Реферат: Стенограма першого пленарного засідання


Стенограма першого пленарного засідання.


Семінар «Актуальні проблеми освіти в контексті громадської експертизи».

НаУКМА, 20 січня 2006 року.


Володимир Моренець: Добрий день, шановні колеги. Ми вітаємо вас в Києво-Могилянській академії! Мене звати Володимир Пилипович Моренець, я – віце-президент з навчальної роботи Києво-Могилянської академії. Я маю честь за відсутності В’ячеслава Степановича (Брюховецького) вести цей семінар разом з нашим партнером – Сергієм Юрійовичем Степановим – професором Московської вищої школи економіки, а також директором Центру інтелектуальних ресурсів і технологій. Сергій Юрійович і його команда будуть допомагати нам будувати той проект, заради якого ми тут зустрілися.


Я хочу подякувати всім, хто знайшов час і виявив бажання приєднатися до цієї ініціативи (спасибі!) від ініціаторів. Це тішить, що у людей ще не зникло бажання брати участь в інтелектуальному становленні і житті нашої держави, а також допомагати в міру можливого розв’язувати актуальні питання. Про що йдеться? Йдеться про акумуляцію колективного інтелектуального зусилля на певних напрямах з ресурсами сучасних інформаційних технологій. Про це ми сьогодні будемо говорити детально, впродовж кількох найближчих годин.


Нажаль, як я сказав, В’ячеслав Степанович сьогодні відсутній, він не зміг взяти участь безпосередньо. Однак, його звернення до нас ми побачимо у відеозапису, (В’ячеслав Степанович передбачив це), але водночас доручив мені сказати декілька слів про проект створення Всеукраїнської експертної мережі, з яким ви могли ознайомитися за розісланими вам матеріалами.


Головною темою сьогоднішнього семінару будуть проблеми освіти. Хоча на початку – трошки ширше, взагалі, про концентрацію інтелектуальної суспільної спромоги, в певних формах і на певних напрямах, завдяки інформаційним технологіям.

В чому сенс цього проекту? Це спроба забезпечити процес активної взаємодії експертів-професіоналів і держави в обличчі виконавчої влади. Як це робити, будемо думати разом.

Завдання проекту достатньо амбіційні. Це об’єднання в рамках мережі найбільш активних фахівців, це експертна діяльність, прогностична діяльність, перегляд владних рішень, при чому, на всіх етапах, від аналізу ситуації до прийняття рішень. Це залучення фахівців, до розробки стратегічних напрямів розвитку нашого громадянського суспільства і держави. Забезпечення умов для професійної комунікації, а також наукової і творчої самореалізації експертів.

В рамках проекту на початку лютого запускається Інтернет-портал «Всеукраїнська експертна мережа». Робота над спеціальним проектом – забезпечення проектної взаємодії експертів. Іде підготовка роботи щодо запуску різних проектних розробок в рамках експертної мережі. Створюється регіональна експертна мережа, яка включатиме в себе різні області України, географічні, я маю на увазі.


Ще кілька слів про проект. Його ініціатором виступив президент Києво-Могилянської академії В’ячеслав Степанович Брюховецький. Умовою реалізації цієї ідеї була зацікавленість влади, а передусім, президента України Віктора Ющенка, у відкритому діалозі із суспільством, що підтверджено його Указом від 15 вересня 2005 року «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики». Фінансування проекту на етапі запуску було забезпечено з незалежних джерел і фондів. Для створення Інтернет-порталу і розробки програмного забезпечення у вересні 2005 року була створена робоча група на чолі з представленим вам професором вищої школи економіки доктором психологічних наук професором Сергієм Юрійовичем Степановим. До складу групи увійшли спеціалісти з України, Росії та Білорусі. В цьому смислі проект має міжнародний статус, хоча, звісно ж, за суттю і завданнями є суто українським.

Сьогодні на семінарі ми дістанемо додаткову інформацію про проект, зможемо поговорити про наболілі ключові проблеми середньої і вищої школи, подумати про те, як вирішити ці проблеми за участі професіоналів експертного співтовариства України.

Це така коротка моя інтродукція до того звернення В’ячеслава Степановича Брюховецького, яке ми зараз маємо побачити. Дякую за увагу.


Демонстрація відеозапису звернення В’ячеслава Брюховецького до учасників семінару.


^ Володимир Моренець: Я надаю слово Сергію Юрійовичу Степанову.


Сергій Степанов: Добрый день еще раз, уважаемые коллеги. Я в нескольких словах, очень кратко, постараюсь сказать о том, что нам предстоит сегодня сделать в рамках этого первого семинара, посвященного созданию и разворачиванию проекта «Всеукраинской экспертной сети». Буквально два слова о том, как он будет организован. Собственно говоря, в рамках тех задач и целей, которые сформулировали Вячеслав Степанович и Владимир Филиппович, становится совершенно очевидно, что сама форма семинара должна быть соответствующей этим целям и задачам. Работа будет носить инновационно-продуктивный характер, потому, что именно такой характер соответствует той модели, которая избрана в качестве основной, ключевой, основополагающей для жизнедеятельности «Всеукраинской экспертной сети».


В качестве такой модели избрана модель организации «фабрик мысли», которые на протяжении 60-ти с лишним лет активно существуют и довольно плодотворно работают, определив свое место в рамках западной ментальности, в рамках формирования и развития цивилизованного гражданского общества, и играя в нем довольно существенную роль. Об этом на пленарном заседании у нас будет специальный доклад: об этапах развития «фабрик мысли», о нашем портале, его специфике, способах и возможностях работы с этим инструментом. Поскольку портал является одним из базовых, ключевых элементов формирования и существования сети, сама сеть предполагается как «фабрика мысли», наиболее современного вида, организованная сетевым образом – «фабрика мысли» 5-го поколения. После этого доклада у нас уже будет возможность перейти в более продуктивную, инновационную фазу, с тем, чтобы обменяться мыслями, идеями, по поводу того, как лучше всего организовать работу сети, по каким направлениям мы будем действовать в рамках образовательной сферы.


На третьем, завершающем этапе мы попробуем выстроить представления о механизмах реализации этих идей в контексте данного проекта – «Всеукраинской экспертной сети».

Первый этап работы будет носить проблематизирующий характер, работа будет проводиться в двух основных формах: пленарное заседание и продуктивная групповая работа. В каждой группе будет свой модератор. Первая группа будет работать с Сергеем Мироновичем Квитом, позвольте мне вам его представить: декан факультета социальных наук и социальных технологий НаУКМА; во второй – я, Сергей Степанов, директор ЦИРТ, и в третьей – Дмитрий Разумов, исполнительный директор ЦИРТ.


^ Володимир Моренець: Я ще хотів тут додати два слова. Оскільки матеріали будуть розміщені на нашому порталі, і взагалі продуктивно мислити можна тільки рідною мовою, тому робота в групах (вона буде проводитися силами самої групи) буде проводитися українською мовою, тим паче, що наші колеги добре розуміють українську мову. Вони вибачилися, що не можуть гарно говорити, але ми їм даруємо, зважаючи на прекрасний ефект українізації, це помітно на СергіюЮрійовичу, який вже не каже «сеть», а каже «мережа».


Сергій Степанов.: Уважаемые коллеги! Я хочу сейчас обозначить списки участников работы в группах. И мы можем приступить к следующему этапу нашей работы.


Сергій Степанов зачитує прізвища учасників груп, а також регламент роботи, визначений в програмі семінару.


Сергій Степанов: Я всех прошу пройти в аудиторию, и приступаем к работе.


Володимир Моренець: До праці!
еще рефераты
Еще работы по разное