація земель несільськогосподарського призначення є базовою основою для проведення грошової оцінки земель, ведення державного земельного кадастру, першим кроком щодо розмежування земель державної та комунальної власності.

На даний час загальна площа проінвентаризованих земель населених пунктів – 174,019 тис. га що складає 63,6 % від загальної площі земель населених пунктів. Площа проінвентаризованих земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів – 207,49 тис. га, що складає 35,92 % від загальної площі земель несільськогосподарського призначення. Повністю проведена інвентаризація земель у Арцизському, Тарутинському районах та місті Білгород-Дністровський. Більше як на 60 % проінвентаризовано земель в межах населених пунктів у Ананьївському, Балтському, Березівському та Білгород-Дністровському районах.

Найнижчі показники відзначаються у Миколаївському, Татарбунарському, Любашівському, Ширяївському, Фрунзівському районах.

Відповідно до проведених розрахунків на проведення робіт по інвентаризації земель населених пунктів та земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів необхідно понад 217 млн. 643 тис. грн.


Проведення інвентаризації земель, які знаходяться у користуванні Міноборони

На території області загальна площа земель Міноборони складає 13,4 тис. га. З них лише 75 земельних ділянок на площі 8,78 тис. га посвідчені державними актами на право постійного користування землею. Інші землі використовуються без відповідних правовстановлюючих документів, що є порушенням законодавства, ускладнює ведення державного земельного кадастру і унеможливлює контроль за їх цільовим використанням.

При проведенні в 2007 році інвентаризації земель оборони були виявлені значні розбіжності між обліковими даними Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління та даними територіальних органів земельних ресурсів.

Основні розбіжності виникли, в першу чергу, через відсутність правовстановлюючих документів на земельні ділянки, якими користуються структурні підрозділи Міноборони та через значні зміни, які склались у землекористуванні військових містечок. За останні 15 років були ліквідовані та розформовані військові формування, було передано майно у комунальну власність територіальним громадам або іншим військовим формуванням, але при цьому не вирішувалось питання щодо припинення права користування земельними ділянками, їх передачу іншим землекористувачам відповідно до вимог чинного земельного законодавства. Так, наприклад, в Любашівському районі земельні ділянки військової частини Д-1002 (у минулому Котовська квартирно-експлуатаційна частина) загальною площею 1527,0 га були передані Спеціальному загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України), проте органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування не приймались будь-які рішення про вилучення зазначених земель та передачу їх новому землекористувачу.

Останнім часом при проведенні перевірок та інвентаризації земель було встановлено, що значні площі земель не використовуються за цільовим призначенням, з них на території Комінтернівського району – 1825 га землі військового радгоспу «Гвардійській», 75,85 га – у м. Ізмаїл.

Із загальної площі земель визначено земельні ділянки на площі ^ 7,06 тис. га, які можуть бути передані в народне господарство, з них на території Арцизського району – 5,5 га, Балтського району – 2,7 га, Білгород-Дністровського району – 1063,3 га, Біляївського району – 74,0 га, Болградського району – 2189,24, Іванівського району – 18,20 га, Комінтернівського району – 1825,0, Овідіопольського району – 5,6 га, Роздільнянського району – 920,7 га, Саратського району – 2,1 га, Тарутинського району – 800,61 га, м.Ізмаїл – 75,85 га, м. Котовськ – 61,48 га, м. Одеси -5,39 га.

На теперішній час залишається не вирішеним питання щодо Тарутинського полігону.

Протягом 2007 року неодноразово розглядалось питання щодо використання земель Тарутинського загальновійськового полігону, вносились відповідні пропозиції щодо їх подальшого використання на рівні облдержадміністрації, обласної ради, але на рівні Міністерства оборони та Кабінету Міністрів України зазначене питання остаточно не вирішено.

З метою виявлення фактичного стану використання земель оборони необхідно проведення інвентаризації земельних ділянок не тільки в частині визначення їх правого статусу, але й встановлення місця розташування, їхніх меж, розмірів.

Для завершення інвентаризації земель збройних сил України та оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, що перебувають у користуванні Міністерства оборони України, необхідно приблизно 10 млн. грн.


Розмежування земель державної та комунальної власності

В області підлягає розмежуванню 1389,3 тис. га, у тому числі за межами населених пунктів ^ 1246,3 тис. га, в межах населених пунктів – 143,0 тис.га.

Процес розмежування земель знаходиться на підготовчому етапі і його потрібно активізувати. На даний час по всій області прийнято тільки рішення про розмежування земель, але не замовлено жодного проекту розмежування земель державної та комунальної власності. Лише Теплодарівською міською радою замовлено розробку першого етапу проекту розмежування земель державної та комунальної власності – виконання робіт по складанню Концептуальних основ розмежування земель м. Теплодар Одеської області.

Незважаючи на затверджені сільськими, селищними, міськими та районними радами плани-графіки проведення робіт по розмежуванню земель, у цьому році не були виділи кошти із місцевих бюджетів. Не виділялись кошти на проведення відповідних робіт і з Державного бюджету.

Для прискорення робіт по розмежуванню земель необхідно у всіх районах запланувати впровадження “пілотних проектів” по розмежуванню земель на території однієї сільської ради.

Крім цього, для забезпечення проведення розмежування земель державної та комунальної власності потрібно провести інвентаризацію земель, а також передбачити відповідні кошти з державного та місцевих бюджетів у розмірі близько 8,8 млн. грн. щорічно.

Відповідно до проведених розрахунків на проведення робіт по розмежуванню земель державної та комунальної власності необхідно понад 105 млн. 640,7 тис. грн.


 Встановлення меж населених пунктів

На території Одеської області 1181 населений пункт, з яких 19 міст, 33 селища міського типу та 1129 сільських населених пунктів. Зальна площа населених пунктів складає 273,6 тис.га.

Із 7 міст обласного значення - 5 міст мають затверджені межі (Одеса, Котовськ, Іллічівськ, Білгород-Дністровський, Южне).

Із 12 міст районного значення тільки по місту Біляївка розроблений та затверджений проект встановлення меж. На теперішній час проводяться роботи по виносу меж міста в натуру.

Із 33 селищ міського типу - 9 селищ на територіях 6 районів (Біляївський, Великомихайлівський, Іванівський, Любашівський, Овідіопольський, Фрунзівський р-ни) мають розроблені проекти встановлення меж населених пунктів, що складає 18 % від загальної кількості селищ.

Із 1129 сільських населених пунктів – на 340 сільських населених пунктів (на території 16 районів) розроблено проекти встановлення меж населених пунктів, що складає 30 % від загальної площі сільських населених пунктів. З них винесено в натуру:

межі міст обласного значення: м. Б-Дністровський;

межі селищ - встановлені на території Овідіопольського району (с.Молодіжне), на території Комінтернівського району (с. Красносілка та с.Корсунці);

межі сільських населених пунктів винесено в натуру на території Болградського району по 21 сільським н.п. та в Саратському районі - 3 населених пункти (с.Успенівка-Успенівської с.р., с.Новоселівка - Новоселівської с.р. та с.Ярославка - Ярославської с.р.).


Проведення державної землевпорядної експертизи

Станом на 1 січня 2008 року до головного управління для проведення державної експертизи землевпорядної документації надійшло 3271 одиниця проектної та технічної документації, що на 16,06 % менше, ніж за цей період у 2006 р.

За 2007 рік проведено державну експертизу 3491 одиниці проектної та технічної документації.

З них:

об’єктів обов’язкової експертизи – 3345, в т.ч.:

- документація із землеустрою – 2843 одиниць;

- документація з оцінки земель – 502 одиниць.

Протягом звітного періоду розглянута наступна документація:

- 1793 проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок;

- 1 проект землеустрою щодо встановлення і зміни меж селищ, сіл, селищних та сільських рад;

- 11 проектів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення (крім об’єктів загальнодержавного значення);

- 208 звітів з експертної грошової оцінки земельних ділянок в разі їх продажу в межах компетенції;

- 294 одиниць технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

За період з 01.01.07 по 01.01.08 р. середній термін проведення державної експертизи землевпорядної документації склав 9,4 дня, тоді як у 2006 р. цей показник складав 16,48 робочих днів.

Станом на 01.01.08 р. прийнято на вибіркову державну експертизу 151 об’єкт державної експертизи, з них 98 % проведено державну експертизу. По вибірковій державній експертизі негативну оцінку отримали 40 об’єктів, позитивну оцінку отримали 20 об’єктів, решта об’єктів вибіркової експертизи направлено на доопрацювання.

Згідно п. 4 Методики проведення державної експертизи землевпорядної документації до Державного агентства земельних ресурсів України за 2007 рік було направлено 190 об’єкт державної експертизи.

Ліцензування господарської діяльності


На території м. Одеси та Одеської області на сьогодні здійснюють господарську діяльність щодо проведення землевпорядних та землеоціночних робіт 120 ліцензованих підприємств. З них – 8 державних, 5 комунальних, решта–товариства з обмеженою відповідальністю, приватні, колективні підприємства, виробничо-комерційні фірми тощо. Крім того, в цій сфері працює 17 приватних підприємців.

За 2007 р. до головного управління звернулося 56 юридичних та 6 фізичних осіб щодо ліцензування землевпорядних та земельнооціночних робіт.

З них : нові організації – 32; продовження терміну дії ліцензії – 17.

Відповідно до наказу Держкомзему України від 19.02.2007 р. № 52 та наказу Держземагентства від 06.09.2007 р. № 180 протягом 2007 року проведено планові перевірки 12 суб’єктів господарювання: ТОВ „Центр приватизації та експертної оцінки”, ТОВ ЕА „УКРКОНСАЛТ”, ТОВ „Регіональне агентство оцінки”, ТОВ „Інститут ґрунтознавства”, ТОВ „Главбуд”, ТОВ „Граунд-М”, ПП „Виробничо-комерційна компанія Альянс Плюс”, ТОВ „Вектор”, МПП „Гілея”, МПП АН „Оберіг”, НВКФ „Система”, фізична особа-підприємець Афанасова Н.М.

Відповідно до наказів Держземагентства від 25.10.07 № 258, від 05.11.07 № 282, від 06.12.07 № 329 проведено позапланові перевірки двох суб’єктів господарювання: МПП „Лідер” та ТОВ „Екологічні технології ХХІ”.

В 2008 році заплановано здійснити перевірку 30 суб’єктів господарювання.

За результатами перевірок в установленому порядку складено акти перевірок та надіслано на розгляд до Держземагентства України.


Видача бланків державних актів

За 2007 рік було одержано в Держземагентстві 70000 бланків державних актів на право власності на земельну ділянку.

За звітний період видано 50990 бланків державних актів на право власності на земельну ділянку та 164 бланка на право постійного користування земельною ділянкою.

Електронний реєстр обліку бланків державних актів запроваджений по всіх містах та районах Одеської області.

Звітність по витрачанню бланків державних актів здається щомісячно відділами (управліннями) земельних ресурсів у містах та районах Одеської області.


Контрольно-ревізійна робота

За 2007 рік згідно затвердженого плану перевірок на 2007 рік було проведено 11 (одинадцять) перевірок територіальних підрозділів головного управління а саме:

Роздільнянський районний відділ земельних ресурсів;

Комінтернівський районний відділ земельних ресурсів;

Білгород-Дністровський районний відділ земельних ресурсів;

Білгород-Дністровський міської відділ земельних ресурсів;

Ізмаїльський районний відділ земельних ресурсів;

Теплодарський міської відділ земельних ресурсів;

Овідіопольський районний відділ земельних ресурсів;

відділ земельних ресурсів у Татарбунарському районі Одеської області;

відділ земельних ресурсів у Іванівському районі Одеської області;

відділ земельних ресурсів у Саратському районі Одеської області;

відділ земельних ресурсів у м. Іллічівськ Одеської області.


Фактично контрольно-ревізійна робота розпочалась в обласному управлінні з 16.02.2007 року. Її здійснював один працівник, який пройшов практичні заняття в Контрольно – ревізійному управлінні в Одеській області та забезпечив подання до органів Державної контрольно-ревізійної служби звітності про результати контрольно – ревізійної роботи.

З 01.10.2007 року в Головному управлінні сформований та діє сектор контрольно-ревізійної роботи у складі 3 (трьох) спеціалістів. Згідно наказу Держкомзема України № 20 від 27 січня 2006р. завідуючого сектором контрольно-ревізійної роботи включено до складу колегії Головного управління. За період 2007 року було виявлено ряд порушень, що призвели до збитків бюджетних ресурсів на загальну суму 13 881 грн., які були сплачені винними особами до бюджету та на поновлення касових видатків у повному обсязі.


Правова робота та робота зі зверненнями


За 2007 рік юридичне управління прийняло участь у 21 судових справах.

Проведено 13 перевірок стану правової роботи у відділах земельних ресурсів у районах.

Протягом року організовано проведення семінарів з правових питань для територіальних органів земельних ресурсів.

Станом на 01.01.2008 року відділом роботи зі зверненнями громадян надано 434 роз’яснення застосування земельного законодавства. На особистому прийомі спеціалістами відділу прийнято 110 громадян.

Основними питаннями, розглянутими у зверненнях були: роз’яснення норм чинного земельного законодавства, порядку надання і вилучення земельних ділянок, роздержавлення та паювання земель, а також виділення земельних ділянок в натурі (на місцевості) у розмірі земельної частки(пай), вирішення земельних спорів; скарги на дії службових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Звернення розглянуті своєчасно та без порушення термінів встановлених законодавством.


Організаційна робота


За період з 01.01.2007 по 01.01.2008 до головного управління надійшло 7869 вхідної кореспонденції та опрацьовано – 3041 вихідної кореспонденції, зареєстровано звернень громадян – 452, здійснено особистий прийом 110 громадян. Враховуючи великі обсяги документообігу головного управління до загального відділу було встановлено систему автоматизації та електронного документообігу „Діло”. Дана програма спрощує пошук документів, їх виконавців, скорочує час реєстрації документації та звернень громадян.

Також протягом 2007 року проведено:

^ 47 апаратних нарад, на яких розглянуто близько 288 питань та надано 369 доручень;

9 засідань колегії, на яких розглянуто 50 питань, прийнято 45 рішень та видано 38 відповідних наказів головного управління, надано 44 доручень.

Інформаційна робота

Протягом року здійснено низку організаційних заходів щодо поліпшення співпраці головного управління із засобами масової інформації. Так станом на 1 січня 2008 року в друкованих засобах масової інформації опубліковано 145 статей, керівництвом головного управління проведено 71 виступ на телебаченні та надано 16 інтерв’ю на радіо.

У вересні 2007 року головним управлінням вперше було засновано власну рубрику „Земельні відносини” в газеті Одеської обласної ради „Одеські вісті”.

Організовано проведення розширених прес-конференцій заступника начальника головного управління Берднікова Є.С. – 20 липня 2007 року на тему „Основні напрямки місцевих рад щодо реформування земельних відносин” та 30 жовтня 2007 року на тему “Земельна реформа і економіка місцевих бюджетів”.

У березні 2007 року створено офіційний веб-сайт головного управління. З березня та до кінця 2007 року на веб-сайті головного управління розміщено 169 повідомлень. Поряд з цим ведеться робота щодо надання інформації д
еще рефераты
Еще работы по разное