Реферат: Програмним документом, що визначає основні пріоритети інвестиційної діяльності регіону є Програма інвестиційного розвитку Рівненської області на 2007-2009 рокиМатеріали до загальнообласного

Дня інформування населення

31 березня 2009 року


Особливості інвестування в господарський комплекс Рівненської області


Особливості режиму іноземного інвестування на території України та Рівненської області визначено Законом України від 19 березня 1996 року № 93 «Про режим іноземного інвестування».

Головним програмним документом, що визначає основні пріоритети інвестиційної діяльності регіону є Програма інвестиційного розвитку Рівненської області на 2007-2009 роки.

Мета Програми – формування єдиної регіональної політики у сфері інвестиційної діяльності, що передбачає план спільних дій місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій щодо підвищення інвестиційної привабливості регіону, вдосконалення відповідної регуляторної діяльності, впровадження сучасних механізмів стимулювання інвестиційної діяльності.

Пріоритетними стратегічними завданнями органів місцевої влади області є:

модернізація господарського комплексу регіону та забезпечення конкурентоспроможності його продукції на зовнішньому та внутрішньому ринку;

забезпечення комплексного використання та збереження природних сировинних ресурсів, дотримання екологічних вимог, підвищення ефективності використання транзитного і туристично-рекреаційного потенціалу регіону;

вирішення проблеми зайнятості населення;

суттєве підвищення доходів населення області та якості послуг в соціальній і гуманітарній сферах, їх наближення до європейських стандартів.

Виконання поставлених завдань можливе лише за умови залучення значних обсягів інвестицій, впровадження новітніх технологій та передових форм організації виробництва.


Обсяг інвестицій в основний капітал за рахунок усіх джерел фінансування за 9 місяців 2008 року в порівнянні з відповідним періодом 2007 року зріс на 14,9 відс. і склав 2186,9 млн. грн.


^ Структура інвестицій в основний капітал за джерелами фінансування

січень-вересень 2008 року


^ Джерела фінансування

У % до загального обсягу

Державний бюджет

2,6

Місцеві бюджети

2,1

Власних коштів підприємств та організацій

54,4

Кредитів банків та інших позик

14,2

Коштів іноземних інвесторів

11,8

Коштів інвестиційних фондів

5,3

Коштів населення на будівництво власних квартир


0,9

Коштів населення на індивідуальне житлове будівництво

7,6

Інших джерел фінансування

1,1Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку області, станом на 01.01.2009 склав 272,1 млн. дол. США, що на 39 млн. дол. США або на 16,7 відс. більше ніж на 01.01.2008.
С


еред країн, які мають найбільші обсяги інвестицій в економіку області, необхідно виділити Німеччину – 88,1 млн. дол. США, Великобританію – 65,3 млн. дол. США, Кіпр – 43,6 млн. дол. США, США – 17,9 млн. дол. США та Російську Федерацію – 17,4 млн. дол. США.

Згідно статистичних даних, найбільші обсяги інвестицій було залучено в підприємства м.Рівне – 106,9 млн. дол. США, Рівненського району – 85,9 млн. дол. США, та Дубенський район – 31,5 млн. дол. США.


^ Прямі іноземні інвестиції в Рівненську область

за видами економічної діяльності

у 2008 році


^ Прямі іноземні інвестиції в Рівненську область (01.10.2008)

$ млн.

Сільське господарство, мисливство, лісове господарство

Промисловість:

добувна промисловість

переробна промисловість:

харчова промисловість і переробка с/г продукції

легка промисловість

46,5

106,5

11,9

94,6

1,7

0,6

оброблення деревини і виробництво з неї

хімічна і нафтохімічна промисловість

виготовлення будівельних матеріалів

металургійне виробництво і обробка металів

машинобудування

інше виробництво

Будівництво

Оптова і роздрібна торгівля, торгівля транспортними засобами

Готелі і ресторани

Діяльність транспорту та зв’язку

Операції з нерухомим майном


* Інформація конфіденційна згідно із Законом України «Про державну статистику»

23,5

1,5

65,3

0,7

0,4

1,0

*

42,7

*

51,6

24,0

Разом

272,1


^ За рахунок різних джерел фінансування в 2008 році:

завершено реконструкцію виробничих потужностей ВАТ «Дубномолоко»;

введено в дію асфальтний завод у Корецькому районі, лінію з випічки хліба на ВП «Рівнехліб» ВАТ «Концерн Хлібпром», нові технологічні лінії на ТзОВ «ОДЕК «Україна», ВАТ «Здолбунівський завод будматеріалів»;

продовжувалося технічне переоснащення та реконструкція виробничих потужностей на ВАТ «Волинь-Цемент», «Рівнеазот», «Рівненська фабрика нетканих матеріалів», ТзОВ «РЗВА-Електрик», «Газотрон-Люкс», ЗАТ «Агроресурс», ТзОВ «Свиспан-Лімітед»;

на землях Великоомелянської сільської ради Рівненського району створено перший в області промисловий парк ТзОВ «БАУ-ІНВЕСТ» та налагоджено сучасне виробництво євро бетону;

відновлено виробничу діяльність ЗАТ «Томашгородський кар‘єр «Розовий» у Рокитнівському районі та введено нові потужності на ВАТ «Вирівський кар‘єр» у Сарненському районі.


Завдяки проведеній роботі в 2008 році стало можливим ініціювання нових інвестиційних проектів та продовження реалізації інвестиційних проектів, започаткованих у 2007 році.

Найбільшим інвестиційним проектом є будівництво листопрокатного заводу ТзОВ «Євро Фінанс ЛТД» у с.Лев’ятин Радивилівського району з обсягом інвестицій 750 млн. дол. США та створенням 2700 робочих місць.

У грудні 2008 року зареєстроване ТзОВ «Рівнесталь». Наразі ведеться робота із отримання земельної ділянки площею 55-60 га для реалізації проекту.

У тому ж місяці підписано договір на будівництво фабрики з пошиття одягу медичного призначення між ТзОВ «Фапомед Україна» та будівельною компанією ВАТ «Промтехмонтаж – 2».

22 грудня 2008 року облдержадміністрацією підписано меморандум про співробітництво з компанією-інвестором ТОВ «Країна Смаку» (Азербайджан) щодо введення в дію у с.Бугрин Гощанського району заводу з виробництва продуктів харчування (заморожених напівфабрикатів). На підприємстві планується створення 500 нових робочих місць.

Організацією «Укрм’ясопром» на базі 3-х сільськогосподарських підприємств (СВК «Прогрес», СВК «Зоря» Дубровицького, СГПП «Дружба» Сарненського районів) у 2009 році передбачається реалізація інвестиційного проекту щодо розширення виробничих потужностей з вирощування великої рогатої худоби, загальною вартістю 108 млн. грн.

Крім того, в області реалізується 3 інвестиційних проекти на суму 174 млн. євро із реконструкції автомобільної дороги міжнародного значення Е 40 М 06 «Київ – Чоп». Реконструкцію за кошти кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку проводять 3 іноземні компанії: Турецька «Онур», Азербайджанська «Азеркорпу Автобан» та Італійська «Тодіні Конструціоні Дженералі».


Одним із найбільш ефективних механізмів залучення стратегічних інвесторів є створення індустріальних (промислових) парків. Протягом 2008 року проводилася робота із створення індустріального парку Рівненської області в Костопільському районі. Підготовлено до продажу права оренди земельної ділянки на конкурентних засадах, проведено рекламну кампанію по пошуку потенційних учасників аукціону на продаж права оренди земельної ділянки площею 145,13 га для створення індустріального парку.

Крім того, у 2008 році підготовлено проекти землеустрою на 6 земельних ділянок, що визначені для створення промислових зон місцевого значення у Дубровицькому, Сарненському, Млинівському, Корецькому, Радивилівському районах та м.Дубно.


еще рефераты
Еще работы по разное