Реферат: Історія прямого ефіру

ЗМІСТ

Вступ

Історія прямого ефіру.

Моніторинг ранкових ефірів.

Детальний аналіз розважального ток-шоу.

Висновки

Література

ВСТУП

Мета нашої роботи – висвітлити питання історії та розвитку прямого ефіру на телебаченні, а також моніторінг ранкових ефірів на телебаченні та аналіз розважального ток-шоу.

Прямий ефір використовувався в перші роки зародження телебачення, так як ще не були впроваджені технології запису.

Зараз частіше за все в прямому ефірі транслюються спортивні змагання або нагородження (на кшталт Оскару, MTV Music Awards і т.н.). Також трансляцію використовують при показі новин, коли ведучі презентують в прямому ефірі підготовлені та записані сюжети.

А в 8 березня 1987 року відбулася подія, яку називають Великою Телевізійною Революцією. Після звичайних розважальних програм, перед камерами з’явився вже досить відомий в якості міжнародного журналіста – Володимир Мовчанов і, привітавшись з глядачами, почав перший випуск першої “прямої” нічної інформаційно-музикальної програми “До і після півночі”.

Майже всі канали сучасного телебачення мають ранкову програму. Ми звернули увагу на ранкові ефіри та програми таких каналів як: Новий канал та програму “Підйом”, “Сніданок з 1+1 ”, та “Ранок на каналі Інтер”. Ми спробуємо проаналізувати рубрики цих програм, поведінку ведучіх, та враження, яке справляє передача на глядачів, окреслити вікову аудиторію.

Для детального аналізурозважального ток-шоу ми вибрали програму “Ще не все”, яка транслюється на Новому каналі і присвячена обговоренню подій та конкурсантів на проекті “Фабрика зірок -3”.

Це ток-шоу на сьогодні займає перші рядки рейтингів і має широку глядацьку аудиторію та користується популярністю.

Історія прямого ефіру

Прямий ефір— це процес безпосередньої передачі телевізійного чи радіосигналу з місця проведення запису в ефір, тобто безпосередня трансляція сигналу у реальному часі. Внаслідок технічних можливостей технічної апаратури що здійснює прямий ефір, і множинних точок переходу сигналу (камера-центр обробки сигналу-антена-супутник-супутник-приймальна антена-телевізор), прямий ефір ніколи не буває в прямому сенсі «прямим» — завжди буде затримка в декілька секунд.

Прямий ефір використовувався в перші роки зародження телебачення, так як ще не були впроваджені технології запису.

Зараз частіше за все в прямому ефірі транслюються спортивні змагання або нагородження (на кшталт Оскару, MTV Music Awards і т.н.). Також трансляцію використовують при показі новин, коли ведучі презентують в прямому ефірі підготовлені та записані сюжети.

Історія українського телебаченнярозпочалась 1951 р. у Харкові, коли група радіоаматорів під керівництвом В. Вовчанка розпочала перші телевізійні пересилання за електронною системою з високою чіткістю зображення.

А в 8 березня 1987 року відбулася подія, яку називають Великою Телевізійною Революцією. Після звичайних розважальних програм, перед камерами з’явився вже досить відомий в якості міжнародного журналіста – Володимир Мовчанов і, привітавшись з глядачами, почав перший випуск першої “прямої” нічної інформаційно-музикальної програми “До і після півночі”.

З одного боку нічого сенсаційного в цьому не було. Бо на початку існування телебачення усі програми шли в прямому ефірі, бо відеозапису ще не існувало. Ось чому в архіви не потрапили унікальні матеріали тих років. Але в середині 80-х років виступати в прямому ефірі мали змогу лише високопоставлені держслужбовці. Тому, телебачення тих років було досить статичним, неживим. Є навіть один факт, який обговорювала вся країна як сенсацію. Під час програми “Час”диктор І. Кірілов, який завжди був дуже серйозним і офіційним, під час одного з сюжетів випадково опинився в кадрі – розслаблений, сумний, відкинувшись на спинку крісла. Це зараз здається, що нічого сенсаційного в цьому немає, бо сучасне телебачення показало нам вже все і навіть те, чого б і не треба б було показувати. А тоді прояв звичайних емоцій у диктора всесоюзного телебачення натворив багато шуму.

Саме тому прямий ефір був для глядачів синонімом прямої розмови, живого спілкування.

Перше враження, яке зробила на глядачів програма “До і після півночі” було настільки сильним та яскравим, що коли через півроку з’явився “Погляд”(Взгляд), більш розкутий та гостий, динамічний та непередбачуваний, йому нелегко давалася конкуренція з програмою, яку вже встигли полюбити глядачі.

Цікаво, що програма “До і після півночі” продовжує існувати і в наш час на каналі “Ren-TV”. Випуски програми регулярно показують у суботу на каналі “Ніка плюс”. Ці передачі як і тоді, зроблені з не аби якою майстерністю і актуальністю, але майже нікому вже не цікаві.

Також, за часів перебудови, дуже модними і сучасними були так звані телемости. Під час яких відбувалось спілкування людей не тільки з різних міст, а й навіть країн. Саме тому, що спілкування було в прямому ефірі, іноді відбувались дуже кумедні випадки, які надовго запам’ятались глядачам.

На сучасному етапі в прямому ефірі ми маємо змогу дивитись як новини з місця події, так і концерти, спортивні змагання, присудження премій.

Моніторинг ранкових ефірів

Підйом” на Новому каналі.

Щастя – це розпочати день із ними — трьома друзями з шаленою харизмою, зі сміливим та авторитетним почуттям гумору, з обізнаністю у політиці, культурі, спорті – всього й не перелічиш! Оля Фреймут – прегарна білявка, яка щоранку руйнує стереотип. Знаєте ж який? Олександр Педан – галантний, делікатний та живий співрозмовник, який всюди був і всюди буде! Сергій Притула – до такого мріє притулитися кожна молода українка… Разом ці троє створюють вибухову суміш! А що може збудити та збадьорити зранку краще, ніж краса та гумор в одному флаконі? Тільки “Підйом” на Новому каналі! Бо у нас втричі більше краси і втричі більше гумору! Але від такого шаленого драйву можна швидко втомитися, особливо на голодний шлунок. Саме тому у команді “Підйому” є неперевершена господиня Наталія Анікіна. Щоранку вона готує нову страву і ще жодного разу не повторилася. Окрім рецепту, Наталка розповідає багато нових фактів і про країну, що подарувала світові обрану кухню. На каву-чай приходять мега-відомі особи, яких усі бачили тільки ввечері. І то здалеку, бо перший ярус балкону – це вже драма! У “Підйомі” ж – комедія щодня! Бо зірки зранку – ну просто, як діти, – безпосередні, розкуті та щирі. А часом навіть без макіяжу!

Рубрики програми:

«Своя Кухня»Кожного ранку мучитесь питанням, що приготувати на сніданок? Довірте цю справу професіоналам “Своєї Кухні”! Найапетитніша ведуча, Наталка Анікіна, творить на кухні дива! Всього за кілька хвилин вчіться готувати смачний і корисний сніданок! «Найкраща країна»Беріть участь у конкурсі від оновленої рубрики «Найкраща країна»! Якщо Ви сфотографуєтеся разом із логотипом програми “Підйом” в одному зі знаменитих місць вашої Батьківщини – це фото матиме більше шансів на наш ефір! «Я-очевидець» Нова рубрика «Я-очевидець», вочевидь, була давно необхідна “Підйому”. Це ніби доказ того, що ми — сучасне, актуальне і дуже мобільне телевізійне шоу. Ви мріяли бути частиною колективу програми «Підйом!»? У новому сезоні у вас є шанс стати нашим власним кореспондентом. Якщо Ви бачите якійсь незвичні речі — не проходьте повз них! Зніміть їх на свій мобільний телефон або портативну камеру — і надішліть це відео нам! Ми обов’язково покажемо його в ефірі і назвемо його автора. Якщо Вам пощастило видертися на скелі Довбуша або спуститися до кримських печер Чуфут-кале — запишіть своє привітання. Ми радо покажемо його в ефірі! Відтепер робімо «Підйом!» разом! «Мода від народу» «Мода від народу» — це проста і геніальна трансформація авторської рубрики Олі Фреймут. Відтепер вона не тільки радитиме простим українцям, як вдягнутися модно і з шиком, та ще й від знаних дизайнерів! Із нового сезону Оля буде доводити, що гарно і стильно виглядати можна і завдяки зовсім маленьким гаманцям… Якщо Оля зупинить вас просто неба і розпитуватиме, у що і за скільки гривень ви вдягнуті — відповідайте щиро! Це якраз зніматиметься нова «Мода від народу!»

Недивлячись на те, що ранковий ефір на Новому каналі іноді аж над-то драйвовий та сучасний, у нього є досить велика аудиторія. А хороші ведучі дуже дотепні і смішні. Однак я впевнена, що люди віком старше сорока багато чого навіть не зрозуміють. По-перше ведучі дуже швидко розмовляють, по-друге, в їх мові дуже багато молодіжного сленгу, який і мені іноді є незрозумілим.

Оновлений «Сніданок з 1+1» — це справжня енциклопедія вдалого ранку! Ведучі Лідія Таран і Марічка Падалко подарують вам веселий настрій і бадьорість на весь день. Під час сніданку глядачам гарантовані гарні новини, огляд преси, прогноз погоди, а ще сюрпризи.

Ця програма більш “спокійна”, розрахована на більш старшу та серьознішу аудиторію, але якась… нудна.

Ранок з Інтером" — це заряд позитиву на весь день. Все важливе і цікаве, потрібне та корисне, пізнавальне та розважальне «Ранок» розповість у своїх численних і різноманітних рубриках.

Здравія бажаємо!

Як встигати по сто справ щодня і при цьому виглядати «на всі сто», знають чарівні ведучі рубрики «Здорове життя». Вони із задоволенням поділяться цінними порадами з косметології, правильного харчування та здорового способу життя. А якщо ж все-таки захворіли — не біда. Швидко встати на ноги допоможе «Домашній лікар». У ранкового лікаря тільки надійні, перевірені часом рецепти.

Що нового?

Ранок — це особливий час. І не важливо, з чого Ви починаєте свій день, з молитви або зарядки, завжди важливо знати, що сьогодні відбулося. Все про події в країні та світі розкажуть «Новини». Нові випуски виходять в ефір кожні півгодини о 7:00, 7:30, 8:00, 8:30, 9:00. Вся актуальна та важлива інформація для ділових людей зібрана у рубриці «Ваші гроші» — події у світі бізнесу, поради експертів, оперативний аналіз економічних тенденцій та показників. «Кримінальний огляд» допоможе Вам залишатися напоготові. Для любителів футболу, боксу, баскетболу та інших видів спорту є «Спортивні новини». Тих, хто звик жити з огляду на зірки, зацікавить рубрика — «Гороскоп».

--PAGE_BREAK--

Дивне поруч!

Життя йде своїм звичаєм. Здається, що дні схожі один на одного. Але це не зовсім так. Минає час, і виявляється, що і цей день зробив свій внесок в історію. Щоб, як казав один кіногерой, «День взяття Бастилії не пройшов дарма» є рубрика «Цей день в історії». Але й сьогодні, у світі відбувається маса найдивовижніших речей — найсвіжіші зібрані в рубриках програми. Курйозні новини ви знайдете в «шаленому світі». Рубрика «Диво-новини» розповість про найнеймовірніші події, про незвичайні здібності простих людей, про загадкові явища та відкриття. Україна — дивна країна з надзвичайними людьми, в цьому ви переконаєтесь, переглянувши рубрику «Дивовижна країна» — сюжети про незвичайних людей з різних куточків України. Ось такий у нас «Пізнавальний ранок». До речі, так називається ще одна наша рубрика для допитливих.

Прокинувся вранці – приведу до ладу свою планету!

Так радив Маленький Принц. А чи все гаразд у Вашому королівстві? Давайте почнемо з малого – дамо лад нашому житлу, тим більше, що в програмі «Ранок з Інтером» у великій кількості є "Ідеї для оселі". Залишилось втілити їх у життя. З нашими простими і потрібними порадами Ви легко впораєтеся з дрібним ремонтом, а зекономлені сили можна направити на творчість — наприклад, зробити подарунок близьким своїми руками, або авторський декор власної кімнати. Гарною прикрасою будинку, як відомо, є квіти. Спілкування з ними — особливе мистецтво, яке знімає стрес і робить нас добрішими. «Зелений ранок» допоможе вам правильно озеленити і дім, і дачу. Ще один Ваш помічник по дому — рубрика «Споживач» — молодший брат програми «Знак якості» коротко розповість Вам, як правильно вибрати товари та продукти, і що приховують виробники за барвистими упаковками.

Ранок попереджає...

Життя — як пішохідний перехід — смуга біла, смуга чорна. Правильно кажуть — попереджений наполовину врятований. Рубрика «Бережіть себе» допоможе вам уникнути неприємних різних життєвих ситуацій, розповість, як уберегти себе і близьких від злочинців, як не стати жертвою шахрая. А якщо у вас проблема — допоможе з нею впоратися, і розповість, як з неї вибратися з найменшими втратами. Корисно також почути наші «Адвокатські історії». Наші адвокати зі всією увагою розглянуть проблему, дадуть оцінку рішенням суду, порадять, як бути.

Хто рано підводиться, за тим і діло водиться.

«Ранок» допоможе з розумом спланувати вечір ". Усі свіжі факти про кінопрокат, касові збори, нові фільми і відгуки про них — у рубриці «Кіноновини ». У нашому «Шоуранку»- новини шоубізу, інтерв'ю з зірками, запальні мелодії, які зададуть ритм і настрій вашому дню. І як завжди, вранці в гості на чашечку приходять гості — необов'язково популярні, але завжди цікаві.

Ранкова програма на каналі Інтер є однією з найбільш вдалих, в ній багато цікавої та корисної інформації, її приємно і легко дивитись.

Детальний аналіз розважального ток-шоу

Ток-шоу(від англійського говорити) — жанр телепередачі, телевізійної дискусії, обговорення питань загального інтересу, точок зору. Як правило в ток-шоу беруть участь запрошені в студію глядачі та гості. Спілкування гостей телепрограми організує звичайно один, або іноді декілька телеведучих. Найчастіше, основною темою дискусії є інтерв'ю із запрошеними гостями до студії — політиками, знаменитостями, фахівцями.

Новий канал запустив ток-шоу про Фабрику зірок-3, в рамках якого телеглядачі зможуть висловити свою думку, ставити питання членам жюрі, ведучим і музичному продюсерові проекту.

Як повідомили Кореспондент.net у прес-службі Нового каналу програма з робочою назвою Ще не все… виходитиме після кожного щотижневого гала-концерта української Фабрики зірок-3.

«Переглянувши роботу над першими двома фабриками, ми прийшли до висновку, що дуже багато емоцій залишається за кадром, — розповіла головний продюсер Нового каналу Оксана Панасівська. — Після закінчення концерту, як у глядачів так і у самих учасників залишається ще багато питань, на які вони б хотіли отримати відповіді: „Чому жюрі вибрало саме цього фабриканта“, „Чому прибрали мене, а не його“… і так далі Ми дамо можливість всім учасникам проекту висловитися про те, що накипіло а телеглядачам — побачити ці емоції». Обов'язковими учасниками будуть музичний продюсер проекту — Костянтин Меладзе, всі члени жюрі, викладачі, фабриканти й ті що вибули декілька хвилин тому, фабриканти.

Крім того, в програмі приймуть участь 10 найактивніших глядачів, які були присутні на концерті друзі й родичі учасника, що покидає проект, а також зірки. Особливістю нового інтерактивного шоу стануть дзвінки телеглядачів. «Всі, хто тільки що дивився гала-концерт по телевізору, зможуть зателефонувати в студію, щоб поспілкуватися з учасниками проекту, поставити питання жюрі або висловити претензії — сказала головний продюсер Нового каналу. — Це буде те інтерактивне обговорення, яке ми раніше упускали».

В разі успіху ток-шоу продюсери мають намір продовжити випускати шоу і після закінчення проекту Фабрика зірок — як «самостійне шоу на актуальні теми».

Так, дійсно, на сьогоднішній день одним з найпопулярніших є ток-шоу під назвою “Ще не все”ведучою якого є Маша Єфросініна. Ток-шоу має своєю метою детальніше поспілкуватись з учасниками та розповісти про події в зірковому домі на проекті “Фабрика зірок -3”.

Як і всі розважальні ток-шоу, в центрі уваги ведучих та телеглядачів є психологічні конфлікти, які виникають між учасниками проекту, які замкнені в межах однієї будівлі і вже майже три місяці не мають змоги спілкуватись з рідними і вести свій звичний спосіб життя. Всі ці умови породжують зіткнення як на побутовому рівні (між сусідами по кімнаті) так і інші конфлікти, пов’язані з творчістю.

Ще однією цікавою темою є симпатії молодих людей один до одного, які виникають на проекті. Адже вік учасників від 16 до 25 років – саме той вік, коли легко закохатись та важко стримувати свої бажання.

На кожному телеефірі присутній продюсер проекту “Фабрика зірок -3”– Костянтин Меладзе. Він не тільки дає коментарі з приводу тієї чи іншої ситуації, а й уважно слідкує за тим, як поводять і що говорять майбутні зірки. Це дуже важливо у їх подальшій роботі та творчості. Всі хто дивились перші ефіри програми могли самі побачити, що молодим людям не завжди вистачає дисципліни, відчуття такту, і навіть здорового глузду при відповідях на питання. Мабуть, дивлячись записи програми через кілька років їм буде дуже соромно.

Цікавість глядачів супроводжує фабрикантку Тетяну Воржеву. З самого початку проекту вона конфліктує з фабрикантами. В одній з останніх передач вона здивувала і прихильників і ведучіх і продюсера заявою, що їх не має діла до чуток і їй все одно, як до неї ставляться інші учасники проекту. Головне, каже вона, це те, навіщо ми тут, а я тут, щоб перемогти – сказала Тетяна. А все інше мене не обходить. Глядачі та викладачі розділились у поглядах на таку поведінку. З одного боку Тетяна має рацію. Вона показала себе не тільки як дівчину з дуже ефектною, модельною зовнішностю, а й як справжній боєць. А на війні, усі засоби… З іншого – така холодність та егоїзм негативно впливають на її імідж та відношення до неї інших людей.

В цьому сезоні проект “Фабрика зірок -3”, на мій погляд, є найбільш вдалим. Тому що навіть ті, хто ніколи не дивився такі попсові проекти, охоче проводять вихідний перед екраном телевізора. А зацікавившись проектом, та творчістю фабрикантів хочеться більшого – дізнатися про їх життя до проекту, їхні сім’ї, коханих. Саме для цього і було задумано ток-шоу “Ще не все”на якє запрошують рідних фабрикантів, їх друзів. А також є змога обсудити виступи на концерті і закулісні інтриги.

ВИСНОВКИ

Під час виконання контрольної роботи ми зробили наступні висновки. 1. Прямий ефір використовувався в перші роки зародження телебачення, так як ще не були впроваджені технології запису. Зараз частіше за все в прямому ефірі транслюються спортивні змагання або нагородження (на кшталт Оскару, MTV Music Awards і т.н.). Також трансляцію використовують при показі новин, коли ведучі презентують в прямому ефірі підготовлені та записані сюжети. 2. В середині 80-х років радянське телебачення починає суттєво змінюватись та розвиватись завдяки передачам, які почали виходити в прямому ефірі. 3. Ранковий ефір на Новому каналі іноді аж над-то драйвовий та сучасний, у нього є досить велика аудиторія. А хороші ведучі дуже дотепні і смішні. Однак я впевнена, що люди віком старше сорока багато чого навіть не зрозуміють. По-перше ведучі дуже швидко розмовляють, по-друге, в їх мові дуже багато молодіжного сленгу, який і мені іноді є незрозумілим. 4. Ранкова програма на каналі Інтер є однією з найбільш вдалих, в ній багато цікавої та корисної інформації, її приємно і легко дивитись. 5. Програма “Cніданок з 1+1”, яку досить довго полюбляли телеглядачі, стала нудною та не цікавою, недивлячісь на хороший підбір телеведучіх та якість і прфесіоналізм передачі. 6. В цьому сезоні проект “Фабрика зірок -3”, на мій погляд, є найбільш вдалим. Тому що навіть ті, хто ніколи не дивився такі попсові проекти, охоче проводять вихідний перед екраном телевізора. А зацікавившись проектом, та творчістю фабрикантів хочеться більшого – дізнатися про їх життя до проекту, їхні сім’ї, коханих. Саме для цього і було задумано ток- шоу “Ще не все”на якє запрошують рідних фабрикантів, їх друзів. А також є змога обсудити виступи на концерті і закулісні інтриги.

ЛІТЕРАТУРА

Багіров Е., Кацев І. Телебачення. XX століття. Мистецтво. — М., 1988. –

145с.

Саппак В. Телебачення і ми. Мистецтво, М., 1983. – С6-7.

Юровский Ю… Телебачення — пошуки і рішення. Мистецтво, М.,1984. –

78с.

4. Резников М.Р. Радио и телевидение вчера, сегодня, завтра.- М.: Связь,1977.-95с. 5. Джигит И.С. История развития и достижения советского телевидения.// Радиотехника.- 1947.- №9.- С.39-43. 6. Шамшин В.А. Телевидение.// Электросвязь.- 1975. — №9.- С.1.


еще рефераты
Еще работы по журналистике