Реферат: Методико-координаційна діяльність Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддюМетодико-координаційна діяльність Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.


Організація методико-координаційної діяльності посідає важливе місце у роботі обласних центрів позашкільної освіти. Відділом позашкільної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти у період з 4 по 8 квітня 2011 року було вивчено досвід роботи з цього питання Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.


Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю – це сучасний комплексний заклад, який координує науково-методичну, навчально-виховну, організаційно-масову роботу позашкільних навчальних закладів області.


Основними у діяльності Центру визначено такі напрями, як:

навчально-виховна робота;

методична робота;

координаційна робота;

організаційна робота;

психологічний супровід навчально-виховного процесу;

реалізація обласних програм;

розвиток учнівського самоврядування.


Модель організації методико-координаційної роботи області включає в себе:

інформаційно-методичний банк: методичний консультпункт, методичний супровід діяльності позашкільних навчальних закладів, розширення програмно-методичного забезпечення, визначення концепцій обласних програм розвитку позашкільної освіти;

методико-педагогічні заходи: обласні семінари директорів позашкільних закладів, розширені засідання педагогічної та методичної рад Центру, обласні конкурси методичних матеріалів, конкурси професійної майстерності педагогів, забезпечення участі педагогів у всеукраїнських методико-педагогічних заходах;

вивчення та узагальнення перспективного досвіду роботи, висвітлення його в ЗМІ, на сайті Центру.


Реалізацію зазначених вище завдань здійснює інформаційно-методична служба Центру, до якої входять методисти методичного кабінету та навчально-виховних відділів. Інформаційно-методична служба забезпечує:

організаційно-технологічне обґрунтування соціально-педагогічної моделі закладу;

розроблення загальної педагогічної технології роботи гуртків та творчих об’єднань;

координацію роботи над спільною науково-методичною проблемою «Оптимізація навчально-виховного потенціалу сучасного позашкільного навчального закладу».

Діяльність інформаційно-методичної служби спрямовано на методичний супровід навчально-виховного процесу як відділів Центру, так і позашкільних навчальних закладів області, і передбачає аналіз звітно-інформаційних матеріалів та висвітлення результатів у методичних виданнях «Методичний вісник», «Збірник положень обласних масових заходів», «Циклограма проведення масових заходів для учнівської молоді», «Бібліотечка позашкільного навчального закладу», моніторингову та консультативну роботу, розроблення планів, циклограм, положень про проведення методико-педагогічних заходів, узагальнення кращого педагогічного досвіду, проведення семінарів, «круглих столів», конкурсів професійної педагогічної майстерності, авторських методичних матеріалів.

Методичний супровід діяльності позашкільних навчальних закладів області здійснюється і через роботу восьми обласних профільних методичних об’єднань, кожне з яких працює над проблемою, що є складовою загальної науково-методичної проблеми.

Інновацією останніх років стало застосування в професійній педагогічній практиці методичного портфоліо, що дозволяє педагогам систематизувати навчально-виховну, методичну, самоосвітню та науково-дослідницьку діяльність, а керівництву закладу спростити процедуру оцінювання результатів професійно-творчої діяльності та проведення атестації педагогів позашкільних навчальних закладів області.

Спільними зусиллями керівних органів Сумської області, обласного Центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, позашкільних навчальних закладів області створено міцний базис для розвитку такого освітнього простору, в якому і педагоги, і діти мають змогу реалізовувати свій творчий потенціал.


^ Базові позашкільні навчальні заклади Сумської області


Сумський Палац дітей та юнацтва – багатопрофільний позашкільний навчально-виховний заклад, який реалізує широкий спектр освітніх послуг для понад чотирьох тисяч вихованців. 78 талановитих, творчих педагогів допомагають дітям, підліткам та молоді реалізовувати власний потенціал, розвивати здібності, розкривати таланти. Серед них: 17 відмінників освіти України, 2 заслужених працівника освіти України, 4 методиста вищої категорії, 7 народних майстрів України, один майстер спорту, 2 кандидати у майстри спорту. Накопичений за 75 років досвід практичної роботи дав змогу колективу спроектувати власну модель безперервної освіти.

Палац дітей та юнацтва разом із загальноосвітніми закладами різних типів складає у місті різнорівневий і цілісний освітній простір, забезпечує індивідуалізацію освітнього шляху дитини.

Заклад працює за напрямами:

Художньо-естетичний напрям: ансамбль бального танцю «Веселка», хореографічний ансамбль «Радість», театр естрадного танцю «Пігмаліон», театр юних «Шпаківня», вокальний ансамбль «Тру-ля-лята», група сучасної естрадної пісні «Presto».

Відділ декоративно-прикладної творчості: студії образотворчого мистецтва, «Батик»; майстерні «Художнє ткацтво», «Художня кераміка»; гуртки «Сувенір», «Бісероплетіння», «Дизайн одягу», «М’яка іграшка», «Писанкарство».

Центри дозвілля: клуб «Ерудит», дитячий музичний театр «Дзвіночок», психологічний клуб «Контакт».

Відділ профільного навчання та інтелектуального розвитку: гуртки «Комп’ютерна абетка», «Сходинки до інформатики», «Програмування», «Графіка та дизайн», «Користувач ПК», «Основи менеджменту», педагогічне об’єднання «Шанс».

Відділ туризму, спорту та фізичного розвитку: клуб «Аболаковець», секції альпінізму, спортивного туризму, спортивного орієнтування, східних видів боротьби. Результатом багаторічної роботи клубу стало створення унікального музею історії альпінізму, якому вже понад 25 років. Музей має звання «Народний», складається з 18 відділів та нараховує понад 6 тисяч експонатів.

У палаці діє інформаційно-методичний центр. Впродовж багатьох років він проводить роботу по формуванню у дітей соціального досвіду, підготовки їх до нових демократичних відносин, працює як з дитячими колективами віком від 6 до 17 років, так із педагогічними працівниками міста. Одним із досягнень цієї роботи стало створення міської організації старшокласників – МОСТ.

Діяльність палацу складна, клопітка та багатогранна. Вона дає можливість кожному вихованцю реалізовувати свою наснагу та натхнення, розвивати творчі здібності та таланти.


^ Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді – сучасний позашкільний заклад. У структурі закладу 7 відділів: інформаційно-методичний, організаційно-виховної роботи, еколого-краєзнавчий, біологічний, квітникарства, сільськогосподарський, декоративно-ужиткового мистецтва.

Постійно розвивається еколого-природничий напрямок, який є пріоритетним, адже екологічний аспект – важливий компонент світогляду сучасної молоді.

Сумський ЦЕНТУМ є координаційним і методичним центром просвітницької еколого-натуралістичної роботи в місті, ініціатором та організатором природоохоронних акцій, операцій, творчих фестивалів. На його базі працює оргкомітет з проведення міських етапів Всеукраїнських та обласних еколого-натуралістичних конкурсів.

Велика увага у Центрі приділяється питанням профорієнтації з метою свідомого вибору напряму майбутньої трудової діяльності вихованців.

Основна робота з обдарованою молоддю в закладі ведеться через наукове товариство «Ерудит». Результатом десятирічної роботи учнівського лісництва «Паросток» є визнання його кращим у Всеукраїнському конкурсі на краще лісництво.


^ Тростянецький районний Палац дітей та юнацтва – комплексний позашкільний заклад районного підпорядкування. Пріоритетами організаційно-функціональної діяльності Палацу є здійснення навчально-виховної, інформаційно-методичної та організаційно-масової роботи. Навчально-виховна робота Палацу здійснюється за художньо-естетичним, спортивно-оздоровчим, еколого-натуралістичним, туристсько-краєзнавчим, декоративно-ужитковим, техніко-технологічним та соціально-реабілітаційним напрямами.

Сьогодні ПДЮ – це методичний центр із власною системою навчання педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів району. Основою діяльності закладу є: узагальнення та розповсюдження досвіду роботи педагогів, підвищення їхньої професійної майстерності; розробка нових методик та програмно-методичного забезпечення на рівні закладу, структурних підрозділів, напрямів діяльності.

У Палаці працюють два зразкових художніх колективи: хореографічний ансамбль «Кольоровий дощ», студія образотворчого мистецтва «Веселка».

Організованістю та професіоналізмом характеризуються спортивні гуртки закладу. Їх вихованці мають високі результати в районних та обласних змаганнях, з честю представляють область на всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Серед вихованців є 3 кандидати у майстри спорту та віце-чемпіон України з боксу серед юніорів.


^ Білопільський районний Центр дитячої та юнацької творчості – сучасний багатопрофільний навчальний позашкільний заклад, який забезпечує умови для отримання вихованцями позашкільної освіти, ранньої профілізації, становлення творчої особистості, формування громадської позиції. У закладі активно розвивається база природоохоронної роботи та сільськогосподарського дослідництва, створюється система біологізації освітнього простору закладу. Основними складовими системи є:

профільна еколого-натуралістична освіта, що здійснюється засобами гурткової і клубної роботи;

підбір і використання ефективних форм, методів, методик навчально-виховної та дозвіллєво-оздоровчої роботи;

організація активного спілкування вихованців з природою (дослідно-експериментальна діяльність, практична робота у теплицях, дендрарії, походи, екскурсії тощо);

формування основ культури здоров’я вихованців;

просвітницька діяльність.

Гордістю ЦДЮТ є дитяче лісництво, яке функціонує на базі парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Шкуратівський» (с. Шкуратівка). Завдяки зусиллям науковців області та юних натуралістів ЦДЮТ парку надано статус природоохоронного об’єкта місцевого значення та зараховано до природно-заповідного фонду України. Робота юних лісівників та дослідників проводиться у тісній співпраці з науковцями та фахівцями Деснянсько-Старогутського національного природного парку.


^ Путивльський районний центр позашкільної роботи – багатопрофільний позашкільний навчальний заклад, де діти можуть самостійно обрати власний освітній маршрут з 5 напрямів навчально-виховної роботи, які об`єднані у три відділи: естетичного виховання та декоративно-ужиткового мистецтва, натуралістично-краєзнавчий та відділ технічної творчості.

Центр позашкільної роботи – заклад, де у невимушеному візерунку переплелись мистецтво пісні і мистецтво пензля, любов до спорту і природи, яскравість танцю і художнього слова.

«Золотим фондом» Центру є:

- зразковий вокально-фольклорний колектив «Джерельце», що став володарем гран-прі міжнародного фестивалю «Таланти третього тисячоліття»;

- гурток «Малювання» тісно співпрацює з міжнародними фондами, вихованці постійно беруть участь в конкурсах і виставках в Україні та за її межами;

- гурток «Орнітологи», вихованці якого є переможцями Всеукраїнських природоохоронних акцій;

- танцювальний колектив «Ілюзія» – неодноразовий дипломант обласних конкурсів, постійний учасник міських і районних заходів;

- гурток «Дизайн», роботи вихованців якого відзначаються на обласних та всеукраїнських конкурсах за особливу творчість та оригінальність.

Педагогічний колектив Центру – це досвідчені фахівці, які ставлять за мету формування особистості дитини, розвиток її творчого дарування та створення духовного комфорту. Путивльський районний ЦПР – заклад, що покликаний надавати позашкільну освіту, забезпечувати потреби особистості у творчій самореалізації, організації змістовного дозвілля.

еще рефераты
Еще работы по разное