Реферат: Тема. Метод спостереження в журналістиці
Тема. Метод спостереження в журналістиці.
Мета: ознайомити гуртківців з одним із найпоширеніших методів збору інформації, з правилами і правовими нормами використання цього методу, розвивати спостережливісь, виховувати повагу до людини як особистості, що має права та особисте життя, навчати працювати в рамках закону.
Хід заняття
І. Організаційна частина
ІІ. Визначення завдань заняття. Оголошення змісту роботи.
Джерелом інформації в журналістиці є об’єктивна реальність. Вивчення фактів, їх осмислення – постійна справа журналіста. Тому нам важливо з’ясувати не тільки суперечливу природу фактів, їх джерела, але й способи здобування, вивчення інформації з метою її осмислення та передачі відповідній аудиторії.
Вміння шукати, опрацьовувати інформацію – частина журналістського професіоналізму, яка з огляду на різні причини є особливо актуальною сьогодні. Відкритість суспільства, до якого дорога виявилась такою важкою, потребує певної налаштованості на інформацію, особливого способу існування у світі сучасної інформації. Навіть досвідчені журналісти скаржаться на те, що доводиться вчитися журналістики майже з нуля. Солідні зарубіжні інформаційні агенства, телерадіокорпорації воліють брати на роботу не випускників „радянських” журфаків, а людей, досі не пов’язаних із журналістикою.
Були часи, коли інформація відповідним чином оброблялась, була доступною газетяреві у готовому, так би мовити, відредагованому вигляді. Кращі журналісти шукали фарби, деталі, якісь особливі моменти із життя тих, про кого збирались писати. Розслідувати, здобувати інформацію не було особливої потреби. Як висловився один з відомих російських журналістів, „нас не вчать бути журналістом. Вчать лише писати замітки. Та не головне – упакувати інформацію і в результаті наші матеріали – мінімум інформації і максимум слів”.
Отже, мова повинна йти про виховання у нас, журналістів-початківців, націленості на нову і цікаву інформацію, певну професійну натренованість, своєрідний внутрішній стан людини. Інформаційність журналістики, жорстка конкурентна боротьба спричиняють низку етичних проблем. Журналісти, скажімо, задумуються над тим, чим відрізняються інформатори, яких варто репортерові у різних відомствах і організаціях, від донощиків. У двері української журналістики достукується і практикована у світі плата редакцій за отриману дефіцитну інформацію. Дехто вважає, що вона цілком можлива, інші – категорично проти. Існує реальна небезпека розгубити те цінне і людяне, що було в колишній чесній, демократичній українській журналістиці.
Розуміючи всю складність та індивідуальність роботи журналіста щодо збору, систематизації та осмислення інформації, необхідно все-таки торкнутись загальних, вироблених практикою й осмислених наукою засад цієї праці. Одразу зазначимо, що що методика застосовується не лише і не стільки в журналістиці, скільки в різних галузях, насамперед у соціології, економіці, соціальній психології, юриспруденції, історіографії тощо. Саме завдяки цим та іншим наукам проблема методики збору інформації достатньо обґрунтована.
ІІІ. Робота над темою.
- З яких джерел ми черпали інформацію, коли готували матеріал на газету?
Прийнято вважати, що є три головні джерела інформації: предметно-оречевлене середовище, документ, людина. Відповідно прийнято традиційно виділяти методи і способи збору інформації: метод спостереження, метод вивчення документів, метод інтерв’ю. Варто виокремити соціологічні методи вивчення інформації.
- Чи ми використовували метод спостереження при підготовці матеріалів?
^ Метод спостереження
еще рефераты
Еще работы по разное
Реферат по разное
Регіональна програма розвитку рибного господарства Херсонської області до 2015 року (проект)
18 Сентября 2013
Реферат по разное
Засоби комп’ютерної підтримки проведення соціологічних опитувань
18 Сентября 2013
Реферат по разное
Райдержадміністрації Лисогор В. М
18 Сентября 2013
Реферат по разное
Програма підготовки за напрямом Кількість навчальних годин
18 Сентября 2013