Реферат: Методика проведення рухливих ігор на модулях фізичної культури в початкових класах. Виконавець
Донецький ліцей № 30 Донецької міської ради
Донецької області
Методика проведення рухливих ігор
на модулях фізичної культури в
початкових класах.
Виконавець: Маслова О.П.
учитель фізичного виховання 1 категорії
Донецького ліцею № 30
Донецьк
ВЕСЕЛІ ІГРИ
ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ З МІЖПРЕДМЕТНИМ
ЗВЯЗКОМ З МАТЕМАТИКОЮ, ЧИТАННЯМ, ПРИРОДОЗНАВСТВОМ,
МУЗИКОЮ, 4 КЛАС
Маслова О.П. учитель 1 категорії
Донецького ліцею № 30
Мета уроку: виховувати в учнів потребу у систематичних заняттях фізичною культурою і свідоме ставлення до власного здоров’я; сприяти гармонійному фізичному розвитку, оволодінню життєво необхідними руховими діями і навичками; розвивати необхідні морально-вольові якості.
Завдання уроку:
розвивати спритність та інші рухові якості в естафетах;
тренувати силу, ловкость, гнучкість, швидкість під час виконання фізичних вправ.
Інвентар: гімнастичні лави, волейбольні м’ячі, картки з математичними прикладами, маркери, обручі, мотузка, картки із словами, гімнастичні палиці, кеглі, стільці, ракетки для бадмінтону, тенісні м’ячі.
Місце проведення : спортзал
Хід уроку
^ Зміст уроку
Дозування
Організаційно-методичні
вказівки
1
2
3
^ Підготовча частина ( 12 хв. )
1.Організаційна частина
Учитель: « Сьогодні на уроці ми з вами будемо не тільки займатися фізичними вправами,щоб стати сильними, ловкими, гнучкими, но також повторимо де який матеріал з математики, читання, природознавства та музики. Подивимось з інших предметів ви такі ж спритні, як і на фізичній культурі.»
1 хв.
Учні стоять в шеренгу напроти вчителя
^ 2.Стройові вправи
- Шикування.
- Повороти на місці.
- Різновиди ходьби.
- Різновиди бігу.
4 хв.
Зберігати середній темп
^ 3.Загальнорозвивальні вправи на місці
- В.п.- стійка, руки на поясі;
1-поворот голови праворуч;
2 – в.п.
3 – поворот голови ліворуч;
4 – в.п.
5 – нахил голови назад;
6 – в.п.
7 – нахил голови вперед;
8 – в.п.
- В.п. - стійка, руки на поясі;
1 – плечі вгору;
2 – в.п.
- В.п. – стійка ноги нарізно, руки на поясі;
1 – поворот тулуба ліворуч, ліву руку відвести назад;
2 – в.п.
3 – те саме, праворуч
4 – в.п.
- В.п. - стійка ноги нарізно, руки на поясі;
1 – 3 - нахил тулуба вперед, пальці рук торкаються пальців ніг;
4 – в.п.
- В.п. - стійка, руки на поясі;
1 – сіли, руки вперед;
2 – в.п.
- В.п. - стійка, руки на поясі;
По 10 стрибків почергово на правій і лівій нозі
7 хв.
Після розминки поділити клас на дві рівні команди на розсуд вчителя.
Два учні, які показали найкращі результати, призначаються капітанами.
^ Основна частина ( 25 хв. )
Естафета 1. « Математична »
Перший у колоні за сигналом веде м’яч до лавочки, на якій прикріплений папір із прикладами і лежить маркер. Учасник розв’язує перший приклад і повертається до команди, ведучі м’яч. Передає естафету наступному гравцеві.
5 хв.
За перемогу в естафеті команда отримує бал.
За невірно розв’язаний приклад штраф 0,5 бала
^ Естафета 2. « Читацька »
Перший у колоні за сигналом повзе за допомогою рук по лавочці, пролазить під двома обручами, що лежать на підлозі, підбігає до мотузки, що натягнута у кінці залу і відв’язує один згорток, на якому написано слово. З ним він бігом повертається до команди, а наступний гравець повторює всі дії попереднього. Зібравши всі слова, команда складає прислів’я. Команда, яка зробить це швидко і правильно – виграє.
5 хв.
Прислів’я:
Свій край – як рай, а чужа країна – як домовина.
Зимове сонце, як мачуха: світить та не гріє.
Живе, як горох при дорозі: хто не йде, той скубне.
Гарний, як спить, та ще й лицем до стіни лежить.
^ Естафета 3. « Природознавська »
Це конкурс капітанів. Капітани по черзі присідають, а присівши, називають будь яку тварину. Капітан, який перший помилився, або двічі назвав одну і ту саму тварину, або взагалі не назвав жодної – програв.
5 хв.
^ Естафета 4. « Музична »
Посередині залу стоять колом 15 стільців. Навколо яких стоять учасники двох команд через одного. Ведучий включає музику, а діти з підстрибуванням ходять по колу біля стільців. Як тільки музика замовкає, вони намагаються сісти на стільці. Той, кому стільця не вистачило, виходить з гри. З кола забирають один стілець і гра продовжується доти, доки не залишиться одне крісло. Виграє команда, чий учасник завершить гру.
5 хв.
^ Естафета 5. « Спортивна »
Перший учасник із ракеткою для бадмінтону ( на ній тенісний м’яч ) за сигналом переступає через лавочку, йде в кінець залу, обминаючи три кеглі. Повертаючись назад, усе повторює, передає ракетку наступному гравцеві. Виграє команда, яка швидше закінчить естафету.
5 хв.
За кожне падіння тенісного м’ячика штраф 0,5 бала.
У змаганнях перемагає команда, яка набрала найбільше балів.
^ Заключна частина ( 3 хв. )
Підбиття підсумків уроку
Визначити найактивніших учнів. Всі учні команди-переможниці отримують високі оцінки.
Домашнє завдання:
Стрибки зі скакалкою:
- 100 ( дівчатка )
- 80 ( хлопці )
Література :
Леськів А.Д., Левковський Д.М., Дзюбановський А.Б., Леськів В.А.Фізична культура для учнів 1-4 класів – СМП «Астон», Тернопіль – 2000
Без труда не выловишь рыбку из пруда.- М. «Малыш», 1975 г.
http:// hata.profi.co.ua
Остапенко О. Виховання у молодших школярів інтересу до фізичної культури. - // Початкова школа. № 5, 2003 р.
еще рефераты
Еще работы по разное
Реферат по разное
Запрошення до участі у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з фізичного виховання
18 Сентября 2013
Реферат по разное
Gutter=47> цыганковой любови эдуардовны мои личные данные
18 Сентября 2013
Реферат по разное
«Дом учителя Уральского федерального округа» положение о Международной олимпиаде школьников по географии, проводимой государственным образовательным учреждением высшего профессионального образования
18 Сентября 2013
Реферат по разное
Інструкція з охорони праці під час проведення занять з фізичного виховання
18 Сентября 2013