Реферат: Творчий груповий проектТВОРЧИЙ ГРУПОВИЙ ПРОЕКТ

АВТОР:

викладач математики

І категорії, старший викладач

ШИПІЛОВА І.Ю.


м.Алчевськ

2009 рік

АВТОР ПРОЕКТУ:

ШИПІЛОВА

ІННА

ЮРІЇВНА


Закінчила: Луганський державний педагогічний університет імені Тараса Шевченка

Педагогічний стаж: 13 років

Спеціаліст І категорії, старший викладач


^ ПЕДАГОГІЧНЕ КРЕДО:

«Чуйність і лагідність – та духовна сила, яка здатна зберегти дитяче серце від озлоблення, жорстокості і байдужості, від безсердечного ставлення до всього доброго і світлого в житті, насамперед до сердечного, теплого слова.»


^ ТЕМА ПРОЕКТУ: ПІРАМІДОЛОГІЯ.

МЕТА ПРОЕКТУ:

ПРАКТИЧНА:

Формувати вміння аналізувати інформацію, аналізувати особисті пізнавальні та практичні дії;

Налагодження міжособистісної взаємодії шляхом зовнішнього діалогу в процесі засвоєння учбового матеріалу;

^ Розвивати навички групової роботи;

Підвищувати рівень активності і самостійності;

Формувати вміння і навики роботи з Інтернет – ресурсами, розвивати спеціальні дослідницькі вміння і навики.

ОСВІТНЯ:

Познайомити учнів з пірамідою як з геометричним тілом;

Значення піраміди з історичної і математичної точки зору;

Показати взаємозв’язок вивчаємих на уроці тем з навколишнім світом і оточуючим нас побутом.

РОЗВИВАЮЧА:

Розвивати пізнавальний інтерес до математики;

Розвивати вміння бачити суперечність, вміння висловлювати свою думку;

Розвивати художнє бачення, навички режисури.

ВИХОВНА:

Сприяти вихованню активного мислення, комунікативних якостей учнів;

Виховувати творче мислення, всебічно розвинуту особистість;

Виховувати вміння прислухатися до ідей інших, поважати точку зору оточуючих, з метою досягнення найвищих результатів роботи в групі.

^ ДИДАКТИЧНЕ І МАТЕРІАЛЬНО – ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ:

Підручники, енциклопедії, сучасна література;

Інтернет – ресурси;

Моделі пірамід;

Зварювальний матеріал для виготовлення сучасних пірамід;

Фотоапарат;

Відеокамера; Комп’ютер зі спеціальним програмним забезпеченням.


^ ФОРМА ДІЯЛЬНОСТІ : групова.

МЕТОД НАВЧАННЯ : проект.

АКТУАЛЬНІСТЬ:

Комп’ютерні технології інтенсивно запроваджуються як у традиційних галузях виробництва, так і в нових, виникнення яких неможливо уявити без застосування комп’ютерної техніки. Розробка проекту з об’єднанням геометрії і інформатики, занять з виробничого навчання дозволила раціонально об’єднати теоретичні знання учнів з їх творчими можливостями та розкриттям багатьох талантів при створенні відеофільму. Цей проект допоміг розкрити у учнів багатий творчий та духовний потенціал, показати, що спостерігати самим, дослідувати та пізнавати предмети самостійно, сприяє становленню цікавої, всебічно розвинутої особистості, а також, що математика не суха наука,а дуже глибока і цікава.

^ МЕЖПРЕДМЕТНІ ЗВЯЗКИ:

Геометрія;

Інформатика та інформаційні технології;

Історія;

Практичне навчання зі зварювального виробництва.

^ ОЧІКУВАННІ РЕЗУЛЬТАТИ:

Учні навчаться збирати та аналізувати цікавий та необхідний матеріал з заданої теми, ставити мету та раціонально добиватися її, навчаться планувати зміст діяльності, оцінювати свої можливості і зусилля, висловлювати свою думку, робити висновки. Навчаться справедливо оцінювати свою роботу і роботу всієї групи, навчаться публічно виступати при захисті проекту, а також розширять свій кругозір, поглиблять знання з математики при роботі з додатковою літературою, та за допомогою комп’ютерних технологій поглиблять навички при роботі на уроках інформаційних технологій.

^ КРИТЕРІЇ УСПІХУ:

Проект буде вважатися успішним, якщо його результати зацікавлять учнів і інших викладачів, а головне, якщо його будуть використовувати в роботі викладачі, а учні для поглиблення своїх знань.

^ ТЕРМІН ВИКОНАННЯ: 2 тижні.

КІЛЬКІСТЬ УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ: 6 учнів.

РОЛЬ ВИКЛАДАЧА: корегувач дій, консультант.

РОЛЬ УЧНІВ: 2 теоретика – математика, 2 єгиптолога, 2 практика, спільний відео монтаж.

^ ЕТАПИ ПРОЕКТУ:

І. Підготовчий етап.

ІІ. Відбір матеріалу.

ІІІ. Презентація.

І. ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП.

На уроці з геометрії при вивченні теми «Многогранники» учням пропонується наперед вивчити наступну тему «Піраміда», але не просто підготувати реферат або виступ, а зняти відеофільм, де вони б змогли показати все, на що здатні їх творчі потенціали. Бажаючі виявились дуже швидко.

Поспілкувавшись з учнями, що вони знають про піраміди, чи вивчали в школі на уроках історії щось цікаве, хто знає про існування сучасних пірамід, де вони зустрічаються нам в оточуючому нас світі, легко і ненав’язливо викладач підводить учнів до плану дій і розподіл ролей.

^ Таким чином, утворилась творча група з 6 лідерів, але інші спостерігали за роботою і допомагали своїми ідеями.


Творча група складається :

Теоретики – математики, які вивчають матеріал з підручника про піраміду, як геометричне тіло.( 2 учня )

Єгиптологи – вивчають значення пірамід з історичної і математичної точки зору . ( 2 учня )

^ Практики, які досліджують, де в нашому житті зустрічаються піраміди. ( 2 учня )
Викладач спрямовує учнів на те, що плідна праця кожного є запорукою успішного створення відеофільму. Учні разом з викладачем обговорюють джерела збору інформації, розподіляють ролі режисера, звукорежисера, оператора. Важливо те, що учні не обмежили себе вузьким колом обов’язків пошуку та представлення інформації, а самі розподілили ролі в зйомках

відеофільму. Тобто вони всі від самого початку до кінцевого результату проекту були в курсі кожного шагу інших. Їм допомогла китайська притча, яку я їм запропонувала перевірити: «Скажи мені – і я забуду, покажи мені – і я запам’ятаю, дай зробити – і я зрозумію».


ІІ. ВІДБІР МАТЕРІАЛУ.

Через 2 -3 дні творча лабораторія починає роботу над відбором інформації, яку зібрали наші дослідники.

Теоретики – математики запропонували представити учбовий матеріал у вигляді комп’ютерної презентації, де будуть відображені теоретичні відомості, елементи пірамід основні формули для рішення задач.
Єгиптологи знайшли відео сюжет про єгипетські піраміди, історичні дані за допомогою Інтернету, результат своєї роботи представили у вигляді доповіді.

Ну що там храм прадавній Артеміди,

^ Колос Родоський, це якісь дива!

Дивіться: це фігура – піраміда,

Краса її завжди жива.

Нахилені до купи грані

Вершину творять горду і стрімку.

Усе довершене у ній, прегарній,

Хіба забути нам таку?Термін «піраміда» взятий із грецького слова «піраміс» або «пірамідос». Греки, в свою чергу, запозичили це слово із єгипетської мови. Дехто вважає, що термін «піраміда» походить від грецького «пір» - вогонь. В давньому Єгипті гробниці фараонів мали форму пірамід. В ІІІ ст. до н.е. єгиптяни споруджували ступінчасті піраміди, а пізніше єгипетські піраміди набули геометричної форми. Наприклад, піраміда Хеопса – найвища піраміда 147 м. Площа основи перевищує 54000 м2, а загальний об’єм споруди більше 2500000 м3. Всі поверхні відшліфовані з такою математичною точністю, що, з’єднав їх, поміж ними неможна просунути тонке лезо ножа.

Ми знаємо, що відношення між довжиною кола та його діаметром є постійна величина, добре відома як число π = 3,14. Якщо скласти 4 сторони основи піраміди Хеопса, отримаємо 931,22 м. Поділив це число на подвійну висоту піраміди ( 2 х 148,208 ), отримаємо 3,14, тобто π.

Деякі вчені вважають, що піраміди збережуть світ. Ті, хто входять у піраміду, покращують своє здоров’я. Там, де піраміда, все розцвітає, підвищується врожайність сільськогосподарських культур.

^ Практики підібрали фото сучасної архітектури, на яких видно, що піраміди оточують нас навколо.

Французький інженер Ейфель був одним з перших, хто почав використовувати металеві конструкції при створенні архітектурних споруд. Знаменита Ейфелева вежа, яка зовні подібна до піраміди, зробила його відомим на весь світ.

^ У вигляді піраміди французькі архітектори оформили вхід у Лувр.
В архітектурі Санкт – Петербурга «єгипетський стиль» є одним з самих загадкових атрибутів на Неві у Царському селі:

«Єгипетські ворота» «Єгипетська піраміда»

В сучасному житті все більше використовують світлопрозорі конструкції у вигляді пірамід:Зацікавившись цією темою, практики вирішили на уроках практичного навчання виготувати піраміди власноруч, які приносять користь людям у побуті.

Конструкція піраміди виготовлена зі скляних пластин рубінового кольору, які фіксуються металевими кантами. Наявність 5 кришталевих куль забезпечує значний радіус дії і високу інтенсивність випромінювання. Тому властивості і ефекти піраміди спрямовані на усунення негативних впливів інтер’єра і зарядку предметів.

^ Каркасна піраміда с антеною дозволяє усунути дію гепатогенних випромінювань, лікування та обробка води.

^ Знімається сюжет про дитину 2 років, яка збирає іграшкову пірамідку, вивчаючи її властивості, що збирати треба з великого кільця, доки не дійдеш до вершини.


На прикладі піраміди Маслоу йде розповідь про рівні потреб людини, яка хоче бути успішною.ПОТРЕБА

^ У РЕАЛІЗАЦІЇ

СВОГО ПОТЕНЦІАЛУ
САМОПОВАГА І

ПОВАГА ОТОЧУЮЧИХ
^ ПОТРЕБА В НАЛЕЖНОСТІ
ПОТРЕБА В БЕЗПЕЦІ
ФІЗІОЛОГІЧНІ ПОТРЕБИ
Відібравши цікавий матеріал, ілюстрації, відео, група працює над сценарієм відеофільму. Підбирається музичний супровід, встановлюється план зйомок. На монтаж фільму відводиться 3 – 5 днів.


ІІІ. ПРЕЗЕНТАЦІЯ.


Презентація проектної діяльності учнів проходить у вигляді демонстрації відеофільму на першому уроці вивчення теми «Піраміда». Нестандартний підхід до викладання нової теми, наочне бачення аудиторією, що можуть робити їхні одногрупники, викликає велике зацікавлення до вивчення даної теми, а також викликає бажання показати, що кожен може зробити щось цікаве. Все це сприяє бажанню наперед вивчити наступну тему, підвищує інтерес до математики, а також розширює світогляд учнів і поглиблює їх знання.


^ ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ.

Після перегляду фільму учасники проекту підводять підсумки роботи та роблять самооцінку проведеної роботи, розповідають про свої враження, цікаві моменти при роботі над проектом, які складні ситуації виникали, що більш всього запам’яталось і що б ще хотілося б зробити.


Далі проводиться дискусія з проблеми:

Чи розкрита тема проекту?

Що найбільше вразило глядачів у роботі творчої групи?

Як би глядачі робили цей проект, щоб вони показали додатково?

А від яких кадрів відмовилися? Чому?

Чи викликав цей відеофільм бажання вивчати математику глибше та зацікавленіше?Оцінивши роботу творчої групи навчальною групою, іншими викладачами, можна зробити висновок, що такі проекти потрібні, і, якщо, зняти цикл учбово – пізнавальних відеофільмів з любої теми, зроблених власноруч учнями, інтерес до предмету зросте, підвищиться успішність, а учень навчиться бачити навколо себе, замислиться про оточуючий нас світ, і, можливо зробить своє життя і життя інших красивішим, наповненим змістом, чистішим.
^ ЛІТЕРАТУРА ТА ІНТЕРНЕТ – РЕСУРСИ:http://pyramid.org.ua/

http://pyramids.com.ua/

http://www.is.svitonline.com/sliderm/piramid/piramid.html

http://ru.wikipedia.org/wiki/Египетские_пирамиды

Тадеєв В.О. Математика. Тлумачний словник – довідник. Тернопіль. «Навчальна книга», 1999. – 158 с.

Математика (енциклопедія для дітей). – М.:»Аванта», 2003. – 685 с.

Вербицький А.А. Формування пізнавальної та професійної мотивації. – М.: Освіта, 1986. – 364 с.

Колеченко І.В. Енциклопедія педагогічних технологій; посібник для викладачів. – СПб.:КАРО, 2005. – 368 с.

Никишина І.В. Інноваційна діяльність сучасного педагога: методичний посібник. – Вчитель, 2007. – 91 с.

Пічуріна А.Ф. Виховання учнів на уроках математики. – М.: Освіта, 1987. – 390 с.

Погорєлов О.В. Геометрія, 10 – 11. – Київ: Освіта, 1995. – 141 с.

еще рефераты
Еще работы по разное