Реферат: Тема. Доба героїчних походів козаків. Петро –Конашевич Сагайдачний. Мета
Тема.Доба героїчних походів козаків .Петро –Конашевич Сагайдачний.
Мета: - розглянути напрями морських походів козаків;
-охарактеризувати діяльність гетьмана П.-К.Сагайдачного;
-розвивати вміння узагальнювати матеріал;
-виховувати в учнів почуття поваги до минулого, патріотизм.
Обладнання: карта «Запорізька Січ к.16-п.п.17ст.», атласи, ілюстрації, роз-
датковий матеріал,відеоматеріали (уривки з відео проекту
каналу Інтер «Країна.Історія українських земель»).
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Структура та хід уроку.
І.Організація класу.
ІІ.Актуалізація опорних знань учнів:
-фронтальна бесіда:
- Учні про кого ми вивчаємо у 8класі?(про козаків);
-Хто такі козаки?
-Які причини виникнення козацтва?
-З ким воювали козаки?(поляками, турками)
ІІІ.Вивчення нового матеріалу. Мотивація теми та мети уроку.
План
«Доба героїчних походів» козаків.
Діяльність П.-К.Сагайдачного.
Хотинська війна.
І.-А) Інформація вчителя:
-Б)робота в групах (3):(Звучить пісня «Гей, на горі та й женці жнуть).
Завдання:
-І група: Виписати роки татарсько-турецьких набігів на українські землі
(Шв.,с.72);
-ІІ група: Виписати як поводили себе ординці на українських землях
(роздатковий матеріал,додаток №2);
-ІІІ група:Виписати нові терміни і знайти їх значення
(Історія України .Експрес – підготовка,с.54)
Групи звітують.
Учитель:
Перші ІІ десятиліття 17ст. називають «доба героїчних походів козаків».Саме в цей період були здійснені успішні морські походи проти Османської імперії.
В) робота з документом (додаток №1).
Зачитати як козаки готувалися до походу.
Г)перегляд відеоуривку з проекту каналу Інтер «Країна. Історія українських земель» про морські походи козаків.
Записати дати та напрямки морських походів у вигляді хронологічних сходинок.
(приклад)
1602
захоплена Кілія
1606-Варна
1616
1608-Перекоп
1609-Ізмаїл ,Кілія Кафа
1614-Трапезунд
1615-Константинополь
Д)робота з картою, атласами
показати морські походи козаків.
Е)робота з документом(Вл.,с.83) – підтвердження героїзму козаків.
-Яке значення морських походів козаків?
(-сприяли ослабленню Туреччини;
-перешкоджали загарбницьким планам турків;
-сприяли активізації національно-визвольних рухів підкорених народів).
ІІ.А)метод «Телефон».
-Відгадайте хто водив козаків у морські походи?
1
г
2
и
3
а
4
н
5
6
й
7
ч
8
9
д
0
с
031-36-937-426
(Сагайдачний)
Б) Повідомлення про Сагайдачного(1 учень).
В)Робота з підручниками:-Вл.,с.84; Шв.,с.75.
–Складання схеми «Діяльність П.К.- Сагайдачного».
ІІІ. А) Інформація вчителя про Хотинську війну.
Б)робота з картою – показати Хотин.
В) перегляд уривку проекту Інтер «Країна. Історія українських земель»
(Хотинська війна)+робота з Шв.,с.78-79.
Складання таблиці: «Хотинська війна».
Приклад
Дата
Сили ворожих сторін
Хід
Наслідки
2.09.-
3.10. 1621 р.
Поляки 35тис. +
40 тис. козаків +
25 тис. литовців
Турки - 220-250 тис.
-4.09.-козаки перемогли турків;
-12.09.-наступ козаків невдалий;
-28.09.-наступ турків невдалий.
Висновки.
ІV.Закріплення.
А) Метод «Мікрофон»
Б)Хронологічна задача.
-Скільки років минуло від захоплення козаками Кафи до початку Хотинської війни?(1621-1616=5)
-Скільки років тому козаки захопили Константинополь?(2010-1615=395).
В)Впізнай історичну постать.
-Змалку привчився натягати лук, зброї та коня з рук не випускати ..,був відважний вояк і добрий вождь.Від козаків вимагав послуху й дисципліни…Щороку водив козаків на Чорне море проти турок і татар…Сам з усім козацьким військом записався до Київського братства і помагав по різних містах утримувати школи…(П.Сагайдачний).
V.Оцінки. Їх мотивація.
VІ.Домашнє завдання, §11,завд.1,2 ;скласти сенкан до слова Сагайдачний, заповнити контурну карту.
Додатки:
1)роздатковий матеріал
^ 2) Г.-Л.Боплан про організацію козаками морських походів проти турків
Коли козаки задумують свій морський похід , то не мають дозволу від коро-
ля, але дістають його від свого гетьмана і скликають військову раду.На ній обирають наказного гетьмана, який має очолити їхній похід…
Будують човни з верби або липи…Кожен козак озброєний двома рушницями
шаблею.На кожному човні є 4-6 фальконетів (невеликих гармат),порох, свинець, ядра,компас…
Література:
1.Власов В.С.Історія України:8кл.:підруч. для загальноосвіт. навч.закл.- К.:Генеза,2008.-с.82-88.
2.Гісем О.О.,Мартинюк О.О.Історія України.Експрес-підготовка.7-12 класи.-
Тернопіль:Навчальна книга - Богдан,2010.-с.53-54.
3.Єрмоленко А.О.Історія України.8клас.Готові дидактичні набори.-Х.:Основа,2008,с.45.
4.Україна.Історичний атлас:8 клас.К.:Мапа.2006.-с.16.
5.Хрестоматія з історії України.Практичний довідник/уклад.Воропаєва В.В.-Х.:ФОП Співак В.Л.,2010.-с.77-80.
6.Швидько Г.К.Історія України.ХV І- ХV ІІ століття.-К.:Генеза,1997,с.71-80
еще рефераты
Еще работы по разное
Реферат по разное
Семья… Какое ёмкое слово. Явспоминаю выражение «семья народов». Очень часто так говорит мой дед отец мамы, когда рассуждает о дружбе, существовавшей между народами Советского Союза
18 Сентября 2013
Реферат по разное
План основных мероприятий Министерства культуры Республики Башкортостан с 19 по 25 марта 2012 г. №
18 Сентября 2013
Реферат по разное
Аны, больше напоминающие юбку деталь традиционного самурайского костюма, в наше время сохранившаяся как часть формы для занятий кобудо (воинскими искусствами)
18 Сентября 2013
Реферат по разное
Аннотация рабочей программы профессионального модуля сопровождение договоров страхования (определение страховой стоимости и премии)
18 Сентября 2013