Реферат: Програма вступних випробувань за спеціальністю „ Управління інноваційною діяльністю" освітньо-кваліфікаційного рівня „магістр"


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛУЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

"ЗАТВЕРДЖУЮ"

Голова приймальної комісії

Луцького НТУ


_______________ В.В.Божидарнік

“_____” __________ 2010 р.



ПРОГРАМА вступних випробувань за спеціальністю „Управління інноваційною діяльністю” освітньо-кваліфікаційного рівня „магістр”


Розглянуто та схвалено на засіданні

приймальної комісії Луцького НТУ

(протокол № ___ від "___" _____ 2010р.)





ЛУЦЬК 2010
ЗМІСТ



Вступ

4

Програма навчальної дисципліни „ Основи менеджменту”

4

Програма навчальної дисципліни „Економіка підприємства”

10

Програма навчальної дисципліни “Економічна теорія”

12

ВСТУП


Прийом абітурієнтів, які мають диплом бакалавра (спеціаліста) для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста або магістра за спеціальністю „Управління інноваційною діяльністю”, проводиться за результатами фахових вступних випробувань. Вони відбуватимуться у формі тестів, які містять запитання з дисциплін циклу професійної підготовки: „Основи менеджменту”, “Економіка підприємства”, „Економічна теорія”


^ ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

„ОСНОВИ МЕНЕДЖМЕНТУ”


Тема 1. Сутність і зміст менеджменту

Поняття про менеджмент і зміст його основних значень. Менеджмент як функція, вид самостійної професійної діяльності. Менеджмент як інтеграційний процес. Менеджмент як специфічний орган або апарат управління сучасними організаціями. Менеджмент як певна категорія людей. Менеджмент як специфічна галузь знань: її об’єкт, предмет, структура і роль у розвитку суспільного виробництва. Визначення понять «менеджмент» і «управління», їх схожість і відмінність. Характеристика основних цілей та завдань менеджменту на сучасному етапі суспільного розвитку.


Тема 2. Передумови виникнення та етапи розвитку теорії і практики менеджменту

Умови зародження менеджменту та його перших інститутів. Значення політичних, економічних, соціальних, оборонних (або захисних) та інших факторів у виникненні і подальшому розвитку менеджменту. Поняття про управлінські прориви (або революції) в історії розвитку людської цивілізації та їх сутність. Основні етапи історичного розвитку управлінської думки. Характеристика стародавнього та індустріального періодів, періоду систематизації, інформаційного періоду розвитку теорії та практики менеджменту.


Тема 3. Основні наукові школи, теорії та концепції менеджменту

Виникнення наукового менеджменту. Поняття про одновимірні та синтетичні теорії і концепції менеджменту. Система поглядів на класифікацію наукового менеджменту. Зародження перших наукових шкіл менеджменту. Характеристика школи наукового менеджменту. Сутність адміністративної або класичної школи управління. Зміст теорії «ідеальної бюрократії». Роль і значення школи людських відносин у подальшому розвитку теорії менеджменту. Емпірична школа науки управління та інституалізація менеджменту. Характеристика нової школи науки управління або кількісної школи. Школа соціальних систем науки управління та розвиток системного підходу в менеджменті. Сутність ситуаційних теорій і концепцій менеджменту та їх роль у розвитку теорії і практики управління на сучасному етапі. Основний зміст наукових концепцій управління по цілях і результатах. Зміст теорій адаптації та глобальної стратегії. Характеристика теорії «7-С» і теорії «Z». Основний зміст теорії «організаційної культури» та її роль у розвитку сучасних наукових поглядів на менеджмент.


Тема 4. Сучасна система поглядів на менеджмент

Зміст сучасної системи поглядів на менеджмент. Синтез основних наукових положень та ідей європейської, американської та японської моделей управління, інтеграція, інтернаціоналізація та інновація світової теорії і практики менеджменту. Необхідність зміни парадигми і розробки нової системи управління в державі в умовах переходу до демократичного, ринково-підприємницького суспільства. Характеристика основних положень нової системи управління в державі на сучасному етапі. Передумови і особливості подальшого розвитку вітчизняної теорії і практики менеджменту.


Тема 5. Закономірності і принципи управління та їх характеристика

Поняття закономірностей і принципів менеджменту та їх класифікація. Принципи управління як основні закономірності і правила діяльності суб’єктів (органів управління та менеджерів) управління різними процесами, діями та організацією в цілому. Характеристика загальних, спеціальних і особливих принципів менеджменту, їх зміст, процедура застосування і шляхи розвитку.

Визначення класичних принципів менеджменту. Значення класичних принципів менеджменту в сучасних умовах. Сучасні принципи менеджменту. Особливості розвитку сучасних принципів менеджменту в Україні та за кордоном.


Тема 6. Сутність основних функцій управління

Поняття функцій менеджменту та їх класифікація. Сутність функціонального підходу до управління організацією. Функції управління як конкретні організації. Функції управління як основні стадії процесу управління організацією та основні види управлінської діяльності. Сукупність функцій управління як основа змісту процесу менеджменту. Характеристика основних функцій управління: планування, організація, мотивація, контроль, їх сутність, зміст і взаємозв’язок.


Тема 7. Планування як функція менеджменту

Зміст функцій планування. Принципи планування. Необхідність планування. Директивне та індикативне планування, причини планування. Планування у мінливому середовищі, критика формального планування. Види планів. Часовий період існування планів. Характеристика стратегічних, тактичних, поточних, оперативних планів. Особливості стратегічного та тактичного планування.

Управління за допомогою встановлення цілей (МВО). Система формування каскаду цілей у програмі МВО. Оцінювання ефективності МВО. Особливості стратегічного планування. Поняття місії організації. Вимоги та механізм формування стратегічних цілей. Стратегічний аналіз. Оцінка впливу факторів середовища. Діагностика стану організацій, стратегічний баланс. Прогнозування впливу факторів середовища організацій. Обґрунтування стратегічного вибору організацій. Стратегічний план, його характеристика. Характеристика тактичних, поточних та оперативних планів.

Бюджетування., правила, процедури, тактика, політика та стратегія. Розробка бюджетів в системі планування. Стратегія і тактика. Політика організації процедури та правила.


Тема 8. Характеристика і типи організацій

Поняття організації і характеристика її основних елементів. Формальні і неформальні організації, єдність цілі і сумісна праця як найважливіші елементи організації. Концепція життєвого циклу організації. Характерні риси організаційних систем, ресурси, розподіл праці, залежність від зовнішнього середовища, необхідність управління. Взаємодія людини і організації. Ролевий та особистісний аспекти взаємодії людини і колективу. Адаптація людини до організаційного оточення. Сучасна типологія організацій та їх сутність. Великі і малі організації, державні, недержавні організації. Економічні, освітні, громадські організації. Організації, які виробляють і передають інформацію. Владні організації та правові інститути. Механічні та органічні організації. Традиційні, дивізіональні і матричні організації. Едхократичні, багатовимірні і партисипативні організації. Корпоративні та індивідуалістичні організації. Підприємницькі організації та організації, зорієнтовані на ринок.


Тема 9. Природа менеджменту усередині організації

Сутність менеджменту усередині організації. Внутрішньо-організаційний менеджмент як координуючий початок, що формує і надає руху всім ресурсам організації для досягнення нею своїх цілей. Поняття про внутрішнє середовище і внутрішнє життя організації, суб’єкт і об’єкт внутрішньо-організаційного менеджменту. Основний зміст виробничого менеджменту (управління виробництвом), менеджменту маркетингу (управління маркетингом), фінансового менеджменту (управління фінансами), кадрового менеджменту (управління персоналом), менеджменту еккаунтингу (управління господарською діяльністю), їх відмінності і взаємозв’язок. Поняття про генеральний менеджмент організації та рівні управління.


Тема 10. Менеджмент і зовнішнє оточення організації

Залежність організації від зовнішнього середовища. Менеджмент як процес впливу на навколишнє середовище організації. Сутність навколишнього оточення організації, його вид і міра впливу на організацію. Поняття стратегічного менеджменту, його цілі і завдання. Стратегічний менеджмент як адаптація організації до навколишнього оточення, як встановлення довгострокових широких і міцних зв’язків з зовнішнім середовищем. Поняття механічного та органічного типів управління та їх характеристика.


Тема 11. Організація як функція менеджменту

Зміст організаційної функції в менеджменті. Підвищення рівня організованості. Елементи поняття «організація», фази організаційного процесу. Закон синергії, ефект синергії. Основні аспекти організаційної функції, практичний результат виконання організаційної функції. Організація як процес створення структури підприємства. Поняття делегування. Відповідальність. Повноваження. Влада. Лінійні та штабні повноваження. Консультативний, обслуговуючий та особистий апарат. Основні види штабних повноважень, їх використання. Принципи делегування повноважень. Норми керованості. Причини небажання керівників делегувати повноваження своїм підлеглим та причини уникнення додаткових повноважень підлеглими.


Тема 12. Проектування організацій

Поняття організаційної структури. Організаційна структура як логічне взаємовідношення вертикального і горизонтального розподілу праці в організації. Основні види організаційних структур (лінійна, функціональна, штабна, дивізіональна, матрична, змішана або конгломеративна), їх характеристика, властивості, переваги і недоліки. Поняття проектування організацій. Проектування як постійний процес пошуку найефективнішого поєднання організаційних змінних. Ситуаційний характер організаційних змінних (або факторів) проектування організації. Сутність основних організаційних змінних (або ситуаційних факторів), стан зовнішнього середовища, технологія роботи, стратегічний вибір, поведінка працівників, їх характеристика. Зміст основних елементів процесу проектування організації: розподіл праці та спеціалізація; департаменталізація та кооперація; зв’язки між частинами і координація; масштаб керованості і сфера контролю; ієрархічність організації та її ланковість; розподіл прав та відповідальності; централізація та децентралізація; диференціація та інтеграція. Взаємозв’язок і взаємо-залежність елементів процесу проектування організації та організаційних змінних (або ситуаційних факторів).


Тема 13. Мотивація як функція менеджменту

Поняття мотивації та їх необхідність в управлінні. Мотиваційний процес. Класифікація потреб. Стимулювання. Винагороди. Складність управління мотивацією. Еволюція мотиваційного менеджменту. Мотиви і потреби. Класифікація мотивів. Мотиваційна сфера особи. Класифікація стимулів. Класифікація інтересів. Очікування. Цінності.

Початкові теорії мотивації: «ХY –теорія» Мак-Грегора, «теорія Z» Оучи. Змістовні теорії: теорія А.Маслоу, теорія К.Альдерфера, теорія Д.Мак-Клелонда, теорія двох факторів Ф.Герцберга. Процесівні теорії мотивації: теорія очікувань, теорія справедливості, теорія встановлення цілей, теорія Портера Лоулера, теорія посиленої мотивації Скиннера. Методи мотивації в управлінні. Оплата праці мотивації. Сучасні системи оплати праці. Мотивація колективів.


Тема 14. Контроль як функція менеджменту

Зміст, визначення і необхідність контролю. Мета, завдання, об’єкт, предмет, суб’єкти та типи контролю. Сучасні підходи до контролю: ринковий, бюрократичний і клановий контроль. Види контролю. Процес контролю. Вимірювання та визначення прийнятного діапазону відхилень. Корегувальні дії: термінові та фундаментальні. Превентивний контроль. Супутній контроль. Контроль за принципом зворотного зв’язку. Етапи контролю. Системи контролю та механізм їх дії. Характерні риси ефективної системи контролю. Ситуаційні чинники контролю. Функціональний бік контролю. Контроль та контролінг, аудит, екаутінг.


Тема 15. Зміст методів управління та їх класифікація

Поняття про методи управління, їх сутність, зміст і види. Методи управління як основні способи, прийоми, засоби здійснення керуючих дій на об’єкти, процеси і задіяних у них людей з боку органів управління і менеджерів. Взаємозв’язок та відмінність методів науки управління і методів управління організаціями, їх класифікація. Сутність методів загального та безпосереднього керівного впливу. Характеристика методів прямого і непрямого впливу на керовані об’єкти. Поняття колективних, одноосібних і демократичних методів управління. Сутність і характеристика адміністративних (організаційно-нормативних), економічних і соціально-психологічних методів управління, їх специфіка, відмінність та взаємозв’язок.


Список рекомендованої літератури


Виханский О.С., Наумов А.И. Менеджмент: Учебн. – М., 1999.

Виханский О.С., Наумов А.И. Менеджмент: Практикум. – М., 1991

Герчикова И.Н. Менеджмент. – М.: Изд. Объединение «Юнити», 1994. – 686с.

Гріфін Р., Яцура В. Основи менеджменту. – Львів, 2001.

Гелрічел Д., Слокум Д., Вудмен Р. Організаційна поведінка. – К.: Основи, 2001.

Грейсон Дж. Младший О’Дейл К. Американский менеджмент на пороге XX века. – М.: Экономика, 1991.

Гончаров С.Н., Дуншек В.Д. Основы менеджмента и маркетинга. – М., 1992.

Как работают японские предприятия: Сокр. пер. с англ. – М.: Экономика, 1989. – 262с.

Кредісов А.І., Панченко Є.Г., Кредісов В.А. Менеджмент для керівників. – К.: Знання, 1999.

Колпаков В.М.. Теория и практика принятия управленческих решений. – К, 2000.

Кунц Г. Управление. Системный и ситуацыонный анализ управленческих функций. – М.: Прогрес, 1981.

Макаров С.Ф. Менеджер за работой. – М.: Молодая гвардія, 1989. – 239с.

М.Мескон, М.Альберт, Ф.Хедоари. Основы менеджмента. – М.: Дело, 1992. – 70с.

Менеджмент организации: Учебн. пособ. под ред. З.П.Румянцевой. – М., 1997.

Монден Я. Тоёта. Методы эфективного управления: Сокр. пер. с англ. – М.: Экономика, 1989. – 268с.

В.Немцов, Л.Довгань. Менеджмент організацій. – К., 2000.

Белоусова Р.А., Попова Г.Х. Новая система управления экономикой: Учеб. пособ. – М.: Экономика, 1989. – 245с.

Обэр-Крие Дж. Управление предприятием. – Пер. с фр. – М.: Прогрес, 1973.

Омаров А.М. Руководитель. Размышления о стиле управления. – М.: Политиздат, 1987.

Основа управления производством. – Под. ред. Н.А.Сероштана. – Харьков: Выща шк., 1987. – 256с.

Основы управления производством: Учебн. / Под ред. Г.Л.Таукача, В.П.Дубоноса. – К.: Выща шк., 1989. – 303с.

Основы управления / Под ред. В.Г.Радукина. – М.: Высш. шк., 1986. – 271с.

Робінс С.П., ДеЧенцо Д.А. Основи менеджменту. – К.: Основи, 2002.

Н.Сауков Методы и приёмы деятельности менеджера и бізнесмена. – М.: Институт парапсихологии, 1993. – 400с.

В.Сладкевич. Мотивационный менеджмент: Курс лекций. – К., 2001.

Тарнавська Н., Пушкар Р. Менеджмент: теорія і практика: Підручн. – Тернопіль, 1997.

Тимошенко И., Соснин А. Менеджер организаций. – К., 1999.

Хміль Ф. Менеджмент. – К., 1996.

Шегда А.В. Менеджмент: Навч. посіб. – К., 2002.

Щепкин Г.В. Практическая психология менеджера. – К.: Ікранта, 1994. – 398с.

^ ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

„ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА”


Тема 1. Підприємство як суб'єкт господарювання

Визначення, цілі та напрями діяльності підприємства. Правові основи функціонування підприємства. Класифікація і структура підприємств. Добровільні та інституційні об'єднання підприємств (організацій). Ринкове середовище господарювання підприємств та організацій.


Тема 2. Управління підприємствами

Сутність і функції процесу управління. Методи управління діяльністю підприємств. Організаційні структури управління підприємствами різних форм власності.


Тема 3. Виробничі фонди

Характеристика матеріальних активів (виробничих фондів та іншого майна). Оцінка, класифікація і структура основних фондів. Спрацювання, амортизація і відтворення основних фондів. Ефективність відтворення і використання основних фондів. Структура, нормування і використання оборотних фондів підприємства.


Тема 4. Нематеріальні ресурси та активи

Нематеріальні ресурси. Нематеріальні активи.


Тема 5. Оборотні кошти підприємства (організації)

Загальна характеристика і нормування. Ефективність використання.


Тема 6. Інноваційні процеси

Загальна характеристика інноваційних процесів. Науково–технічний прогрес (поступ), його загальні та пріоритетні напрями. Організаційний прогрес (поступ). Оцінка ефективності технічних та організаційних нововведень.


Тема 7. Техніко-технологічна база виробництва

Характеристика техніко–технологічної бази виробництва. Організаційно–економічне управління технічним розвитком підприємства. Лізинг як форма оновлення технічної бази виробництва (діяльності). Формування і використання виробничої потужності підприємства.


Тема 8. Організація виробництва

Сутнісна характеристика, структура і принципи організації виробничих процесів. Організаційні типи виробництва. Методи організації виробництва. Форми організації виробництва.

Тема 9. Виробнича і соціальна інфраструктура

Поняття, види і значення інфраструктури. Система технічного обслуговування. Соціальна інфраструктура і діяльність підприємства. Відтворення і розвиток інфраструктури.


Тема 10. Регулювання, прогнозування і планування діяльності

Державне економічне регулювання. Прогнозування розвитку суб'єктів господарювання. Методичні основи планування. Стратегія розвитку підприємства і бізнес–планування. Тактичне та оперативне планування.


Тема 11. Виробництво, якість і конкурентоспроможність продукції

Загальна характеристика продукції (послуг). Маркетингова діяльність і формування програми випуску продукції (надання послуг). Матеріально–технічне забезпечення виробництва. Якість і конкурентоспроможність продукції (послуг). Стандартизація і сертифікація продукції (послуг). Державний нагляд за якістю і внутрішньовиробничий технічний контроль.


Тема 12. Продуктивність, мотивація та оплата праці

Продуктивність праці персоналу. Мотивація трудової діяльності працівників. Оплата праці: сутність, функції, державна політика і загальна організація. Застосовувані форми і системи оплати праці робітників. Доплата і надбавки до заробітної плати та організація преміювання персоналу. Участь працівників у прибутках підприємства (установи, організації).


Тема 13. Валові витрати і ціни на продукцію (послуги)

Поточні витрати на продукування виробів (послуг). Їх класифікація і структура. Кошторис виробництва і собівартість товарної продукції. Обчислення собівартості окремих виробів. Стратегія і шляхи зниження поточних витрат. Ціни на продукцію (послуги): сутнісна характеристика, види, методи встановлення і регулювання.


Тема 15. Економічна безпека та антикризова діяльність підприємства

Змістово–типологічна характеристика економічної безпеки господарюючого суб'єкта. Рівень економічної безпеки і кризовий стан підприємства. Стратегія забезпечення належної економічної безпеки підприємства. Національна програма антикризового господарювання.


Тема 16. Банкрутство і ліквідація підприємств (організацій)

Банкрутство підприємств (організацій) як економічне явище. Організація і наслідки ліквідації збанкрутілих підприємств (організацій).


Список рекомендованої літератури


Економіка підприємств:. Підр.: У 2 т. / За ред. С. Ф. Покропивного. — К.: Хвиля–Прес, 1995. —Т.1 —400 с.; Т.2—280 с.

Зайцев Н. Экономика промышленного предприятия. — М.: ИНФРА-М, 1998. — 336с.

Покропивний С. Ф., Колот В. М. Підприємництво: стратегія, організація, ефекти­вність: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 1998. — 352 е.

Экономика предприятия / Под ред. В. Я. Горфинкеля и др. — М.: Банки и биржи; ЮНИТИ, 1998. — 742 с.

Экономика предприятия / Под ред. О. Волкова. — М.: ИНФРА-М, 1997. — 416с.

Экономика предприятия / Под ред. В. Я. Хрипача. — Минск: НИЖ; Финансы, учет, аудит, 1997. — 448 с.



^ ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

“ЕКОНОМІЧНА ТЕОРІЯ”


Тема 1. Предмет і метод економічної теорії

Економічні знання: поняття, зародження та етапи розвитку. Предмет дослідження економічної теорії. ^ Методи пізнання економічних процесів і явищ. Економічні категорії , закони і принципи. Функції економічної теорії.


Тема 2. Форми організації суспільного виробництва

Сутність і структура суспільного виробництва. Форми організації суспільного виробництва. Товар та його властивості. альтернативні теорії вартості товару. Гроші, їх суть, виникнення та функції грошей.


Тема 3. Ринкова економіки

Суть, функції, етапи, позитивні та негативні риси ринку. Основні суб’єкти ринкової економіки. Кругообіг ресурсів, товарів та доходів в умовах ринкової економічної системи. Структура ринку.


Тема 4. Основи саморегулювання ринкової економіки

Попит. Закон попиту. Фактори зміни попиту. Пропозиція. Закон пропозиції і фактори що на неї впливають. Рівновага попиту і пропозиції. Ціна рівноваги. Еластичність попиту і пропозиції.


Тема 5. Капітал. Витрати виробництва і прибуток

Витрати виробництва, їхня сутність та класифікація. Витрати виробництва у короткостроковому періоді. Довгостроковий період у визначенні витрат виробництва.


Тема 6. Основні макроекономічні показники результативності національної економіки

Система національних рахунків. Суть та особливості розрахунку ВНП. Способи розрахунку ВВП, ЧНП, НД , ОД і ДКВ. Номінальні та реальні макроекономічні показники.


Тема 7. Макроекономічний аналіз

Сукупний попит і сукупна пропозиція: сутність та фактори впливу. Споживання та заощадження. Інвестиції. Фактори інвестиційного попиту. Поняття та моделі мультиплікаторів.


Тема 8. Державне регулювання економіки

Необхідність, сутність державного регулювання ринкової економіки. Економічні функції держави. Фіскальна політика держави: зміст та види. Монетарна політика держави: необхідність, суть та інструменти.

Тема 17. Світове господарство

Поняття світового господарства, його еволюція та сучасна структура. Форми міжнародних економічних відносин. Валютна політика. Розвиток міжнародної валютної системи.


Список рекомендованої літератури


Барр Р. Политическая экономия. - М.: Междунар. отношения, 1994.-Т. 1,2,3.

Базилевич В.Д., Колчигін О.П. Сутність, структура і оборот капіталу: Текст лекції. - К., 1995

Борисов Е.Ф. Економічна теорія.М.-Юристь,1999.-568с.

Бланк И.А. Управление формированием капитала. - К.: Ника-Центр,2000.

Воробьев Е.М. и др. Экономическая теория: Учебн. пособие,-Х.:Фортуна-Пресс, 1997,-410с.

Гаврилишин Б.О. Основні елементи теорії ринкової економіки. -К.,1992.

Гальчинський А.С., Єщенко П.С., Палкін Ю.І. Основи економічних знань: Навч, посіб. - К.: Вища шк., 1998.

Гейлбронер Роберт Л., Тароу Лестер С. Економіка для всіх: Пер. з англ. -Львів: Просвіта, 1995.

Гэлбрейт Дж. Экономические теории и цели общества: Пер. с англ. -М.: Прогресс, 1976.

Дзюбик Е., Ривак С. Основи економічної теорії.:К., Основи, 1994.-336с.

Долай З.Дж., Кэмпбелл К.Д; Кэмпбелл Р.Дж. Деньги, банковское дело й денежно-кредитная политика. - М.; Л., 1991.

Економічна теорія: сучасна парадигма та її еволюція на порозі XXI століття: Матеріали міжнар. наук.-практ. конф- 1-2 берез. 2000 р.:В 3 ч. - К., КДТЕУ, 2000.

Камаев В.Д. й др. Экономическая теория: Учеб. для вузов. - М.: ВЛАДОС, 1998.

Кейнс Дж.М. Общая теория занятости, процента и денег: Пер.с англ. - М.: Прогресе, 1978.

Кенз Ф. Избраннне экономические произведения. - М.: Соцзкгиз,1960.

Кондратьев Н.Д. Проблеми зкономической динамики. - М.: Экономика, 1989.

Крупка М.І., Островерх П.І., Реверчук С.К. Основи економічної теорії. Підручник.- К.: Атака, 2001.- 344с.

Мазаракі А.А. Розвиток торгівлі в системі соціальної інфраструктури регіону в умовах становлення ринкової економіки.- К.: Гравіс, 1994.

Мазаракі А.А. та ін. Світовий ринок товарів та послуг: товарна структура. - К.: КДТЕУ, 1997.

Мазаракі А.А., Ушакова Н.М., Лігоненко Л.О Економіка торговельного підприємства: Підруч. для вузів / За ред. Н.М. Ушакової. - К.: Хрещатик, 1999.

Маркс К. Капітал. Т. 1, 2, 3. (Маркс К., Енгельс Ф. Твори. - Т. 23, 24,25).

Маршалл А. Принципи экономической науки: В 3 т.: Пер. с англ. - М.: Прогресс, 1993.

Милль Дж.С. Основи политической економки: Пер. с англ. Т. 1-3. - М.: Прогресс, 1981.

Мочерний С.В. Економічна теорія: Посіб. для студ. вищих закладів освіти. - К.: ВЦ «Академія», 1999.

Мікроекономіка, макроекономіка: Підручник для студентів вузів./ За ред. С. Будаговської, І. Лупіна,- 2-е вид.: К.: Основи, 1998- 517с.

Основи економічної теорії: Підручник: У 2 кн. / За ред. Ю.В. Ніколенко. - К.: Либідь, 1998.

Основи економічної теорії: політекономічний аспект: Підручник / За ред.: Г.Н.Климко, В.П.Нестеренко. - К.: Вища шк.: "Знання", 1997.- 743с.

Основи економічної теорії: Підручник /А.А.Чухно, П.С.Ещенко, Г.Н. Климко та ін. - К.; Вища шк., 2001. - 606с.

Основы теории переходной экономики /Под ред,: Е.А.Киселевой, М.Н.Чепурина. - М.: Аса, 1996.

Піндайк Р., Рубінфелд Д. Мікроекономіка: Пер. З анг.- К.: Основи, 1996,-646с.

Самуельсон П. Економіка: Підручник. - Львів: Світ, 1993.

Теоретическая экономика. Политэкономия /Под ред.:Г.Н. Журавлевой, Н.Н. Мильчаковой. -М.: Юнити, 1997.

Туган-Барановський М.І. Політична економія: Курс популярний. - К. Наук. думка, 1994.

Економічна теорія: макро- і мікроекономіка:Навч посіб. Для вузів / Під ред.: З. Ватаманюка, С. Панчишина.- К.: Видавничий дім „ Альтернатива”, 2001.- 606с.


еще рефераты
Еще работы по разное