Реферат: Урок Тема: Додавання І віднімання натуральних чисел. Розв’язування задач
Урок 4.
Тема: Додавання і віднімання натуральних чисел. Розв’язування задач.
Мета: відпрацьовувати вміння та навички 1)додавання і віднімання , як усного так і письмового; 2) розв’язання рівнянь та задач, їх запис. Продовжувати розвивати навички швидкого обчислення, навички самостійної роботи.
Обладнання: картки усного обчислення, картки для розвитку швидкості обчислення.
Тип уроку: повторення і систематизація.
Очікувані результати: у процесі уроку учні зможуть продовжити відпрацьовувати навички усного та письмового обчислення, розв’язування рівнянь і задач; розвивати навички швидкого обчислення.
Хід урок.
I.Організаційний момент.
1)привітання з класом;
2)повідомлення теми, мети, очікуваних результатів;
3)перевірка готовності учнів до уроку ( картка-тест, додаток 1);
4)робота з картками на розвиток швидкості обчислення(додавання і віднімання)(додаток 2).
II. Перевірка домашнього завдання:
1)лаборанти говорять про виконання;
2)біля дошки працюють два учні ( виконують №179(1,2,3), №211(1,2,3);
3)усний рахунок по картках (додаток 3);
4)самостійна робота учнів з подальшим записом на дошці ( «Хто швидше?»)Умова записана на дошці.
а)3271+998; 35991 + 59063;
6094+1161; 3245 – 1032;
25398 + 7062; 45084 – 36946;
56304 – 7278.
б) 73815 ? 1356783 ?
- ? -653226 - ? -2375867
47658 547355 775146 4835214
5) теоретична хвилинка . Можна провести як фронтальне опитування, а можна як гру «Піщаний годинник»( три- чотири учні по черзі за хвилину намагаються сказати якомога більше правил, 12 правил -12 балів , 11 правил – 11 балів…)
III. Повторення і систематизація.
1.Два учня біля дошки самостійно розв’язують рівняння:
перший учень: 856 – С =412; Х + 1044 =2399;
другий учень: К – 4523 =2354; 196 + Х =923;
третій учень разом з класом:
(Х+358) – 459 =126; (Х – 385) + 265=475.
1.А тепер згадаємо, як нам допомагають дії додавання та віднімання для розв’язання життєвих ситуацій, які в математиці називаються …? (задачі)
На кожному столі знаходиться картка з умовами задач,які ми будемо розв’язувати колективно. При розв’язанні задачі, чітко пояснюємо кожний крок, робимо короткий запис та записуємо пояснення до кожної дії.
Умови задач.
1.В вересні працівник заробив 967 грн., а в жовтні – на 38 грн. менше. Скільки грошей заробив працівник за два місяці?
2.Маса однієї деталі 250 г і вона на 75 г менше ніж маса другої деталі. Знайти масу обох деталей.
3.Турист за перший день проїхав на велосипеді 80 км, що на 16 км більше ніж в другий день, а за третій день – на 17 км менше ніж за другий день. Яку відстань турист проїхав за другий день, за третій день?
IV. Підсумок уроку і домашнє завдання.
На уроці ми ще раз повторили дії додавання і віднімання; використовували їх при розв’язанні рівнянь і задач. При виконанні домашнього завдання ви ще раз це закріпите. А зараз в кінці уроку зробимо ще одне цікаве завдання.
Замість зірочок поставити цифри так, щоб дія була правильною
*2* 48*9 56*78 56*2 68**
+3*4 + 3*7* + *93*4 - 2*3* - **24
543 *543 12*67* *164 1234
Додаток 1
1
9
2
10
3
5
4
15
5
16
6
13
7
14
8
12
9
4
10
8
11
2
12
3
13
6
14
7
15
1
16
11
Додаток 2
Картка для розвитку швидкості обчисленняя. Тема: «Додавання і віднімання.»
136+804= 6+525= 688+620= 453+852 =
725+458= 994 - 385= 193+931= 594 - 252=
461+703= 60+987= 675 – 399= 611+745=
371 – 280= 452 – 344= 812+864= 228+811=
223+154= 22+785= 917+850= 583 – 224=
491+265= 804+971= 705+109= 853+165=
940+202= 756+341= 758 – 683= 842 – 556=
792 – 714= 871+991= 281+739= 578+939=
175+41= 203+502= 547+517= 670+151=
504+183= 640 – 366= 316+150= 81+265=
955+654= 441+936= 477+598= 799+885=
512+338= 806+989= 336 – 144= 984+33=
227+999= 457+675= 685+247= 1+476=
211+80= 295+965= 198+274= 267+505=
475+766= 173+421= 325+619= 885 – 66=
785+185= 719+923= 662 – 267= 835+807=
796+859= 881 – 321= 56+594= 795+508=
646 – 186= 371+275= 713+725= 975+44=
898+858 162+746= 349+606= 472+925=
587+995= 132+472= 142+358= 193+226=
556+841= 627 – 47= 659+897= 105+950=
23+508= 588+38= 975 – 453= 298+698=
703 – 69= 783+625= 303+787= 291+375=
403+807= 678+701= 139+216= 559 – 535=
646+561= 433+713= 748 – 91= 205+512=
810+852= 196+232= 280+359= 102+535=
982 – 687= 659 – 308= 899 – 878= 205 – 118=
324+315= 832+965= 322+729= 717+610=
104+603= 840 – 184= 917+424= 791 – 17=
336+318= 830+670= 774+866= 608+909=
901+944= 905+349= 987 – 726= 428+333=
579 – 116= 412+11 = 671+828= 357+544=
34+128= 128+916= 579+315= 658+649=
520 – 406= 823+431= 521+193= 455+657=
633+455= 926 – 695= 524 – 465= 378+999=
560+868= 403+82= 525+635= 719 – 709=
123+596= 459+25= 83+636= 205+765=
364+774= 17+456= 633 – 582= 590+414=
107+782= 907+368= 320+120= 142+835=
78+272= 233+606= 928 – 349= 87+482=
351 – 322= 137+801= 486+476= 544+581=
844+330= 794 – 653= 878+481= 463+465=
950 – 594= 40+962= 659+471= 466+71=
633+439= 403+957= 220+544= 442 – 53=
95+938= 523 – 176 = 588+840= 379+756=
784 – 147= 725 – 27= 146+714= 929 – 785=
365+68= 428+398= 17+846= 756+388=
654+745= 999+20= 691+740= 433+83=
Додаток 3
Усний рахунок
43 + 52 2120 + 30 6000 - 1300
64 + 9 24 + 306 340 + 40
52 + 25 430 – 27 420 + 270
5 + 46 625 – 115 230 + 770
8 + 212 564 – 260 700 - 160
564 + 16 1000+64 1200+5800
91 – 9 56 + 24 3500+4200
75 – 18 18 + 72 7200+900
56 – 56 76 – 47 32 + 1668
300 + 4 4000+7000 54 + 2306
300 + 40 12000+800 6330+70
800 + 700 9 +821 2000 - 8
100 – 74 4006 + 8 4300- 5
364 + 26 6 + 789 4030-3
997 + 8 1500-800 60 - 25
237 + 13 1200-40 83 - 78
15 + 2005 6000-300 78 -46
Розв’язати рівняння.
Х+67=98 У+88=96 (56+33) – Х=28
Х+123=140 Х – 33=67 У+(77 - 44)=67
Х – 29=104 89 – У=17 (Х – 14)+24=30
еще рефераты
Еще работы по разное
Реферат по разное
Учитель Галаева Ольга Викторовна Проверка домашнего задания (если есть вопросы). Подготовительный этап. А) «Найди лишнее» (повторение теоретического материала предыдущих урок
17 Сентября 2013
Реферат по разное
Аккредитованные образовательные программы: основное общее, среднее (полное) общее образование. Продолжительность учебного года 36 недель. Продолжительность урока 45 минут
17 Сентября 2013
Реферат по разное
На уроках русского языка
17 Сентября 2013
Реферат по разное
Календарно-тематическое планирование по химии 9 класс
17 Сентября 2013