Реферат: Проблема віл/снід збережи собі життя
Проблема ВІЛ/СНІД
Збережи собі життя
Літо і розпал пляжного сезону – не привід втрачати голову і кидатися у вир пристрастей. Треба завжди пам'ятати, що захист свого організму від усіляких інфекцій, що передаються, зокрема, статевим шляхом, – на користь кожного.
Рівно рік діє в Мелітополі проект «Надихання найуразливіших у боротьбі проти СНІДу». Організатором програми в нашому місті є Мелітопольський офіс благодійної організації (БО) «Все можливо». Фінансову допомогу надає Всеукраїнська мережа людей, які живуть із ВІЛ (ЛЖВ), яку, у свою чергу, підтримує Нідерландське агентство з Міжнародного розвитку (N(o)VIB). Ось така піраміда виходить!
^ Статева нерівність
Проект заснований на гендерних аспектах ВІЛ і спрямований на те, щоб боротися з гендерними стереотипами, тобто сформованими уявленнями про поведінку чоловіків і жінок. Метою проекту є покращення якості життя ВІЛ-позитивних людей якраз через подолання статевої нерівності. Про те, як гендерні стереотипи впливають на життя людей і як вони сприяють розповсюдженню Віл-інфекції, розповів регіональний представник Всеукраїнської організації ЛЖВ, консультат БО «Все можливо» Сергій Назаренко:
– Справа в тому, що поведінка, погляди на життя й інтереси у чоловіків і жінок – різні. Це і є, по-простому, – гендер. А по-науковому, гендер – це соціальна характеристика, за допомогою якої люди дають визначення таким поняттям, як «чоловік» і «жінка», – говорить Сергій. – Основною причиною розповсюдження епідемії ВІЛ / СНІДу в світі експерти називають не складну економічну ситуацію або недосконалу медичну систему, і навіть не вживання наркотиків, а саме гендерні нерівності. Відмічено, що з початку розповсюдження ВІЛ-інфекції в Україні, а це 90-і роки минулого століття, ця хвороба частіше уражала чоловіків. На початок 2000-х років чисельність інфікованих чоловіків і жінок майже зрівнялася. Тепер же кількість жінок, які страждають на ВІЛ / СНІД порівняно з чоловіками зростає. Така тенденція і підштовхує говорити про гендерний чинник ВІЛ.
^ Нерішучість згубна
В Україні існують серйозні гендерні нерівності, вважають фахівці. Це є причиною значного інфікування ВІЛ статевим шляхом, а, як відомо, саме цей шлях зараження на сьогоднішній день переважає. За словами Сергія Назаренко, основною причиною гендерної нерівності є те, що жінка найчастіше не наважується запропонувати своєму партнерові використовувати презерватив. За статистикою 70% жінок інфікувалися від своїх постійних статевих партнерів. Причому ці жінки не були споживачами ін'єкційних наркотиків, вони не брали участі у секс-бізнесі і не мали сексуальних контактів на стороні.
Гендерні відмінності існують і в сім'ях споживачів ін'єкційних наркотиків. У такій сім'ї наркозалежна жінка має подвійну залежність – від «дурману» і від чоловіка. Це виражається в тому, що вона робить ін'єкцію після нього тим же шприцем і, крім того, не наполягає на безпечному сексі, оскільки не хоче втратити чоловіка і джерела придбання наркотика в одній особі. Таким чином, жінка більш підпадає під ризик ураження, відзначив представник Всеукраїнської організації ЛЖВ.
^ Принцип «рівний рівному»
Найбільш ефективний шлях подолання гендерної нерівності, який застосовується у БО «Все можливо», – групова робота. Перш за все, це групи взаємодопомоги, тренінги, терапевтичні групи, дискусійні клуби, на яких обговорюється проблема використання, а точніше, невикористання засобів особистого захисту під час статевих контактів, передача Віл-інфекції ін'єкційним шляхом, насильство в сім'ї та багато інших.
Групи взаємодопомоги в організації проводяться окремо для чоловіків (кожен вівторок із 15:00 до 17:00) і для жінок (кожен понеділок із 15:00 до 18:00).
Це необхідно для обговорення тем, про які незручно говорити у змішаних групах. Існують і комбіновані групи, коли особи однієї статі розкривають погляд іншої статі на існуючу проблему. Вони працюють по середах із 17:00 до 19:00.
Чималу роль відіграє й індивідуальна робота з кожним клієнтом – консультація чоловіків і жінок за принципом "рівний рівному". Консультації можуть надаватися працівниками благодійної організації на місці, за телефоном або в консультаційному центрі при Мелітопольському центрі СНІДу. Принцип "рівний рівному" найбільш ефективний при спілкуванні між двома інфікованими особами.
«^ Серця жінок»
У даний час все активніше впроваджуються заходи з подолання гендерних аспектів ВІЛ / СНІДу. Так, на базі організації «Все можливо» діє поки єдина в місті жіноча ініціативна група «Серця жінок», яка займається розвитком жіночого лідерства. БО «Все можливо» бере активну участь у регіональних координаційних радах, співпрацює з центрами зайнятості з метою працевлаштування своїх підопічних, а також із іншими неурядовими організаціями (наприклад, християнськими реабілітаційними центрами, центрами реабілітації наркозалежних і т.ін.). Організація також поширює інформаційні матеріали, спрямовані на руйнування гендерних стереотипів.
За детальнішою інформацією про проект можна звернутися до Мелітопольського офісу благодійної організації «Все можливо» за адресою вул. Фрунзе 55/1, або зайти на сайт Всеукраїнської мережі ЛЖВ: www.network.org.ua .
Ірина Камінська, Олександр Ємельянов
Молодіжний журнал «Блоггер», №1, 2009
На фото Олександра Ємельянова:
Регіональний представник Всеукраїнської організації ЛЖВ Сергій Назаренко
Мелітопольський інститут екології та соціальних технологій
еще рефераты
Еще работы по разное
Реферат по разное
Про виконання програми гф 6 раунду за 2-е півріччя 2010р звіти основних спів-реципієнтів: вбо «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з віл/снід» та
18 Сентября 2013
Реферат по разное
Бібліотеки міської централізованої бібліотечної системи чекають Вас за адресами: Центральна бібліотека для дорослих
18 Сентября 2013
Реферат по разное
Структура Администрации городского округа город Сибай Республики Башкортостан
18 Сентября 2013
Реферат по разное
Правительство республики башкортостан постановление от 10 июня 2011 г. N 200 об утверждении условий эмиссии и обращения облигаций государственного облигационного (внутреннего) займа республики башкортостан 2011 года (в форме документарных ценных бума
18 Сентября 2013