Реферат: Оздоровчий туризм в Карпатах

Полювання

Трансєвропейська траса Лісабон – Київ вже практично підійшла до кордонів України. Це означає, що відстань до потенційних прибуткових ринків Італії, Австрії, Південної Німеччини, де знаходиться кілька мільйонів мисливців, скоротилась до мінімуму. Його загальний потенційний об’єм можна оцінювати виходячи з наших можливостей, як мінімум, в півмільярда доларів на ближчі п’ять років. Цей вид туризму звичайно пов’язаний з дуже високим рівнем особистого попиту, тому робить прибуткову ціле направлену роботу, навіть з невеликими групами

Оздоровлення і СПА

Глибокий аналіз шляху розвитку вітчизняної курортної галузі не входить в нашу сьогоднішню задачу. Не варто все таки підкреслювати, що поряд з спеціалізацією традиційного лікування, Карпати можуть стати центром розвитку вітчизняних спа-курортів. Наприклад, термальні джерела Закарпаття потребують абсолютно порівняно нові підходи до ринкового позиціонування, а означає – організації інфраструктури, формату самого продукту, стилю менеджменту… Для того, щоб знайти оптимальний варіант їх нового розвитку потрібно, як мінімум, уважно вивчити досвід. Крім того, необхідно ретельно проаналізувати економічні показники і головні тенденції розвитку традиційних курортів. Появлені в останні роки зарубіжні і вітчизняні інвестори готові до системної роботи. В той же час великий потенційний попит на лікувальний і оздоровчий туризм, пов’язаний з ста рінням європейського населення, дозволить нам дуже серйозно підійти до проблеми розвитку нових лікувальних курортів(наприклад, Східниці) і їх стратегічне планування необхідно провести в самий ближчий час.


Екологічно чиста їжа

Важливо підкреслити, що сьогодні одним з головних трендів в туризмі виступає національна гастрономія. При цьому особливо ціниться екологічно чиста продукція. Спершу припускається, що в горах, де не практикують промислові методи ведення сільського господарства, продукти харчування традиційним методом. Це дозволить говорити про можливості будування сільськогосподарського циклу, повністю орієнтованого на туристичні потреби – доходи від реалізації сільськогосподарської продукції в цьому випадку можуть бути в декілька разів вище, ніж в середині звичайного ринку сільської продукції. Ціле направлено відродити максимум місцевих марок продуктів харчування, пива… Особливо стимулюючи створення міні пивоварень(особлива цінність яких полягає в якості будь-якого унікального гірського струмка).

Нові ринки

Дуже важливо зрозуміти, що поступове покращення інфраструктури розміщення і якості продукту буде відкривати для Карпат нові можливості на нових ринках. Так вже згадувалось про деякі виключно перспективні сегменти європейського ринку подорожей. Систематично і наполегливо необхідно працювати в Росії та інших країнах СНД, приділяючи більше уваги підтриманню уваги до Карпат і постійному покращенню іміджу регіону. Так, як Карпати – це єдиний близько доступний туристичний гірський район для центральної Росії всередині СНД. Кавказ надто небезпечний в силу відомих причин, решта гірських масивів або достатньо далеко або мають набагато гіршу інфраструктуру.

Більш жорсткі умови візового режиму в Польщу і Словакію в найближчий час також погіршають поїздки в ці райони, які являються самими серйозними конкурентами для нас в цьому сегменті. Хоча не можна не відмітити, що регіон став більш доступніший європейському туристу дякуючи відміні в’їздних віз для них з сторони нашої держави. Однаково всі вказані вище складові разом дають серйозні середньо термінові переваги для просування карпатського тур продукту перш за все на російському ринку.

На наш погляд, прийшов час активніше працювати з українською діаспорою в США, Канаді, Великобританії, пропонуючи пакетні рекреаційні тури, сполучені з можливістю зустрічі з родичами. Ймовірно, на цьому ринку можуть користуватися попитом і лікувальні курорти Карпат.

Дуже перспективним може зробитися арабський ринок, особливо багатих нафтодобувних країн. Тут також прості лісні прогулянки можуть стати однією з основних мотивацій подорожей – не слід забувати, що в туристичному раю персидської затоки температура літом доходить до 50 градусів вже в 10-11 годин ранку, а на підтримання скромного земного поясу вздовж узбережжя витрачається 600 мільйонів доларів на рік Безумовно, завоювання цього ринку – непроста задача і потребує особливих зусиль в розробці деяких елементів самого тур продукту і спеціальної підготовки персоналу. Як показує досвід ринку, на наш погляд, необхідно також віднестися серйозно.

Системна маркетингова підтримка продукту повинна починатися з формування позитивного іміджу України як туристичного направлення – і тут фінансова підтримка держави, яка, нажаль, була загублена в минулому і цьому році, просто необхідна.

Але, безумовно, основну увагу сьогодні треба приділити розвитку внутрішнього ринку, де вже на національному рівні, особливу важливість набувають соціальні аспекти масового внутрішнього туризму.

Поряд з бюджетною підтримкою рекламно-інформаційної діяльності в сфері туризму, для розвитку регіону я к цілорічного туристичного напрямку, особливу увагу потрібно приділити розвитку дорожної і транспортної інфраструктури.

Тут треба говорити і про розширення залізничного сполучення, і про залучення в регіон економічних авіаліній з Європи, і про нову якість автобусних перевезень.

Особливо хотілось би зупинитися на проблемі “Гірського трамваю”. Карпатський трамвай поступово починає відроджуватись на території Івано-Франківської області, але в загальному, не дивлячись на те, що проблема обговорюється вже декілька років, конкретних кроків для її вирішення зроблено не було. Разом з тим, гірські вузькоколісні можуть стати однією з візитних карток Карпат, найбільш підходячим транспортом для моделі стабільного туризму, яку ми хочемо створити в районі.

Ще одним з головних питань – це формування солідарної відповідальності бізнесу і влади за якість туристичного продукту, раціональне використання ресурсів, збереження енергії. В цьому випадку приймаюча сторона може на нових засадах залучати туриста в систему відносин, основану на економії природних ресурсів, зберігання чистоти, поважному відношенню до місцевих традицій і побуту життя. І поступовий рух до цієї ідеальної моделі може початися хоча б з введення ряду загальноприйнятих в світовому готельному бізнесі в простій практиці – це вже сьогодні дозволить економити деякі засоби.

З другого боку необхідна реалізація комплексної програми впровадження технологічних енергозберігаючих інновацій в більшій частині наших рекреаційних закладів, яка потребує значних витрат тур індустрії. Тут, очевидно, потрібно поставити питання про законодавче регулювання відношення таких витрат.

Комплексний розвиток туристичної індустрії пов’язаний з процесами в десятках галузей економіки і соціально-культурного життя суспільства, які відрізняються між собою за масштабами і напрямками, але органічно об’єднані феноменом туризму.

Досвід розвитку світової економіки останніх десятиліть підтверджує, що світовий туризм впевнено займає місце серед найбільш динамічних і найбільш масштабних видів економічної діяльності людства, і, напевно, на вищому державному рівні України поставлено більш серйозно віднестися до екологічного потенціалу туризму і рекреації, розвитку дуже великої частини її регіонів, побудувавши частину державного управління і підтримки туристичної сфери на його основі.

Турмаршрути. Сільський туризм. Гірські лижі

Перспективні види туризму

3 метою реалізації всіх географічних, ландшафтних, природно-кліматичних переваг, з урахуванням історичних і культурних моментів, перспективним для району є розвиток та активна промоція таких видів туризму:

1)гірськолижного — переважно на територіях курортної зони Шаян, де розташований витяг буксирувальний елеваторного типу з кільцевим рухом одномісних буксирувальних траверс, призначений для транспортування лижників по сніжному схилу (довжиною — 230м.), с. Велятино, де встановлено гірськолижний витяг довжиною — 580 м., кафе-бар та будується база відпочинку та сіл Вільшани, Забрід, Монастирець, де рельєф гір дозволяє встановити гірськолижні витяги довжиною понад 1000 метрів;

2)пішохідного, комбінованого автобусно-пішохідного, кінного;

3)культурно-пізнавального — діючі музеї, що відвідуються туристами у Хустському район:

І.Нижнєбистрівський краєзнавчий музей. Загальна кількість експонатів 520 (з них оригінальні — 50). Адреса: Н.- Бистрий — ГЕС, 733.

2.Громадська музейна кімната с. Забрідь. 300 експонатів. Знаходиться в Забрідській сільській бібліотеці.

3. Громадська музейна кімната с. Липовець. 150 експонатів. Розмішена в Липовецькій сільській раді.

4.Громадська музейна кімната с. Нанково. 280 експонатів:

— пам’ятки природи:

· єдина в Європі «Долина нарцисів» в ур. «Кіреші», де зберігся гірськолюбивий нарцис вузьколистий;

· дуб звичайний в с. Крайниково віком 500 років;

· оголені скелі на р. Теребля в с. Драгово;

· водоспад «Городилів»;

· Липовецьке озеро «Морське око». Розташоване на

невеликій гірській улоговині на висоті більше 500 метрів над рівнем моря, ця водойма, з радіусом близько двадцяти метрів ніколи не висихає, хоч до неї не впадає ні один потічок, а тільки витікає;

· Вільшанське водосховище;

· буйволи карпатської породи;

· ферма плямистих оленів;

· страусина ферма.

4)сільського (зеленого) туризму;

5)екотуризму — переважно на територіях природно-заповідного фонду-заповідник “Долина нарцисів”;

6) екстремальних видів туризму:

спуску по гірських річках;

7) елітних видів туризму:

Мисливського туризму;

Спортивного велотуризму;

8)етнічного та етнографічного туризму — переважно в місцях компактного проживання національних меншин (угорці в смт. Вишково);

9) волонтерського руху, на базі якого доцільно розгортати оздоровлення школярів і

10) релігійного — пам'ятки дерев'яної архітектури.

Крім цього, при плануванні розвитку туризму доцільно врахувати світові тенденції його розвитку, серед яких домінуючими є такі:

— знижується попит на групові поїздки і активізується індивідуальний туризм. Збільшується кількість пропозицій для сімейних туристів групами 5-6 чоловік і для невеликих дружніх компаній;

— туристична діяльність з метою поїздки — ділова, зокрема проведення конференцій, конгресів, відноситься до найбільш вигідних видів подорожей, що надзвичайно динамічно розвиваються. Великим попитом стали користуватися поїздки вихідного дня. Активні форми відпочинку практично витіснили пасивні. У зв'язку з вищенаведеним пригодницькі спортивні поїздки стають дедалі популярнішими.

— Сьогодні збільшується кількість пропозицій для сімейних туристів групами 5-6 чоловік: і для невеликих дружніх компаній. Туристична діяльність з метою поїздки — ділова, зокрема проведення конференцій, конгресів, є найбільш вигідним видом подорожей, що надзвичайно динамічно розвиваються. Саме в цьому напрямку ми і плануємо працювати у майбутньому.

Крім того в районі організовуються мисливські тури за сприяння Хустського державного лісогосподарського підприємства

Сільський зелений туризм у смт. Вишково та у Хустському районі

В Хустському районі зареєстровано місцеву громадську організацію — спілку громадян «Сільський зелений туризм” у смт. Вишково (свідоцтво про реєстрацію об'єднання громадян №10 від 01.06.2000 року). Згідно зі статутом спілки, її діяльність поширюється на територію Хустського району. Головою спілки є Іда Людвигівна Етвеш учитель(тел. 97-304); льників. Спілка має тісні зв'язки з відповідними громадськими організаціями Угорщини.

У сім’ях вишківців туристи забезпечуються сніданком, вечерею та нічлігом. Вдень організовуються екскурсії за складеною заздалегідь програмою або за бажанням туристів. Вони можуть скуштувати гострі страви угорської кухні, а також українські та інші страви. Для охочих організовують рибалку на річці Тиса, катання на катамаранах, човнах. Туристи можуть полікуватися в санаторії «Шаян», ознайомитися з технологією виготовлення речей домашнього вжитку з листя кукурудзи. Програми організовуються на 3-6 днів.

Спілка „сільський зелений туризм” зайняла перше місце на З-й Міжнародній виставці культури та туризму, що проходила в Будапешті 6-9 листопада 2003 року. В активі спілки прийом студентів географічного факультету з Англії та Угорщини.

За чіткою програмою розвивається агроекотуризм і у Хустському районі. Райдержадміністрацією надіслано в управління по туризму та курортах Закарпатської облдержадміністрації 15 бізнес-карток, які характеризують будинки короткотермінового проживання.

Проведено ряд нарад-семінарів з сільськими, селищним головами та керівниками ТРЗ на яких, зокрема, обговорювалися питання розвитку сільського туризму в інших селах району, підготовки до роботи в зимовий період, до участі у міжнародних виставках тощо.

Гірські лижі та інші види зимового відпочинку

Хустський район володіє значним потенціалом для занять зимовими видами спорту, а також для відпочинку та розваг узимку. Сьогодні на території району діють гірськолижні витяги, доступ до яких є загальним, за доступними цінами. У зимовий період діє канатно-буксирувальна дорога гірськолижного спортивно-оздоровчого клубу “Велятино“ в с. Велятино. Тип КБД-СТ, довжина — 450 метрів. Середній нахил 25%. Є можливість збільшити довжину траси до 1000 м.

Інший гірськолижний витяг знаходиться в м. Хуст, поблизу туристично-оздоровчого комплексу “Нарцис”. Тип КБД-СТ, довжина — 250 метрів. Стислі дані про тип, характеристику та місцезнаходження витягів — нижче:

-с. Велятино, санаторій „Нарцис“, тип СТ 345L = 450м.

-м. Хуст, ТОК „Нарцис“, тип СТ345 L = 250м.

Туристичні маршрути, що розробляються

Кількість туристичних маршрутів, а також видів туризму, що культивуються на Хустин, зростають. Сьогодні в районі розроблюються такі основні туристичні маршрути:

1. Цілющі води Шаянської гряди: Хуст-Вишково (мінеральні води, цеолітові кар'єри, санаторно-курортні, оздоровчі заклади, побут угорців та їх вироби з кукурудзяного листя, буйволи, гірськолижні траси, пам'ятки кам'яної архітектури ХІП ст.).

2. Колишні володіння графа Дракули: Хуст — Вільшани (Долина нарцисів, пам'ятки дерев'яної та кам'яної архітектури ХУ-ХУИ ст., мінеральні джерела, скелі-останці, Вільшанське водосховище, монастирі, гора Менчул (1501 м).

3. Красуня-горянка з хустини: Хуст — Нижній Бистрий — Теребле-Ріцька ГЕС вироби з лози, страуси, плямисті олені, водяні млини, підвісні мости, монастирі, озеро у кратері вулкану, гірська ГЕС).

4. Велич і горе Карпатської України: Хуст — Рокосово (пам'ятки геології, монастирі, водоспади, мальовничі урочища, меморіал “ Красне поле”).

5. По гірській Тисі: сплав на надувних плотах, катамаранах і байдарках тощо.

Опис турбаз, оздоровниць. Телефони і адреси

Перелік пам'яток, музеїв, заповідників, інших природних об'єктів

У Хустському районі є чимало місць, привабливих для туристів. Серед них назвемо хоча б такі:

• — 3 церкви — пам'ятки дерев'яної архітектури та 2 — кам'яні храми;

• — 32 стаціонарні пам'ятки;

• — 7 діючих монастирів;

• — руїни Хустського замку;

• — 7 музеїв та музейних кімнат на громадських засадах;

• — Долина нарцисів;

• — заповідник „Плямисті олені“;

• — природно-заповідний фонд Драгівського лісництва;

• -Вільшанське водосховище;

• — 17 озер та ставків. Канатно-буксиру вальні дороги:

• — с. Велятино, ТОК „Нарцис“, тип СТ 345 L = 450м.

• — м. Хуст, ТОК „Нарцис“, тип СТ 345 L =450м.

Опис туристичних центрів, готелів і оздоровниць району

Санаторій — профілакторій „Теплі води“ ТОВ „Сільгосппромрекреація“

На основі цілющих мінеральних вод діє санаторій — профілакторій Теплі води» ТОВ «Сільгосппромрекреація». Вода свердловини 14 -Т (глибина 1002 метри, дебіт свердловини більше 1000 м. куб. за добу, мінералізація 84 — 110 г/л, рН 6,65, температура на виході до 60 град. С) представляє собою велику цінність головним чиномдля зовнішнього застосування у розведеннях при мінералізації 10-20-30 г/л.

Медичними показниками для лікування мінеральною водою свердловини 14 — Т при зовнішньому застосуванні являються:

1. Хвороби опорно — рухового апарату, артрити та поліартрити (ревматоїдний, ревматичний, бруцельозний, гонорейний та ін.), запальні хвороби хребта (анкилозіруючий спонділоартрит, спонділіти та ін.), дегенеративно-дістрофічні хвороби суглобів та хребта (деформуючі остеартрози, спондельози, спондилоартрози, остеохондроз та ін.), захворювання періостикулярних тканей (пріостити, тендовагініти, бурсити та ін.), захворювання м'язів (міалгії, міозит та ін.), стан після травм та пошкоджень суглобів м'язів.

2. Хвороби нервової системи:

* Хвороби та наслідки травм периферичної нервової системи (радикуліти, радикулонервіти, плексити, полінервіти, солярити, тангліоніти та ін.)

* Хвороби та наслідки травм центральної нервової системи (залишкові явища менінгоенцефалітів, арахноїдітів, травм спинного та головного мозку та ін.)

3.Хвороби порушення обміну речовин та ендокринної системи (цукровий діабет, ожиріння, мочекислий діатез, гіпотіроез таін.)

4.Хвороби серцеве — судинної системи: міокардітичний кардіосклероз, недостатність мітрального клапану, початкові прояви гіпертонічної хвороби, гіпертонічна хвороба, облітеріруючі захворювання периферичних судин, посттромбофлебітний синдром, варікозне розширення вен).

5.Гінекологічні хвороби: хронічні сальпінгіти та оофаріти, параметрити та периметрити, ендометрити, безпліддя та ін).

6.Хвороби органів дихання нетуберкульозного характеру (емфізема легень без вираженого кардіопульмонального синдрому, бронхіальна астма без важких приступів).

Туристсько-оздоровчий комплекс «Нарцис»

Місце розташування. Розташований у долині річки Тиса біля підніжжя знаменитої Замкової гори, поблизу залізничного та автобусного вокзалів. Свою поетичну назву комплекс отримав не випадково: в урочищі Киреші, неподалік від Хуста, знаходиться унікальна пам'ятка природи — Долина нарцисів. Ті, хто подорожує в тутешніх краях у першій половині травня, можуть помилуватися чудовою красою ніжно-білих квіток, що сяють на зеленому фоні пагорбів.

П'ятиповерховий корпус комплексу нараховує 98 гостьових номерів (200 місць).

Лікувально-оздоровчі послуги. На основі використання місцевих ресурсів мінеральної води «Шаян», лікувальних трав і обладнаних належним чином діагностичних кабінетів, комплекс «Нарцис» забезпечує лікувально-оздоровчий цикл для відпочиваючих. Відпочинок. Організовуються екскурсії по м. Хуст, на Замкову гору, у м. Мукачево, на Теребле-Ріцьку ГЕС, на високогірне Синевирське озеро, до водоспаду Шипот, на соляні озера смт. Солотвина. Адреса: м. Хуст.

Готельний комплекс «Урожай»

Знаходиться за 1,5 км від центра м.Хуста. У двоповерховому будинку наявні: 2 номери «люкс», 9 двомісних номерів, 5 тримісних номерів зі зручностями на поверхах. Ресторан на 62 місця. Адреса: м. Хуст.

Готель «Карпати»

Розташований у м. Хусті неподалік від залізничного вокзалу (200 м). Сучасна будівля з таким номерним фондом: 1 «люкс», 2 номери «напівлюкс» (двомісні) із усіма зручностями. Є бар-кафе. Адреса: м. Хуст.

Готель «Верховина»

Розташований у центрі Хуста. Триповерхова будівля з таким номерним фондом: 4 номери «напівлюкс» (двомісні), 3 одномісні номери зі зручностями, 27 двомісних номерів зі зручностями на поверхах. Є кафе. Адреса: м. Хуст.

Готельний комплекс «Ріка»

Триповерхова будівля з номерним фондом: 3 номери «люкс», 12 номерів «напівлюкс», 2 одномісні номери зі всіма зручностями.

До послуг відвідувачів: кафе-бар на 50 місць, пральня, тенісний корт.

Адреса: м.Хуст.

Санаторій «Шаян»

Місце розташування. Санаторій «Шаян» знаходиться за 18 км від м. Хуст, на схилах Виторлаг — Гутинського хребта на висоті 210 м над рівнем моря. Санаторій розташований на лівому березі ріки Тиси біля підніжжя гори Великий Шаян, що разом із горами Середній і Малий Шаян оточує курортну зону, залишаючи відкритим лише східний напрямок. Завдяки цьому формується своєрідний місцевий мікроклімат з майже безвітряною м'якою погодою. Середньорічна температура повітря дорівнює +8,7 градусів за Цельсієм. Найтепліші місяці — липень і серпень.

Санаторій «Шаян» приймає на лікування хворих із наступними захворюваннями:

• хронічний гастрит із секреторною недостатністю у Іфазі ремісії і нестійкої ремісії;

• виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки у фазі ремісії і нестійкої ремісії;

• постгастрорезекційний синдром у стадії компенсації і субкомпенсації;

• функціональні розлади кишківника;

• хронічний ентерит і ентероколіт у фазі ремісії і нестійкої ремісії;

• хронічний коліт у фазі ремісії;

• дискенезія жовчних шляхів;

• хронічний холецистит (бактеріальний) у фазі загострення;

• калькульозний холецистит при больових приступах жовчної кольки;

• хронічний персистируючий гепатит;

• стан після перенесеного вірусного гепатиту. Особливо ефективне лікування хворих із захворюваннями печінки, підшлункової залози і кишківника.

Основні методи лікування. У санаторії використовуються мінеральні води: вуглекисла, кремнієва, малої мінералізації, хлоридно-гідрокарбонатна, кальцієво-натрієва. Для лікування « бювет мінеральної води, озокеритне відділення, лікувальні кабінети (у тому числі для зрошення кишківника, промивання шлунку), інгаляторій, відділення фізіотерапії, масажне, зал ЛФК, усі необхідні діагностичні кабінети. Сервісне обслуговування. До послуг відпочивальників — клуб із кінозалом, бібліотека, Танцювальний майданчик, аеросолярій, теренкур.

Умови проживання. Відпочивальники розсташовуються в двомісних кімнатах як із частковими зручностями, так і в двомісних номерах із усіма зручностями. Можливе проживання в одномісному «люксі» та у двокімнатному двомісному «люксі». Адреса: Закарпатська обл., Хустський р-н., с. Шаян. Проїзд: від залізничної станції м. Хуст — автобусом Хуст — Шаян.

Типи та спеціалізація закладів охорони здоров'я

В Хустському районі нараховується 46 медичних установ. Нижче подаємо розгорнуту викладку щодо кількості, територіальної належності та спеціалізації цих установ: центральних районних лікарень, одиниць — 1, міських — 1, дільничних — 3, лікарських амбулаторій — 20, фельдшерсько-акушерських пунктів — 21. Розгорнуто ліжок — 755, у тому числі: спеціалізованих — 275. Працює медперсоналу, тис. — 1,9, у тому числі: лікарів, чол. — 332, середнього та молодшого медперсоналу, чол. — 1564. Медичних установ усього — 46.

Відпочинок в Карпатах, гірськолижний відпочинок

Славскоє

Готельний комплекс ”Славський” знаходиться в екологічній чистоті і живописному селищі Славскоє Львівської області в долині річок Опір і Славка. Це один з найкращих і відвідуючих туристами курортів Карпат.

Елітний пансіонат знаходиться недалеко від м. Тростян. Це центр гірськолижного курорту, туризму і відпочинку знаходиться в живописній долині рік Опір і Славка на висоті 501м. над рівнем моря. Розташований неподалік від Львова, з хорошими залізничними сполученнями з Києвом, Харковом, Львовом, пригородом, цей куточок “Меккою” гірськолижного спорту зимою і центром туризму літом. В Славському прокладено неділька гірськолижних трас європейського значення. На них працює один крісельний та 15 будівельних підйомників, які піднімають на протязі години більше семи тисяч лижників. Різноманітність рель’єфу і рівня складності трас дозволяють добре відпочивати як початківцям, так і досвідченим спортсменам. Прямо на трасі функціонує виносний бар, де можна поїсти, випити чаю, кави або теплого вина.

Функціонує декілька підйомників (600 – 1200 метрів, і 2750метрів)

Лікувальна база: фізкабінет, масажне відділення, гідропатія (циркулярний душ, душ Шарко, восходящий душ, підводний масаж, бальнео лікування: мінеральні, перлинні ванни, озекеріт), кювет моршинської мінеральної води, фітобар, стоматологічний кабінет, солярій – за додаткову плату.

Розміщення:

· 1-но кімнатний 2-х місний стандартний номер з всіма зручностями (туалет, умивальник, душ). В номері холодильник. На підлозі паркет.

· 1-но кімнатний 2-х місний номер напів “люкс” з всіма зручностями (туалет, душ, умивальник). В номері холодильник, на підлозі ковролін.

· 2-х кімнатні 2-х місні апартаменти з всіма зручностями (туалет, умивальник, душ, ванна). В номері сауна, холодильник телевізор, телефон, балкон з меблями. На підлозі ковролін.

Харчування: 3-х разове в їдальні пансіонату.

Водопостачання: гаряча, холодна вода подається постійно.

Гірськолижний спорт: с. Славскоє – це найпопулярніший зимовий курорт України. В 300 метрів від пансіону є 2 підйомники довжиною 500 метрів і 1500 метрів. В 4 км. Від бази на горі Тростен висотою 1235 метрів – 7 підйомників з трасами різного рівня. На горі Тростен широко розвинена інфраструктура різних послуг. Тут ви можете спробувати кулінарні шедеври місцевих народів. Є можливість користування послугами інструкторів. На горі працює рятувальна служба. Ви завжди будете відчувати себе в безпеці. Є прокат гірськолижного спорядження.

Проїзд: пасажирськими поїздами: № 7 “Київ – Прага,” №81 “Київ – Ужгород,” №213 “Харків – Ужгород,” №607 “Львів – Мукачево” до станції “Славскоє”

Адреса: Львівська область, Сколівський район, смт. Славскоє, вулиця Істияновича, 35.

Надає: тренажерний зал, більярд, тир, бар, дискотека, бібліотека, дитяча кімната, автостоянка, комп’ютерний зал, настільний теніс, конферанс зал, відео салон, пункт прокату гірськолижного спорядження, камера схову.

Готель “Бюргер-Тростен” може вмістити 50 чол. Приймаються кредитні картки VISA і MASTER CARD.

Складається з-х поверхового корпусу і невеликого дерев’яного котеджа на 17 номерів. На території бази є ресторан і бар, які працюють цілодобово, зимова і літня колиба, дві руські бані, відкритий басейн, прокат, телефон. Апартаменти для сімейного відпочинку, в мансарді. Дві бані (на 6 – 10 чоловік), ресторан, бар, альтанка з металом, прокат лиж і санок.

База відпочинку “Динамо”. 4-х поверхова будівля на 150 туристів. Організовує трансфер на гори Тростен і Грабовець. Є їдальня, бар, ресторан, спортзал, сауна, пункт прокату, автостоянка,

Адреса: Львівська область Скомівський район смт. Славскоє, вул. А. Архательського 7.

Пансіонат “Первоцвіт” Яремче

Це пансіонат за домашньою атмосферою, якісним обслуговуванням і смачною кухнею. Зовнішньо схожий на невелике європейське містечко. Приважний пансіонат сім’ї Михайлюків “Первоцвіт” має 4 корпуси, ресторан, сауна з басейном, невелика бесідка з виходом на гори, автостоянка, альтанка, більярд.

Адреса: Івано-Франківська область, м. Яремне, вул. Витовського 22.

Готель “Пігі”

Розміщений неподалік від самої високої гори Карпат – Говерли, на березі річки Прут. Ця місцевість бальнеологічних курортів України з чудовими лісними ландшафтами, чистим гірським повітрям. Архітектурний ансамбль готелю – старовинний карпатський стиль. Відстань до Ворохти 4 км., до Яблуниці 8 км., до Буковель – 15 км. Готель реставрований в 1999 р. Поруч 3 лижні дійові трампліни, один – дитячий, можливість подорожувати на снігоходах, квадроциклах, велосипедах, а також прокат гірськолижного спорядження, на літню і зимову риболовлю, ресторан, колиба, більярд, сауна з басейном, кімната відпочинку.

Пансіонат “Байковщина”

Розрахований на 168 відпочиваючих, їдальня на 100 чоловік з своїм харчовим блоком, кіноконцертний зал на 100 чоловік, фойє, настільний теніс, більярд, сауна з басейном холодної води, відкритий басейн, спортзал з тренажерами, фізіотерапевтичний кабінет, бібліотека, пункт прокату, бювет моршинської води.

Ворохта

Туристично-оздоровчий комплекс “Керманіч”

Добудований в 2003 році на краю смт. Ворохта на висоті 850 метрів над рівнем моря, розрахований на 56 місць, від Говерли на відстані 18 км. Складається з 7 двоповерхових котеджів.

Пропонує послуги:

· Активний відпочинок в горах;

· Прогулянки в ліс за грибами і ягодами;

· Відпочинок в гуцульських сім’ях;

· Екскурсії по історичних пам’ятках;

· Катання на лижах;

· Прокат спортінвентаря;

· Пасажирські перевезення;

· Конферанс зал на 60 чол.;

· Ігровий зал;

· Фінська сауна;

· Руська баня з масажним кабінетом, басейном;

· ресторан;

· автостоянка;

Яблучниця.

Мотель “Смерекова хата”

Розміщений в с. Яблучниця в 10км. Від Буковелю. Має свій невеликий гірськолижний підйомник з якого відкривається панорама на масиви Чорногорії. Мотель складається з котеджів які обладнані всім необхідним.

Послуги: екскурсії, 3-4 денні тури в гори, рибалка, прокат, трансфери, в Буковель, Яблучницю, Ворохту. Новорічна програма обов’язкова. Ресторан, сауна, баня з контрастним басейном

Проблеми та перспективи розвитку рекреаційного комплексу України

На міжнародному ринку Україна фактично невідома як країна з розвинутою рекреаційною індустрією (окрім серед представників старшого покоління української діаспори, але і цей імідж фактично згасає). На даний час маркетинг туристичного потенціалу України на міжнародному ринку не проводиться. Будучи однією з найбільших країн Європи, вона не має жодного туристичного представництва за кордоном, не здійснює рекламних заходів і не має запланованих на національному рівні рекламних кампаній для зарубіжного ринку. Найсуттєвішими перешкодами є наступні:

1. Негативний імідж України в цілому щодо проведення тут відпочинку. Відсутність належної реклами.

2. Транспортні труднощі, пов'язані з приїздом в Україну та пересуванням по її території. Візовий режим.

3. Низький рівень розвитку інфраструктури, якості продукції і послуг.

4. Недосконалість нормативно — правової бази забезпечення рекреаційної діяльності, несприятливий клімат інвестування.

1.Негативний імідж України в цілому щодо проведення тут відпочинку. Відсутність належної реклами. Досить важко переконати рекреантів приїхати в Україну в той час, як імідж країни практично відсутній в такому розумінні, або ж асоціюється з Чорнобильською катастрофою та радіаційною зоною. Імідж України як країни, куди можна приїхати відпочити, ще зберіг досить сильні позиції на території Росії, що ж до найближчих західних сусідів, то за останні роки набутий тут позитивний імідж було втрачено. Зараз Україна бачиться позаду таких держав як Польща, Угорщина, Чехія та інші. Щоб змінити цей імідж, необхідно розробити і впровадити ряд рекламних та стимулюючих заходів з метою створення нового іміджу, відкриваючи для масового рекреанта Українські природні рекреаційні ресурси, культуру та етнос народу, що проживає на його схилах. Важливим позитивним фактором при цьому може стати випуск найрізноманітніших рекламних матеріалів, починаючи з випуску туристичних друкованих видань та буклетів і закінчуючи рекламними відеофільмами та компакт — дисками.

2.Транспортні труднощі, пов'язані з приїздом в Україну та пересуванням по її території. Значною перешкодою для нормального розвитку рекреаційного комплексу є проблеми, пов'язані з в'їздом на територію України. Повільні поїзди, дорогі авіаквитки, обмежена кількість авіарейсів, черги на митницях, поганий стан доріг при подорожуванні автомобілем — ось тільки деякі з тих складностей, які чекають іноземного відпочиваючого, що бажає приїхати в Україну. Крім того, відсутність належної дорожньої інфраструктури на основних автомагістралях приводять до того, що туристи не завжди мають змогу зупинитись для відпочинку і харчування в належно облаштованих місцях. Змінити ситуацію на краще можна лише запровадженням радикальних змін щодо державного господарювання будівництвом належної дорожньої інфраструктури.

Безпосередньо з цим пов'язані і проблеми візового характеру. Існуючі вимоги до іноземних туристів що до оформлення візи з метою приїзду до України надають нашим конкурентам велику перевагу. Коли перед туристом

існує вибір, він вибере ту крашу, яка не вимагає віз. І це пов'язано не тільки з вартістю візи. Це проблема із запрошенням, поїздкою до Посольства, яке можливо знаходиться у іншому місті і ряд інших супутніх проблем. Тому дуже важливою передумовою створення високоефективної конкурентноздатної рекреаційної галузі є зменшення на державному рівні вимог по оформленню візових документів.

3.Низький рівень розвитку інфраструктури, якості продукції і послуг.

В умовах складної економічної ситуації, збанкрутування ряду підприємств, зростання вимог громадян до якості послуг привело до фактичного припинення діяльності ряду закладів. Як приклад, рекреаційні заклади Закарпаття за функціями, об'ємом і рівнем обслуговування в своїй більшості не відповідають міжнародним стандартам. Коли перед туристом стає проблема, куди поїхати відпочити, на його вибір впливатимуть ряд факторів. У першу чергу його цікавитиме вартість та якість послуг, наявність зручностей. Однак переважна більшість наших об'єктів будувались для рекреантів, які не ставили великих претензій до умов відпочинку і лікування. Тому саме цей стан інфраструктури — в туристично-санаторній галузі, в більшості випадків, не відповідає нагальним проблемам відпочиваючих. Також слід врахувати, що через відсутність великих грошових коштів у основної маси населення України, рекреація в області має перспективу і зможе нормально розвиватись при умовах, якщо на наших турбазах і у санаторіях зможуть; повноцінно відпочивати іноземні громадяни, що можуть повністю оплачувати отримані тут послуги. На жаль, на даний час, потрапляючи в умови нашого рекреаційного і туристичного сервісу, іноземний турист часто адекватно формує негативну громадську думку. Враховуючи це, одне з чільних місць повинно зайняти створення системи належного сервісу, в основу якого покладено бажання та інтереси самого відпочиваючого, а цього, в свою чергу, можна досягнути залученням великих інвестиційних коштів в галузь та проведенням якісної сертифікації всіх наявних готельних установ та інших баз прийому.

Додатковим фактором, що привабить рекреанта, може стати розширення комплексу послуг, що надаються одним рекреаційним закладом.

4. Недосконалість нормативно-правової бази забезпечення рекреаційної діяльності, несприятливий клімат інвестування. Нормальний розвиток рекреаційної галузі може відбуватись за умови створення якісно нової системи господарювання. Базою для цього є економічна зацікавленість як безпосередніх власників закладів, так і їх трудових колективів, тобто отримання ними реальних прибутків, що можуть використовуватись на власний-розсуд. Однак слід відмітити, що діючі норми державно — правового регулювання і особливо податкова система, не стимулює рекреаційної діяльності. Зокрема, гостро стоять питання щодо зменшення податкового тиску, а саме:

І • звільнення від сплати ПДВ на продаж путівок;

• звільнення від оподаткування земельних ділянок, на яких діє рекреаційна інфраструктура;

• зменшення ставок податку на прибуток для туристичних підприємств, що надають пріоритет в'їзду туристів;,

• встановлення протекційної податкової політики на здійснення туристичних подорожей дітей та молоді в межах України;

• звільнення від податку на прибуток частини прибутку тур. організацій, що використовується для розвитку їх матеріальної бази та реклами;

• зменшення ставок готельного збору. к

Крім того, суперечливість українських законів служить відштовхуючим фактором для іноземних інвесторів,

участь яких у рекреаційних процесах є обов'язковою складовою відродження галузі.

Реалізацію рекреаційних послуг в цей час необхідно виводити на рівень розвинутих європейських держав (Німеччина, Великобританія, Франція) та США, а основний принцип індустрії відпочинку і оздоровлення повинен передбачати максимально можливе збільшення грошових надходжень від реалізації конкурентоспроможних якісних N послуг, а не надання дешевих туристичних послуг.

Держава в цей час бере на себе роль стратегічного лідера туристично-рекреаційної індустрії як галузі економіки, регулює цю діяльність за допомогою законів та інших регуляторних актів, контролює дотримання якості і безпеки пропонованих послуг, виконання установлених вимог та стандартів.

Виконання вищезазначених завдань зумовить прискорений розвиток рекреаційно-туристичного та санаторно-курортного комплексів України, зробить його конкурентоспроможним, життєздатним та самоокупним, створить сприятливий клімат для споживача та зацікавленість для інвесторів.


Висновок

У світлі національного і культурного відродження України розвиток рекреації і туризму набуває сьогодні особливого значення. Адже рекреація — це одна з форм раціонального використання вільного часу, проведення змістовного дозвілля, задоволення пізнавальних інтересів, оздоровлення та лікування населення.

В силу зростання ролі інтелектуального капіталу і необхідності підвищення життєдіяльності населення актуальною стає проблема соціального прогресу суспільства і розвитку самої людини. Власне цим визнається головна мета розширеного Відтворення, творчого, найбільш ефективного і постійно зростаючого ресурсу економіки. У цьому контексті рекреація і туризм сьогодні розглядаються як національне явище сфери реалізації прав і потреб людини в системі життєзабезпечення як сфера технології реалізації потреб і попиту в ринкових умовах, як специфічний сектор національної економіки і як невід'ємна складова соціально-економічної політики держави та регіонів..

Необхідність пошуку раціональних шляхів активізації використання рекреаційно-туристичного потенціалу диктується також перспективами економічних результатів та соціальних наслідків розвитку цього сектору національної економки, який може і має стати реальним засобом її оздоровлення, відновлення культурного та духовного потенціалу народу України, його трудового потенціалу.

Довгострокові дослідження показали, що в перший місяць після активного відпочинку продуктивність праці зростає на 15-25%, далі вона знижується і за 4-8 місяців досягає попереднього рівня, це означає, що середнє зростання унаслідок активного відпочинку, який заснований на широкому використанні рекреаційних ресурсів, знаходиться на рівні 3%, а зниження втрат від тимчасової непрацездатності у середньому на одного відпочиваючого складає 6,1 дня на рік. Економічний ефект від надання туристично-рекреаційних послуг населенню тільки в сусідній, Болгарії складає $700-800 млн., або 4-5% ВНП, для порівняння в Україні ті ж цифри складають $300 млн. і 0,4% при ресурсному потенціалі, який у шість разів більший, ніж у Болгарії.

Частка України в міжнародному обміні туристами, за даними Державного комітету з туризму залишається досить малою і становить лише 0,05-0,06%, а сума прибутку — 0,01-0,02% у ВНП, надходження валюти не Перевищує 1% від суми- річного експорту товарів і послуг. Вважається, що рекреаційно-туристичну сферу послуг можна нормально розвивати тільки за умов сильної економіки, проте світовий досвід переконує, що індустрію туризму можна створити у будь-якій привабливій з погляду споживача країні.

Взагалі, необхідність пріоритетного розвитку в сучасних умовах сфери послуг пов'язана з підвищенням її значення як стабілізуючого фактору вирівнювання платіжного балансу держави та важливою умовою її економічної безпеки.

Перспективи розвитку рекреації та туризму в Україні зумовлюються дією широкого спектра природних, історико-культурних, соціальних, економічних та політичних факторів, які мають Чітко виражену регіональну специфіку. Крім цього, особливості сучасної ситуації полягають у тому, що формування високорозвиненої національної індустрії рекреації та туризму та її інтеграція в світовий ринок туристично-рекреаційних послуг пов'язані з «необхідність розв'язання гострих соціально-економічних проблем в період трансформації суспільно-економічних відносин.

еще рефераты
Еще работы по физкультуре и спорту