Реферат: Автоматизація комп ютеризація управлінського обліку на сучасному етапі

--PAGE_BREAK--На сьогодні найпоширенішими клієнтськими операційними системами Microsoft є Windows 98, Windows 2000 чи Windows XP, як серверні — Windows 2000 Server та Windows Server 2003. Вибір залежить від нинішньої потреби з урахуванням прогнозу на майбутнє. Наприклад, якщо парк комп’ютерної техніки не найпотужніший, цілком можна обійтися Windows 98 як клієнтською ОС. Однак якщо планується згодом модернізувати комп’ютерну техніку і перейти на сучасніше ПЗ, є сенс придбати ліцензії з правом оновлення (Software Assurance).
Асортимент офісного ПЗ не вичерпується програмами з пакета MS Office. Взяти, наприклад, бухгалтерський облік: навіть невеликі фірми виконують його за допомогою комп’ютерних програм. «Флагманом» комп’ютерного бухобліку в Україні є програма «1С: Бухгалтерія», яка входить до пакета «1С: Підприємство». За її допомогою можна вести облік касових і банківських операцій, розрахунків з покупцями й постачальниками, витрат на виробництво і випуск продукції та багато іншого. Нині найпоширенішою є версія 7.7. Торік «1С» випустила нову версію «1С: Підприємство 8.0.», яка має модульну структуру і серед багатьох функцій забезпечує і ведення бухгалтерського і управлінського обліку.
Пропозиція на ринку ПЗ для обліку не обмежується однією лише «1С: Бухгалтерія». Наприклад, програмний комплекс «Бест-про» (розробник — компанія «Інтелект-сервіс»), який підтримує стандарт MRP II, дає можливість вирішувати комплексні облікові завдання, зокрема, з фінансового, управлінського й податкового обліку. Програма «БЕСТ-ЗВІТ» виконує дещо інше завдання, а саме — автоматизація контролю господарської діяльності. Програма містить повний комплект бланків звітів, спрощує процедуру їхнього заповнення й передачі у держоргани.
Постійні в останні кілька місяців масштабні вірусні атаки ще раз підтвердили важливість захисту корпоративної інформації. Найпоширеніший антивірусний продукт — «Антивірус Касперського» — має у своєму складі антивірусний сканер, ревізор змін даних і модуль фонового перехоплення скрипт-вірусів. Версія Business Optimal, призначена для боротьби з вірусами в мережах малих і середніх компаній, забезпечує захист не лише робочих станцій, а й поштових шлюзів і файл-серверів. Крім «Антивіруса Касперського» добре себе зарекомендувало багато інших антивірусних програм. Зокрема, Dr. Web від російської компанії «ДіалогНаука» (є як версії для окремих робочих станцій під Windows, так і комплексне рішення Enterprise Suite для захисту мережі масштабу підприємства).
Новинки ПЗ для здійснення обліку. Програмнй продукт «Головбух».
Розробка «Київської комп’ютерної лабораторії», удосконалена і налагоджена фахівцями компанії «Удача Баланс», зайняла гідне місце в ряду висококласних українських облікових програм. У ній автоматизовані всі розділи бухгалтерського обліку: банк, каса, основні засоби, матеріали, розрахунки з постачальниками, покупцями, синтетичний і багаторівневий аналітичний, багатовалютний сумовий і кількісний облік. Розвинутий інструментарій податкового й управлінського обліку дозволяє автоматично формувати всі стандартні звіти: журнали-ордери й оборотні відомості, Головну книгу і баланс із детальним розшифруванням підсумкових сум. У програмі також реалізовано можливості ведення складського обліку, роздрібних і оптових торгових операцій, зв’язок з касою забезпечується в режимі фіскального принтера.
Є можливість передати дані з «Головбуха» у заздалегідь налаштований файл (шаблон) MS Word. Для цієї мети використовується механізм OLE. Перевагою програми є простий зв’язок з Excel, можливість передачі даних у таблицю й імпорт із таблиць, з наступним роздрукуванням або збереженням файла. Реалізовано також механізм імпорту даних з різних систем «клієнт-банк» у програму.
Від купівлі до роботи
Програма «Головбух» буде затребувана не тільки підприємствами, яких приваблюють її широкі можливості, а й невеликими фірмами, що розвиваються. Така універсальність закладена в самому принципі побудови роботи програми. Принцип цей полягає в тому, що в програмі функціональні можливості на всі випадки життя не закладені від початку, а нав­паки — настроювання робляться з урахуванням індивідуальних потреб користувача. Це дозволяє уникнути надлишкової функціональності, яка часто виявляється непотрібною, величезного розміру програми, а отже, і помилок у роботі. Конкретному користувачу встановлюються тільки необхідні йому компоненти, які при потребі можна легко розширити. Саме за рахунок індивідуальних оптимальних настроювань досягаються максимальна швидкість і стабільність роботи програми.
Бухгалтер-практик повинен “відчувати” систему, розуміти, як працюють її алгоритми, до чого приведе та чи інша дія. Бухгалтер повинен бути упевнений в тому, що Система не зробить самостійно яких-небудь неузгоджених з ним дій, чи то створення додаткових проводок, розрахунку курсової різниці тощо.
Програма автоматично виловить помилкові проведення (наприклад, проведення між балансовими і позабалансовими рахунками або такі, в яких одного з рахунків нема у плані рахунків).
Програма «Головбух» має пов­ністю відкриту архітектуру. Це значить, що досвідчений користувач самостійно може варіювати функціональність програми за допомогою додавання або модифікування описувачів фінансових документів.
Екранні форми довідників і документів програми «Головбух» задаються у файлах-описувачах, які можна редагувати будь-яким текстовим редактором або програмою «Генератор форм». Це дозволяє легко створювати і підключати нові документи й аналітичні довідники. При цьому враховуються будь-які вимоги користувача до складу полів довідників і документів. На основі платформи можна в найкоротший термін створювати унікальні прикладні модулі для вирішення будь-яких управлінсько-фінансових завдань. Усі новостворені рішення будуть базуватися на даних бухгалтерського обліку без необхідності експортних операцій.
Безпомилковий облік
Бухгалтерія — це насамперед правильний облік господарських операцій, що здійснюються на підприємстві. Коректне створення їх є запорукою не тільки правильності нарахування податків, а й ефективного керування фінансами. У програмі «Головбух» процес створення господарської операції надзвичайно простий навіть для недосвідченого бухгалтера. Досить вибрати з довідника проведень назву операції, і програма автоматично згенерує необхідні проведення. Дерево довідника відрізняється зручною візуалізацією і до того ж дозволяє настроїти автоматичний розрахунок показників за кожним проведенням.
Ну, а якщо все-таки з якої-небудь причини при створенні операції закралася помилка, «Головбух» автоматично знайде її. Для цієї мети в програмі є спеціальний звіт «Поиск ошибок в проводках». Він виводить на екран вікно з переліком помилкових проведень, з розшифровкою помилок і їх кількістю. Якщо проведення коректне, то виводиться повідомлення Ошибок не обнаружено!!!.. Помилковими вважаються проведення, що порушують баланс.
Програма для кількох бухгалтерів
Програма «Головбух 2» дозволяє вести єдиний облік з комп’ютерів кількох користувачів. Для забезпечення схоронності облікових даних автоматично ведеться протокол роботи користувачів, у якому відзначається, хто й коли ввійшов чи вийшов із програми, а також реєструється операція перерахування Головної книги. Наприклад, якщо один користувач почав розрахунок Головної книги, то доступ іншому користувачеві до Головної книги буде закрито (виводиться попередження з проханням дочекатися закінчення розрахунку). Якщо перший користувач завершить роботу аварійно (наприклад, перерветься зв’язок із сервером через відключення живлення тощо), іншим користувачам буде неможливо перерахувати Головну книгу (цього дня). Ведення протоколу дає можливість одержувати довідки про користувачів, які працюють у системі.
Архітектура платформи програми дозволяє повністю адаптувати її до облікових особливостей підприємства за максимально короткий термін.
Висновок. Програма «Головбух» є оптимальним варіантом при виборі між використанням цілком індивідуальної системи обліку і «коробковою» стандартизованою програмою. Перший варіант вимагає величезних витрат людських і матеріальних ресурсів і не дає гарантій якості продукту, а при використанні «коробкового» варіанта простіше самому підстроюватися під нього, ніж модифікувати програму під свій бізнес. Програма «Головбух» є універсальною, оскільки дозволяє сполучити випробувану на багатьох підприємствах платформу й ексклюзивні настроювання.
Достоїнства програми «Головбух»
·                     Компактність. Розмір дистрибутиву — 9 МБ, ядра програми — лише 1,5 МБ, що при широких функціональних можливостях свідчить про високий клас розробників. Порівняйте: напрацьовані за рік бази даних «важать» 50 — 70 МБ.
·                     Максимальна проста при встановленні, максимальна функціональність у розвитку. Користувачу встановлюються лише необхідні компоненти, які можна легко розширити.
·                     Пошук помилок у проведеннях. Функція, потрібна для початкуючих користувачів програми автоматизованого обліку.
·                     Не вимагає інсталяції. Для роботи досить просто скопіювати програму на ПК. Можна створити резервну копію програми на будь-якому цифровому носії і скористатися нею в разі «падіння» системи на робочому ПК.
·                     Потужна вбудована мова програмування дозволяє додавати нові функціональні можливості або звіти.
·                     Надійність роботи. Швидко і стабільно працює з великими масивами даних, у тому числі й при роботі в мережі.

Розділ 2. Ведення правлінського обліку на підприємстві
2.1.Організаційно-економічна характеристика та система управління підприємства
ЗАТ “Житомирпромспецбуд” створюється з метою сприяння розвитку економіки України, формування ринкових відносин, отримання прибутку та реалізації на його основі економічних і соціальних інтересів учасників трудового колективу ЗАТ “Житомирпромспецбуд”.
Предметом діяльності ЗАТ “Житомирпромспецбуд” є:
• будівництво і ремонт споруд господарського і комунального призначення;
• виготовлення обладнання і виробів будівничого призначення;
-реалізація і отримання прибутку вироблених виробів;
-товариство також здійснює іншу діяльність передбачено його статутом і іншими установчими документами.
ТОВАРИСТВО самостійно здійснює зовнішньоекономічну діяльність — тобто співробітництво з іноземними суб'єктами господарської діяльності як на території України, так і за її межами, в порядку та на умовах, визначених чинним законодавством України про зовнішньоекономічну діяльність.
ТОВАРИСТВО має право здійснювати будь-які види зовнішньоекономічних операцій, що не заборонені законодавством:
Надання послуг іноземним суб'єктам господарської діяльності за усіма видами діяльності ТОВАРИСТВА, зазначеними в п. З.1.
Різноманітна кооперація з іноземними суб'єктами господарської діяльності, навчання та підготовка спеціалістів на комерційній основі як в Україні, так і за кордоном.
Спільна підприємницька діяльність ТОВАРИСТВА та іноземних партнерів з предмету діяльності ТОВАРИСТВА.
Організація і проведення виставок, ярмарок, торгів, аукціонів, конференцій, семінарів та інших подібних заходів спільно з іноземними партнерами як в Україні, так і за кордоном.
Товарообмінні операції, інші форми зустрічної торгівлі.
Товариство має право створювати філії, дочірні підприємства, представництва, виробництва й інші організації необхідні для виконання своєї діяльності. Філії, представництва й інші відособлені підрозділи Товариства наділяються основними й оборотними коштами за рахунок майна Товариства й діють на підставі положення про їх, затверджуваних Товариство Керує діяльністю філій, представництв і інших відособлених підрозділів Товариства здійснюють особи, призначувані Товариством. Вони діють у силу повноважень, заснованих на дорученні, виданої Товариством.
Товариство вправі від свого імені містити договори, контракти, угоди й інші юридичні акти з юридичними й фізичними особами, у тому числі купівлі-продажу, підряду, позики, перевезення, зберігання, доручення, комісії, орендні (лізингові) операції.
Надання послуг із працевлаштування, навчання, стажування громадян України за її межами та громадян інших держав на території України. ТОВАРИСТВО може здійснювати види зовнішньоекономічної діяльності згідно з чинним Законодавством.
При здійсненні зовнішньоекономічної діяльності ТОВАРИСТВО має всі права юридичної особи та учасника зовнішньоекономічних відносин.
ТОВАРИСТВО веде бухгалтерський, статистичний та оперативний облік зовнішньоекономічних операцій, за результатами якого складає звітність, що надсилається уповноваженим на її прийняття органам державної влади України.
Ревізія (аудит) інформації про зовнішньоекономічні операції, відображеної у звітності ТОВАРИСТВА, здійснюється контролюючими органами ТОВАРИСТВА або підприємствами, що проводять аудит.
ТОВАРИСТВО несе відповідальність за порушення чинного законодавства України, що регулює зовнішньоекономічну діяльність на умовах і в порядку, у видах і формах, передбачених Законом України «Про зовнішньоекономічну діяльність» та зовнішньоекономічними угодами (контрактами).
Робочий колектив нараховує 190 працюючих, а саме:
–   П’ять бухгалтерів (включно з головним бухгалтером);
–   Сто сорок п’ять працівників (зайнятих у будівництві, виробництві у столярному і арматурному цехах, заготівельних підрозділах тощо);
–   Сорок посадових осіб включно з апаратом управління.
Щорічно на нашому підприємстві кількість робітників збільшується приблизно на 10-20 чоловік. Причинами такої ситуації є те, що в Україні діє позитивна тенденція до підвищення рентабельності будівничої справи, що в свою чергу спричиняє підвищення попиту на відповідні роботи. Тому ЗАТ”Житомирпромспецбуд” отримує більше замовлень на будівничі роботи. Ця обставина збільшує рентабельність власного виробництва, і це в свою чергу призводить до збільшення працівників у виробничих підрозділах – відповідно збільшується рентабельність виробництва продукції “на сторону”.
Підприємство створене двома юридичними особами, а саме:
— Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю «Центробуд»
— Закрите акцiонерне товариство «Фiрма „Укрпромспецбуд”
Наше підприємство є акціонерним товариством з лінійно-функціональною структурою управлінняі має таку загальну вертикальнуструктуру структуру(Схема 2.1.):
Правління здійснює поточне упраління товариством, з правління можна почати аналіз організаційної структури підприємства(Схема 2.2.).Усі підрозділи цехи і бригади взаємодіють з підрозділами підпорядкованими голові правління).
Функціональні керівники керують роботою відділів підприємства. Між функціональними відділами виникають функціональні зв’язки. Функціональні керівники не мають безпосереднього виходу на працівників. Управлінська структура підприємства пронизана лінійно-функціональними зв’язками. Функціональними керівниками являються начальники всіх відділів та управлінь сформованих по функціональній ознаці.
Багатолітній досвід використання лінійно-функціональних структур управління показав, що вони найбільш ефективні там, де апарат управління виконує рутинні, які частіше повторюються і рідко змінюються задачі і функції. Вони виявляються в управлінні організаціями з масовим або багатосерійним типом виробництва, а також при господарському механізмі затратного типу, коли виробництво найменш чутливо до прогресу в області науки і техніки. При такій організації управління виробництвом підприємство може успішно функціонувати лише тоді, коли зміни по всім структурним підрозділам відбуваються рівномірно. Але в реальних умовах це не завжди так, виникає неадекватність реакції системи управління на вимогу зовнішньої середи. Положення посилюється втратою гнучкості в взаємовідносинах робітників апарату управління із-за застосування формальних правил і процедур. В результаті ускладнюється і уповільнюється передача інформації, що не може не відбиватися на швидкості і своєчасності прийняття управлінських рішень. Необхідність погодження дій різних функціональних служб різко збільшує обсяг роботи керівника організації і його заступників, тобто вищого ешелону управління.
    продолжение
--PAGE_BREAK--Але у нашому випадку підприємство повністю задовольняє лінійно-функціональна структура, бо підприємство має два основні види діяльності(Що впливає на гнучкість зв’язків між підрозділами), це надання послуг з будівництва і ремонту, а також виробництво і продаж будівельного обладнання і засобів виробництва. За допомогою цього компенсуються основні недоліки лінійно-функціональної організаційної структури підприємства.
Таким чином, даючи загальну характеристику організаційної структури, можна виділити декілька положень, що визначають її значимість:
         — організаційна структура фірми забезпечує координацію всіх функцій менеджмента;
         — структураа організації визначає права і обов'язки (повноваження і відповідальність) на управлінських рівнях;
         — від організаційної структури залежить ефективна діяльність фірми, її виживання і процвітання;
         — структура, прийнята в даній конкретній фірмі, визначає організаційну поведінку її співробітників, тобто. стиль менеджмента і якість праці колективу.
2.2.Особливості технологічного процесу та їх вплив на організацію управлінського обліку
Виробнича програма та її обґрунтування
Для підрозділів “центрів – прибутку” розроблення планів виробництва базується на їх планах продажу або поставки продукції. Цехи підприємства працюють переважна по замовленню як внутрішніх підрозділів, так і зовнішніх замовників. Цей варіант планування близький до планування виробництва продукції по підприємству в цілому. Цехи підприємства виготовляють продукцію широкої номенклатури, наприклад, столярний цех має таку номенклатуру яка може змінюватись(в залежності від замовлення ): дошки обрізні, дошки обрізні стругані, бруси, щити опалубні, прожекторні вишки, підкладки під кран і інші будівельні матеріали відповідної спеціалізації.
Кожного місяця цехи отримують замовлення, як від бригад внутрішньої структури підприємства, так і від зовнішніх контрагентів(більша частина від загальної кількості ). На цих замовленнях базується розробка програми випуску.
Предметом аналізу в даному розділі є виробництво щитів опалубних і прожекторних вишок. Щити опалубні і прожекторні вишки виготовляє столярний цех він характеризується дрібно – серійним типом виробництва. Як видно за один місяць було виготовлено 35 щитів опалубних (5 – внутрішнє замовлення. 30 — зовнішнє). І 1,995м.куб. доски обрізної струганої(0,995м.куб. – внутрішнє замовлення. 1м.куб. — зовнішнє).
Планування виробничої програми здійснюється у порядку зворотньому технологічному процесові. Розглянемо його на прикладі щита опалубного. Спочатку отримується замовлення від внутрішніх підрозділів, також отримується замовлення від контрагентів, потім розраховується потреба в матеріалах(<metricconverter productid=«2,89 м» w:st=«on»>26,23 кг цвяхи <metricconverter productid=«2,89 м» w:st=«on»>1,995 м. кб. дошки будівельної обрізної, яка й виготовляється у цьому ж цеху), далі розраховується потреба в матеріалах для виготовлення дошки будівничої обрізно(<metricconverter productid=«2,89 м» w:st=«on»>2,89 м. кб. Дошки необрізної).
Збір щитів здійснюється в ручну, а виготовлення напівфабрикату (дошки обрізної і дошки обрізної струганої) на обробних і розпилювальних станках.
Виробничу потужність цеху по даному продукту визначити не є доцільним для аналізу виробничої програми. Технологічний процес є послідовний з елементами паралельно – послідовного руху. На розпильних верстатах виготовляють і потрібну продукцію і напівфабрикати для виготовлення продукції. Тому їх коефіцієнт завантаження не перебільшує 0,8 по кожному місяцю.
Ось як виглядає виробнича програма на один з місяців і за рік(Табл.2.2.1. Табл.2.2.2.)
Таблиця.2.2.1.Виробнича програма (цеха) по виготовленню щитів за квітень 2006р.
Вид робіт м.кб.
Щит
Трудомісткість, нормо-г.
Обсяг робіт, людино-г.
Росп. пиловочника
3,770 м.кб.
20
75,4
Вигот. Дошки н/о
2,900 м.кб.
18
52,2
Вигот. Дошки обр.стр.
1,995 м.кб.
19
37,9
Збірка
35 шт.
4
140
В цілому по виробу
35 шт.

305,5
Таблиця.2.2.2.Інтегрована Виробнича програма (цеха) по виготовленню щитів за 2006р.
Вид робіт м.кб.
Щит
Трудомісткість, нормо-г.
Обсяг робіт, людино-г.
Росп. пиловочника
57,058 м.кб.
20
1141,16
Вигот. Дошки н/о
43,914 м.кб.
18
790,45
Вигот. Дошки обр.стр.
30,21 м.кб.
19
574
Збірка
530 шт.
4
2120
В цілому по виробу
530 шт.

4625,61
При порівнянні планових і фактичних показників перевіряють правильність розрахунку планової (нормованої) собівартості продукції за окремими її видами і об’єктами. Обґрунтування планових (нормативних) витрат передбачається за окремими цехами, окремими групами або видами продукції, економічними елементами та статтями калькуляції. Крім того, перевірка витрат здійснюється за способами включення в собівартість продукції (прямі і непрямі витрати). В умовах ринкової економіки важливе значення мають провізорні калькуляції, які складаються для визначення очікуваної собівартості. Це потребує перевірки розрахунків щодо складання цих калькуляцій. Це потребує зіставлення фактичної (облікової) собівартості окремих видів виготовленої і реалізованої продукції з нормативною собівартістю.
У процесі встановлюють правильність нормативних статей калькуляції собівартості продукції та порівнюють дані цієї калькуляції з даними звітної калькуляції. Особливу увагу приділяють тим статтям, де допущені значні перевитрати чи різка економія витрат за окремими цехами і видами продукції. Перевіряють також списання фактичних витрат за встановленими нормами у випадках, коли взагалі не відображають і не обліковують відхилення від норми.
Перевірку обґрунтованості нормування витрат починають із дослідження діяльності й обґрунтованості комплексних витрат (витрати на підготовку і організацію виробництва, витрат щодо утримання й експлуатації обладнання, цехових і загально виробничих витрат, транспортно – заготівельних витрат, інших виробничих витрат та позареалізаційних витрат).
Перевірку нормування витрат на утримання й експлуатацію обладнання здійснюють за окремими стадіями.
Нормування цехових і загально виробничих витрат перевіряють на підставі вивчення структури організації управління, акцентуючи увагу на її спрощення.
Витрати на сировину і матеріали перевіряють шляхом з’ясування правильності їх витрачання, технічного обслуговування норм їх витрачання і розрахунків транспортно – заготівельних витрат. Особливу увагу приділяють, виявленню резервів їх зменшення, а також використання у виробництві.
Не дивлячись на те, що у більшості виробниицтва відпуск матеріалів у виробництво здійснюється за лімітами, це ще не означає, що контроль за їх викори­станням забезпечено. При передачі матеріалів у вироб­ничий процес можна встановити, чи відповідають їх кількість та якість нормам (квот, кошторису тощо), але визначити, як використані матеріали у виробничому процесі, цього недостатньо. Тому слід встановити облік руху матеріалів, і перш за все основних, які утворюють основу (субстанцію) майбутнього продукту.
2.3.Організація та порядок ведення управлінського обліку на підприємстві
В рамках структури управління протікає управлінський процес (рух інформації і прийняття управлінських рішень), між учасниками якого розподілені задачі і функції управління, а отже — права і відповідальність за їх виконання. З цих позицій структуру управління можна розглядати як форму розподілу і кооперації управлінської діяльності, в рамках якої відбувається процес управління, направлений на досягнення наміченої цілі менеджмента.
Формування структури управління потрібно зв'язувати з визначенням повноважень і відповідальності кожного робітника і органу управління, зі встановленням системи вертикальних і горизонтальних зв'язків між ними.
З цих позицій структура управління представляється в вигляді системи оптимального розподілу функціональних обов'язків, прав і відповідальності, порядку і форм взаємодії між її складовими органами, що входять в управління і працюючими в них людьми.
 Проведення управлінського аналізу розбивається на три основних етапи:
По-перше відбувається аналіз організаційної і виробничої структури підприємства і рентабельності діяльності
На другому етапі формуються центри відповідальності (центри прибутків).
По-третє в ході аналізу розраховуються основні показники діяльності центрів відповідальності: кінцевий прибуток, окупність інвестиційних проектів центра тощо. Загальну суму прибутку, заробленого підприємством, необхідно розподілити, по-перше, по виробничим підрозділам, по-друге, по функціональним підрозділам. Прибуток перерозподіляється після виплати податків, тобто, враховуються всі можливі доходи та витрати.
На підприємстві центрами прибутку є цехи, які формують умовний розрахунковий прибуток; бригади1,2,3,4; підрозділ збуту.
На підприємстві центрами витрат є заготівельні підрозділи; техніко-обслуговуючий підрозділ; тощо.
Відповідальність підрозділів центрів витрат і їх діяльність є більш жорстко регламентованими, ніж підрозділів центрів прибутку.
Таблиця.2.3.1.Баланас ЗАТ”Житомирпроспецбуд” на 31.03.06р. (тис.грн..)
Актив
Сума
Пасив
Сума
Основні засоби
4 465,5
Статутний капітал
6 464,8
Довгострокова дебіторська заборгованість
107,6
Короткострокові кредити банків
406,5
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги
2 624,9
Кредиторська заборгованість
913,8
Виробничі запаси
534,4


Готова продукція
9,1


Грошові кошти та їх еквіваленти
43,6


Разом
7785,1
Разом
7785,1
Розподіл загально виробничих витрат за собівартістю основної продукції.
Собівартість виготовлених щитіів опалубних = 3055,15грн. Собівартість виготовлених прожекторних вишок = 6641,4грн. Загальна собівартість = 9696,25грн. Загально виробничі витрати на електроенергію = 250грн. Тоді на 1грн. собівартості припадатиме 250/9 696,1 = 0,0258грн. загально виробничих витрат на електрроенергію.
Отже, загально виробничі витрати на електроенергію для щитів опалубних = 0,0258*3055,15 = 78,97грн.Загально виробничі витрати на електроенергію для прожектороних вишок = 0,0258*6641,4 = 171,03грн. Розподілимо також витрати на оплату праці майстра цеху. 1068,6/9 696,25 = 0,11. Для щитів опалубних = 0,11*3055,15 = 337,07грн. Для прожектороних вишок = 0,11*6641,4 = 731,53грн.
Розподіл витрат на оплату праці адміністративному персоналу.
940,3/9 696,25=0,096. 0,096*3055,15=296,35грн. 0,096*6641,4 = 643,95грн.
Постійні витрати – витрати на електроенергію, на оплату праці майстру цеху.
Змінні витрати – витрати на цвяхи, на напівфабрикати, на оплату праці основного персоналу.
Прямі витрати — витрати на цвяхи, на пильовика хвойного, на напівфабрикати, на оплату праці основного персоналу, витрати на електроенергію.
Не прямі витрати – витрати на оплату праці майстру цеху, адміністративного персоналу.
Функція витрат виробництва щитів опалубних.
Постійні витрати = 78,97 + 337,07 + 296,35 = 712,39грн.
Змінні витрати = 1540,41 + 710 + 262,7 + 126 = 2639,11грн.
Змінні витрати на одиницю = 2639,11/35 = 75,4грн.
Y = 712,39 + 75,4X при X = 35, Y = 3351,39грн
Функція витрат виробництва прожекторних вишок.
Постійні витрати = 171,03+ 731,53 + 643,95= 902,56грн.
Змінні витрати = 2502,58 + 2187 + 809,26 + 240 = 5738,84грн.
Змінні витрати на одиницю = 5738,84/10 = 573, 9грн.
Y = 1546,51 + 573,9X при X = 10, Y = 7285,51грн
На нашому підприємстві використовується нормативний метод обліку витрат, що передбачає складання нормативних калькуляцій і визначення відхилення фактичних витрат від нормативних, а також їх вплив на собівартість. Використовується метод калькулювання повної собівартості, всі витрати включаються всобівартість. Непрямі витрати відносяться до собівартості пропорційно собівартості виготовленої продукції.
Об’єктами калькулювання виступають сировина і напівфабрикати: пиловик хвойний, дошка необрізна, дошка обрізна, дошка обрізна стругана, брус, одиниці калькулювання яких вимірюються в кубічних метрах(м.куб.),; цвяхи одиниці калькулювання яких вимірюються в кілограмах(кг); електроенергія одиниці калькулювання якщї вимірюються в кілоВат/годинах(кВт/год).
Калькулювання.
Таблиця.2.3.3.Калькуляція одного щита опалубного(грн)
Стаття витрат
Од.вим.
Витрати на од.вим.
Ціна
Сума
Питома вага %
Доска обрізна стругана
М.куб.
0,057
870,28
49,60
56,8
Цвяхи
кг
0,75
4,80
3,60
4,1
Електроенергія
квт/г
7,4
0,30
2,22
2,5
Основна заробітна плата



13,00
14,9
Додаткова заробітна плата



1,80
2,1
Відрахування на заробітну плату



5,48
6,3
Цехові витрати



11,6
13,3
Повна собівартість



87,30
100
Рентабельність



8,73

Внутрішня ціна продукції



96,02

а витрачанням матеріалів здійснюється попередній контроль (оформлюються лімітно-забірні карти); поточний; остаточний(виявлення відхилень, економії або перевитрат, приини цього та відповідальних осіб).Використовується документальне оформлення відхилень від норми, заміни матеріалів, відпуску матеріалів понад ліміт тощо.Цей метод є найбільш зручним оскільки виробництво є дрібно-серійним. азою розподілу непрямих витрат є виробнича собівартість. Оскільки не можливо використовувати іншу базу розподілу, наприклад заробітну плату, бо дуже громістким є визначення вкладу кожного робітника у виробництво тієї чи іншої продукції.
Аналіз беззбитковості.
Аналіз беззбитковості ґрунтується на врівноваженні доходу і сукупних витрат. Через наявність постійних витрат виробництво продукції до певного її обсягу (точки беззбитковості ) є збитковим, оскільки загальні витрати більші за виручку. Зі зростанням виробництва збитки зменшуються, і в точці беззбитковості дорівнюють нулю.
У точці беззбитковості виручка дорівнює сукупним витратам. На нашому підприємстві в даному цеху (столярний цех) виготовляється шість основних видів продукції, а саме дошку обрізну стругану(дос), дошку обрізну(до), брус(бр), щит, прожекторні вишки(пв), підкладки під кран(пк). Тому по кожному з них потрібно визначити рівень беззбитковості. Формула за якою визначають рівень беззбитковості:
Таблиця2.3.5.Фінансові результати в системі повного калькування(грн.)
Показник
Виріб
Разом
Щит
Вишка
Кількість реалізованої продукції од.
124,83
949,72
*
Ціна за одиницю продукції
30
10
*
Валовий дохід
3744,78
9497,22
13242,00
Разом собівартість
2618,70
6641,40
 9260,10
Прибуток
1126,08
2855,82
 3981,90
Таблица 2.3.7. Стандартнi звiти програми «1С: Бухгалтерия 7.7»

Звiт
Сутнiсть та призначення
1
2
3
1
«Обороню-
сальдовая недомоешь »
Мiстить для кожног рахунку iнформацiю про залишки на початок та кiнець перiоду, а також обороти по дебету та кредиту за встановлений перiод. Цей звiт в бухгалтерськiй практицi використовусться иайчастiше
2
«Щохматка»
Мiстить обороти мiж звiтами за деякий обраний перiод, часто використовусться бухгалтерами, оскiльки дас уявлення про рух коштiв та зобов'язань пiдприємства
3
Оборотно-са-льдовая ведо­мость по счету"
Використонусгься для рахункiв, по яких ведеться аналiтичний облiк, при цьому здiйенкiсться вiдокремлення залишкiв вiд оборотiв по конкретних об'сктах аналогичною облiку (субконто)
4
«Анализ счета»
Мiстить обороти рахунку з iншими рахунками за обраний перiод. а також сальдо на початок та кiнець перiоду
5
«Анализ счета по датам »
Дозволяе отримати обороти по рахунку на кожну дату певного перiоду. шо дас можливiсть •иналiзувати змiни у часi засобiв або зобов'язань пiдприємства, для перевiрки вiдповiдностi введених даних тим. шо вказанi в банкiвських виписках тощо
6
«Анализ счета по субконто »
Мiстить иiдсумковi суми кореспонденцiй даного рахунку з iншими рахунками за вказаний перiод, а також залишки но рахунку на початок та кiнець перiоду в розрiзi об'сктiв аналiтичного облiку. Цей звiт можна сформовувати тiльки для рахункiв. по яких ведеться аналiтичний облiк
7
«Главная книги »
Використовусться для виведення оборотiв та залишкiв рахунку за кожен мiсяць. при пiдбитгi пiдсумкiвтаскладаннi звiтносп
8
«Анаiиз субконто »
Для видiв субконто, пов'язаних з декiлькома сиiггетичиими рахунками, за допомогою оборотно-сальдової вiдомостi по будь-якому одному рахунку неможливо отримати повпу iнформацiю про обороти та иiдсумки по субконто. В ньому для кожного субконто (об'єкта аналiтичного облiку) обраного виду наводяться обороти по всiх рахунках. в яких використовусться це субконто, а також розгорпутс та згориутс сальдо
9
«Карточка субконто »
Якшо необхiдно отримати максимально повну картину операцiї по об'єкту аналiтичного облiку (субконто) або групi субконто, можна вивести «Карточку субконто», де зiбранi всi операцiї з конкретним об'єктом аналiтичного облiку (субконто) в хронологiчнiй послiдовностi iз зазначенням реквiзитiв проводок, залишкiв по субконто пiсля кожної операцiї. на початок та кiнець перiоду
10
«Карточка счета »
Включаються всi проводки в яких задiяний даний рахунок, крiм того, наводиться залишок на початок та кiнець перiоду, обороти за перiод та залишки пiсля кожної проводки
11
«Оборотьi между субконто »
Використовусться для аналiзу оборотiв мiж одним або всiма субконто одного виду, та одним або всiма субконто iншого виду
12
«Отчет по проводкам »
Представляє собою вибiрку iз журналу проводок за дсякими заданими критсрiям
13
«Сведенiше проводки»
Мiстить кореспонденцiю рахункiв (суми в дебет одного рахунку з кредиту другого) за деякий перiод часу
14
«Журнал-ордер ведомость по субконто »
Застосовується для рахункiв, на яких ведеться аналiтичний облiк по субконто, для отримання для кожного виду субконто, дебетових та кредитових оборотiв, а також розгорнутого та згорнутого сальдо на початок та кiнець обраного перiоду
15
«Розширенньiй анализ субконто »
Використовусться для аналiзу даних по аналiтицi. При його формуваннi можна вказати рахунок, до якого прикрiплено даних вид аналiтики. Всього одночасно можна аналiзувати три види субконто для отримання для кожного їх виду, дебетових та кредитових оборотiв. а також розгорнутого та згорнутого сальдо на початок та кiнеиь обраного перiоду
16
«Диаграмма »
€ потужним засобом вiзуального аналiзу рахункiв у формi рiзного виду дiаграм
    продолжение
--PAGE_BREAK--
еще рефераты
Еще работы по менеджменту