Реферат: Тема: Дієслова теперішнього часу
Предмет: українська мова клас:4 Дата: 17 .03
Тема:Дієслова теперішнього часу.
Визначення особи та числа дієслів теперішнього часу.
Мета:Поглиблювати знання про дієслово як частину мови,його граматичні ознаки; виробляти вміння розпізнавати дієслова теперішнього часу серед інших частин мови; ознайомити школярів із змінюванням дієслів за особами і числами; виробляти вміння розпізнавати особу і число дієслова;
Сприяти розвитку пізнавальної активності учнів , комунікативної, само-освітньої компетентностей, сприяти розширенню словникового запасу, розвитку зв’язного мовленн; виховувати
Обладнання:Таблиця змінювання дієслів теперішнього часу,роздатковий матеріал, орфографічні словники,тести.
Тип уроку:особистісно орієнтований з використанням інтерактивних методів.
^ Хід уроку І.Етап орієнтації. Мотивація.
1.Інтерактивний метод « Асоціативний кущ »
( із метою актуалізації знань )
— Я помітила, що ми всі вчасно прийшли до школи, підготувались до уроку, не витрачаючи жодної хвилинки даремно. А от з одним моїм знайомим хлопчиком, на жаль, трапилась така історія.
Н
Продзенів.Вимкнув.Повалявся.
Глянув-вжахнувся.
Підхопився.Вдягнувся.
Схопив.Ковтнув.Склав.Помчав.Прибіг.Спізнився !
ад дошці таблиця.
Чому, на вашу думку, хлопчик спізнився до школи?
Що незвичайного помітили в тексті?
За допомогою якої частини мови я розповіла цю історію?
А що ми знаємо про дієслово?
( на дошці створюється асоціативний кущ)
означає дію або стан предмета
самостійна частина мови відповідає на питання
що робити ? що зробив ?
що робив ? що зробить?
Не з дієсловами пишеться ДІЄСЛОВО змінюється за часами, числами
окремо в реченні виступає
присудком
вид
^ ІІ. Цілепокладання.
Бачу, ви багато знаєте про дієслово, однак, декілька «гілочок» порожніх; це свідчить про те, що дещо ми ще не вивчали. І сьогодні ми докладніше ознайомимось
Якзмінюютьсядієсловатеперішньогочасу?
ІІІ.Проектування
• Спочатку, щоб із нами не сталось так, як із моїм знайомим хлопчиком,
щоб ми все встигли зробити, пропоную скласти план уроку.
спостереження за мовним матеріалом
дослідницька робота в групах
хвилинка каліграфії
робота з прислів'ями
Фізкультхвилинка
Робота з текстом в парі
Тестове завдання
ІV.Етап виконання плану діяльності.
Вибірковий диктант.
Випишіть дієслова теперішнього часу.
Ось місяць січень кличе мороза, . А місяць лютий вітрами дує,
Морозить лиця,щипає носа. На водах з льоду мости будує.
Березень місяць льоди поломить-
Весняну пісню річка задзвонить.
Кличе, морозить, щипає, дує,будує.
2.Дослідницька робота в групах.
^ І. Група підставити дієслово кличе в таблицю
Перевірити написання за орфографічним словником
ІІ. Група підставити дієслово щипає в таблицю
Перевірити написання за орфографічним словником
ІІІ. Група підставити дієслово морозить в таблицю
Перевірити написання за орфографічним словником
Зразок таблиці:
Число
Особа
Відповідає на
питання
слово
однина
1-ша (я)
2-га (ти)
3-тя(він)
(вона)(воно)
що роблю?
що робиш?
що робить?
Множина
1-ша (ми)
2-га (ви)
3-тя(вони)
що робимо?
що робите?
що роблять?
То як можна визначити особу та число дієслова?
Висновок: Особу та число дієслова можна визначити за допомогою займенника та питання.
^ 3.Робота за таблицею змінювання дієслів теперішнього часу.
а) розгляд таблиці змінювання дієслів теперішнього часу в однині та в множині.
б)спостереження за зміною закінчень дієслів теперішнього часу під час змінювання за особами і числами
Висновок: Особу та число дієслова можна визначити за допомогою займенника та питання та закінчення.
Ознайомитись з правилом с.57
^ 4. Хвилинка каліграфії.
• Перш ніж братися до роботи в зошиті, пригадаймо, як правильно, красиво писати.
Вправа 105 с 56 прочитайте перше речення
Послухай, як струмок дзвенить, як гомонить ліщина.
Випиши дієслова в теперішньому часі (дзвенить, гомонить)
Особливу увагу зверніть на з’єднання
дз,дзв, дзвенить
он,омо,гомонить
• Які слова ви записали?
Визначте їх особу та число.
Виконаєм звуко- буквений аналіз слова дзвенить- 2 скл, 8 б, 6 зв.
5.Диференційована робота.
—Згадаймо нашого знайомого учня, який спізнився до школи. Він-таки потрапив на урок, але кілька хвилин пропустив і тепер не може впоратись із завданнями.
Вправа 107 (списати прислів’я,визначити особу та число дієслів)
І.гр. списати 1,2 прислів’я;
ІІ.гр. списати 3,4 прислів’я;
ІІІ.гр. списати 4,5 прислів’я.
5. Фізкультхвилинка.
— Ми чудово попрацювали, і настав час відпочити. Я називатиму дієслова, а ви зображуйте те, що вони означають: присідати, тремтіти, стрибати, літати, сидіти, посміхатись, слухати.
6.Робота в парах.(взаємоперевірка)
Вправа 106 зав. 2,3 ( списати,розкриваючи дужки)
^ V.Контрольно –оцінювальний етап.
1.Тестові завдання.
1) Дієслово означає:
а) дію або стан предмета;
б) тільки дію предмета;
в) тільки стан предмета.
2) У реченні дієслово:
а) є тільки присудком;
б) найчастіше є присудком.
3)Вибери речення ,які демонструють правило написання не з дієсловами.
а)Не хитруй, не мудруй,а чесно працюй.
б)Дуже небезпечно розмовляти по телефону під час грози .
в) Краще не обіцяти, як слова не здержати.
4.Вибери речення з дієсловами , вжитими у 3 особі однини.
а)За вікном гуде, виє завірюха.
б) На березі річки у високій траві ростуть лісові дзвіночки.
в) Ми весело крокуємо лісовою стежкою.
• Перевірте правильність виконання тестових завдань.
На екрані — слайд:
1)а. 2) б. 3)6. 4)а.
2.Рефлексія.
Що нового ми дізнались на уроці?
Чому ці знання нам потрібні?
Спілкування, співпраця з вами сьогодні принесли мені радість, а вам?
Вправа «Незакінченні речення»
На сьогоднішньому уроці для мене найбільш важливим відкриттям було...
Сьогоднішній урок навчив мене...
VI. Домашнє завдання
Вправа 109, правило с.57
Додаткове завдання.
Вправа 108( завдання 1,3)
еще рефераты
Еще работы по разное
Реферат по разное
Встановіть відповідність між назвами пам’яток культури Київської Русі та їхніми зображеннями
17 Сентября 2013
Реферат по разное
Розписаних горнятках кава ще парувала, лоскітливий І п’янкий дух її обіцяв близьку втіху перед початком розмови, як нерідко буває, на хвильку запала мовчанка
17 Сентября 2013
Реферат по разное
Церковна політика Росії в Галичині під час Першої світової війни: експансія "воєнного православ’я"
17 Сентября 2013
Реферат по разное
Наш час час активних І ділових людей
17 Сентября 2013