Реферат: Урок математики
Урок математики1 клас
у кімнаті відпочинку
з використанням реабілітаційних
кубиків
асистента вчителя-реабілітолога
Арчишевської Оксани Павлівни
індивідуально з Байдою Михайлом
Тема: Розпізнавання предметів за розмірами (великий, малий). Відношення більший, менший, однаковий.
Мета: Розкрити властивість предметів різнитися за величиною(великий, малий, більший, менший, однакові); розвивати зорову пам’ять, увагу, логічне мислення; працювати над зміцненням м’язів спини, верхніх і нижніх кінцівок, над покращенням осанки; виховувати наполегливість, любов до математики, культуру запису в зошиті, охайність.
Обладнання: Демонстраційний матеріал (силуетні зображення лиса з лисенятами, оленя з оленятами), ляльковий мінітеатр до казки “Ріпка”, картки-завдання, паперовий картузик.
^ Хід уроку:
І. Організаційний момент.
1-2-3-4-5
Гарно будем працювать
“Молодчинку” зароблять.
ІІ. Усна лічба.
Лічба предметів від 1 до 5, від 10 до 1.
Загадка:
Я не їм вівса, ні сіна,
Дайте випити бензину,
Усіх коней обжену,
Кого хоч наздожену. (Автомобіль)
(рахує квадрати в автомобілі, побудованому з реабілітаційних кубиків)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Бесіда за змістом казки “Ріпка”(використовую ляльковий мінітеатр)
Яка виросла ріпка? (Велика)
Як розташувались герої казки? (Від більшого до малого)
Хто найменший? (Мишка)
Про яких ще героїв казок чи мультиків можна сказати великий-малий? (Крокодил Гена і Чебурашка, Вовк і Заєць і т.д.)
Вправа “Логічні кінцівки” (закінчити речення)
Якщо кавун більший за яблуко, то яблуко менше за кавун.
Якщо ведмідь великий, то заєць малий.
Якщо мізинчик менший за вказівний, то вказівний більший за мізинчик. (Показую ілюстрації)
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
Робота з демонстраційним матеріалом.
Уяви, що ми завітали до лісу. Дорослі лиси вивели на рогулянку своїх малят. Ось поважно ступає тато лис і маленькі лисенята. Який лис за величиною? А лисенята?
До води веде свого малюка олениха. Що можна сказати про величину мами і оленяти? (Зображення викладає учень на набірному полотні)
Робота з реабілітаційними кубиками.
Знайди серед кубиків великий і малий.
Якого вони кольору?
Знайди однакові за розміром та кольором.
Фізкультхвилинка.
Ми тупаєм ногами - тупає ногами
Туп, туп, туп.
Ми плескаєм в долоні - плескає в долоні
Плесь, плесь, плесь.
Ми руки підіймаєм, - підіймає руки і колихає ними
вправо-вліво
Ми руки опускаєм, - опускає руки
Так, так, так
І спину випрямляєм. – стає рівно.
Робота за картками-завданнями.
а) Завдання: з’єднати лінією однакові за величиною фігури.
2
2
б)
Завдання: Намалювати такого ж чоловічка, але більшого за розміром.
Робота з підручником.
Завдання 1-4
Що зображено на малюнках? Порівняй предмети за величиною.
Завдання 5
Яка тварина найбільша? Яка найменша?
Хто більший, ніж котик?
Хто менший, ніж коза?
Робота в зошиті (під керівництвом вчителя).
За зразком намалюй бордюр із квадратів та кружечків. (Використовую девіз: “Гарне письмо – це мистецтво, гарно писати – творити красу!”)
(Слідкую за поставою дитини, використовую паперовий картузик, щоб учень не нахиляв низько голову.)
^ V. Підсумок уроку.
- Ти гарно працював на уроці, ось тобі маленький подарунок (малюнок автомобіля з написом “Молодець”).
- Який автообіль за розміром?
- Які автомобілі ти знаєш, більші за розміром, ніж цей? (Камаз,...)
^ Урок читання
1 клас
асистента вчителя-реабілітолога
Арчишевської Оксани Павлівни
індивідуально з Ковалюком Тарасом
Тема: Закріплення вивчених букв.
Мета: закріпити вивчені букви, звукові значення вивчених букв; формувати навички читання слів з вивченими буквами; розвивати мовлення, пізнавальні інтереси, зорову пам’ять, дрібну моторику пальців рук; виховувати працелюбність та наполегливість, любов до природи.
Обладнання та матеріали: ілюстрації із зображенням тварин, таблиці для ігор, роз даткові картки для гри “Розшукай літери”, макет телевізора, макет човна.
^ Хід уроку:
І. Організаційний момент.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні у нас незвичайний урок.
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну відому, в країну чудову,
В країну Грайландію.
Повноправною господаркою цієї країни є гра.
Під час подорожі країною ми зупинимось у трьох портах:
“Букви”----- “Слова” ------ “Речення”
^ Показую карту подорожі.
Подорожувати будемо ми з тобою на кораблі. Роботи багато і, щоб усю подолати ти повинен бути:
уважним;
розумним;
організованим;
кмітливим.
ІІІ. Розвиток партикулярного апарату.
Зарядка для губ, язика.
Вправа “Горішки”.
Уяви, що у нас багато горіхів і їх потрібно розгризти. Стисни міцно зуби, напруж нижню щелепу, розслаб рот.
Вправа “Крижана гірка” – для розслаблення м’язів язика.
Роптом спинка язика
Стала гіркою льодка.
Розтопитись їй звелю,
Я напруги не люблю.
Став на місце наш язик,
Бо до льоду він не звик.
Вправа “Хоботок” – для розслаблення м’язів губ.
Я наслідую слона,
Губи хоботком тягну.
А тепер їх відпускаю
І на місце повертаю.
Потягну – і розслабляю,
Потягну – і розслабляю,
^ IV. Подорож до країни Грайландії.
Час вирушати у подорож. Корабель піднімає вітрила. Наш курс – порт “Букви”.
Ось ми на місці призначення. Надійшла телефонограма, що жуки-буквоїди наробили лиха, пошкодили букви. Нам потрібно допомогти буквам.
Гра “Відгадай букву”.
Гра “Розшукай літери”.
На малюнку зашифровано 10 букв. Треба їх знайти, зафарбувати і вписати в порожні клітинки.
Гра “Букви на прогулянці”.
Збираючись на прогулянку букви вишикувались парами. Розрізни букви у кожній парі.
V. Фізкультхвилинка.
^ Сплять маленькі совенята(заплющити очі).
Раз – розкрий оченята,
Подивись навколо(кругові рухи очима).
Потім вгору і додолу(лише очима, головою не рухати)
Оченята – блим, блим, блим!
Відпочити треба їм!
Вправо, вліво, оченята
Повертали совенята.
Совенята будуть спати,
А ми будемо читати.
Ми минули порт “Букви” і наближаємося до порту “Слова”.
Гра “Дізнайся ім’я білки”.
Поряд з білкою намальовані квіти, які відрізняються між собою кольором і формою пелюсток. У середині кожної квітки написана буква. Білочка тримає такі ж квіти, але розміщені вони в іншому порядку. Учень відгадує, що її звати Клара.
З першим завданням ти впорався добре, я задоволена і гадаю, що білочка теж.
Гра “Склади слово”
ТОПЛЯ
ТИНА
КАР ТУЗ
ЕТА
АВАН
Гра “Відгадай назву професій”.
^ Кожному в пісочниці
Дуже гратись хочеться.
Бо не просто в ній пісок:
Тісто в ній на пиріжок.
Для фортеці – цегла в ній,
Для машин – гараж новий.
Ось чому в пісочниці
Всім погратись хочеться.
Давай напишемо назви професій, в які граються діти в пісочниці.
^ Дитина пише: перукар, лікар, пекар.
Вивішую слова із зображенням лева:
Сталевар, телевізор, левада.
Гра “Кому телефонував лев?”
Треба здогадатися кого вітав лев з святами.
Я набираю номер телефону, а ти читай назву тварини під цим номером, піднімай малюнок з її зображенням.
ведмідь півень
крокодил білочка
кабан собака
Назви свійських тварин.
Які тварини можуть виступати у цирку?
Час рушати до останнього порту. Перешкод для корабля немає. Ми в порту “Речення”.
Усе навкруги вкрив сніг.
Прочитай це речення здивовано. А тепер задоволено.
Гра “Збиремо човники”.
На човниках написані слова. Треба поставити їх у певному порядку, щоб вийшло речення.
Вітер колише на морі корабель.
VI. Підсумок уроку.
Ти сьогодні був не тільки уважним, розумним, організованим, кмітливим, а ще чудовим мандрівником. Що найбільше сподобалось тобі і запам’яталось?
Дарую дитині кораблик зі словами подяки.
еще рефераты
Еще работы по разное
Реферат по разное
План-конспект открытого урока по теме: «Конфликт в обществе»
18 Сентября 2013
Реферат по разное
Ігрова діяльність на уроках іноземної мови в початковій школі
18 Сентября 2013
Реферат по разное
12 штучний інтелект. Експертні системи
18 Сентября 2013
Реферат по разное
Урок по теме «Многообразие рыб»
18 Сентября 2013