Реферат: Селф-менеджмент, або мистецтво ефективного управління


СЕЛФ-МЕНЕДЖМЕНТ, АБО Мистецтво
ефективного управління


Колись незвичне для нас слово «менеджмент» останнім часом набуло неабиякої популярності. Там, де раніше часто-густо використовували не за прямим своїм призначенням слово «інженер», тепер вживають модне слово «менеджер».

Що ж насправді криється за поняттям «менеджмент»? І чи взагалі існують методи ефективного управління іншими? Ці та багато інших питань були предметом обговорювання на семінарі «Системи ефективного управління», який нещодавно пройшов у Житомирі за участю генерального директора Санкт-Петербурзького центру Всесвітнього духовного університету Брахма Кумаріс пані Б.К. Сантош Кукреджи під час її першого візиту в Україну. Як відмітила пані Кукреджа у своєму виступі перед керівниками комерційних структур міста, Університет Брахма Кумаріс говорить про модель менеджменту, яка бере до уваги не лише руки й голови людей, але й їх серця. «Важливішим із активів будь-якої організації, фірми, підприємства є людські ресурси. Організація може добитися стабільного розвитку та успіху лише в тому разі, якщо в ній приділяється належна увага людському чиннику. Кожен із співробітників, незалежно від свого офіційного статусу, може стати причиною розквіту або, навпаки, краху організації. Внесок кожного у загальну справу є цінним». «Як правило, ми схильні міняти ті чи інші зовнішні фактори, не змінюючись при цьому внутрішньо. Якщо ми намагаємося пристосуватися до середовища, що змінюється, без внутрішнього самоперетворення, ми розтрачуємо марно свої творчі сили. Легкий метод внутрішнього самоперетворення – це медитація, або мистецтво позитивного мислення. Університет Брахма Кумаріс понад 65 років успішно здійснює програми, які допомагають слухачам відкрити своє справжнє «я», свої внутрішні духовні якості». У світі несподіваних і стрімких змін питання ефективного управління – це, насамперед, питання управління собою: своїми думками, емоціями, своєю реакцією на події та своїми внутрішніми ресурсами. Точне самооцінення, вірне обрання мети й системи цінностей, звільнення від психологічних бар’єрів дозволяють знайти оптимальне вирішення та забезпечують успіх.

Під час іншої зустрічі-семінару «Лідерство на основі самоуправління», що відбулася трохи згодом в Одеському домі медпрацівників, пані Б.К. Сантош Кукреджа ознайомила учасників – представників ділових кіл міста, депутатів міськради, лідерів молодіжних і громадських організацій – з концепціями однойменного курсу («Селф-менеджмент лідершип»), який розроблений Університетом Брахма Кумаріс – міжнародною громадською освітньою організацією, яка є генеральним консультантом ООН та партнером ЮНЕСКО, і успішно застосовується в багатьох країнах світу. Керівники, менеджери та підприємці, які слухають цей курс, відзначають, що заняття сприяють побільшанню сили концентрації, витримки та здатності приймати правильні рішення у кризових ситуаціях, вчать мистецтву співпраці й підтримування єдності у колективі, вмінню мінятися відповідно до часу, що змінюється. «Лідер є не просто керівником певної організації. Організація не є столи, стільці, комп’ютери й офісне обладнання. Організація – це передусім люди, що її складають. А люди – це почуття, настрої, ідеї, взаємини. Справжній лідер зважає на цей дуже важливий духовний і моральний бік свого колективу, стає прикладом для наслідування й джерелом натхнення для оточення. Але для того, щоб цього досягти, він повинен навчитися управляти самим собою, своїми власними почуттями, думками та настроями».

Сергій ФУРСЕНКО.
еще рефераты
Еще работы по разное