Реферат: Смірнова О. Ю, Microsoft Word


Смірнова О.Ю, Microsoft Word




Смірнова О.Ю.











Посібник для початківця


Даний навчальний посібник присвячений найпопулярнішому текстовому редактору Microsoft Word 2000, що входить до пакету Microsoft Office 2000. Він містить опис основних операцій створення й обробки текстових документів за допомогою Microsoft Word.

Посібник розрахований на користувачів, які мають мінімальний досвід роботи в середовищі Windows.


^
© 2007 Смірнова О.Ю.






Вікно програми
Miсrosoft Word 2000 – текстовий редактор, програма для створення й редагування текстових документів. Подання WYSIWIG (від англійського “What You See Is What You Get”) дозволяє переглядати на дисплеї готовий до друку документ без необхідності витрачати папір на пробний друк. Отформатовані символи відображаються на екрані так, як вони будуть виглядати після друку.

Д


Мал.1

ля запуску Microsoft Word необхідно виконати подвійне натискання на його значку (мал.1).
^ Робота з вікнами
Багатовіконна організація Microsoft Word дозволяє одночасно працювати з декількома документами, кожний з яких розташований у своєму вікні. При уведенні й редагуванні тексту користувач працює з активним документом в активному вікні.




Мал.2. Вікно програми Miсrosoft Word

Для переходу до іншого вікна документа необхідно натиснути на його імені на панелі задач або в меню Окно, що містить перелік усіх відкритих документів.
^ Курсор уведення
Існують два поняття – курсор уведення і покажчик миші. Курсор уведення являє собою миготливу вертикальну смужку |. Він указує місце, в яке буде уводитися текст. Для його переміщення використовуються клавіші керування курсором або миша. Для переміщення курсору уведення за допомогою миші слід установити покажчик миші в потрібну позицію й натиснути клавішею миші.


Таблиця 1. Переміщення курсору уведення за допомогою клавіатури

Клавіша

Переміщення









^ Ctrl+

Ctrl+

Ctrl+

Ctrl+

PgUp

PgDn

End

Home

Ctrl+Home

Ctrl+End

На один рядок угору

На один рядок униз

На одну позицію ліворуч

На одну позицію праворуч

На один абзац угору

На один абзац униз

На одне слово ліворуч

На одне слово праворуч

На один екран угору

На один екран униз

У кінець рядку

У початок рядку

У початок документа

У кінець документа






^ М


Мал.3

еню
Під заголовком вікна знаходиться рядок меню, через який можна викликати будь-яку команду Microsoft Word. Для відкриття меню необхідно клацнути мишею на його імені. Після чого з'являться ті команди цього меню, які уживаються найчастіше (мал.3). Якщо клацнути на кнопці у нижній частині меню то з'являться усі команди цього меню (мал.4).




Мал.4



^
Мал.5
Панелі інструментів
Під рядком меню розташовані панелі інструментів, що складаються з кнопок з малюнками. Кожній кнопці відповідає команда, а малюнок на цій кнопці передає значення команди. Більшість кнопок дублюють найбільш часто вживані команди, доступні в меню. Для виклику команди, зв'язаної з кнопкою, необхідно натиснути мишею на цій кнопці. Якщо навести покажчик миші на кнопку й трохи почекати, поруч з'явиться рамка з назвою команди.

За звичаєм під рядком меню знаходяться дві панелі інструментів – Стандартная і Форматирование. Щоб вивести, або забрати панель з екрану слід вибрати в меню Вид пункт Панели инструментов, а потім натиснути на ім’я потрібної панелі. Якщо панель присутня на екрані, то навпроти її імені буде стояти позначка .

Якщо для виведення усіх кнопок на панелі не достатньо місця, то виводяться кнопки, які були ужиті останніми. Якщо натиснути на кнопку у кінці панелі, то з'являться інші кнопки (мал.5). При натисканні на кнопку Добавить или удалить кнопки з'явиться меню (мал.6), в якому можна вивести або забрати кнопку з панелі.




Мал.6

Також для зміни складу панелі інструментів можна у меню Сервис вибрати пункт Настройка. У діалоговому вікні необхідно вибрати укладку Команды. У переліку Категории необхідно вибрати групу кнопок, після чого у переліку Команды з'являються кнопки цієї групи. Щоб додати кнопку до панелі інструментів слід пересунути її з діалогового вікна в потрібну позицію меню. Процес установлення кнопки завершується натисканням кнопки Закрыть. Для видалення кнопки з панелі інструментів необхідно пересунути її в діалогове вікно Настройка.

К


Мал.7

ерувати панелями інструментів зручно за допомогою контекстного меню (мал.7), яке викликається натисканням правої клавіші миші на будь-якій кнопці.
^ Координатні лінійки
Горизонтальна координатна лінійка розташована над робочим полем, вертикальна – ліворуч від робочого поля. З їхньою допомогою можна установлювати поля сторінок, абзацні відступи, змінювати ширину шпальт і установлювати позиції табуляції. За замовчанням координатна лінійка градуйована в сантиметрах. Виводяться/ забираються лінійки за допомогою команди Линейка в меню Вид.
^ Рядок стану
Рядок стану (мал.8) розташований у нижній частині вікна Microsoft Word. У ньому виводяться різні повідомлення й довідкова інформація.

Мал.8. Рядок стану

Таблиця 2. Інформація в рядку стану

Індикатор

Значення

Стр 1

Порядковий номер видимої у вікні сторінки документа

Разд 1

Номер розділу, в якому знаходиться видима сторінка

3/38

Номер видимої сторінки/ загальне число сторінок у документі

На 16,9см

Відстань від курсору уведення до верхнього краю сторінки

Ст 28

Номер рядку, в якому знаходиться курсор

Кол 36

Номер позиції курсору в рядку

ЗАП

Індикатор режиму запису макрокоманди

ИСПР

Індикатор режиму редакторської правки

ВДЛ

Індикатор режиму розширення маркірування

ЗАМ

Індикатор режиму заміни

украинский

Індикатор мови



^ Режими відображення документа
Редактор Microsoft Word дозволяє переглядати документ у різних режимах:

Обычный – найбільш зручний для виконання більшості операцій;

Web-документ - відображає документ у вигляді Web-сторінки;

Разметка страниц – відображає документ у точній відповідності з тим, як він буде виведений на друк; у цьому режимі зручно працювати з колонтитулами, фреймами й багатоколонною версткою документа; тільки у цьому режимі відображається вертикальна координатна лінійка;

С
Мал.9

труктура – призначений для роботи зі структурою документа, дозволяє показувати й приховувати текст і заголовки визначеної глибини укладення, створювати та працювати з піддокументами.

Перехід між режимами здійснюється за допомогою відповідних команд меню Вид або кнопок, розташованих ліворуч від горизонтальної смуги прокручування (мал.9).
^ Смуги прокручування
Смуги прокручування (вертикальна і горизонтальна) розташовані в правій і нижній частині вікна програми. Вони призначені для переміщення тексту у вікні редактора по вертикалі та по горизонталі. Переміщення по документу з використанням лінійок прокручування здійснюється за допомогою миші.



^ Переміщення вікна на один рядок угору


Переміщення вікна на один рядок униз



Переміщення вікна ліворуч



Переміщення вікна праворуч



Переміщення вікна в напрямку зсуву прямокутника



Переміщення вікна на один об’єкт (сторінку, малюнок, таблицю та ін.) угору



Переміщення вікна на один об’єкт униз


^ Вибір об’єкту пересування


Вихід із Microsoft Word
Для завершення роботи з Microsoft Word необхідно закрити вікно програми (кнопка закриття вікна , або комбінація клавіш Alt + F4).
Операції з документами С


Мал.10

творення нового документа
Для створення нового документа слід у меню ^ Файл вибрати команду Создать. У діалоговому вікні, що розкрилося, (мал.11) вибрати спочатку укладку, а потім шаблон, на основі якого буде створено документ; після чого натиснути кнопку OK. Шаблони документів Microsoft Word мають розширення dot і значки на мал.10. Звичайні документи створюються на основі шаблону Новый документ. Для створення документа на основі шаблону Новый документ можна натиснути кнопку .




Мал.11




Мал.12
В
Мал.13

ідкриття документа
Для відкриття існуючого документа необхідно в меню Файл вибрати команду Открыть або натиснути кнопку , після чого розкриється діалогове вікно ^ Открытие документа (мал.12). У прихованому переліку Папка слід вибрати диск, на якому знаходиться потрібний документ. У переліку, що розташований нижче вибрати (подвійним натисканням) папку з документом і сам документ. Документи Microsoft Word мають розширення doc і значки на мал.13.

У верхньому рядку вікна знаходяться 4 кнопки, які дозволяють подати вміст відкритої папки у 4-х виглядах:




– у вигляді переліку файлів і папок;



– у вигляді таблиці з інформацією про файли та папки;



– праворуч буде подано властивості файлу, на який наведено курсор;



– праворуч буде подано фрагмент файлу, на який наведено курсор.


За замовчанням у переліку виводяться тільки файли з документами Microsoft Word. Для виводу інших типів файлів або усіх файлів необхідно вибрати відповідний тип у полі прихованого переліку Тип файлов.
Збереження документа
Для збереження документа необхідно викликати команду Сохранить меню Файл або натиснути кнопку .




Мал.14

При першому збереженні з'являється діалогове вікно ^ Сохранение документа (мал.14). У прихованому переліку Папка слід вибрати диск, у переліку, що розташований нижче папку, в якій необхідно зберегти документ. У полі прихованого переліку Тип файла – формат, в якому буде збережено документ. У полі Имя файла – увести ім'я файлу документа й натиснути кнопку Сохранить.

При повторному збереженні діалогове вікно Сохранение документа не виводиться, документ автоматично зберігається в тому ж файлі. Щоб зберегти документ під іншим ім'ям або в іншій папці, слід у меню Файл вибрати команду Сохранить как, після чого з'являється вікно Сохранение документа.
Закриття документа
Для закриття документа необхідно вибрати в меню ^ Файл команду Закрыть або натиснути кнопку  вікна документа.
Робота з текстом Уведення тексту
Курсор указує місце, в який буде уводитися текст. Досягши краю сторінки, курсор автоматично переходить у початок наступного рядку. Для переходу в початок наступного абзацу слід натиснути Enter.

Існує два режими уведення тексту – уставлення й заміни. У режимі уставлення при уведенні нового тексту, текст, що міститься в документі, посувається праворуч від місця уведення. У режимі заміни старий текст замінюється новим. Перемикання між режимами здійснюється клавішею Insert або подвійним натисканням на індикаторі ЗАМ у рядку стану.
^ Виділення фрагменту тексту
Перед тим, як виконати будь-яку операцію над фрагментом тексту, його необхідно виділити одним із таких способів:

установити покажчик миші в ліве поле (він перетвориться в стрілку, спрямовану праворуч), при натисканні лівої клавіші миші виділиться один рядок, при подвійному натисканні – абзац, при потрійному – увесь документ;

установити покажчик миші в ліве поле навпроти першого рядку фрагменту, натиснути ліву клавішу миші і, не відпускаючи її, розширити виділення на весь фрагмент;

установити покажчик миші на початку фрагменту, натиснути ліву клавішу миші та, не відпускаючи її, розширити виділення на весь фрагмент;

для виділення одного слова досить двічі натиснути на ньому;

для виділення одного абзацу можна зробити в ньому потрійне натискання;

для виділення одного речення слід натиснути клавішу Ctrl і натиснути мишею будь-яке слово;

для виділення всього тексту слід натиснути клавішу Ctrl і натиснути мишею в лівому полі;

щоб виділити фрагмент тексту за допомогою клавіатури, необхідно установити курсор уведення в початок фрагменту та, натиснувши клавішу Shift, розширити виділення на весь фрагмент.

Зняти виділення можна натисканням миші в будь-якому місці тексту. При виділенні нового фрагменту попереднє виділення знімається.
^ Редагування тексту
Символ праворуч від курсору видаляється клавішею Delete, а символ ліворуч від курсору – клавішею Backspace. Для видалення фрагменту тексту слід виділити його й натиснути клавішу Delete. Якщо виділити фрагмент тексту й набрати на клавіатурі новий текст, він уставиться замість виділеного фрагменту.

Щоб розділити абзац на два, необхідно установити курсор у передбачуваний кінець першого абзацу й натиснути клавішу Enter.

З'єднати два абзаци в один можна двома способами:

установити курсор за останнім символом першого абзацу й натиснути Delete;

установити курсор перед першим символом другого абзацу й натиснути Backspace.

При натисканні клавіші Enter у поточну позицію курсору уставляється незримий символ ¶. Для перегляду незримих символів (спецсимволів, недрукованих символів) слід натиснути на кнопку .
^ Скасування операцій над текстом
Для скасування останньої операції редагування необхідно в меню Правка вибрати команду Отменить … або натиснути кнопку . Якщо натиснути на стрільці  поруч із цією кнопкою, то розкриється перелік операцій, виконаних у поточному сеансі. Натиснувши на імені однієї операції, можна скасувати її та усі операції виконані після неї.

Щоб повернути останню скасовану операцію, слід у меню ^ Правка вибрати команду Повторить … або натиснути кнопку . Для перегляду переліку скасованих операцій слід натиснути на стрільці  поруч із цією кнопкою.
^ Копіювання тексту
Для копіювання фрагменту тексту необхідно:

виділити фрагмент тексту;

натиснути кнопку або вибрати в меню Правка команду Копировать;

установити курсор у те місце, куди слід уставити фрагмент;

натиснути на кнопку або вибрати в меню ^ Правка команду Вставить.

У процесі цієї операції копія виділеного фрагменту тексту розташовується в буфері проміжного збереження Clipboard, а потім потрапляє в документ. Уставляти фрагмент із буферу можна скільки завгодно разів, але після копіювання в буфер нового фрагменту тексту, попередній фрагмент видаляється.
^ Переміщення тексту
Для переміщення фрагменту тексту необхідно:

виділити фрагмент тексту;

натиснути кнопку або вибрати в меню Правка команду Вырезать;

установити курсор у те місце, куди слід уставити фрагмент;

натиснути кнопку або вибрати в меню Правка команду Вставить.
^ Буфер обміну
У


Мал.15

Microsoft Word 2000 існує буфер обміну на 12 вічок, за допомогою якого можна копіювати фрагменти таблиці не тільки у межах Word але й в інші додатки, наприклад, у Microsoft Excel. Для виведення панелі буферу обміну (мал..15) необхідно у меню Вид вибрати - Панели инструментов, потім - Буфер обмена. Для копіювання фрагменту у буфер його необхідно виділити та клацнути по кнопці . Для вставлення фрагменту з буферу (у позицію курсору) необхідно клацнути по значку фрагменту. Наприклад, якщо фрагмент скопійовано з Microsoft Word, то він буде мати значок . Для вставлення усіх фрагментів із буферу одночасно використовується кнопка . Для очищення буферу слід клацнути кнопку . При копіюванні двох фрагментів підряд панель Буфер обмена з'являється автоматично.
^ Уставлення символу
Для уставлення в текст символу, відсутнього на клавіатурі, необхідно:

установити курсор у позицію, куди слід уставити символ;

у меню Вставка вибрати команду Символ;

у діалоговому вікні, що розкрилося, (мал.16) вибрати укладку Символы;

у полі переліку Шрифт вибрати необхідний шрифт;

натиснути мишею потрібний символ;

натиснути кнопку Вставить;

для завершення роботи з вікном Символ – натиснути кнопку Закрыть.




Мал.16
^ Пошук і заміна тексту
Для пошуку фрагменту тексту по використовується команда Найти меню Правка. У діалоговому вікні Найти и заменить (мал.17) у полі Найти слід ввести фрагмент тексту, який потрібно знайти та натиснути кнопку Найти далее. При необхідності можна натиснути кнопку Больше та увести додаткові умови пошуку.

У полі переліку Направление вибирається напрямок пошуку:

^ Везде – шукати у всьому документі;

Вперед – шукати в тексті над курсором;

Назад – шукати в тексті після курсору.

Установити потрібні прапорці режимів пошуку:

Учитывать регистр – при пошуку розрізняти великі і малі літери;

Только слово целиком – пошук тільки тих слів, що цілком збігаються з зазначеним;

^ Подстановочные знаки – використовуються символи шаблону, які вибираються після натискання кнопки Специальный.

Щоб знайти наступне слово по заданим умовам, необхідно знову натиснути кнопку ^ Найти далее.

Для заміни одного фрагменту тексту іншим можна вибрати укладку Заменить діалогового вікна Найти и заменить або вибрати команду у меню Правка. В укладці Заменить слід увести умови пошуку й заміни:

у полі Найти – увести фрагмент тексту, що необхідно замінити;

у полі Заменить на – увести фрагмент тексту для заміни;

натиснути кнопку Найти далее;

для заміни знайденого слова – натиснути кнопку Заменить;

для заміни усіх фрагментів, що задовольняють умови, натиснути кнопку Заменить все.




Мал.17
^ Контекстне меню
Для виклику контекстного меню (мал.18) слід натиснути правою клавішею миші на оброблюваному об'єкті. Контекстне меню з'являється біля покажчика миші; воно містить команди, для обробки виділеного елементу.
^ Ф
Мал.18
орматування тексту
Форматування тексту – процес установлення параметрів фрагменту тексту, що визначають зовнішній вигляд тексту в цьому фрагменті. Перед зміною параметрів фрагменту тексту його слід виділити. Якщо фрагмент тексту не буде виділений, то змінюватися будуть поточні параметри (параметри тексту, що буде уводитися з поточної позиції).
^ Зміна параметрів шрифту
Для зміни параметрів символів використовується команда Шрифт меню Формат, що викликає діалогове вікно Шрифт (мал.19). Укладка Шрифт використовується для установлення параметрів шрифту.




Мал.19

У полі ^ Шрифт вибирається тип шрифту (шрифти типу TrueType виглядають однаково на екрані й на друку, поруч з їхнім ім'ям установлені спеціальні позначки ).

У полі Начертание вибирається написання шрифту:

Обычный – звичайне написання;

курсив – курсивне написання;

полужирный – жирне написання;

полужирный курсив – жирне курсивне написання.

У полі Размер – розмір шрифту у пунктах (1 пункт = 0,375мм).

У полі Подчеркивание – тип лінії підкреслення.

У полі Цвет – колір символів.

У рамці ^ Эффекты можна установити прапорці:

зачеркнутый – закреслення тексту одинарною лінією;

двойное зачеркивание – закреслення тексту подвійною лінією;

верхний индекс – розмір символів зменшується, текст розташовується вище;

нижний индекс – розмір символів зменшується, текст розташовується нижче;

с тенью – поруч із символами з’являється тінь;

контур – показується лише контур символів;

приподнятый – символи зображуються піднесеними над поверхнею аркушу;

утопленный – символи зображуються утопленими в поверхню аркушу;

малые прописные – малі літери стають великими, але меншого розміру;

все прописные – малі літери стають великими.

скрытый – робить текст прихованим;

У полі Образец показаний фрагмент тексту з обраними параметрами.

Встановити параметри шрифту можна також за допомогою піктографічного меню (мал.20):

1 – стиль форматування;

2 – тип шрифту;

3 – розмір шрифту;

4 – жирне зображення;

5 – курсивне зображення;

6 – підкреслення одинарною лінією.








1

2

3

4

5

6

Мал.20
^ Зміна інтервалу й положення символів
Для зміни інтервалу й положення символів використовується укладка Интервал діалогового вікна Шрифт.

У полі прихованого переліку Масштаб вибирається ступінь розтягування або стулення символів.

У полі Интервал установлюється міжсимвольний інтервал:

Обычный – звичайний інтервал;

Разреженный – відстань між символами збільшується до значення, зазначеного в полі на;

Уплотненный – відстань між символами зменшується до значення, зазначеного в полі на.

У полі Смещение установлюється вертикальне положення символів:

^ Нет – звичайне положення;

Вверх – символи розташовуються вище базової лінії на розмір, зазначений у полі на;

Вниз – символи розташовуються нижче базової лінії на розмір, зазначений у полі на.
З


Мал.21

міна регістру символів
Для зміни регістру символів у вже набраному тексті необхідно виділити фрагмент тексту й у меню ^ Формат вибрати команду Регистр. У діалоговому вікні, що з'явилося, (мал.21) слід вибрати один з наступних перемикачів:

Как в предложениях – збільшити першу літеру першого слова речення;

все строчные – установити усі літери фрагменту в нижній регістр;

^ ВСЕ ПРОПИСНЫЕ – установити усі літери фрагменту у верхній регістр;

Начинать С Прописных – установити перші літери кожного слова у верхній регістр;

иЗМЕНИТЬ РЕГИСТР – замінити літери верхнього регістру літерами нижнього регістру і навпаки.
^ Форматування абзаців
Для установлення параметрів абзацу використовується команда Абзац із меню Формат. Після вибору цієї команди з'являється діалогове вікно Абзац (мал.22). Для установлення абзацних відступів та інтервалів необхідно вибрати укладку Отступы и интервалы.

У полі Выравнивание установлюється спосіб вирівнювання абзацу:

^ По левому краю – абзац вирівнюється по лівому краю сторінки;

По центру – абзац вирівнюється по центру сторінки;

По правому краю – абзац вирівнюється по правому краю сторінки;

По ширине – абзац вирівнюється по обидва боки.

У полях слева і справа установлюються відстані від лівого й правого поля до меж абзацу.

У полі первая строка – вигляд відступу першого рядку абзацу:

(нет) – відступ відсутній;

^ Отступ – новий рядок, відстань вказується в полі на;

Выступ – негативний відступ, відстань вказується в полі на.

У полях перед і после – відстані відповідно перед першим рядком абзацу й після останнього рядку абзацу.

У полі междустрочный – інтервал поміж рядками усередині абзацу:

Одинарный – інтервал, стандартний для даного типу шрифту;

Полуторный – інтервал у 1,5 разу більше стандартного;

Двойной – інтервал у 2 рази більше стандартного;




Мал.22
^ Минимум – інтервал не менше, ніж у полі значение;

Точно – інтервал, рівний значенню в полі значение;

Множитель – інтервал, рівний стандартному, помноженому на значення в полі значение;

Установлювати спосіб вирівнювання можна також за допомогою кнопок (мал.23).




Мал.23

Мал.24


На горизонтальній координатній лінійці (мал.24) знаходяться: маркер першого рядку (1), маркер лівої (2) і правої (3) меж абзацу. Пересуваючи їх за допомогою миші, можна змінювати відповідні параметри абзацу.
^ Установлення позицій табуляції
Табуляція використовується для точного вирівнювання колонок тексту або чисел (мал.25). Якщо установити позиції табуляції, то при кожному натисканні клавіші Tab курсор буде пересуватися праворуч до найближчої позиції табуляції.

Для установлення позицій табуляції використовується команда Табуляция із меню Формат, що викликає діалогове вікно Табуляция (мал.26).

по левому краю – текст вирівнюється по лівому краю;

по центру – текст вирівнюється по центру щодо позиції табуляції;




Мал.25



Мал.26

по правому краю – текст вирівнюється по правому краю щодо позиції табуляції;

по разделителю – числа вирівнюються по десятковій крапці, текст вирівнюється по правому краю;

с чертой – під позиціями табуляції з’являються вертикальні риски.

Для заповнення порожнього місця, що залишається ліворуч від знаку табуляції, можна використовувати ланцюжок символів, які можна вибрати в рамці Заполнитель.

Установивши усі необхідні параметри для однієї позиції, слід натиснути кнопку Установить і нова позиція буде внесена в перелік Позиции табуляции, що містить усі установлені позиції табуляції. Щоб змінити тип вже установленої позиції табуляції, досить вибрати потрібну позицію з переліку Позиции табуляции і установити нові значення режимів.

Для видалення позиції табуляції слід вибрати її в переліку ^ Позиции табуляции і натиснути на кнопку Удалить. Усі наявні позиції табуляції можна видалити натисканням кнопки Удалить все.

Установити позицію табуляції можна також натисканням миші на горизонтальній координатній лінійці. Тип позиції табуляції зазначений усередині квадрату в лівому кінці горизонтальної координатної лінійки. Якщо натиснути мишею на цьому квадраті, то тип позиції табуляції зміниться. По черзі можна вибрати такі типи табуляції:




– вирівнювання по лівому краю;



– вирівнювання по центру;



– вирівнювання по правому краю;



– вирівнювання по десятковому знаку.


Якщо виділити фрагмент тексту, вирівняного по позиції табуляції, й пересунути мишею символ табуляції в нове місце, то текст пересунеться разом із символом табуляції. Щоб видалити позицію табуляції, досить стягти з координатної лінійки символ табуляції.




Мал.27
^ Упорядкування переліків
Microsoft Word дозволяє швидко складати переліки з позначками, нумерацією й багаторівневі переліки з нумерацією. Елементом переліку вважається абзац тексту. Для створення переліку необхідно виділити абзаци, які слід зробити елементами переліку або установити курсор у той абзац, з якого буде починатися перелік. Потім викликати команду Список з меню Формат, що викликає діалогове вікно Список (мал.27).

Для створення переліку з позначками необхідно вибрати укладку Маркированный. Кожний елемент переліку з позначками виділяється за допомогою невеликої позначки, розташованої ліворуч від самого елементу. Серед запропонованих варіантів позначок слід вибрати підхожу (натиснути на ній мишею) й натиснути OK.

Для зміни вигляду позначки можна скористатися кнопкою Изменить. З'явиться вікно Изменение маркированного списка, в якому містяться додаткові позначки. При натисканні кнопки Маркер з'являється діалогове вікно Символ, в якому можна вибрати будь-який із символів в якості позначки переліку. У рамці Положение маркера задається відстань від лівого краю абзацу до позначки, а в рамці Положение текста визначається відстань від лівого краю абзацу до лівого краю тексту в переліку.

Для створення переліків із нумерацією використовується укладка Нумерованный діалогового вікна Список. Серед запропонованих варіантів нумерації переліку необхідно вибрати потрібний, натиснути ОK і перелік буде створений. Коли курсор уведення знаходиться в переліку, кожне натискання Enter створює новий пронумерований елемент переліку. При додаванні нового елементу в перелік або видаленні елементу, номери в переліку коректуються автоматично.




Мал.28

Щоб створити свій варіант нумерації, слід натиснути кнопку Изменить. З'явиться вікно Изменение нумерованного списка (мал.28). У полі Формат номера указується текст перед і після номеру елементу переліку, наприклад: ) або [ ]. У полі нумерация указується стиль нумерації, а в полі начать с указується число (або літера), з якого повинен починатися перелік. Шрифт номерів елементів переліку змінюється за допомогою кнопки Шрифт.

Швидко створити переліки з маркерами та нумерацією можна за допомогою кнопок і . Для створення переліку з декількома рівнями укладення використовується укладка Многоуровневый діалогового вікна Список.
^ Стилі форматування
Стиль форматування – набір параметрів (шрифту, абзацу та ін.), що має унікальне ім’я. Вибрати стиль виділеного фрагмента тексту можна у прихованому переліку Стиль на панелі Форматирование та у вікні Стиль меню Формат. У полі Стили вікна Стиль (мал.29) міститься перелік стилів, що використовуються. Щоб побачити усі стилі слід у прихованому переліку Список вибрати – Всех стилей. У полях праворуч будуть показані зразки абзаців та символів отформатовані цим стилем. Для присвоєння фрагменту тексту виділеного стилю слід натиснути кнопку Применить.




Мал.29

Для створення нового стилю у вікні Стиль використовується кнопка Создать. У полі Имя вікна Создание стиля (мал.30) уводиться ім’я нового стилю. У переліку Стиль вибирається різновид стилю: стиль абзацу або стиль символу. У переліку Основан на стиле вибирається існуючий стиль, на основі якого буде створено новий. Якщо установити прапорець Добавить в шаблон, то новий стиль буде діяти не тільки в активному вікні, а й в усіх документах створених на основі цього ж шаблону. Для установлення параметрів шрифту, абзацу та ін. слід натиснути кнопку Формат і потім вибрати об’єкт форматування. Після натискання кнопки ОК новий стиль буде створено. Якщо натиснути кнопку Применить у вікні Стиль, то новий стиль буде надано виділеному фрагменту тексту. Кнопка Закрыть закриває вікно без надання стилю.

Для зміни існуючого стилю слід виділити його у вікні Стиль і натиснути кнопку Изменить. У вікні Изменение стиля можна вибрати нові параметри. Для видалення стилю його слід виділити та натиснути кнопку Удалить.

Створити стиль можна також по зразку. Для цього необхідно виділити фрагмент тексту, що буде узятий за зразок, увести ім’я стилю у поле Стиль на панелі Форматирования та натиснути Enter. Створений стиль буде діяти тільки в активному документі.




Мал.30
^ Оформлення сторінок документа Установлення параметрів сторінки
Для установлення параметрів сторінки використовується команда Параметры страницы з меню Файл, що викликає діалогове вікно Параметры страницы.

Для установлення поля сторінки використовується укладка ^ Поля (мал.31), у вікнах якого можна установити:

Верхнее – верхнє поле сторінки;

Нижнее – нижнє поле сторінки;

Левое – ліве поле сторінки;

Правое – праве поле сторінки.

У рамці Образец показаний зовнішній вигляд сторінки відповідно до обраних параметрів. Якщо сторінки повинні мати дзеркальні поля, необхідно увімкнути прапорець Зеркальные поля. У результаті замість полів Правое і Левое з'являться поля Внутри і Снаружи.

У полі Переплет установлюється ширина поля підшивки.

У рамці От края до колонтитула установлюється відстань:

верхнего – від верхнього краю сторінки до верхнього краю верхнього колонтитулу;

нижнего – від нижнього краю сторінки до нижнього краю нижнього колонтитулу.




Мал.31

Слід зазначити, до якої частини документа відносяться обрані параметри, вказавши потрібне значення в полі Применить:

Ко всему документу – параметри використовуються у всьому документі;

До конца документа – параметри використовуються для тієї частини документа, що розташована після курсору уведення.

Установити поля сторінки можна також за допомогою лінійок форматування в режимі ^ Разметка страниц. У цьому режимі на екрані присутні і вертикальна, і горизонтальна координатні лінійки. На кожній координатній лінійці поля сторінки позначені сірим кольором. Необхідно установити покажчик миші на межу сірої та білої ділянки (він матиме вигляд двоспрямованої стрілки) й пересунути її в потрібне місце.

Укладка ^ Размер бумаги (мал.32) містить поле переліку Размер бумаги, в якому можна вибрати розмір листа документа. Якщо необхідні розміри в переліку відсутні, то в полі Ширина і Высота можна увести відповідні значення ширини й висоти сторінки.

У рамці Ориентация вибирається орієнтація сторінки. Прапорець книжная означає вертикальну орієнтацію сторінки, альбомная – горизонтальну.

Укладка ^ Макет вікна Параметры страницы дозволяє установити параметри колонтитулів. Для того, щоб на сторінках із парними і непарними номерами були різні колонтитули, слід увімкнути прапорець четных и нечетных страниц. Щоб колонтитул першої сторінки відрізнявся від інших, необхідно увімкнути прапорець первой страницы. Спосіб вертикального вирівнювання тексту на сторінці вибирається в полі Вертикальное выравнивание:

По верхнему краю – текст вирівнюється по верхньому полю сторінки.

По центру – текст центрується між верхнім і нижнім полем сторінки.

^ По высоте – текст розподіляється між верхнім і нижнім полем.




Мал.32
У


Мал.33

ставлення розривів сторінок
Microsoft Word автоматично розбиває текст на сторінки. Для уставлення додаткового розриву сторінки необхідно установити курсор у місце, з якого повинна починатися нова сторінка й викликати команду Разрыв із меню Вставка. У діалоговому вікні Разрыв (мал.33) потрібно установити перемикач новую страницу та натиснути ОК.

Якщо документ повинен складатися зі сторінок, що мають різні параметри, то його слід розділити на декілька розділів. Кожний розділ має власні параметри сторінок. Для уставлення в документ нового розділу в діалоговому вікні Разрыв необхідно вибрати один з таких перемикачів:

со следующей страницы – новий розділ починається з наступної сторінки;

на текущей странице – новий розділ починається безпосередньо після поточного;

с четной страницы – новий розділ починається з найближчої сторінки, що має парний номер;

с нечетной страницы – новий розділ починається з найближчої сторінки, що має непарний номер.

Щоб видалити розрив сторінки, уставлений вручну, або розрив розділу слід перейти в режим Обычный, або увімкнути режим відображення недрукованих символів. У цих режимах розриви сторінок зображуються пунктирними лініями, а розриви розділів подвійними пунктирними лініями. Видаляються знаки розривів як звичайні символи клавішами Delete або Backspace.
^ Нумерація сторінок
Для уставлення номерів сторінок необхідно викликати команду Номера страниц меню Вставка, що викликає вікно Номера страниц (мал.34).

У полі Положение слід вибрати розташування номера на сторінці:




Мал.34

^ Вверху страницы – номер сторінки розташовується угорі (уставляється в верхній колонтитул);

Внизу страницы – номер сторінки розташовується унизу (уставляється в нижній колонтитул).

У полі Выравнивание – розташування номера сторінки відносно полів сторінки:

^ Слева – номер сторінки розташовується у лівого краю сторінки;

От центра – номер сторінки розташовується по центрі сторінки;

Справа – номер сторінки розташовується у правого краю сторінки;

Внутри – номер сторінки розташовується з внутрішнього краю листа (доступний, тільки якщо документ має дзеркальні поля);

Снаружи – номер сторінки розташовується у зовнішнього краю листа (доступна, якщо документ має дзеркальні поля).

Якщо зняти прапорець ^ Номер на первой странице, то на першій сторінці номер не буде проставлений.

Кнопка Формат викликає діалогове вікно Формат номера страницы (мал.35), в якому задається формат нумерації. У полі переліку Формат номера вибирається тип нумерації (арабські і римські цифри або літери латинської абетки).




Мал.35


У рамці ^ Нумерация страниц установлюється початок нумерації:

продолжить – нумерація сторінок поточного розділу починається з числа, наступного за номером останньої сторінки попереднього розділу;

начать с – нумерація починається з числа, зазначеного у полі пр
еще рефераты
Еще работы по разное