Реферат: Урок позакласного читання тема: «Українська народна казка «Заєць та їжак»


Комунальний заклад

«Середня загальноосвітня школа №2

м.Орджонікідзе Дніпропетровської області»


УРОК

ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ


Тема: «Українська народна казка

«Заєць та їжак»


Вчитель початкових класів,

спеціаліст І категорії

Кравченко

Оксана Олексіївна


2010 рік

Тема: «Українська народна казка «Заєць та їжак»

Мета: зацікавити учнів українськими народними казками, вчити глибоко                      вникати в зміст прочитаного; дати первинні навики проблемного                      аналізу казки; розвивати спостережливість, увагу, логічне мислення,                      вміння формувати оцінні судження, активізувати читацьку пам’ять;                      викликати прагнення творити добро; виховувати ввічливість, чесність,                      добропорядність.

Хід уроку


І. Організаційний момент.

- Встаньмо, діти, всі рівненько,

Посміхнімося гарненько:

Я до вас, а ви до мене,

А тепер самі до себе.

- Починаємо урок

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

- Діти! Сьогодні ми з вами вирушимо у подорож по незвичайній країні. Як     називається ця країна, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку.

В цій дивній країні

Живуть чудеса,

І все там чарівне,

Й повсюди - краса.

Тепер поміркуйте

Й вгадайте, будь ласка,

Яка це країна?

Згадали? Це … (казка).

ІІІ. Робота з виставкою книжок

Отже, ми вирушаємо до незвичайної й таємничої Країни Казок. А щоб потрапити до неї, маємо виконати деякі завдання. Розгляньте, діти, казкові сніжинки. Я їх назвала казковими тому, що вони принесли нам завдання. І тільки тоді, коли виконаємо завдання ми потрапимо до Країни Казок.

І. Вікторина казок.

Біжить лисичка полем. Добігає до річки, аж дивиться – рак виліз з              води на камінь та клешні точить, щоб гостріші були. (Лисиця та              рак)

А хто, хто в цій рукавичці?

Мишка-шкряботушка,

жабка-скрекотушка,

зайчик-побігайчик, лисича-сестричка,

вовчик-братик та кабан – іклан

А ти хто? («Рукавичка»)

(«Лисичка-сестричка та вовк-панібрат»)

- Ой вовчику-братику, хіба ж то я? Хіба ж ти не бачиш, що з мене й мозок тече, - так мене побили, що й голову провалили мені. Вовчику-братику, підвези мене.

Підробив він голосок,

Став тонесенько співати.

Здогадалися малята:

«Ні, це – вовк, не наша мати»

(«Вовк і семеро козенят»)

Знайшов Півник колосок,

Змолов борошна мішок

Та й напік у печі

Пиріжків і калачів

Мишенят не пригощав –

Жоден з них не помагав («Колосок»).

Молодці, діти! Ви гарно впорались із завданням. І потрапляємо ми в Країну Казок.

ІV. Доповнення розширення, уточнення читацького досвіду дітей.

Сьогодні ми будемо продовжувати знайомство з українськими народними казками. Народні казки відомі з давніх-давен. У них розповідається про незвичайні, вигадані пригоди.

А чи є у народних казок автор? Чому? Їх складали і передавали з уст в уста наші предки. Найдавніші казки про тварин. У казках вони розмовляють і діють як люди.

Діти, уважно розгляньте книжку, її обкладинку, титульну сторінку. Прочитайте, як називається книжка.

Хто автор малюнків?

Прочитайте зміст. Скільки казок до неї входить? Які казки?

Ось до цієї збірки казок входить і казка, над якою ми сьогодні будемо працювати.

Прочитайте на дошці назву казки. «Їжак і заєць»

V. Робота над казкою. Аналіз і обговорення прочитаного.

Словникова робота.

Чемненько, куцоногий, борозна, раденько, зрікся, наввипередки, дотепніше, з розуму зійшов, так біжить, що дух запирає.

2. Читання казки буксиром

Про кого ця казка?

З ким зустрівся їжак?

Чому заєць так поводиться з їжачком? Що він запропонував їжачкові?

Що здивувала їжака?

Чи показав він зайцеві, що образився? Доведіть, що він не опустився до рівня нахабного зайця.

3. Читання уривка казки в особах.

Прочитайте розмову їжака з зайцем. (мудрий, вихований, ввічливий, розумний, нахабний, невихований, неввічливий, хвалько). Яким був їжачок? Яким був заєць?

Прочитайте, як змагалися їжак з зайцем.

Чи зрозумів заєць як усе відбувалося?

Чи відповів їжачок, зайцеві на свою образу? Яким чином? (Мудрістю)

Чого вчить нас ця казка?

Не слід ображати і насміхатися над слабкими, принижувати їх гідність.

Продовжити речення. «Поки моя жінка має дітей…»

«Збирайся скоренько…»

«Як почали вони бігти…»

«І зрікся заячий рід…»

В якому, з цих прочитаних речень, виражено головну думку.

Підсумок уроку

VІ. Підсумок уроку

Встановлення причиново-наслідкових зв’язків.


Ланцюжок подій


Глузування                Перегони                Поразка

Змагання


Висновок: їжак дотепніший, мудріший.
еще рефераты
Еще работы по разное