Реферат: Налаштування основних веб-браузерів

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Львівський державний інститут новітніх технологій та управління ім. В.Чорновола

Кафедра інформаційно-комп’ютерних технологій

Факультет інформаційних технологій

КУРСОВИЙ ПРОЕКТ НА ТЕМУ

“ Налаштування основних веб-браузерів”

з дисципліни

“Інформаційні ресурси”

Виконав:

студент групи КН-41

Руденко Андрій

Перевірив:

Матковський А. П.

Львів – 2010


ЗМІСТ

1.Історія розвитку Інтернет-браузерів

2.Основні браузери

3. Налаштування Opera

3.1. Підготовка

3.2. Робоча частина (база та ядро)

3.3 Налаштування Конфіг сервера.

3.4.Деякі корисні поради для обслуговування свого ігрового сервера

Історія розвитку Інтернет-браузерів

Творцем першого браузера був розробник гіпертекстової розмітки, «батько» технології World Wide Web Тім Бернерс-лі (Tim Berners-Lee). Браузер отримав назву WorldWideWeb. Пізніше, щоб не плутати «усесвітню павутину» з назвою програми, Бернерс-лі перейменував браузер в Nexus.

Згідно з легендою, Бернерс-лі писав WorldWideWeb протягом 2-х місяців і закінчив роботу в перший день Різдва 1990 року (25 грудня). Тоді він працював молодшим науковим співробітником в Європейській лабораторії фізики елементарних частинок в Женеві (CERN). В цей час CERN був одним з найбільших вузлів Мережі, і у Бернерса-лі були всі можливості інтегрувати інтернет з технологією гіпертекстової розмітки, працювати над якою він почав ще на початку 80-х.

Тім Бернерс-лі використовував для створення свого браузера комп'ютер NEXT під управлінням операційної системи NeXTStep. «Я написав програму на комп'ютері NEXT. Перевагою була наявність хороших інструментів, — пише Бернерс-лі в своєму блозі. — Фактично, я за пару місяців зробив те, що зайняло б більше року на інших платформах, тому що на NEXT багато що вже було зроблено. Тут був білдер (складальник) додатків, щоб все меню можна було зробити швидко, всі софтверні елементи для роботи в режимі WYSIWYG (what you see is what you get, з можливістю бачити результат в процесі проектування). Мені залишилося тільки додати гіпертекст». WorldWideWeb дозволяв проглядати веб-сторінки, а також редагувати і оновлювати їх на сайтах. Це був текстовий браузер, здатний відображати виключно букви і цифри і що підтримує переміщення тільки з використанням цифрових адрес (IP). На зображенні — скріншот пізнішої версії браузера (1993 року). На відміну від нього, перший WorldWideWeb був чорно-білим, а ікони CERN та інші відкривалися в окремих вікнах.

Перший браузер підтримував протоколи FTP і TCP, систему DNS і дозволяв переходити на інші інтернет-сторінки по гіперпосиланнях. WorldWideWeb написаний на OBJECTIVE-C. І сам продукт, і його код знаходилися у вільному доступі.

Основні браузери

Mozilla Foundation

Mozilla Firefox (укр. Мозілла Файрфокс, Жар-лис, Вогнелис) — безплатний веб-оглядач з відкритим кодом, заснований на ядрі Gecko (Проект Mozilla). Після випуску версії 1.0 9 листопада 2004 року одержав схвальні відгуки від багатьох видань, включно із «Форбс» [1]] і «The Wall Street Journal» [2]. Із більш як 25 мільйонами завантажень з головного сайту в перші 100 днів після випуску версії 1.0, Firefox став однією із найуживаніших програм із відкритим кодом. 19 листопада 2005 року (за 344 дні після випуску версії 1.0) Firefox було завантажено в 100 мільйонний раз. Станом на червень 2007 Firefox має 15 % ужитку в світі. Існують версії для Windows, Mac OS X, Linux, OS/2, FreeBSD, Solaris й інших операційних систем.

Особливості

На відміну від найрозповсюдженішого на початок 2005 року, вбудованого в Windows веб-оглядача Internet Explorer, Firefox забезпечує вищий рівень безпеки користувача, здатний захищати його від нав'язливої реклами, має низку нових можливостей, таких як:

-блокування вікон-поплавців;

-відкриття сторінок у вкладках, а не в окремих вікнах;

-додатки, що надають нові можливості, наприклад, IE Tab, ScrapBook, Firebug тощо, сотні найменувань;

-теми, які змінюють зовнішній вигляд.

Під час розробки Firefox особлива увага приділялась підтримці стандартів W3C. Тому іноді веб-сайти, написані з порушенням стандартів у розрахунку на перегляд лише в Internet Explorer, можуть відображатись неправильно. Тепер, зокрема через поширення Firefox, такі сайти трапляються все рідше. На відміну від Mozilla Suite, який представляє собою набір веб-орієнтованих додатків, Firefox — лише веб-оглядач, він менший, швидший і простіший у використанні. Також Firefox надає деякі додаткові можливості, наприклад настроювані панелі інструментів. Додатково варто відзначити такі можливості:

-вмонтовану панель пошуку в пошукових машинах і словниках;

-так звані «Live bookmarks» — інтеграцію з RSS-потоками;

-широкі можливості з налаштування поведінки та зовнішності;

-невеликий розмір дистрибутиву (близько 5 MB).

Opera

Opera (Опера) — браузер (веб-оглядач), який може впоратися з багатьма задачами, пов'язаними з Інтернетом, тобто не лише з переглядом веб-сторінок, а й з надсиланням та отриманням електронної пошти, завантаженням файлів, доступом до ftp-серверів, веденням списку контактів та Інтернет-чатом. Вважається одним із найшвидших браузерів. Браузер Opera було розроблено компанією Opera Software, розташованою в Осло, Норвегія. Він працює на багатьох операційних системах, включно з Microsoft Windows, Mac і Linux. Також він займає одну з найвищих позицій серед браузерів для мобільних телефонів (Opera Mini), смартфонів і КПК (кишенькових персональних комп'ютерів). Браузер Opera безкоштовний для персональних комп'ютерів. Міжнародна версія браузера має багатомовний інтерфейс, включаючи український.

Internet Explorer

Означення

Internet Explorer for Mac (Internet Explorer Macintosh Edition) — браузер, який розробляла Microsoft для Mac OS, спочатку на базі коду Internet Explorer. Згодом код версій розділили. Internet Explorer був браузером, який постачався за замовчуванням у Mac OS з 1997 по 2003 рік, після Netscape Navigator і перед виходом першої версії браузера Apple Safari. Таке рішення було прийняте після значної інвестиції Microsoft у Apple. Останнє значне оновлення було 27 березня 2000 року. Остання версія — 5.2.3 (16 червня 2003). У червні 2003 року Microsoft оголосила про припинення робіт з удосконалення та оновлення продукту, також у заяві говорилось про те, що компанія буде вести технічну підтримку продукту до кінця 2005 року. 31 січня 2005 року браузер зник з списку доступних продуктів, а 31 грудня 2005 року Microsoft припинила технічну підтримку Internet Explorer for Mac. Microsoft коментує подібне рішення завершенням життєвого циклу продукту і пропонує використовувати інші сучасні браузери (як приклад приводиться Apple Safari).

Призначення програми Internet Explorer та її можливості

Для роботи в Iнтернеті необхідно мати простий і зрозумілий інструмент, який дозволив би використовувати всі можливості мережі. Одним з таких інструментів є пакет програм Internet Explorer(MIE), розроблений фірмою Microsoft. Основним сервісом в Iнтернеті останнім часом стала Всесвітня павутина (WWW), тому головною програмою пакета Internet Explorer є програма перегляду Web-сторінок. Отже, Internet Explorer — провідник Iнтернета, що підтримує можливості, закладені розробниками Web-сторінок. Оскільки Iнтернет — це не лише Всесвітня павутина, то в комплект Internet Explorer входить також програма для роботи з електронною поштою Internet Mail, яка підтримує стандартні поштові протоколи Iнтернета. Крім того, надана можливість роботи з новинами за допомогою програми Internet News.

Основні принципи роботи з програмою Internet Explorer

Одним з основних понять при роботі з Internet Explorer є поняття Web-сторінки. Під сторінкою слід розуміти документ, який містить в собі, крім тексту, ще й графічні зображення, звукові фрагменти і відеоматеріал. Крім того, Web-сторінка може містити також посилання на інші сторінки і поштові скриньки. Щоб дізнатися, чи є фрагмент документу посиланням, слід підвести вказівник миші до цього фрагменту. Це може бути і текст, і графічне зображення. Вказівник миші, знаходячись над посиланням, повинен змінити свою форму на стилізоване зображення руки, а в рядку стану з'явиться адреса переходу, що відповідає даному посиланню.

OPERA

Загальні налаштування

Для перемикання слайдів натискайте клавіші Page Down та Page Up.

Запуск і домашня сторінка

За допомогою першого з цих пунктів ви можете обрати вкладки, які Opera слід відкривати після запуску переглядача. Ви можете зробити так, щоб Opera запускалася з вкладками, які було відкрито, коли ви востаннє закривали переглядач, або щоб програма переходила напряму до збереженого раніше сеансу, або щоб було відкрито вашу домашню сторінку. Якщо ви бажаєте обирати параметри запуску під час кожного запуску Opera, увімкніть діалогове вікно запуску.

Ви можете встановити нову домашню сторінку, якщо вкажете адресу веб-сайта, яким ви користуєтеся найчастіше, або якщо перейдете на бажану сторінку, відкриєте загальні налаштування і натиснете кнопку «Поточна».

Виринаючі вікна

Opera намагатиметься відрізнити виринаючі вікна, запит на відкриття яких ви надсилали (зазвичай, це сторінки входу до системи або щось подібне), від виринаючих вікон, які відкриваються веб-сайтом у автоматичному режимі (це, зазвичай, реклама).

Крім того, ви можете заблокувати виринаючі вікна або наказати програмі відкривати всі виринаючі вікна, але показувати їх під усіма іншими вашими вкладками. Пам’ятайте, що ви можете скористатися також налаштуваннями сайта, щоб встановити специфічні параметри для виринаючих вікон.

Мова

Тут ви можете обрати бажану мову для інтерфейсу Opera і вмісту веб-сторінок. Зауважте, що переклад Opera необов’язково доступний для всіх мов зі списку, і що не всі веб-сайти надають відповідний вміст за налаштованими вами параметрами мови. Якщо для вказаної вами мови перекладу Opera не існує, інтерфейс програми буде подано американською англійською, але деякі з веб-сайтів подаватимуть свій вміст вибраною вами мовою.

Керування паролями

Керування паролями — це інструмент для керування паролями та заповненням форм у Opera. Увімкніть його, щоб надати змогу Opera зберігати імена користувачів і паролі після того, як ви введете їх вперше, а потім автоматично заповнювати особистою інформацією веб-форми.

Коли ви наступного разу відвідуватимете веб-сайт зі збереженим іменем користувача і паролем, ви зможете увійти до свого облікового запису простим натисканням кнопки керування паролями на панелі адреси або натисканням комбінації клавіш Ctrl+Enter.

Зауважте, що на диску імена користувачів і паролі буде зашифровано. Якщо ви бажаєте захистити власні дані керування паролями від інших користувачів головним паролем, завітайте на сторінку Безпека на вкладці «Додатково».

Паролі інструменту керування паролями можна вилучити за допомогою пунктів меню Інструменти > Вилучити особисті дані та Інструменти > Додатково > Керування паролями.

Автозаповнення форм

На деяких сайтах від вас вимагатимуть заповнити форму з особистими відомостями, такими як ваше ім’я або адреса. Замість повторного введення інформації, ви можете ввести її лише один раз на цій сторінці.

Після того, як ви введете ваші особисті відомості у налаштуваннях, ви зможете швидко заповнювати форми, обираючи дані зі спадного списку, який з’являтиметься після того, як ви почнете вводити дані до поля, або наведенням вказівника миші на поле з наступним клацанням правою кнопкою миші.

Наведення вказівника миші на поле вводу, зокрема поля сеансу балачки і повідомлення електронної пошти, з наступним клацанням правою кнопкою миші відкриє підменю з назвою «Ввести особисте», за допомогою якого ви зможете обрати дані з відомостей, які ви зберегли у налаштуваннях.

Якщо Opera вдасться визначити поля форми, дані для яких ви ввели у налаштуваннях керування паролями, ви зможете заповнити їх за допомогою цього інструменту, — просто натисніть кнопку керування паролями палички або комбінацію клавіш Ctrl+Enter.

Зображення і масштаб сторінки

Тут ви можете обрати, чи слід Opera показувати всі зображення, лише зображення, які зберігаються локально у кеші, або зовсім не показувати зображень.

Крім того, ви можете змінити типовий масштаб для нових сторінок. Буде змінено масштаб як зображень, так і тексту.

Позначте пункт За шириною, щоб програма змінювала формат всіх веб-сторінок так, щоб вам ніколи не довелося користуватися горизонтальним гортанням.

Шрифти і кольори

Існують веб-сторінки, у коді яких не вказано чітко стиль всіх елементів сторінки. Тут ви можете вказати спосіб, у який слід показувати такі елементи; які шрифти і кольори слід використовувати і чи слід підкреслювати посилання.

Зауважте, що колір невідвіданих посилань буде також використано для непрочитаних повідомлень у клієнті електронної пошти і новин і для подач.

EXPLORER

Оглядач Internet Explorer, як і всі програми, що входять в Microsoft Office, можна набудувати. Для налаштування використовується діалогове вікно Властівості оглядача (малий. 7.1), що відкривається при виборі однойменної команди в меню Сервіс. Серед параметрів, що набудовуються: вигляд домашньої сторінки оглядача Internet Explorer, колір тексту і фону Web-страниц, використовувані шрифти і мови, захист передаваної і отримуваної інформації, обмеження доступу до Web-страницам і тому подібне Розглянемо детальніше діалогове вікно Властівості оглядача і параметри роботи програми, що набудовуються з його допомогою.

Мал. 7.1. Діалогове вікно Властивості оглядача

Для налаштування основних параметрів оглядача Internet Explorer призначена вкладка Загальні діалогового вікна Властивості оглядача.

Область Домашня сторінка дозволяє задати сторінку, звану домашньою і завантажувану за умовчанням при кожному запуску оглядача. Саме до цієї сторінки здійснюється перехід при натисненні кнопки Додому на панелі інструментів вікна оглядача. У області Домашня сторінка розташовано поле, що містить адресу сторінки, і три кнопки: З поточною, З початковою, З порожньою. При натисненні кнопки З поточною у полі Адреса заноситься адреса сторінки, відкритої в оглядачі в даний момент. Натиснення кнопки З початковою наводить до установки як домашня сторінка — сторінка Microsoft, що має адресу < b>http://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?prd=ie&pver=5.5&ar=msnhome. Кнопка З порожньою встановлює як домашню порожню сторінку.

Програма Internet Explorer при перегляді Web-страниц поміщає їх вміст в тимчасові файли. Ці файли можна використовувати при повторному перегляді Web-страниц, що значно прискорює їх завантаження. Налаштування тимчасових файлів здійснюється в області Тимчасові файли Інтернету. Натиснення кнопки Видалити файли цій області наводить до видалення тимчасових файлів з диска. Використовуйте дану кнопку в тому випадку, якщо у вас на диску недостатньо місця, і ви упевнені, що повторно не відкриватимете вже проглянуті Web-страницы. Для налаштування параметрів управління тимчасовими файлами скористайтеся кнопкою Налаштування і що відкривається нею однойменним діалоговим вікном.

Область Журнал вкладки Загальні дозволяє вказати число днів, протягом яких Internet Explorer зберігатиме заслання на проглянуті сторінки в теці журналу. Натиснення кнопки Очистити наводить до видалення інформації з теки.

У нижній частині вкладки Загальні розташовані кнопки, що дозволяють задати використовуване колірне оформлення Інтернету, шрифти, переважну мову для відображення інформації, що розташовується на Web-странице, і інші параметри оформлення.

еще рефераты
Еще работы по информатике